gebelikte ilişki sonrası kanama :( ağlıyorum çok

yasamayiseviyorum

şansınla gel miniğim
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2012
1.457
4
kızlar 5 haftalık hamileyim doktorum cinsel ilişki sorun olmaz devam edebilirsiniz demişti ama biraz önce ilişki sonrası çok az bir kan lekelenmesi oldu belli belirsiz sizce bebeğime birşey olmuş mudur çok korktum ben :KK43: :KK43: :KK43: doktorumda izne ayrıldı ne yapacağımı bilmiyorum ayın 27sine kadar yok ne yapıcam ben :KK43: çok utandım çok pişman oldum ama gebelikte cinsel ilişki yaşanıyormuş birşeyde olmuyor diye cesaret etmiştik. daha kesesiyide yeni gördük ya birşey olduysa :KK43: kalp atışları duyulmadı zaten daha ama ben kötü oldum ağladım birşey olacak diye. kötü birşey mi yaptım ben

kızlar yok mu cavap yazan ben utanıyorum ama kime sorayım bilemedim şimdi. kanama minnacık çok azdı silik lekelenme şeklindeydi inş birşey olmaz zaten panik hastasıyım niye herşey beni buluyor yaaa offf doktor olmaz birşey demişti ne yapacağım ben şimdi :KK43:

canımm sakin ol o yerleşme kanaması büyük ihtimalle. ben hiç düşük vs yaşamadım ama bi sorun olsa kanaman devam ederdi. ilk bebeğimde yerleşme kanaması oldu bende de 5. haftada hafif. ama hiç sorun olmadı. ağrın kanaman olursa doktora gidersin ama sorun oldugunu sanmam.

kızlar yok mu cavap yazan ben utanıyorum ama kime sorayım bilemedim şimdi. kanama minnacık çok azdı silik lekelenme şeklindeydi inş birşey olmaz zaten panik hastasıyım niye herşey beni buluyor yaaa offf doktor olmaz birşey demişti ne yapacağım ben şimdi :KK43:
canım utanılacak bırsey yokkk bızım dr onelm amaclı ılk 3 ay yok demıstı yenı yenı alısıyoruz bısde kanama olursa yok dedı ama sukur brsey olmadı sende ıcını ferah tut ayaklarını dık yat kanaman devam ederse acıle gıt devletın ıgne yaparlar cnmm sonra progestan adında ılac verırler ama burun kanı gıbı taze kan gelemdıce korkma tamammı sakınn ol dua et ınsallahhh cok az dı dıyorsun kokrma bırsey olmaz ondan ınslll dedıgımm gıbı taze kan gıbı dglse korkmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK53:

tatlım geçmiş olsun kızların da dediği gibi hemen korkma.Tam senin kadarken ilişkiden sonraki gün ben de yaşadım aynısını.1 saat filan tekrarlar mı diye baktım yattım sürekli ama biraz daha gelince acile gittik.Bebeğimde sorun yoktu çok şükür ama düşük tehlikesi olabilir dendi progestan kullandım 2 ay ve hep sırtüstü yattım.Hiçbişey olmadı çok şükür ilişki hep yasak oldu bize ama arada yine de 5-6 kaçamak yaptık :) Kanama devam ediyo mu bi ona bak ve rengi koyuysa içini rahat tut en korkulanı açık renk pembemsi olanı.Ama doktorunu bekleme bence ben de başka doktora görünmüştüm.

İlk haftalarda bize iliski yasakti. Onemli bisey degildir umarim. Aslinda iliski sonrasi lekelenme olabilirmis. Ama lekenin rengi onemli. Benim doktorum her kontrolde soyluyo. Kirmizi lekelenme varsa mutlaka haberim olsun. Pembemsi ve kahverengi lekede korkulacak bi durum yok. Leken kirmiziysa bence kendi dr unda izinli bile olsa baska bi dr la gorusursen iyi olur.

Benimde oyle oldu ...5 haftalik hamileyken , iliski sonrasinda 1 -2 damla pembe bir akinti mi desem kan mi desem bisey geldi.Birde cumartesi gece saat 2 civariydi.O gece gitmedim dr. a..Pazar sabahi gittik.Benim dr. um uzak diye yakinlarda bir kadin dogum a gitim..Dr. normal bir sikinti yok.Progestreon kullan dedi.Bende hamilelikte cok fazla ilac kullanma taraftari degilim.Kullanmadim.Cunku bir daha herhangi bir kanama gibi birsey olmadi.Kendi dr. uma sordum.İliski sonrasi cok kanaman olmadiysa ve pembe renkliyse ; iliskiden sonra vajinada tahris olabilir.Bebekle alakasi yok ama istersen yinede de ilac yazabilirim.Dedi.Cok sukur kalbini duydum minigimin :) Gayet iyiyiz yani :)

Bana da dr geçen gün bebeği çevreleyen zarın ince olduğunu ve ilişkiye girersek sonrasında hafif bir kan gelebileceğini ama endişelenecek bir durum olmadığını yine de ilişkiden olabildiğince kaçınmamızı söyledi. Eşim de korktu. Bu zamana kadar herhangi bir sorun olmamıştı bundan sonra olur mu bilmem ...

Kızlar hala burdaysanız banada cevap verin lütfen bende 6 haftalık hamileyim dün ilişki sonrası kan geldi ama öyle az da değildi baya kırmızı meniyle birlikte aktığı için miktarını da pek anlamadım gittik doktora kalp atışı vardı Allaha şükür progestan verdi ilişki yasak dedi gün içinde de sildikçe hafif geliyodu bugün bişey yok çok şükür ama ben yinede endişeliyim sizce bişey olur mu :KK43:

kanaman durduysa sorun olacagini sanmiyorum tabi dr kalp atisi vardedi diye diyorum.ilk 3 ay iliski yasamamanizi oneririm.ve bence bi kac gun icinde tekrar kontrole gitmelisin.agir felanda kaldirmamalisin.Allah evladini sana bagislasin...

kızlar 5 haftalık hamileyim doktorum cinsel ilişki sorun olmaz devam edebilirsiniz demişti ama biraz önce ilişki sonrası çok az bir kan lekelenmesi oldu belli belirsiz sizce bebeğime birşey olmuş mudur çok korktum ben :KK43: :KK43: :KK43: doktorumda izne ayrıldı ne yapacağımı bilmiyorum ayın 27sine kadar yok ne yapıcam ben :KK43: çok utandım çok pişman oldum ama gebelikte cinsel ilişki yaşanıyormuş birşeyde olmuyor diye cesaret etmiştik. daha kesesiyide yeni gördük ya birşey olduysa :KK43: kalp atışları duyulmadı zaten daha ama ben kötü oldum ağladım birşey olacak diye. kötü birşey mi yaptım ben
Tatlim 8 haftaliga kadar ara ara kanamalar olur, cok dert etme bence. Rahim agzinda ki kilcal damarlar kasilincada kanamaya yol aciyor.. en iyisi sen herhangi bir doktora git rahim icinde bir kanama varmi baksinlar bos yere endiselenme bence.

kızlar acil cevap verirmisiniz 10 aylık evliyim bugün ve bundan önce günlerde de iki kez ilişkiye girdim ve ilişkiye girdikten sonra lavaboya gitsem de yada iç çamaşırı ma kan geliyor ama damla seklinde pembemsi akinti ile birlikte ama daha gelmiyor 2 gün evvel belime çok ağrı vurdu adet olucak sandım ama adetim daha var akinti da oldu ama kahve rengi şimdi yok akinti kanamada damla seklinde geliyor daha da gelmiyor çok korktuk eşimle neden oluyor bilen varmı yardımcı olurmusunuz

X