boşanmış kadınlar hayat boşandıktan sonra nasıl?

sevgiis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2010
168
6
3 ay oldu boşanalı

eşimi çok severek evlenmıştım

gergın gecen bır yılın ardından boşandık

hala alısamadım çok mutsuzum
pişman olsun yalvarsın gerı dönsün dıye hıcbırse yapmadan beklıyorumm

nasıl alışacagımı bılemıyorumm

boşanmıs arkaslara soruyorum bu durumun ustesınden nasıl gelıyorsunuz

gelecege daır karamsarlıklardan nasıl kurutuluyorsunuzz

önerılerınıze ıhtıyacım var

3 ay oldu boşanalı

eşimi çok severek evlenmıştım

gergın gecen bır yılın ardından boşandık

hala alısamadım çok mutsuzum
pişman olsun yalvarsın gerı dönsün dıye hıcbırse yapmadan beklıyorumm

nasıl alışacagımı bılemıyorumm

boşanmıs arkaslara soruyorum bu durumun ustesınden nasıl gelıyorsunuz

gelecege daır karamsarlıklardan nasıl kurutuluyorsunuzz

önerılerınıze ıhtıyacım var

bende gecen hafta bosandim.1 yil flört,nişan+5 yil evlilik.aramiyorum,merak etmiyorum,ona ait herseyi cikardim hayatimdan.isime gucume bakiyorum,arkadaslarimla keyifli,kaliteli zaman geciriyorum.en onemlisi bana yasattiklarini hic aklimdan cikarmiyorum!!!dunya ya onunla mi geldim?sana tavsiyem;yalniz kalma!!!sana iyi gelen seyler yap,sana iyi gelen insanlarla bir arada ol,kendine yeni hobiler edin,calisiyorsan isin icin hedefler koy kendine ve hedeflerine ulasmak icin harca enerjini.bitmis birsey icin harcama guzelim.pisman olup donse de eskisi gibi olabilecek mi hersey bunu da bir dusun!!!

Boşanma aşamasında olsaydınız pişman olsun, geri dönsün diye bekleyebilirdiniz ama boşanma olmuş bu saatten sonra bırakın dönmesin pişman da olmuş olmamış boşverin.. Kendi hayatınızı yaşamaya bakın. Daha yeni tabii bu hissettikleriniz normal.. Ama şöyle düşünün 3 ay geçmiş.. Bekliyosunuz pişman olsun diye belkide hayatı kaçırıyorsunuz bir yandan.. Dönüp bakın geçen 3 aya elinize ne geçti? Bir ömrü böyle tüketmeye değmez dimi :)
Umarım en kısa zamanda toparlanırsınız..

Hiç evlenmedim ama boşanmış ebeveynlerin çocuğuyum, zamanında hem annemin hem babamın yaşadıklarına şahit oldum.

Galiba en zoru savaşılması gereken alışkanlıklar, yeni hayata uyum süreci. Evlenmedim ama 10 yıl süren uzunca bir ilişkiyi bitirdim, insan eli ayağı gitmiş gibi hissediyor ama sonra alışılıyor yavaş yavaş. İlk zamanlar hep pişman olur döner mi diye bir his vardı içimde ama sonra kayboldu o his. Güçlü olmaya çalış, ben kendi kendime hep ondan önce yaşıyordum, sonra da yaşayacağım ona ne ihtiyacım var ki diyerek telkin verdim. Lale'nin dediği gibi Allah yardım ediyor, hem hakkımızda hayırlı olsalardı ayrılık olmazdı, böylesi daha hayırlıymış ki Rabbim yolları ayırmış, öyle düşünün.

benim ablam da boşandı.ilk zamanlar asırı derecede hırcın sürekli ağlayan bi tipti.her gün ben ne yaptım da bunlar basıma geldi diye isyan etti durdu.boşandıktan 2 sene sonra 2.eviliğini yaptı.ve örnek bi evliliği var.şimdi de her gün allahın ii kuluymuşum beni ondan ayırdı diye dua ediyo.boşanmak cok zor.ama dünyanın sonu da değil.....ilk zamanlar kendinizi boşlukta hissetmeniz gayet doğal.ama gececek bu günler de.lütfen kendinize değer verin...

Bosanmak bana göre hayatimda yapa bilecegim en dogru seydi, evlenirken cok severek evlendim harika düsün vs cok mutluydum, ama inanin bosanirken ondan da daha mutluydum, cünkü degmedi verdigim 5 yili, karsimdaki benim degerimi bilmedikden sonra neye üzüleyim neyi bekliyeyim diye düsündüm ve ayrilik karari en iyisiyidi, gec bile verilmmis bir karardi.
Benim keskem daha önce ayrilsam daha iyi olurdu bazi seyleri cekip beklemeye degmez, cünkü hic kimse degismez.
Ben ayrildigima hic pisman olmadi gayet de rahat ve iyi yasadim, hayalimdekileri gerceklesdirdim hersey cok cok güzel gelisti.

Kendine deger ver kendine iyi gelenleri yap, yapamadiklarini yap, kendini sev, mutlu ol, sevdiklerinle zaman gecir.
Üstesinden gelemiyorsan yardim al.... yasamayi sev ve mutlu ol

Benim eşim de boşanma kelimesini ağzından düşürmezdi....ailesine aşırı bağımlı....herhangi bir konuda tartışsak eleştirilmek istemez,soru sormamam gerek,sus deyince susacağım.......öyle böyle 3 sene geçirdik benim ısrarımla....ama dün akşam çok basit birşey yüzünden eşim yine başladı boşanacağım demeye...ve gitti...gece geldi salonda uyudu sabah tekrar gitti....gitmemesini söyledim....konuşalm istedim ama birbirimiz daha çok hırpaladk..boşanacağız bitti dedi ve gitti...netten de boşanma sürecine bakmış.....böyle bitmemeliydi...ben herşeye yumuşak başlılık gösterdikçe evliliğimiz iyi....ama ben kötüysem evlilik kötü hatta biter....çok mutsuzum...

Once cok guverek saygi duyarak arindanda sevgimin olmasiyla onunla evlendim. Cok inandim mutlu olacagimza. Ne mi oldu herseyin en kotusunu yasatti. Ne sevmis nede deger vermis diye dusjuyorum simdi sadece. Degmedi yani degmeyen İnsan icin degil sadece haketmediklerini yasadigim İcin uzgunum sadece. Keske daha evvel bitirseymisimde daha az yara alsaymisim diyorum.
Onu unutmazk zor olamadi o zaten kendisi yaptiklari ile bitirdi kendisini. Unutmak zor olan haketmediklerini yasamis olmak bence

bakıyorumda butun kadınlar uc asagı bes yukarı aynı seylerı yasıyoruzz

kımısı alttan alıp devam edıyor kımısıde bızım gıbı katlnamyaıp bıtırıyoprrr

ozaman yıne celıskıye dusuyorum bu bır kısır dongumu

sımdı bosandık baska bırısı olursa onladamı aynı sorunlar yaşanacak

devam etmek ıcın hep susmakmı lazım kadın olmak bu demekmı

eskılere gore evlılıkler boyle yuru
r

erkekler yapar eder kadın çekerr

boylemı olmalıı

bu erkekler hepmı aynı bunların ıyısı yokmu

mutlu evlılık dıye bısey yokmuu

çelışkıler ıcındeyım

En kötüsü şudur sanırım; yapayalnız kalmak, daha doğrusu kendinle kalmak, mutlu olamamanın yükünü omuzlarında taşımak, sıcak ev, çocuklar, yemek kokusu, kahkahaları yaşayamamış olmanın tüm suçunu kendinde aramak. Ben boşanmadım ama bunları düşünüyorum, ama geçer değil mi bunlar da, sevgi bitse keşke bunlar da olmaz değil mi :KK43:(

Öncelikle senin icin en hayirlisini dilerim.. Bosanma süreci elbette biraz sancili gecebilir ama hep mutsuz bir hayat yasamaktansa hayata yeni bir umut ile tekrar baslamak daha iyi bence.. Belki karsina seni daha cok seven bir insan cikacaktir, her seyden önce kendine ceki düzen ver ve hic bir zaman umutsuzluga kapilma.. Unutma ki hayatta ki tek erkek senin kocan degil ve belki disarlarda bir yerlerde seni daha mutlu edebilecek bir insan vardir..

bakıyorumda butun kadınlar uc asagı bes yukarı aynı seylerı yasıyoruzz

kımısı alttan alıp devam edıyor kımısıde bızım gıbı katlnamyaıp bıtırıyoprrr

ozaman yıne celıskıye dusuyorum bu bır kısır dongumu

sımdı bosandık baska bırısı olursa onladamı aynı sorunlar yaşanacak

devam etmek ıcın hep susmakmı lazım kadın olmak bu demekmı

eskılere gore evlılıkler boyle yuru
r

erkekler yapar eder kadın çekerr

boylemı olmalıı

bu erkekler hepmı aynı bunların ıyısı yokmu

mutlu evlılık dıye bısey yokmuu

çelışkıler ıcındeyım

evet arkadaşım devam etmek için hep susmak gerekli......kadın susarsa evlilik devam eder....kadın konuşursa ayrılma noktasına gelinir..

boşanmış ailenin bi çocuğu olarak söylüyorum annem içinde hiç kolay bi süreç olmadı 11 yıl oldu ama ben onun içinde hala acıyan bi taraf olduğunu biliyorum ama rabbim yardım ediyor...
hakkınızda hayırlısı olsun

insanlar çok sevdiklerinin ölüm hastalık acısına bile alışıyorlar,mutsuz etmiş adamın yası fazla tutulmaz bence boşanmaya da alışırlar, biraz zaman alır tabiki...aslında insan karşı taraftan haksızlık gördüğü zaman, kendine üzülüyor daha çok.. boşanma acısı insanın kendi mutsuzluğunun acısı, bir de boşanmış insanların hayatlarını en çok toplum zorlaştırıyor, insanlar kendini kısıtlıyor, bazı şeylere artık hakkım yok diye düşündürüyorlar, öyle insanlardan uzak durun,

bir arkadaş demiş ya eevliliğin devamı için hep katlanmak mı gerekir, her insanın katlandığı sorun başkadır, bundan sonra karşılaşacağınız insanla da anlaşmazlıklar olacak tabiki ama sizi yıpratmayacak derecede olduğu sürece mutlu olacaksınız, bütün erkekler, sizin eski kocanız gibi değil, aldatmayan, sorumluluk sahibi, saygılı,iyi erkelker var,

kendinizi dış dünyaya kapatmayın arkadaşlar ve kendinize dul demeyin siz bekarsınız ve istediğiniz zaman evlenirsinizççç

evı terk edeli 4 gun oldu ve bır kez aramadı.hala neden bekledıgımı bende bılmıyorum.o kadar şiddet hakaret yasadım evde.bırkac sonra avukata gıdıyorum.davayı acıyorum.cok garıp durumdayım.henuz 25 yasındayım ama hayat bıtmıs gıbı:KK43:allahım yardım etsın hepımıze

boşanmışsın yolunu ayırmışsın içinin acıması normal ama artık eskiyi düşünme geleceğe bak o adamla mutlu olsaydın boşanmazdın değil mi.kimse huzurlu yuvasını bırakmak istemez:KK50: bundan sonra daha mutlu olacağım deyip hayata sarıl çocuğun var mı bilmiyorum ama varsa ondan güç al.Allah yardımcın olsun canım

Boşanmamak için belki de neler yaptınız, neler çektiniz, nelere sustunuz ama olmuyor işte. Tek taraflı olmuyor çünkü evlilik iki kişiliktir. Bu kadar üzülmeniz normal, insanız çünkü. Bir yuvanın dağılmasına üzülebilirsiniz, verdiğiniz emeklere acıyabilirsiniz. Ama bitmemesi için emek veren de sizdiniz. Uğraştınız olmadı bu kadar basit.

Birde şöyle düşünebilirsiniz: Kaderinizin kötü kısmını yaşadınız, şimdi sıra iyi kısmında :KK34:

insanlar çok sevdiklerinin ölüm hastalık acısına bile alışıyorlar,mutsuz etmiş adamın yası fazla tutulmaz bence boşanmaya da alışırlar, biraz zaman alır tabiki...aslında insan karşı taraftan haksızlık gördüğü zaman, kendine üzülüyor daha çok.. boşanma acısı insanın kendi mutsuzluğunun acısı, bir de boşanmış insanların hayatlarını en çok toplum zorlaştırıyor, insanlar kendini kısıtlıyor, bazı şeylere artık hakkım yok diye düşündürüyorlar, öyle insanlardan uzak durun,

bir arkadaş demiş ya eevliliğin devamı için hep katlanmak mı gerekir, her insanın katlandığı sorun başkadır, bundan sonra karşılaşacağınız insanla da anlaşmazlıklar olacak tabiki ama sizi yıpratmayacak derecede olduğu sürece mutlu olacaksınız, bütün erkekler, sizin eski kocanız gibi değil, aldatmayan, sorumluluk sahibi, saygılı,iyi erkelker var,

kendinizi dış dünyaya kapatmayın arkadaşlar ve kendinize dul demeyin siz bekarsınız ve istediğiniz zaman evlenirsinizççç

Ne guzel yazmissiniz..

X