Kendimi iyi hissetmiyorum :(((

gıtmekte zor kalmakta esınle aranız neden acıldı bu kadar
cok da gencsın umarım hersey duzelır
önceki konumda yazmıstım, borç harç mesleesinden büyüdü olay...
yaşadıklarınıza çok üzüldüm en çokda bebişinize.ne yazıkki etrafta böyle kaygısız umursamaz erkekler çok..sende onlardan birine denk gelmişsin.daha çok gençsinher şeyden önemlisi sana ve çocuğuna saygısı yok eşinin,benim naçizane fikrim biraz kafa toplamak iyice düşünmek için evden ve eşinden uzaklaşman.belki bu ayrılık özlem getirir..hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşallah

inşaallah... sagol..
babamlara gitsem geri dönüşüm olmaz.. nereye gitsemde uzaklassam...

Madem el kaldiriyor, ama artik yapmiyor zadece piskopat gibi davraniyorsa, ozaman aynisi sende yap tovbe, tovbe. Kendini ezdirme!
onunla guzel bir konusma yapman gerekiyor. Cocugunuda goture bilecegini, ama yatili goturemeyecegini anlat ve nedeninide aciklaki anlasin ( kafasindan bir seyler kurmazsin)! aksi takdirde yatili gotururse, bir daha ziyarete bile izin vermeyecegini soyle.

Merak ettim, esin nezaman bu davranisleri belirlenmeye basladi?
Birde yinede tatli dilli olmaya calis( sans ver), ama ayni zamanda oz guveni ile oynayin. Oz guveni ile oynadiginizda bilinc gucunu kaybedecekdir. Havasi sonsun biraz pasamizin.

Madem el kaldiriyor, ama artik yapmiyor zadece piskopat gibi davraniyorsa, ozaman aynisi sende yap tovbe, tovbe. Kendini ezdirme!
onunla guzel bir konusma yapman gerekiyor. Cocugunuda goture bilecegini, ama yatili goturemeyecegini anlat ve nedeninide aciklaki anlasin ( kafasindan bir seyler kurmazsin)! aksi takdirde yatili gotururse, bir daha ziyarete bile izin vermeyecegini soyle.

Merak ettim, esin nezaman bu davranisleri belirlenmeye basladi?
Birde yinede tatli dilli olmaya calis( sans ver), ama ayni zamanda oz guveni ile oynayin. Oz guveni ile oynadiginizda bilinc gucunu kaybedecekdir. Havasi sonsun biraz pasamizin.

1 senedir böyle davranıyor hemen hemen...

Eşim aradı,şimdide abisine gidiyormul kalmaya :KK14:
ya ne yapıyor bu adam salak,aptal ya...
beni krize sokacak :KK14:

Sanirim esinde psikolojik bunalimlar yasiyor ne yaptiginin galiba farkinda degil.. evliligini kurtarmak elinden geleni yapmis olmak istiyorsan
esini ikna edebilirsen psikolojik bir yardim alsaniz mutim ..

Kızlar bende abisine gidiyorum.
Abim gel,konusalım dedi.Bakalım ne olacak...

Nacizane bir fikir vereyim :) tecrubemden yola cikarak esler kendi arasinda uzlasma yasayamiyorsa k.v -k.p, gorumce, elti vs vs bunlarla iliskin hakkinda konusmak malesef fayda saglamiyor ..

OR]

Nacizane bir fikir vereyim :) tecrubemden yola cikarak esler kendi arasinda uzlasma yasayamiyorsa k.v -k.p, gorumce, elti vs vs bunlarla iliskin hakkinda konusmak malesef fayda saglamiyor ..
[/QUOTE]

bende aynı fikirdeyim onlar tarafsız olamazlar.

İyice kadınsal özellikler göstermeye başladı bu erkek milleti yaa!
Elinde çocuk kapı kapı geziyor canlandırdım ve kaldım böyle:KK53:
Amacı böyle böyle seni de ona uymaya mecbur bırakmak..
Bir gün pes edeceksin bari çocuğumda kalmasın aklım diye gideceksin
bunu düşünerek yapıyor bence.. Hadi inatla karısına zarar verenleri
çok gördük anladık,alıştık bi yerde..Ama bencil adamlar çocuğuna ne yaptığı
umrunda bile değil buna yazık en çok.. İnşallah abisiyle konuşmak bi çözüm sunar
ancak ben de şunu anladım eşinle olan sorunlarını onun ailesinden biri ile çözemiyor
insan,tersine büyütüyor:KK14:

İlk sayfaya göre yorum yapıyorum, sonrakileri okumadım.. Öncelikle eşiniz çok kaba, bir telefon mesajının uzunluğuna bile tahammülü yok.. Diğer taraftan çocuğunuzun halasında kalmasında bir yanlışlık görmedim.. yani o sizin kız kardeşiniz olsa muhtemelen kalsın dersiniz, bu da halası.. eğer çocuğunuza iyi davranacaklarını biliyorsanız bu kadar üzerinde durmayın derim.. Benim de çocuklarım teyzesinde, annenesinde kaldı, hatta çok da mutlu oluyorlar :)

eşinizle ilişkinize üzüldüm, düzelir mi derseniz evet düzelir.. etrafımda sizin eşiniz gibi naif!!! bir kaç kişi vardı, ilk 3 yıl kan kusturdular eşlerine.. ama ne oluyor biliyor musun? 4 yılın ardından kadınlar "kazın ayağı öyle değil" modunu alıyor ve işte o zaman eşler ayaklarını denk almaya başlıyorlar.. ilk 3 yıl evliliklerde en sakat, en huzursuz yıldır genelde.. ben öyle "aman aileye söyleme, kötüleme"cilerden de değilim mesela.. elbette söyleyin, paylaşın.. dünyaya bir kere geliyorsunuz kim, kimin hakkında ne düşünürse düşünsün.. ama eşinizi yola getirecek olan ne anneniz, ne k.valideniz, o kişi kesinlikle sizsiniz ve takındığınız tavır.. çok özel olmazsa sorabilir miyim? çalışıyor musunuz? belki de yazdınız ama gözümden kaçmış olabilir..

ilk yazdığın yazıyı okudum sadece ve çok çok üzüldüm.beni aldın geçmişten benzer bir sahneye götürdün.
anlattığın o tek örnek olayı ben de yaşadım,sonra daha beterlerini de yaşadım.kendimi gördüm sende,o çaresizliğimi gördüm yeniden.
küçük bir bebekle gideyim mi kalayım mı diye tabiri caizse kafayı sıyırdığım o umutsuz günlerim.
onun ailesi sorunlarımıza karıştıkça daha da geri dönülmez noktalara gelişim.
sanki çok yükseklerden bir yerden hızla uçuruma düşüyormuş gibi hissettiğim çaresiz gecelerim,günlerim.
bana evliliğimin son üç yılı psikolojik şiddet uygulayan bir eşle sırf çocuğum küçük diye yaşamaya çalıştım.
şimdi uzaktan o günlerime bakınca eski eşimin psikolojik sorunları olduğunu ve bana bunu acımasız bir şekilde yansıtmış olduğunu anlıyorum.
hep dayanmaya çalıştım,sabretmeye çalıştım,allaha sığındım,oğluma sarıldım ama olmadı.
en son bir gece yaşadığım o baskıya,hiçliğe dayanamadım ve kendimi balkondan atmaya karar verdim ki bu artık yürümeyen evliliğimi bitirme nedenim oldu.
her yolu denerken evliliğimi kurtarıcam derken kendimi kaybetmişim.
ertesi gün evi terkettim,bir hafta sonra da oğlumun ikinci doğumgününde o gün boşandım.

sana ayrıl ayrılma diyemem,haddime değil.ama anlattığınla yaşadığım çok benzerdi o yüzden kendi hikayemi yazdım.
herkesin sabır noktası aynı değil.
hani gitmek mi zor kalmak mı dedin ya,bana kalmak zordu artık.
umarım sen de kendin ve çocuğun için doğru olacak yanıtı bulursun.
ama unutma her seçiş bir vazgeçiştir.
sevgiyle kal.

Yaşın 23. Benden sadece 2 yaş büyüksün.:KK14: 20 yaşında anne olmuşsun.:KK31: Eşinin yaşını bilmiyorum ama ikiniz de çocukken çocuk sahibi olmuşsunuz.:KK30: Tek bildiğim bu adam büyümez.:KK14:

Arkadaşlar ben abisine ara bulmak için değil dertleşmek için geldim.oda kardeşinin haksız olduğunun farkında.şu an telden giriyorum,eltimdeyim.ve eşim hala burnu havada konuşmalar yapıyor.nasıl hareket etsemde özgüvenini sarssam.onun benim için önemli olmadığını anlasa?

Office;
Aramızın düzeleceğine inanmak istiyorum ama değişecek gibi durmuyor.Ayrıca "KAZIN AYAĞİ ÖYLE DEĞİL" modu nasıl oluyor :KK1:

Aze;
Yasadiklarimiz hemen hemen benziyor.Ben eşimin psikolojik bir sorunu olduğunu düşünüyorum zaten.ama hiçbir sebep bana böyle davranmasını gerektirmez.

kesin psikolojik sorunlari var nedir bu narsistlik :KK4:
gokten zembille indi galiba. onu onun silahiyla vur yani o nasil seni dinlemiyor kafasina eseni yapiyor
sende al oglunu ailenin yanina githic bir sey soylemme 2 gun kafani dinle. kalabalik ortamlarda onu yerin dibine sok herkesin bir sevmedigi yani yada fobisi vardir :KK53:
goze goz dise dis :KK34:

canim benim ayni seyi bende bizzat yasadim esim isyerinde bir nevi terfi ile maas ve kidem olarak yukseldi sonrasi mi.....eyvah eyvah beni begenmedi kimseyi begenmedi herkes aptal salak gerizekali ama o mukemmel harika super hatta bu dunyaya fazla...cok ugrastim canim hicbirsey yapamadim cok dua ettim rabbim kabul etti sanirim issiz kaldi tam 4 ay evde kaldi halbuki guclu baglantilarina guvenip istifa etmisti her kapi yuzune kapandi ve ben o esnada hep ezdim onu 'ne oldu o engin bilgi birikimine kimse ihtiyac duymuyor galiba'' gibisinden her firsatta ezdim cunku o kendini o kadar goklere cikarmisti ki canimi oyle yakmisti ki coktan haketmisti bunlari.....uzun lafin kisasi canim kibirli insani rabbimizde sevmez biliyorsun dua et ve allaha sigin mutlaka cevap alacaksin allah daima yardimcin olsun

Adam tam tedavilik sizin anlattığınıza göre.Acaba sizin tavrlarınzda onu kışkırtan çileden çıkaran bir taraf mı var.Laf sokmayı sevip onu iğneliyormusunuz
Mesela bezlenme konusundaki mesajınız konu mesajın uzun olması değil oradaki bilmiyormusun ne soruyorsun diye terslemeniz.Hep erkekleri asıp keserken vur tekmeyi derken
(''bende çok yapıyorum ) çuvaldızı birazda kendimize batırsak iyi olucak.Gerçi sizde galiba işin içinde şiddetde var.Gelde bas tekmeyi deme :KK25:

Ayrıca o kadar problem varken siz çocuğunuzun sizden bir gün ayrılmasını dert etmişsiniz.O çocuk sizin olduğu kadar eşinizin de çocuğu.
Siz eşinizin ailesine haklı olarak gitmeye bilirsiniz ama eşiniz çocuğuyla gitme hakkına sahip.Halanın, babannenin , dedenin çocuğu görme hakkı var.
Ayrılsanız çocuk sizde kalsa bile hafta sonu eşiniz çocuğunu alacak. Ne diyelim Allah eşinize akıl fikir merhamet versin.

kesin psikolojik sorunlari var nedir bu narsistlik :KK4:
gokten zembille indi galiba. onu onun silahiyla vur yani o nasil seni dinlemiyor kafasina eseni yapiyor
sende al oglunu ailenin yanina githic bir sey soylemme 2 gun kafani dinle. kalabalik ortamlarda onu yerin dibine sok herkesin bir sevmedigi yani yada fobisi vardir :KK53:
goze goz dise dis :KK34:
insan içinde birşey dersem kötü olur. hiç sevmz bunu, gelir bana evde aylarca cektirir...
huyunu biliyorum...
canim benim ayni seyi bende bizzat yasadim esim isyerinde bir nevi terfi ile maas ve kidem olarak yukseldi sonrasi mi.....eyvah eyvah beni begenmedi kimseyi begenmedi herkes aptal salak gerizekali ama o mukemmel harika super hatta bu dunyaya fazla...cok ugrastim canim hicbirsey yapamadim cok dua ettim rabbim kabul etti sanirim issiz kaldi tam 4 ay evde kaldi halbuki guclu baglantilarina guvenip istifa etmisti her kapi yuzune kapandi ve ben o esnada hep ezdim onu 'ne oldu o engin bilgi birikimine kimse ihtiyac duymuyor galiba'' gibisinden her firsatta ezdim cunku o kendini o kadar goklere cikarmisti ki canimi oyle yakmisti ki coktan haketmisti bunlari.....uzun lafin kisasi canim kibirli insani rabbimizde sevmez biliyorsun dua et ve allaha sigin mutlaka cevap alacaksin allah daima yardimcin olsun
kesinlikle haklısın..
Bende hep, "Allahım eşimle aramı düzelt. Htalarımızı bize göster,Kalpleri evirip ceviren Sensin.Bizlere yardım et " diye dua ediyorum...
Allahım kabul etsin...
Adam tam tedavilik sizin anlattığınıza göre.Acaba sizin tavrlarınzda onu kışkırtan çileden çıkaran bir taraf mı var.Laf sokmayı sevip onu iğneliyormusunuz
Mesela bezlenme konusundaki mesajınız konu mesajın uzun olması değil oradaki bilmiyormusun ne soruyorsun diye terslemeniz.Hep erkekleri asıp keserken vur tekmeyi derken
(''bende çok yapıyorum ) çuvaldızı birazda kendimize batırsak iyi olucak.Gerçi sizde galiba işin içinde şiddetde var.Gelde bas tekmeyi deme :KK25:

Ayrıca o kadar problem varken siz çocuğunuzun sizden bir gün ayrılmasını dert etmişsiniz.O çocuk sizin olduğu kadar eşinizin de çocuğu.
Siz eşinizin ailesine haklı olarak gitmeye bilirsiniz ama eşiniz çocuğuyla gitme hakkına sahip.Halanın, babannenin , dedenin çocuğu görme hakkı var.
Ayrılsanız çocuk sizde kalsa bile hafta sonu eşiniz çocuğunu alacak. Ne diyelim Allah eşinize akıl fikir merhamet versin.

onun bende farkındayım... amacım zaten ona laf sokmaktı. cünkü beni deli etmişti...
bilmiyorum,belkide gün içinde fark etmeden böyle şeyler yapıyor olabilirim...

Ayrıca oglumun gitmesine birşey demiyorum.Bakmıyorlar,adım gibi biliyorum...
O yüzden kalmasını istemiyorum :KK50:

bolca Esma'ül Hüsna çekin.'Ya Vekil' Celle Celalüh..

Her şeye vekil
Cenab-ı Hak buyuruyor.
"Vekil olarak Allah yeter." (Nisa, 81)
" 'Allah bize yeter. O ne güzel vekîldir!' dediler." (Al-i İmran, 173)
"Benden baska vekil edinmeyin" (İsra,2 )
Vekil, vekalet verenin ihtiyaç duyduğu bütün şeyleri adına yapmaya yetkili kıldığı kimsedir.
Rabbimiz vekilimizdir. Bütün işlerimiz O'nun kudretiyle cereyan etmektedir. O ne güzel vekil ve ne güzel yardımcıdır. Ancak tedbir almamız, ondan sonra Rabbimize vekaletimizi vermemiz gerekmektedir. Tedbiri almadan takdire küsmek haksızlıktır.

Allah iman sahibi olan, samimi kullarına karşılaştıkları her türlü durum ve şartta Kendisine güvenmelerini söyler. Nitekim tüm peygamberler Allah'ın dinini anlatırken, birçok zorlukla karşılaşmış, hitap ettikleri topluluklar çoğu zaman onlara düşmanlıkla karşı çıkmışlardır. Ancak elçiler, Allah'ın birliğini, O'nun emir ve yasaklarını anlatma konusunda her zaman cesur ve kararlı bir tutum sergilemişlerdir. Hep Allah'ı vekil edinmişler, yalnızca O'nun hoşnutluğunu gözetmişlerdir.

Tevhidin hakikatini anlamak için kul, kalbini işlerden uzak tutmalı, bütün işleri Allah'a havale etmeli, bu işlerin sıkıntı ve zorluklarıyla kalbini meşgul etmemelidir. Vekil olan Allah pek zengindir. Vekil'in pek zengin, vefakar ve cömert olduğuna göre Mevla'na ibadet etmeye yönel. Allah'ı tanıyan kimsenin, bütün işlerinde O'na tevekkül etmesi ve her işini O'na havale etmesi gerekir.sı:

Arkadaslar önceki,konularımda acıklamıstım.
Eşimle neredeyse 1 senedir sorunlarımız var.Ve o sorunları atlatamadık,atlatamayacagız gibi görünüyor :KK50:

Eşimin ailesi 4-5 günlüğüne bize kalmaya geleceklerdi.Eşime " böyle devam edersen, babana bütün yaptıklarını anlatacagım" dedim.
Oda onlar gelmeden öyle bi iyiydi ki, sormayın...
İçimden " ailesi burda diyemi iyi davranıyor, yoksa içindenmi geliyor" diye düşünüyordum ki, hislerimde yanılmadım.
Ailesi gitti, bizim kuzu canavar oldu yine...

Sabah baslayıp akşama kadar süren laf sokmalar, baskılar, küfürler....
En son bugün artık patlak verdik.O benim aileme gelmedigi için, bende onun ailesine gitmeme kararı almıstım.
eşim bugün yegenine gidecekti.Babası,annesi,ablaları ordaydı.
İyi hoş gitsin.Buraya kadar hersey iyi...
Görümcemi aradı.Görümcem " eşin gelmiyor mu " dedi.
Oda " yok gelmeyecek,istersen oglanı getireyim " dedi.
Benim görümcemde " getiiir " dedi tabi.Sanki cocuga cok bakıyorlarmış gibi.Oğlum daha 3 yasında bu arada...
Eşim" oglanı hazırla cıkıyoruz biz" dedi.Kaç kere oglumu kalmaya götürme dememe ragmen...
Böyle deyince cok sinirlendim,dısarı cıktım.1 saat sogukta dolasmama ragmen,arkamdan gelipte bakmadı.
BU kadın akşam akşam nerelere gider,basına bişey gelir mi?...
Üstüne bana mesaj atmş" bu tavırlar cokda önemli degil.Nerde oldugunu haber ver yeter" diye :KK36:
Sokaklarda deli gibi dolasıp aglıyorum... :KK14:
1 saat sonra eve geldim, gitmişlerdi... Oturdum yine agladım... :KK50:

Görümcemi aradım." siz ne bicim insansınız,kücücük cocugun annesinden ayrılmayacagını bilmiyormusunuz?neden gelsin diyorsunuz" dedim.
Oda " dur ben eşini arayayım,cocgu getirmesin" dedi.
" ne yaparsanız yapın artık" dedim,kapadım teli.

Ne yapacagımı bilmiyorum.Pazartesi boşanma dilekcesi vermeyi düşünüyorum.Ama sadece düşünce bu...
gercekten bitmeli mi bilmiyorum :KK50:
en cok ogluma üzülüyorum.Cocugun dengeside bozuldu bizim yüzümüzden... :KK14:

Mesaj atmış" Çocugun altını baglasınlar mı " diye..
Bende: " Gece her zaman baglıyoruz. baglasınlar tabi" dedim.
Oda: " tek kelime yaz, boş konusma" diye mesaj atmış...

Aglamaktan,düşünmekten artık gözlerim yanıyor...
"Ben hiçbirşey yapmıyorum,sen sıkıntı yapıyorsun" diyor.
"sen sıkıntı yapmazsın, cünkü herseyi sen yapıyorsun" diyorum,sırıtıyor karsımda...

Sabredeyim desem, 23 yasında yoruldum ve bıktım...
Gönlümde,zihnimde, bedenimde sabırdan zerre kalmadı artık :KK14:

Bitireyim desem, annemin babamın yanına cocugumla gitmek istemiyorum :KK50:
Orda rahat olamayacagımdan degil, eskisi gibi olamayacagından...

ACABA GİTMEK Mİ ZOR, KALMAK MI? :KK14:
Canım merhaba
Yazının tamamını okuyorum fakat unutmamak adına okudukça yazıyorum..
Öncelikle şuna takıldım, çocuğunun babası ve halasıyla vs. kalmasına çok büyük tepki göstermişsin bence. Özellikle sonradan o hanımı arayıp sert bir şekilde konuşman hiç hoş olmamış bence. Bizim Türk kadınlarının genel sorunu bu çocuk doğana kadar babaya aşık çocuk doğduktan sonra çocuğa aşık :KK16: :KK55:
Yanlış anlaşılmak istemem tabi ki seveceksin, saracaksın, sarmalayacaksın çocuğunu. Ama unutmayacaksın ki o eşinin de çocuğu! Eşinin de alması gereken sorumluluklar var, bırak kalsın sonuçta kötü davranacak halleri yok ya.. Sen de bu sıra da stres yapıyorsan hemen kafanı dağıtmaya çalış, kendine mis gibi banyo hazırla mesela, bakım yap vs. aklından kovmaya çalış yani kötü düşünceleri. Unutma eşin bir baba :KK42:
Bir de dışarı çıktım soğukta bir saat gezdim aramadı bile diyorsun :KK14: Neden arasın ki? Eşin de farkın da bu yüzden yaptığını :KK9: Bence taktik değiştirmek gerekli biraz..
Bir de ben böyle 'dan dan' konuşurum, kırdıysam yanlış birşey yazdıysam kusura bakma şimdiden :nazar:

X