boşanmış kadınlar hayat boşandıktan sonra nasıl?

Ben sizden yardım istiyorum ben de 10 senelik birlikteliğin sonucunda evlendim. 8 aylık evliyim. Eşim beni çok mutlu ederdi 10 sene boyunca hatta evlendiğimizde de hep el üstünde tuttu. Ben ondan hiç şüphelenmedim. Ama 1 ay önce beni o 10 sene boyunca aldattığını öğrendim. Markette çalışıyor. Bütün kızlarla rahat rahat konuşmuş. Sevgili olmamış. Ama hep flörtöz konuşmalar yapmış. Evlendiğinde yaptı mı bilmiyorum. Çünkü mesaj bölümü boştu. Ama ben onun sosyal medyası yok biliyordum. Evlendiğinde de o sosyal medyalarını kapatmamış. Şimdi af diliyor.nefsime yenik düştüm diyor. Ben hatamı anladım diyor. Çok aşığım. Ama affetmek de zor geliyor. Daha 28 yaşındayım. Eğer seneler sonra yine bir hata yaparsa bu sefer çocuğum olursa herşey daha zor olacak diye korkuyorum. Bu arada maddi olarak eşime hiçbir bağımlılığım yok. Devlette öğretmenim. Gayet iyi bir maaşım var. Allah rızası için benim gibi şeyler yaşamış insanlar akıl verin

Kendinize konu açın. Bu şekilde yardımcı olamayız size

Ben sizden yardım istiyorum ben de 10 senelik birlikteliğin sonucunda evlendim. 8 aylık evliyim. Eşim beni çok mutlu ederdi 10 sene boyunca hatta evlendiğimizde de hep el üstünde tuttu. Ben ondan hiç şüphelenmedim. Ama 1 ay önce beni o 10 sene boyunca aldattığını öğrendim. Markette çalışıyor. Bütün kızlarla rahat rahat konuşmuş. Sevgili olmamış. Ama hep flörtöz konuşmalar yapmış. Evlendiğinde yaptı mı bilmiyorum. Çünkü mesaj bölümü boştu. Ama ben onun sosyal medyası yok biliyordum. Evlendiğinde de o sosyal medyalarını kapatmamış. Şimdi af diliyor.nefsime yenik düştüm diyor. Ben hatamı anladım diyor. Çok aşığım. Ama affetmek de zor geliyor. Daha 28 yaşındayım. Eğer seneler sonra yine bir hata yaparsa bu sefer çocuğum olursa herşey daha zor olacak diye korkuyorum. Bu arada maddi olarak eşime hiçbir bağımlılığım yok. Devlette öğretmenim. Gayet iyi bir maaşım var. Allah rızası için benim gibi şeyler yaşamış insanlar akıl verin
Sizin gibi birşey yaşamadım ama yaşayanları gördüm.Genelde bir kez affedince ikincisi oluyor.Nasıl olsa affeder kafasındaydı çevremdeki aldatılan kadınların kocaları.Sizin çocuğunuz da yokmuş hem bana sorarsanız size 10 sene yalan söylemiş birini affetmeyin derim.

Öğretmen olan birinin markette çalışan biriyle ne işi var ?

Meslektaşız konu sahibi, ben de yeni evliyim iki aylık evliyken öğrendim 7 yıllık gecmisimizde aldatmaları oldugunu. Evliyken yapmadı, ama zaten evliyken yapıp yapmamasının önemi yok. Hiç bilmeden yasayıp gitseydim baska ama bile bile bu adamla evli kalıp cocuk yapmamayı sectim ve bosanıyorum. Kendinizi atese atmayın aldatma bir huydur asla degismez. Nikah masasında kimseye güncelleme gelmiyor herkes ne ise odur. Üzgünüm, maksimum birkaç yıla yine yapar en fazla birkaç yıl o da taş çatlasa. Nefsime yenik düştüm olayı da sıktı artık o nefisten bizde de var hatırlatırım. Biliyorum uzun yıllar emek verip yeni evliyken kolay değil ayrılmak ama güven gidince asla geri gelmiyor bi kere lekelendi bitti gitti. Ömür boyu paronayak sekilde süpheyle yasamaktansa kendinize yatırım yapın
Peki şu an kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

bakıyorumda butun kadınlar uc asagı bes yukarı aynı seylerı yasıyoruzz

kımısı alttan alıp devam edıyor kımısıde bızım gıbı katlnamyaıp bıtırıyoprrr

ozaman yıne celıskıye dusuyorum bu bır kısır dongumu

sımdı bosandık baska bırısı olursa onladamı aynı sorunlar yaşanacak

devam etmek ıcın hep susmakmı lazım kadın olmak bu demekmı

eskılere gore evlılıkler boyle yuru
r

erkekler yapar eder kadın çekerr

boylemı olmalıı

bu erkekler hepmı aynı bunların ıyısı yokmu

mutlu evlılık dıye bısey yokmuu

çelışkıler ıcındeyım

Hayır asla bütün evlilikler böyle değil, gayet mutlu giden huzurlu evliliklerden var ama sıfır sorunsuz evlilik yoktur illa bişeyler olur.

Ama her evlilik de şiddet olmaz,aldatma olmaz, hakeret olmaz. On yıldır evliyim ve gerçekten sinirli bi insanım sinirlendiğim de asla susmam ama bi kere bile şiddet görmedim, he ben ailesinden çektim ama bu 10 yıl da ve eşim ailesi ile benim aramda ki köprüyü idare etmeyi beceremedi. Dört dörtlük değildi yani hiç bi zaman ama genel bakarsak karşılıklı anlayış ve sevgiyle iki tane evladım var.

Ailesi yüzünden bende boşanmaya kalktım ama eşim istemedi bende ailesi ile görüşmeme kararı aldım şu anda daha rahatım mesela.

Ama kimi evlilikler vardır gerçekten bitmesi gerekir hele taraflardan birisi kesin boşanma kararı aldıysa.

Sizinki de bitmesi gerekiyormuş bitmiş. İnsanoğlu alışmaya alışık bi varlık, alışırsınız emin olun sadece biraz zaman. Allah yardımcınız olsun..

Yeni konu açarsanız daha çok yardımcı olurlar size ama yapan birdaha yapar bu bir gerçek. Siz yakalayana kadar neden pişman değilmiş peki , siz yakalayınca mi nefsi aklına gelmiş
Peki şu an kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
Önce cok cok acılıydı, emekler hayaller, hayatta en güvendiğin sevdiğin insan bunların hepsi bi anda puff, ama hiçbiri bence ihanet acısından agır degil. Su an o saf ve onun sevgisine inanan halimin yasını tutuyorum, ama yeni ben cok daha güclü, kendime ödül vermisim gibi. Beni kaybetme riskini rahatca göze almıs birine boyun egmediğim icin kendime saygı duyuyorum. Onun bana duymadıgı saygıyı, onun bende zedelediği güveni kendimde buldum. Tekrar söylüyorum ihanet lekesi çıkmaz. İhanetin en korkunc kısmı da, bunu rahatlıkla yapabiliyor olup sonra nefis şeytan diye başlamaları. Komik ve aciz aynı zamanda mide bulandırıcı.

bakıyorumda butun kadınlar uc asagı bes yukarı aynı seylerı yasıyoruzz

kımısı alttan alıp devam edıyor kımısıde bızım gıbı katlnamyaıp bıtırıyoprrr

ozaman yıne celıskıye dusuyorum bu bır kısır dongumu

sımdı bosandık baska bırısı olursa onladamı aynı sorunlar yaşanacak

devam etmek ıcın hep susmakmı lazım kadın olmak bu demekmı

eskılere gore evlılıkler boyle yuru
r

erkekler yapar eder kadın çekerr

boylemı olmalıı

bu erkekler hepmı aynı bunların ıyısı yokmu

mutlu evlılık dıye bısey yokmuu

çelışkıler ıcındeyım
Boşanmayanlar katlanananlar, göz yumanlar, görmek istemeyenler.
On numara bir evlilik yok bence.
Evlilik diye birşey olmamalı

benim ablam da boşandı.ilk zamanlar asırı derecede hırcın sürekli ağlayan bi tipti.her gün ben ne yaptım da bunlar basıma geldi diye isyan etti durdu.boşandıktan 2 sene sonra 2.eviliğini yaptı.ve örnek bi evliliği var.şimdi de her gün allahın ii kuluymuşum beni ondan ayırdı diye dua ediyo.boşanmak cok zor.ama dünyanın sonu da değil.....ilk zamanlar kendinizi boşlukta hissetmeniz gayet doğal.ama gececek bu günler de.lütfen kendinize değer verin...
İnş bende öyle olurum

Bi arkadaşım istemeye istemeye boşandı, kocası boşanmak istedi. Kocam pişman olacak diye bekledi adam geri döner gibi yapıp biraz oynadı arkadaşımla sonra yine gitti. biliyorum ki koca, gelip aynı şeyi yapsa arkadaşım pişman oldu diye yine sevinip size söylemiştim moduna girecek ama sonuçta değişen bir şey olmayacak . Onlarınki bir kısır döngü. Ha boşanıp tekrar birleşenler elbet var ama evlilikte ne yaşanıldığı neden boşanıldığı ve sağlam pişman olmuşluk geleceğe dair vereceği sözler önemli. Bir de insanoğlu bu hayatta her şeye alışıyor bir süre sonra alıştığınızı fark edeceksiniz.

Ben nişanlyken ailesinden yana hep sıkıntı vardı hep yalan söylediler 6 bilezik deyip 5 ettiler ev var dediler yokmuş görümcem ben nişanlıtken bize gelir bulaşık makinasıma kadar katışır kaynanam hiç ilgi göstermez ailemi dünür yerine koyup sramaz sormazlar bense elim kolum dolu börwkti çörekti kardeşine hedşyelerdi öyle değer verdim en son 3 martta nikahım vardı rşim çok ilgiliydi aikeme bana dşyordum bitwk eşim var napayım diyordum aikesi kötüyse...
En son dayanamadım ablan nikaha gelirse imza atmam dedim ve gelmedi evlendik sonra ablası beni annemi engellemiş evimizi tuttuk o evidw annem temizledi annesi hiç bişiy yapması annemi remizlikçi yerinw koydular hep bu olaylardan bitme noktasına geldi eşim ayıldı bayıldı bırakmam seni diye her neyse yinw devam ettik 29 mart düğünğmdü virüs çıkınca aikesi kapıdan çıkartalım diye konuşmaya geldi ailemde düğünsz olmaz beklrriz deyince ertesi gün eşim evimize konuşacağız diye götürsü ırzıma geçti bekaretimi aldı ağlaya ağlaya eve geri geldim kimseye dşywmedim evliydik imam nikahımda vardı neyse aikesi bana tepkili zaten bitek eşim bize gelip gidiyordu sonra yengesi abisi bunlara kalmaya geliyor arwfeden bikaç gğn önce tüm aile köye gidiyor bitek yengesiyle eşin baş başa sokağa çıkma yasağı var kalıyor üç gğn bişit demedim sonra dayanamadım msj attım genişsnz siz ayıp değilmi nasıl ikiniz kalıyorsunuz diye...
Ertesi sabah bayram ailesi bizi arayıp hakaret ediyor sizin din bizim din ayrı bu iş bitti diye benim aikemin haberi ypk ben neye uğradığımı şaşırdım ağla ağla ailem öğrendi bekaret olayını telefob açıp öldğrecem dedi aikem kızımın namuaunu alıp nasıl bırakursın dite benim için ayılıp bayılan adam ertesi gün git tehdit ettilwr diye aikemi karakola şikayet et bir ayı geçti olay olalı öekişmeli dava açıyorum dğn bu şikayetten dolayı uzlaştırmacı avukat arıyor demiş ki eşim anlaşmalı boşansın şikayetimi çekeyim ben yaşadıklarıma inanamıyorum hiç kendimde değilim hayatım bitti gibi beni vu halde bıraktı ailesinde,zaten ar namus diye birşey yok eşimde korkak onlara öte git diywmez bunsan sonra ne olacak ne yaşayacağım hiç bilmiyorum....

Ben nişanlyken ailesinden yana hep sıkıntı vardı hep yalan söylediler 6 bilezik deyip 5 ettiler ev var dediler yokmuş görümcem ben nişanlıtken bize gelir bulaşık makinasıma kadar katışır kaynanam hiç ilgi göstermez ailemi dünür yerine koyup sramaz sormazlar bense elim kolum dolu börwkti çörekti kardeşine hedşyelerdi öyle değer verdim en son 3 martta nikahım vardı rşim çok ilgiliydi aikeme bana dşyordum bitwk eşim var napayım diyordum aikesi kötüyse...
En son dayanamadım ablan nikaha gelirse imza atmam dedim ve gelmedi evlendik sonra ablası beni annemi engellemiş evimizi tuttuk o evidw annem temizledi annesi hiç bişiy yapması annemi remizlikçi yerinw koydular hep bu olaylardan bitme noktasına geldi eşim ayıldı bayıldı bırakmam seni diye her neyse yinw devam ettik 29 mart düğünğmdü virüs çıkınca aikesi kapıdan çıkartalım diye konuşmaya geldi ailemde düğünsz olmaz beklrriz deyince ertesi gün eşim evimize konuşacağız diye götürsü ırzıma geçti bekaretimi aldı ağlaya ağlaya eve geri geldim kimseye dşywmedim evliydik imam nikahımda vardı neyse aikesi bana tepkili zaten bitek eşim bize gelip gidiyordu sonra yengesi abisi bunlara kalmaya geliyor arwfeden bikaç gğn önce tüm aile köye gidiyor bitek yengesiyle eşin baş başa sokağa çıkma yasağı var kalıyor üç gğn bişit demedim sonra dayanamadım msj attım genişsnz siz ayıp değilmi nasıl ikiniz kalıyorsunuz diye...
Ertesi sabah bayram ailesi bizi arayıp hakaret ediyor sizin din bizim din ayrı bu iş bitti diye benim aikemin haberi ypk ben neye uğradığımı şaşırdım ağla ağla ailem öğrendi bekaret olayını telefob açıp öldğrecem dedi aikem kızımın namuaunu alıp nasıl bırakursın dite benim için ayılıp bayılan adam ertesi gün git tehdit ettilwr diye aikemi karakola şikayet et bir ayı geçti olay olalı öekişmeli dava açıyorum dğn bu şikayetten dolayı uzlaştırmacı avukat arıyor demiş ki eşim anlaşmalı boşansın şikayetimi çekeyim ben yaşadıklarıma inanamıyorum hiç kendimde değilim hayatım bitti gibi beni vu halde bıraktı ailesinde,zaten ar namus diye birşey yok eşimde korkak onlara öte git diywmez bunsan sonra ne olacak ne yaşayacağım hiç bilmiyorum....
bu gerçek mi

nediye ayrildiniz nikah kiyilmis
Resmen dusmanlik yapmak istemis gibi
Tam olarak nolduda ayrilalim dedi daha ayni eve girmeden

X