Kendimi iyi hissetmiyorum :(((

Office;
Aramızın düzeleceğine inanmak istiyorum ama değişecek gibi durmuyor.Ayrıca "KAZIN AYAĞİ ÖYLE DEĞİL" modu nasıl oluyor :KK1:

Aze;
Yasadiklarimiz hemen hemen benziyor.Ben eşimin psikolojik bir sorunu olduğunu düşünüyorum zaten.ama hiçbir sebep bana böyle davranmasını gerektirmez.

hani derler ya bir cinnet herşeyi çözer.. tabi size yapın demiyorum ha aman yanlış anlamayın.. ama biz kadınların sinir krizleri kontrollüdür mesela.. o sinirlendiğinde siz ondan biraz fazla sinirlenseniz alttan alır mı ki?

Kesinlikle taktik değiştirmek gerekir.evlilikler bazen satranç oyununa dönüyor dış etkenlerden dolayı ve kim doğru hamle yaparsa o kazanıyor.Benim genel manada anladığım eşinizin böyle olmasına etken ailesinin ondan taraf davranmaları.siz küçük yaşta gelin olduğunuzdan sizden beklenen emre amade hallerken siz belkide onlara göre başınabuyruksunuz.Bence bu haller eşinize gizliden gizliye dikte ediliyor,hayırlı bir görümce yahut hayırlı bir aile böyle gezmelere zemin hazırlamaz.hoşbeş etmemiş olsalar eşiniz gidip orda burda kalmaya yüz bulamaz,onu üstünüze salmışlar keyif alarak olanları izliyorlar.Kayınvalidelerde bu haller olur,güç gösterileri 'sen çocuğuna güvenme halleri'.Bunları çevremde görerek yorumluyorum.Tabi işin iç yüzü farklı da olabilir ama aile size cephe almış gibi geldi bana.Huzursuz olmanızı istiyor olabilirler 'bize uyacaksın' manasında ültimatomik tavırlar.

Ve evliliğin ilk senelerinde bir çekişme genelde olur ilk 5 yıl risktir evlilikte,herkesin huyunu suyunu öğrenmek için böyle bir zaman gerekiyormuş.Ailede bitiyor iş,erkek çocuklar evlenince noluyorsa kıymetleniyorlar.

hani derler ya bir cinnet herşeyi çözer.. tabi size yapın demiyorum ha aman yanlış anlamayın.. ama biz kadınların sinir krizleri kontrollüdür mesela.. o sinirlendiğinde siz ondan biraz fazla sinirlenseniz alttan alır mı ki?
asla alttan almaz....
Ben işi ciddiye bindirip,sinir krizi gecirip gitmek istedigim zamanlar, beni birakmıyordu.
Ben hatalıyım diyor hep.

Ama o sinirliyken ben aynı tavrı sergilersem, işe yaramaz...
bolca Esma'ül Hüsna çekin.'Ya Vekil' Celle Celalüh..

Her şeye vekil
Cenab-ı Hak buyuruyor.
"Vekil olarak Allah yeter." (Nisa, 81)
" 'Allah bize yeter. O ne güzel vekîldir!' dediler." (Al-i İmran, 173)
"Benden baska vekil edinmeyin" (İsra,2 )
Vekil, vekalet verenin ihtiyaç duyduğu bütün şeyleri adına yapmaya yetkili kıldığı kimsedir.
Rabbimiz vekilimizdir. Bütün işlerimiz O'nun kudretiyle cereyan etmektedir. O ne güzel vekil ve ne güzel yardımcıdır. Ancak tedbir almamız, ondan sonra Rabbimize vekaletimizi vermemiz gerekmektedir. Tedbiri almadan takdire küsmek haksızlıktır.

Allah iman sahibi olan, samimi kullarına karşılaştıkları her türlü durum ve şartta Kendisine güvenmelerini söyler. Nitekim tüm peygamberler Allah'ın dinini anlatırken, birçok zorlukla karşılaşmış, hitap ettikleri topluluklar çoğu zaman onlara düşmanlıkla karşı çıkmışlardır. Ancak elçiler, Allah'ın birliğini, O'nun emir ve yasaklarını anlatma konusunda her zaman cesur ve kararlı bir tutum sergilemişlerdir. Hep Allah'ı vekil edinmişler, yalnızca O'nun hoşnutluğunu gözetmişlerdir.

Tevhidin hakikatini anlamak için kul, kalbini işlerden uzak tutmalı, bütün işleri Allah'a havale etmeli, bu işlerin sıkıntı ve zorluklarıyla kalbini meşgul etmemelidir. Vekil olan Allah pek zengindir. Vekil'in pek zengin, vefakar ve cömert olduğuna göre Mevla'na ibadet etmeye yönel. Allah'ı tanıyan kimsenin, bütün işlerinde O'na tevekkül etmesi ve her işini O'na havale etmesi gerekir.sı:
ebrucum, zaten imanım olmasa, birgün bana cektireceklerinin hesabını cekecegini bilmesem asla dayanamam.
çok şükür, dediğin gibi Rabbimiz vekildir elhamdülillah..
Bol dua, çokça sabır gerekli...

Ama nefsim sabra pek el vermiyor... :KK50:
zor oluyor cok zor...
Canım merhaba
Yazının tamamını okuyorum fakat unutmamak adına okudukça yazıyorum..
Öncelikle şuna takıldım, çocuğunun babası ve halasıyla vs. kalmasına çok büyük tepki göstermişsin bence. Özellikle sonradan o hanımı arayıp sert bir şekilde konuşman hiç hoş olmamış bence. Bizim Türk kadınlarının genel sorunu bu çocuk doğana kadar babaya aşık çocuk doğduktan sonra çocuğa aşık :KK16: :KK55:
Yanlış anlaşılmak istemem tabi ki seveceksin, saracaksın, sarmalayacaksın çocuğunu. Ama unutmayacaksın ki o eşinin de çocuğu! Eşinin de alması gereken sorumluluklar var, bırak kalsın sonuçta kötü davranacak halleri yok ya.. Sen de bu sıra da stres yapıyorsan hemen kafanı dağıtmaya çalış, kendine mis gibi banyo hazırla mesela, bakım yap vs. aklından kovmaya çalış yani kötü düşünceleri. Unutma eşin bir baba :KK42:
Bir de dışarı çıktım soğukta bir saat gezdim aramadı bile diyorsun :KK14: Neden arasın ki? Eşin de farkın da bu yüzden yaptığını :KK9: Bence taktik değiştirmek gerekli biraz..
Bir de ben böyle 'dan dan' konuşurum, kırdıysam yanlış birşey yazdıysam kusura bakma şimdiden :nazar:
evet,ailesinin yanına götürebilir.
Ama bunu alıskanlık haline getirecegini bildigim için götürmesini istemiyorum.Kendi sağa sola gidip kalıyor,oglumuda öyle alıstıracak böyle giderse...

Görümcemi aramamdaki nedense patlama noktasına gelmem.
Kendisinin işi gücü olmadıgı halde,sürekli bizi ayagına cagırır.Yok oglanı özledik gelin falan der.
Be mübarek,seni baglayan bişey yok.bi günde kalkıp sen gelsene cok özlediysen....

o yüzden patadım valla pişmanda dedilim, iyi oldu...:KK31:

yanlış birşey yazmamıssın,çok sagol yorumun için... :KK34:
Kesinlikle taktik değiştirmek gerekir.evlilikler bazen satranç oyununa dönüyor dış etkenlerden dolayı ve kim doğru hamle yaparsa o kazanıyor.Benim genel manada anladığım eşinizin böyle olmasına etken ailesinin ondan taraf davranmaları.siz küçük yaşta gelin olduğunuzdan sizden beklenen emre amade hallerken siz belkide onlara göre başınabuyruksunuz.Bence bu haller eşinize gizliden gizliye dikte ediliyor,hayırlı bir görümce yahut hayırlı bir aile böyle gezmelere zemin hazırlamaz.hoşbeş etmemiş olsalar eşiniz gidip orda burda kalmaya yüz bulamaz,onu üstünüze salmışlar keyif alarak olanları izliyorlar.Kayınvalidelerde bu haller olur,güç gösterileri 'sen çocuğuna güvenme halleri'.Bunları çevremde görerek yorumluyorum.Tabi işin iç yüzü farklı da olabilir ama aile size cephe almış gibi geldi bana.Huzursuz olmanızı istiyor olabilirler 'bize uyacaksın' manasında ültimatomik tavırlar.

Ve evliliğin ilk senelerinde bir çekişme genelde olur ilk 5 yıl risktir evlilikte,herkesin huyunu suyunu öğrenmek için böyle bir zaman gerekiyormuş.Ailede bitiyor iş,erkek çocuklar evlenince noluyorsa kıymetleniyorlar.

böyle bir durum oldugunu sanmıyorum. ancak ailesi inanılmaz vurdumduymaz bi tavırda...
O sizin sorununuz bizi ilgilendirmez, bize duyurup bizi üzmeyin diyorlar hep....

bakalım ileriki zamanlarda neler olacak...

sade bende degil, diger gelinlerde bu umursamazlıktan bıkmış durumda artık...
hiçbirinin evlilikleri iyi degil ama cocuklarımız var deyip oturuyorlar...

Eşim dünden beri iyi gibi...
Olayların üstünü kapatmayı cok sever beyimiz...
İnanın onun bu dengesizliği beni çiledne çıkarıyor...

Birgün arkandan bakmayacak kadar umursamaz,bir gün canımlı cicimli ilgili tavırlar...
Anlasılması zor ve karmasık...

O böyle davranınca bende nasıl davranacagımı bilemiyorum... :KK50:

Bu görümcemler en sonunda beni delirtecekler...
Dün yine oğluma ikisi birden telefonda " yine babanla buraya gel, bizde kal tamam mı? " dediler. :KK53:
En son " annende gelsin" deyip teli kapattılar...
Oğlumda " annemi getirmem ben gelirim" dedi :KK14:

Çocugun bilinçaltına nasıl yerleştirmişler ya :KK14:

Kaç kere dedim, cagırmayın su cocugu kalmaya diye...
eşim kesin bu aksam yada yarın gidip kalacak yine..
Diğer eltilerimin hiçbir cocuguna gelde bizde kal demiyorlar, ben sinir oluyorum ikide bir cagırıyorlar...

Su an sakinliğimi korumaya calısıyorum ama ikisinide bir tek görsem agzıma geleni sayrıdıcam...
Bu ne ya?
Eşimle aram bozuk biliyorlar,cogugun kalmasını istemdgimide biliyorlar..
nispet yapar gib " gel gel " diyorlar utanmadan... :KK47:

Ara ara okuyorum konunu..

Seni kızdırmak sinirlendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar bunlar..

Ah ahh.. Bazı durumlar okadar benziyoki..

Sana tavsiyem eşinin onlara gidip kalmasını veya oğlunu götürmesini çok kafana takmamaya çalış..

Bırak gitsinler hatta bazen sen teklif bile edebilirsin..Umursamadıgını yavaş yavaş anlasınlar..

Annesi yapsın yemeklerini, yedirsin ..oğlunun gerektiği zaman ağlamalarını çeksin..Bi süre sonra çok sıkılacaklar bu durumdan emin olabilirsin..

Sende onlar annesine gittiği zaman arkadaşlarınla buluş, annenlerde kal, bişeylerle meşgul ol ..Sinirli bi şekilde gitme ama önemli nokta bu..

Şu aşamada çok zorlanıyorsun oğlundan ayrı kalmak biliyorum ki çok zordur ama umursamadıgını anladıkları an bi daha gel diye teklifler gelmeyecek eşine ve oğluna..

Hatta daha sonra k.walidenle veya görümcenle karşılaşırsan, geçen eşimle oğlumu gönderdim, arkadaşlarımla buluştum çok eglendik, arkadaşımda bende kaldı özlemişim fln diyebilirsin...

X