Doğumdan sonra aldığım kilolar gider mi?

naneli_limon

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2012
796
90
Mrb ben şuan 24 haftalık hamileyim ve maalesef kilom aldı başını gidiyor.Özellikle son günlerde çok yediğimden (davetlerden dolayı) artık tartıya bile çıkmaya korkuyorum.Bi kaç gündür tartılmadım çok korkuyorum. En son 8.5 kilo almıştım şuan eminim bu en az 9.5'a çıktı.Moralim çok bozuk.ştahımı kapatamıyorum dA neyse gel gelelim soruma arkadaşlar bazıları diyorki hamilelikten sonra kolaylıkla verirsin gider diyorlar.Gerçekten de doğrumu?gider mi bütün aldığım kilolar? yardım edin lütfen :KK43:

slm canim bznde cok kilo aldim basta cok takiuordum ama simdi bende kendimle dalga gecip guluyorum cunku biliyorumki dogumdan sonra kilo verilir onemli olan bebegimizin sagligi onlar saglikli osunda kiloda neymis bosuna takma sende herseyin basi saglik canim ALLAH saglikli sihatli bebisini kucagina almayi nasip etsin

Ben hamileligimde pek kilo almadim fakat dogumumdan sonra kilo almaya basladim :Q Sütüm cok azdi, sunu ye süt olur sunu ic sút olur derken..... kilolarim aldi basini gitti..
Emzirme döneminden sonra ise bi 6 kilo verebildim..

Siz siz olun yinede yediginiz ictiginize dikkat edin, aman dogumdan sonra veririm nasil olsa demeyin.. Inanin bana aldiginiz kilolari geri vermek cor zor..!!

Hayirlisiyla bebislerinizi kucaginiza alirsiniz Insallah:KK17:

Son düzenleme:
İnşallah sağlıklı sıhhıyatli kucağına alırsın bebişini:KK16:
Soruna gelince aslında bu vucud yapına göre değişir.
Metabolizman hızlı ise kolay verirsin yavaş ise benim gibi ağır ağır verirsin.
Normal doğumunda kilo vermekte çok etkisi var. Bütün kasların çalıştığı için daha rahat kilo verebilirsin :KK34:

24 kilo aldım, oğlum 2 yaşında ve ben kilomu vermiş haldeyim.
Kilo almaya müsait bir yapım var, veremeyeceğimden çok korkmuştum. Şimdi keşke kendime sıkıntı etmeseymişim diyorum.
Doktorum iki yıl içinde vereceğimi, acele etmememi söylemişti. Dediği gibi de oldu.
Tadını çıkarın bu günlerin.

Son düzenleme:
bende hamileliğimin başında hemen kilo alanlardanım hatta son 4-5 ayım üçer kilo alarak bitti tam 18 kilo aldım.artık doktordan azar yiyodum o derece ama insan engel olamıyor bi de bu benim sıkmış halim di kendimi:)) düşün artık.ama doğumdan 10 gün sonra sezeryanla doğum yapmış olmama rağmen 11 kilo verdim.herkes hayrete düştü fakat geri kalan 7 kiloyu vermem 3 yılımı aldı diyebilirim.kilo verme olayı metobolizmaya acayip bağlı her vücut aynı olmuyo.şuan oğlum 3 yaşında ve ben 1 yılı aşkındır plates yapıyorum anca toparladım.dediğim gibi asla aynı olamayız.şuan bunları kafana takma sonra düşünürsün hamilleliğinin tadını çıkart çocuğuna zarar veren yiyecekleri yemediğin sürece sıkma kendini aldığın kiloları da takma sen azimli olduğun sürece kilolar da gidicektir.sağlıklı sıhatli minik bebeğine zamanınıda kavuşursun dilerim allah yardımcın olsun:)))

Doğumdan sonra verilir diyorlar ama bir de deformasyon meselesi var. Öyle 20-25 kilo birden alınıp birden verilince vücut pelteye dönüyor, hem görüntü hem sağlık açısından iyi değil.

Hamilelikte fazla kilo almakta sağlıklı değil, doktorlar en fazla 9-12 kilo arası diyor, bence yine de kendini kontrol etmeye çalış, sonuçta hamur işi,tatlı vs.. bebeğe yararı olan şeyler değil, nasıl olsa verilir diye vücudunu harap etme, sonra birde çatlaklarla, sarkmalarla uğraşmak var.

Allah bebeğini sağlıkla kucağına almak nasip etsin.

Mrb ben şuan 24 haftalık hamileyim ve maalesef kilom aldı başını gidiyor.Özellikle son günlerde çok yediğimden (davetlerden dolayı) artık tartıya bile çıkmaya korkuyorum.Bi kaç gündür tartılmadım çok korkuyorum. En son 8.5 kilo almıştım şuan eminim bu en az 9.5'a çıktı.Moralim çok bozuk.ştahımı kapatamıyorum dA neyse gel gelelim soruma arkadaşlar bazıları diyorki hamilelikten sonra kolaylıkla verirsin gider diyorlar.Gerçekten de doğrumu?gider mi bütün aldığım kilolar? yardım edin lütfen :KK43:

Ben ilk hamileliğimde tam 30 kilo aldım.Ama oğlum 1 yaşına bastığında sadece 4 kilo fazlam kalmıştı.Bebeğinize kendiniz bakarsanız,yorgunluk,uykusuzluk,mutlaka kilo veriliyor merak etmeyin.

Ben39.haftamda sezeryanla doğum yaptım.
Toplam 14 kilo aldım.
Doğumdan 2gün sonra tartıldığımda 7kilo vermiştim.
Şuansa ideal kiloma sadece 5kilo var.
Göbeğim kaldı.
Attraente sana katılıyorum.Aşırı kilo alanlar kolay verse de sarkıyor vücutları.
Dikkat etmek gerek.

Son düzenleme:

herkesin yapısına göre değişen birşey aslında.ben de kızıma hamileyken 46 kiloyla hamile kalmıştım ve 23 kilo aldım,69 oldum.doğum yaptıktan sonra 10-15 gün içinde 56 kiloydum.4-5 ay sonra da 46 ya yine indim.
şimdi aynı yolda ilerliyorum.daha 11.haftamdayım 5 kilo aldım.ama takmıyorum işte ben veriyorum çünkü.çatlağım falan da hiç olmadı yine olmaz inşallah

ben doğum yapalı 45 gün oldu..kesinlikle sonra nasıl olsa veririrm diye herşeyi yeme ben sürekli emzirmeme rağmen veremiyorum göbeğim çok kötü görünüyor sarkmış durumda ,hep nasıl olsa veririrm diye milleti dinledim,gerekli proteini kalsiyumu vitamini al onun dısında kendıne hakım ol derim,çünkü doğumdan sonra daha çok yemen gerekiyor süt olsun diye..

annenin çok yiyip kilo alması bebeğin daha alıklı olacağı anlamına gelmiyor.
gerekli besinleri al gerisini abartma bence. çünkü hamur işi ve tatlıların bebeğe bir yararı yok.
ayrıca ne olursa olsun kilo vermek zordur. tamamen metabolizma ile alakalıdır.
bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız umarım.

bence herkesin vücudu bünyesi farklı canım
bu durum kişiye göre değişiyor
benim ilk hamileliğimde toplam 20 kilo almıştım neyse oğlum oldu
yaklaşık 3 ay içinde eski kiloma dönmüştüm mekik vs spor sonrasında eski formuma kavuşmuştum

sonrasında ikiz hamileliğim oldu tam 30 kilo aldım
şuan tam 7 ay oldu doğum yapalı 28 kilo gitti 2 kilom var şuan fazla

benim normal kilom 46 dır hep kendimi bildim bileli
öyle herşeyi de yerim aslında ohooo ne yemekler ne ebur cuburlar
ama metabolizmamdan dolayı sanırım ben hiç kilo almam
hamilelik kilolarımıda hiçbişey yapmadan çabucak verdim

çok hareketli bir insanım ve çok su içerim inanılmaz derecede
suyu çok severim yani zorla içmem bunlarında avantajları var sanırım

ama şunu anladım ki kilo meselesi kişinin bünyesine metabolizmasına bağlı canım

öncelikle nasılsa hamileyim, doğumdan sonra veririm diyerek yemek yeme... bir hamilenin günde 2.000 kaloriye ihtiyacı vardır.

sağlıklı beslen. özellikle, pasta, börek gibi kilo yapan, kalorisi yüksek ama vücuduna ve bebeğine katkısı olmayan şeylerden uzak dur.

öğün atlama. gün içinde 3 ana 2 ara öğün ye ve yatarken bir bardak süt iç...
ara öğünlerde meyve, ceviz-fındık gibi şeyler yiyebilirsin.
kek, poğaça, börek gibi şeyleri canın çekerse 1 dilimi geçirme...
mandalinada ve muzda kalori yüksektir. ara öğünün birinde 2 mandalina, diğerinde 1 tane muz yiyebilirsin.

doğumdan sonra ise vücudun kendini tam anlamıyla toparlaması 6 ayı alır.
doğum yaptım, zırt diye eski kiloma döneceğim diye düşünme, bu düşünce yanılmana yol açar. moralini bozar.

şunu ye süt olur, bunu iç süt olur gibi cümlelere kanıp yemek yeme... süt yapan düzenli beslenme, bol miktarda su ve rezene çayı, anne çayıdır.

düzenli beslenme derken, sabah kahvaltıda yumurta, peynir, bal, ekmek (doygun marka tam buğdaylı ekmek)
öğlen mutlaka etli sebze karışımı yemek ve bir tabak makarna (yağsız) pilav (bulgur) yemelisin.
akşam da tavuk, et, balık gibi yiyeceklerin yanında zeytinyağlı yemeklerde yiyebilirsin.

ye ama bilinçli tüket... kilolar tabiki verilir ama kalorisi yüksek yiyecekler yenerek değil...

doğumdan sonra hızlı kilo vermek istiyorsan bebeğini bol bol emzir. ben toplam 14 kilo aldım hamileliğimde doğumda yarısı gitti, diğer yarısı da 6 ay sürmedi gitti. şimdi eskisinden hiç farkım yok göbek falan da kalmadı kendiliğinden gitti hiç bir şey yapmadım sadece bol bol emzirdim halen de emziriyorum 1,5 yaşında kızım var. anne sütü için de sadece su yeterli ve rezene çayı ben çok içtim bir de bol bol yeşillik ye süt olması için, bunun dışında normal olarak beslenmem yeterli, her şeyden yemeye çalış, et süt ürünleri, sebze meyve, bakliyat, düzenli beslen, kilolar gider dert etme.

son iki ay kilo alımı çok artıyor.son iki ayda 2-3 kiloyu,toplamdada 15 kiloyu geçmessen,
doğumdan sonrada süt yapsın diye abartmassan rahat edersin.
kilo kontrolünü de yediklerini kısmaktan ziyade yürüyüş yaparak dengeleyebilirsin.

Meraba ben 55 kiloyla hamile kaldim ilk alti ay sadece 2 kilo almistim 38haftalikken 70 kiloyla dogum yaptim ve dogum sonrasi bebege kendim baktigim icin bide emzirdigim icin bide cok hareketliyim heralde 4 ay sonra 53 kiloya dustum hic diyet yapmadim bu arada boyum uzun oldugu icin cok zayif oldugumu soyluyolar

her zaman olduğu gibi hamileleiktede zararlı şeylerden uzak dur.zaten son ay daha fazla kilo alıyorsun.57 ile hamile kalıp 74 ile doğuma gittim.şuan 58 kiloyum.bebeğim 11 aylık .hemen kilo vermeyide bekleme.sen bu kiloyu 1 ayda almadın ki 1 ayda veresin .doğumdan sonrada süt olsun diye abartma su ve bol bol şekersiz komposto iç

hamileliğimde toplam 10 kilo aldım.3500 bebeğimin kilosu.doğumdan sonra 40.günümde tartıldım kilolarımın hepsi gitmişti.3ay sonra tartıldım 2 kilo daha vermişim.doğum yapalı 9 ay oldu şu anda hamilelik öncesi kilomdan 2kilo daha zayıfım.emzirmeyle süper kilo veriliyor.tabi öyle emziriyorum diye her bulduğumu yemedim.

ben 24.haftamda sağlık ocağına gitmiştim ordaki aile hekimi hamile olduğumu duyunca çok şaşırmıştı.ben senden daha kiloluyum demişti.biraz dikkatli gitmekte fayda var.

bence hamilelikte fazla kilo almak çok gereksiz.eskidenmiş o.bi çocuk doğracağız die vücumuzu mahvetmeye ne gerek var.biraz irade.

Ben 50 kilo ile hamile kaldim su an tartilmaya korkuyorum en son 62 kiloydum. İnsanin cani cok sey cekiyor. Bir baslayinca kendimi durduramiyorum. Bir de ben rejim yaparken hamile kalmistim, gozum doymuyor yani.

X