Gelinlik Modelleri kadıköyde iyi dikim yapan güvenilir gelinlikçiler ????

Gelinliğinizi bulmuşsunuz , hayırlı olsun diyeyim .
Konuyu geç gördüm ama ben de Kadıköyde İlknur Moda/ Gelinlik Evine diktirmiştim.Dikende halamdı:KK34:

İnternetten bu moda evinede diğer arkadaşlar bakabilirler. Ben son derece memnun kaldım tabii , halam diye söylemiyorum zaten şuanda çalışmıyor orada :)

sonunda hayalimdeki gelinliğe en yakınını buldum :KK69: Henüz dikilmeye başlanmadı Göğsü 1cm daha yukardan başliycak ve daha yoğun tülle daha kabarık bi görünüme sahip olucak Samimi ve gerçekçi yorumlarınızı istiyorum Yorumlara açığım çünkü henüz dikilmeye başlanmadı Üzerinde isteğime göre değişiklikler yapılabilecek Sizce nasıl değişikliğe gerek varmı Var derseniz neler önerirsiniz Resimler albümümde Can kulağıyla dinliyorum sizi :KK16:

sonunda hayalimdeki gelinliğe en yakınını buldum :KK69: Henüz dikilmeye başlanmadı Göğsü 1cm daha yukardan başliycak ve daha yoğun tülle daha kabarık bi görünüme sahip olucak Samimi ve gerçekçi yorumlarınızı istiyorum Yorumlara açığım çünkü henüz dikilmeye başlanmadı Üzerinde isteğime göre değişiklikler yapılabilecek Sizce nasıl değişikliğe gerek varmı Var derseniz neler önerirsiniz Resimler albümümde Can kulağıyla dinliyorum sizi :KK16:

Öncelikle günaydııınnn :KK3:
Önemli olan senin beğenmen unutma, ailen bile bi yere kadar söz sahibi :nazar:
Ama madem sordun ilk yorum benden gelsin..
Kırılmaca güvenmece yok..
Şimdi hepimiz arkadaşız burda.
Yani nasıl desem..

.
.
.
.

Ba-yıl-dııımmmmmmm :KK52:

Dediğin gibi göğüs dekoltesi biraz fazla gerçi olan sergilesin yaniiii ama biraz yukardan başlaması daha kabarık etek ile daha harika olacaktır.
Hayırlısı ile güler yüzle huzurla giy canım:KK16:

günaydın plum.hakikaten bahsettiğin gibi değişik bir tarafı var üst kısmın. Bunun içine çamaşır giyecek misin? Giyilmediğini sanıyorum, zaten gelinlikçi içeriye büstiyer tarzı sert bir kalıp yapıyor diye biliyorum. Öncelikle albümler kısmında straplez ve benzeri gelinlik giyenlerden almadıysan bilgi almanı isterim, konfor konusunda rahatsız olunduğuna dair yorum görmüştüm. Bu rahatsızlık oluşursa nasıl indirgeyebilirsin, onu araştırmış olursun. düğün kokteyl tarzı olacaksa sorun olmaz tabi. Provalarda bol bol hareket et eksik yönleri düzeltmek açısından. Benim göğüslerim küçük olduğu için ben bir numara büyük sutyen giymiştim ve üstü dantel olmasına rağmen dış mekan fotolarının bazılarında sutyenim görünmüş. ve koltuk altımı düğünün sonlarına doğru kesecek gibi olmuştu dikiş yerleri, çok sertti iç kalıp. Bir de etek bel oyuğundan başlayınca ben daha çok beğeniyorum, tabi zevk meselesi. Gelinlik yakışmış, abes durmuyor. Mutlulukla ve rahatlıkla içinde süzülmeler :)

gelinlik 21.. kadıköyde.
özel dikim yaptırdım, ilk yaptıkları tam bi sürpriz oldu, istediğimin tam aksiydi.
İstediğim şeyi ayrıntısına kadar anlattım, bir hafta sonra rüya gelinliğim hazırdı, herkeste çok çok beğendi.

İçinden hiç bişey giymene gerek yok kalıp gibi oturucak üstüne zaten dedi kadın. üst tarafının içinde sütyen gibi bi kalıp vardı
Hani şu büstiyerler gibi Yani babama gösterdim çok şık kızım çok beğendim ama göğsü bi gelinlik için fazla iddialı olmuş onu ayarlat dedi Canım babacığım :KK16: Açıkçası bende gelinliğin gelinin önüne geçmesini sevmiyorum çok taşlı pullu ve ya çok dekolteli bişey giymek istemem Milletin takı takarken gözünü alamamasını falan :KK1: Göğsü biraz daha yukardan olucak yani.
Bide diken kadın sana ışıltı çok yakışıyo kollarına çağla şikel kol yapalım dedi taş taş geliyo 3 sıra Nasıl olur bilemedim :44:

Son düzenleme:
Ay bu gelinle ilgilenen meslek elemanlarının süs tutkusunu anlamıyorum ya :) süsledikçe süslemek istiyorlar, sonra da olan geline oluyor. saçtan makyajdan tut gelinliğe kadar süs.. bu konuda bir şey diyemicem canım, olabilir gibime geliyor ama gelinliği de bozar mı bilemiyorum.

İçinden hiç bişey giymene gerek yok kalıp gibi oturucak üstüne zaten üst tarafının içinde sütyen gibi bi kalıp vardı
Hani şu büstiyerler gibi Yani babama gösterdim çok şık kızım çok beğendim ama göğsü bi gelinlik için fazla iddialı olmuş onu ayarlat dedi Canım babacığım :KK16: Açıkçası bende gelinliğin gelinin önüne geçmesini sevmiyorum çok taşlı pullu ve ya çok dekolteli bişey giymek istemem Milletin takı takarken gözünü alamamasını falan :KK1: Göğsü biraz daha yukardan olucak yani.
Bide diken kadın sana ışıltı çok yakışıyo kollarına çağla şikel kol yapalım dedi taş taş geliyo 3 sıra Nasıl olur bilemedim :44:

aslında kemer ile uyumlu olur.. Ama rahat eder misin bilmiyorum. Ben edemezdim şahsen kıpır kıpır bi hatun olarak durmadan oynicam koptu mu gerilimi yaşamak istemem :KK51:

aynen karamel yaa :KK1:
bende nişanımda oynarken düştüm hatta videom bile var :KK60:

Ay bu gelinle ilgilenen meslek elemanlarının süs tutkusunu anlamıyorum ya :) süsledikçe süslemek istiyorlar, sonra da olan geline oluyor. saçtan makyajdan tut gelinliğe kadar süs.. bu konuda bir şey diyemicem canım, olabilir gibime geliyor ama gelinliği de bozar mı bilemiyorum.

takılıp çıkarılabilen şeyler onlar sanırım Bi tutup bakarım nasıl duruyo fikirlerinizi alırım yine :KK34:

Merhaba,

Gelinliğin göğsünün derin olmasından ziyade, köşelerinin o kadar yukarı çıkması gözü çok rahatsız ediyor, farklı bir şey yapmaya çalışmışlar ancak estetik durmamış. Ben her zaman göğsü biraz küçük gösteren kibar yaka şekillerinden hoşlanıyorum. Bence yaka tarzı üste çıkmak yerine bildiğiniz klasik m yaka gibi olsun. Mesela ben Wanda Borges'e ait şu gelinliğin yaka hattını çok beğeniyorum:

167.jpg

O da derin derseniz şu:

170.jpg

Yakada farklı bir ayrıntı yapmak isterseniz, bazı pronoviaslarda gördüğüm ve hoşuma giden, yaka sınırından üste birazcık tül taşırmayı öneririm. Hem çok uygulanmaz, hem de estetik duruyor:

Deltaa.jpg

Minenes önerilerin için çok teşekkürler :KK16: Beden provasında derin olan yeri 1 cm yukarı alıp öyle ölçü aldı Yukarı alınca ardaki fark kapanıcağından o köşeler okadar göze batmaz diye düşünüyorum İlk modeldekine benziycek sanırım yakası bittiğinde Bir de gezdiğim gelinlikçilerin hemen hemen hepsi gerdan boyumun çok kısa olduğunu yakanın fazla üstten olmaması gerektiğini söylediler :26:
Birde nişanlımla aramda tam 30 cm var :KK17: O 1.90 Ben 1.60 :KK1:
Aradaki boy farkımızın göze batmaması için nasıl hileler yapılabilir gelinlikte Mesela daha kabarık olursa daha mı kısa gözükürüm yada nasıl duvak kullanmalıyım sizce bu gelinlikle ?

Günaydıınnn :KK3:
Hmm gelin damat boy farkı için gelinlik eteği kabarık mı olmalı bilmiyorum ama en klasik hile platform topuk ve tepeden yapılmış topuza tepeden duvak .. rahat 15-20 cm oynuo topuk ve duvak eklenince :KK1:

Ama o tepeden duvaklar da her bünyeye yakışmıyor yani ben sevemedim gitti kel gibi gelio sanki saç görünmüyo ya :KK9:

bence boy farkın çok yok. bizim de aramızda 26 cm var, zaten topuklu ayakkabıyla kapatıyorsun açığı. güzel de duruyor bence o aradaki fark. saçım yüksek topuz da değildi.

Günaydıınnn :KK3:
Hmm gelin damat boy farkı için gelinlik eteği kabarık mı olmalı bilmiyorum ama en klasik hile platform topuk ve tepeden yapılmış topuza tepeden duvak .. rahat 15-20 cm oynuo topuk ve duvak eklenince :KK1:

Ama o tepeden duvaklar da her bünyeye yakışmıyor yani ben sevemedim gitti kel gibi gelio sanki saç görünmüyo ya :KK9:

evet canım bende sevmiyorum bide benim alnım geniş pek yakıştırmıyorum kendime öyle sıkı geriye doğru topuzu :44:

bence boy farkın çok yok. bizim de aramızda 26 cm var, zaten topuklu ayakkabıyla kapatıyorsun açığı. güzel de duruyor bence o aradaki fark. saçım yüksek topuz da değildi.

Yaaa ayakkabıların nasıldı peki cnm rahatmıydı nişanda mahvolmuştu ayaklarım Hem rahat hemde çok topuğu olan bi ayk.bulmam lazım benimde Mesela dolgu topuklarla çok rahat ediyorum ama hiç gözüme çarpmadı dolgu topuk gelin ayakkabısı :44:

ayakkabılarım rahattı canım, resmini bulursam koyayım sana, boy farkımızı da gör. arkadaşlık teklifi gönderdim, birazdan özel albüme koyarım. ayakkabım 11 cmdi, zizigodan 40 liraya almıştım :KK52: ama ben öyle çok oynamadım haberin olsun :KK33:

ayakkabılarım rahattı canım, resmini bulursam koyayım sana, boy farkımızı da gör. arkadaşlık teklifi gönderdim, birazdan özel albüme koyarım. ayakkabım 11 cmdi, zizigodan 40 liraya almıştım :KK52: ama ben öyle çok oynamadım haberin olsun :KK33:

40 tl mi :KK53: Ciddi olamazsın :KK52:

X