Kimyasal gebelik yaşayanlar

mzbnk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2008
99
20
33
Slm kızlar kimyasl gebelik yaşıyormuşum bu gün öğrendim sizlerde bölebişey oldumu nasıl oluştu en son ki hgc değeri ne kadardı....

Kimyasal gebelik, normal bir gebelik olmayıp, döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam edememesi ve gebeliğin sadece laboratuar tetkikleri ve gebelik testleri ile tespit edilmesidir. Gebelik testlerinde gebelik hormonu BHCG yüksek yani (+) çıkmasına rağmen hiçbir şekilde sağlıklı bir gebelik ürünü oluşamaz ,rahim içine yerleşemez ve düşük ile kendiliğinden sonuçlanır. Kimyasal gebelik sık görülmekte olup bir çok kadın bunun farkına varamamakta ve normalden biraz fazla veya düzensiz adet gördüğünü zannederek aslında düşük yapmaktadır. Kimyasal gebeliğe bazı hekimler “sessiz düşük” olarak da isimlendirmektedirler. Kısacası döllenme olur fakat döllenme ürünü rahim içine yerleşmez ve sessizce, adet kanaması ile birlikte düşer. Bu durum sadece gebelik testleriyle anlaşılabilir.
Kimyasal gebelik tespit edildiği zaman bazen dış gebelik şüphesi doğurabilir, fakat düzenli takip edilen B HCG değerlerinde hızlı bir şekilde düşme gözlenmektedir, Kimyasal gebelik kürtaj veya tıbbi bir müdahale gerektirmez, takip gerekmektedir

Kimyasal Hamilelik Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Kimyasal gebelik acımasız bir şaka gibi. Sizin dönemde bir soluk olumlu gösterir kaynaklanmaktadır sefer erken gebelik testi al. Doğal olarak, heyecanlanmak ve bu beklediğiniz sevindirici haber yayma başlar. Sonra, birkaç gün sonra sizin ve dönem olsun doktor diyor, “Bu sadece bir kimyasal gebelik oldu.”

Bu arada, you’re ve karışık muhtemelen harap bıraktı. Dönem kimyasal gebelik yanlış pozitif gebelik testi gibi, eğer gerçekten hamile değildi geliyor. Ama gerçek şu ki, bir kimyasal gebelik gerçekten bir anlayış ve gerçekten çok erken bir düşük olmasıdır.
Ne Kimyasal Hamilelik Ortalamalar:

Terim kimyasal gebelik bu düşük bir noktada bir hCG kan testi veya bir ev gebelik testi (idrarda hCG denetimi gibi bir süre cevapsız ve biyokimyasal testler), tek kanıtı hamile idi oldu demektir. Düşük bir ultrason önce oldu bir gebelik kesesi göstermiştir olabilir.

Zaman gebelik nokta ultrason gebeliğin varlığını teyit verebilir geliştirir, süreli klinik gebelik olur. Böylece, kimyasal bir gebelik bir düşük olurdu önce gebeliğin beşinci hafta – veya ilgili hafta içinde cevapsız adet döneminden sonra.
Belirtiler:

Eğer vajinal kanama olması başlamak kimyasal gebeliğin ilk belirtisi kısa bir süre pozitif bir gebelik testi sonra olacaktır. Kan testleri yerine düşürmektedirler artan düşük hCG düzeyleri ortaya koyuyor.
Nedenleri:

Doktorlar kimyasal gebeliklerde gelişmekte olan bebeğin en diğer noktaları kromozom anormallikleri – muhtemelen nedeniyle aynı nedenlerle ortaya inanıyoruz. Çünkü neredeyse kromozom testleri için herhangi bir numune almak mümkün ne ise, bu erken düşüklere neden olur emin zordur.
Frekans:

Kimse gerçekten ne kadar yaygın kimyasal gebelik, ancak bazı araştırmacılar düşük bu kavramların kadar% 70 kavramlaştırılmış sonu yoktur bilir. Kadınlar aktif ve anlamak için yakından kimyasal gebelik olabilir onların aybaşı devir iş değil ve asla bilmek çalıştığınız değil, diğer durumlarda, kimyasal gebelik bir nedenle bir adet döneminde birkaç gün geldiğinde (ama sadece olanaklı neden olabilir) geç.
Fiziksel Kurtarma:

Kimyasal gebeliklerde erken yeterince onlar ve kadın cesetleri üzerinde çok az etkisinin birçok durumda, onlar, bir kaç gün (hatta zamanında geç normal bir süre için yanlış olabilir) oldu. 2.007 bir çalışmada bir kimyasal gebelik sonrası kanama, hatta bazen bir kadın normal adet döneminde daha hafif bulundu. Kimyasal hamile kanama normalden daha fazla kramp tarafından da eşlik olabilir, ancak kurtarma oldukça hızlı olmalıdır.
Again Trying:

Ile çok düşük erken, çoğu doktor bunun devam edin ve tekrar hemen deneyin tamam diyecekler. Diğer doktorlar için denemek için bekleyen öneririz hamile tüm düşüklere sonra standart bir cevap daha, ne kadar erken olarak. Ne hakla özel durum için konusunda doktorunuzla konuşun.
Bir Kimyasal Hamilelik Grieving:

Birçok durumda, kimyasal gebelik tuhaf bir durum bir Kederli açıdan sizi olabilir. Diğerleri ise tamamen duygusal harap Bazı kadınlar çok kimyasal gebelik üzerinde üzgün, hissetmiyorum. Hayatınızdaki insanlar, çünkü senin için çok erken oldu size yas tutmak için gebelik bağlı olsun veya “o wasnt gerçek bebek yanlış ısrar kaybettiğinizde geçerliliği tanımayabilir.”

Ne olursa olsun herkes diyor ki, bir düşük bir düşük olduğunu. Size keder haklı veya başkasının için keder karşılaştırın için geçerli olması gerekmez. Kimyasal gebelik hala bir gebelik ve pek çok kadın için, hala bir bebek ve her zaman onlar bütün yaşamları için taşıyacak edecek keder kaybı’s.

O da çok üzgün hakkında edilemez bir sakınca çok düşük ve erken sadece tekrar deneyin isterseniz kendiniz karar vereceksiniz. Herkes farklı durum ve tepki var tek, kimyasal gebelik hakkı duygusal.

Eğer derin kimyasal gebelikler için üzülme ve aktif gebe çalışıyorsanız, hakkında belki dönemine kadar her döngüsü test etmek için bekleyen düşünüyorum aslında geç eğilimindedir. Bu şekilde, mutlaka hakkında çok erken düşüklere bilmek zorunda değilsiniz. Birçok doktor bu nedenle erken hamilelik testi karşı öneririz.

KIMYASAL GEBELIK NEDIR??? NASIL ANLASILIR ve SONRASI NELER YAPILMALIDIR??

Kimyasal gebelik: Kimyasal gebeliği tam olarak anlayabilmek için gebeliğin başlangıcı ile ilgili bilgileri vermekte fayda olduğunu düşünüyorum.

40 haftalık bir maraton olan gebelik, anneden gelen yumurta hücresi (oosit) ile babadan gelen sperm hücresinin tüplerde birleşmesi ile başlamaktadır. Bu aşamadan sonra döllenen yumurta bölünerek çoğalır. Oluşan yeni canlının (zigot) içerdiği hücreler bir yandan sayıca artar, diğer yandan tüp içinde ilerleyerek “blastokist” aşamasında rahim iç zarına (endometriuma) tutunarak yuvalanır (implantasyon olayı).

Blastokist aşamasına gelindiğinde artık embryo rahim içine ulaşmıştır ve human koriyonik gonadotropin (HCG) adı verilen gebeliğe özgü hormon salgılanmaya başlar. Gebelik ilerlemeye devam ettikçe bu hormonun önce kandaki ve sonrasında da idrardaki miktarları artar. İdrarda saptanabilmesi için kan düzeylerinin yüksek değerlere ulaşması gerekir.

HCG hormonu düzeyi genelde 500-1000 IU/mL miktarına ulaştığında gebelik kesesi alttan yapılan “vajinal ultrasonografi” ile görülebilir.
Karından yapılan ultrasonlarda ise gebeliğin görülmesi daha geç olacaktır ve bunun için kanda gebelik testi (Beta HCG) değerinin 5000 IU/ml değerlerine yükselmesi gereklidir.

Vajinal veya karından (abdominal) ultrasonlar ile rahim içinde bir gebeliğin görülmesi duruma “klinik gebelik” adı verilir.

Bazı durumlarda ise henüz bir adet gecikmesi olmadan, 1-2 gün kala kanda yapılan gebelik testi ile hCG düzeyindeki artış saptanabilir. Ancak herhangi bir nedenle gebelik canlılığını yitirdiğinde bazen adet kanamasında herhangi bir gecikme olmadan ya da 1-2 günlük gecikme sonrası kanama ile gebelik sonlanır. Böyle bir durumda “kimyasal gebelik” ten söz edilir. Yani gebelik kanda yapılan incelemeler ile saptanmış ancak klinik olarak saptanabilecek aşamaya gelemeden sonlanmıştır.

Yani, kimyasal gebelikte yumurta hücresi ile sperm tüplerde birleştikten sonra oluşan “blastokist” rahim içine tutunamadan veya tutunduktan birkaç gün sonra atılıp kaybolmaktadır. Oluşan tüm gebeliklerin %50 kadarı kimyasal gebelik şeklinde abort ile sonuçlanmaktadır. Atılmanın sebebi ise bebeğin oluşum aşamasında oluşan bir takım hatalardır

Kimyasal gebelik (sessiz düşük) ve tedavisi

Kimyasal gebelik, biyokimyasal gebelik ve sessiz düşük nedir, ne demektir. Tedavi gerektirir mi, tedavisi nasıldır?

Döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam etmemesi ve gebeliğin sadece laboratuar tetkikleri ve gebelik testleri ile tespit edilebilmesi sonucu kadınlar bu düşüğü algılayamamaktadır genelde adet gecikmesi sanmaktadırlar.

Etiketler: Kımyasal düsük, kimyasal gebelik, kimyasal gebelik neden olur, kimyasal gebelik nedir, kimyasal gebelik tedavisi, sessiz düşük

Alıntı... Yardımcı olması dileği ile...

Son düzenleme:
ben de geçen ay kimyasal gebelik geçirdim.regl günü kan değerim 52 çıktı. 4 gün sonra 40 oldu. 5. gün kanamam başladı.iki hafta sonra baktık hcg 2 ye düşmüştü yani normale dönmüştü.

Ben de kimyasal gebelik yaşadım. Tüp bebek vakalarında daha çok görülen bir şeymiş. Ancak ben doğal yollardan hamile kaldım. Düşüğün tam nedeni yokmuş. Pko luyum. Allahımbundan sonrakilerde nasip etsin.

Slm kızlar kimyasl gebelik yaşıyormuşum bu gün öğrendim sizlerde bölebişey oldumu nasıl oluştu en son ki hgc değeri ne kadardı....

merhaba bonncuk, kimyasal gebelik yaşadığımı bende dün öğrendim. pazartesi beta hcg m 18.86 çıkmıştı. Perşembe günü 3.42 idi. Dün kanamam başladı ve dr gittim.Kimyasal gebelik geçirdiğimi söyledi. Yeni bişey öğrendim ve bi yaşıma daha girdim. Pazartesi kendi dr uma gidicem bakalım ne diyecek, hayırlısı...

Ben de kimyasal gebelik yaşadım. Tüp bebek vakalarında daha çok görülen bir şeymiş. Ancak ben doğal yollardan hamile kaldım. Düşüğün tam nedeni yokmuş. Pko luyum. Allahımbundan sonrakilerde nasip etsin.

ucamayankelebek, ben de, senin gibi doğal yollardan hamile kaldım. Gerçi ben klomen kullanıyordum ama, sadece o kadar.Allah hepimize hayırlı evlatlar versin inşaAllah!..

galiba ben de kimyasal gebelik geciriyorum bugün itibariyle reglim 1 hafta gecikti 22 sinde bhcg 22.53 cikti bugün ise 29.32 hala kanamam yok moralim cok bozuk bu 4.gebelik kaybim:KK43:

merhaba bonncuk, kimyasal gebelik yaşadığımı bende dün öğrendim. pazartesi beta hcg m 18.86 çıkmıştı. Perşembe günü 3.42 idi. Dün kanamam başladı ve dr gittim.Kimyasal gebelik geçirdiğimi söyledi. Yeni bişey öğrendim ve bi yaşıma daha girdim. Pazartesi kendi dr uma gidicem bakalım ne diyecek, hayırlısı...

ne oldu arkadaşım gitttinmi doktora

moralini bozma arkadaşım geçmiş olsun nasılsın şimdi

maleseff durumum pek ic acici degil bugün doktora gittim bhcg degerim 44 olmus muayene etti ve dis gebelik dedi takip yapacakmis oysa ki ben 2 ay önce rahim filmi cekilmistim ve tüplerim acik cikmisti simdi bu ne demek oluyo anlamadim 1,5 sene önce de dis gebelik yasadim ve ameliyat oldum

mrb arkadaslar bnde kasım ayında kimyasal gebelik geçirdim ve bnde pkoluyum hamile oldugumu ögrendigimin 6. günü kaahverengi lekelenmem basladı hemen doktora gittim bhcg testi istedi ve sonuç 284,35 çıktı dr bu cok az bi sayı dedi kimyasal gebelik dış gebelik olabilir dede günasırı gelip kan wer ve bhcgni kontrol edelim dedi ve sonrada sonuclarım bunlar 647,48 81,33 27,71 yani kimyasal gebelik olarak sonuçlandı bnde kadınlar kulübüne bu arada rastladım ve takip etmeye basladım bide sizlere bişiler ormak istiyorum kanamanız kac gün dwm etti ve kücük et parcaları düsürdünüzmü bnm gibi?

ne oldu arkadaşım gitttinmi doktora

merhaba boncuk, cevabını yeni gördüm. evet o hafta gittim doktoruma.Kimyasal gebelik çok üzülecek bi durum yok, tedaviye cevap veriyorsun bu iyi bişey dedi. ocakta klomene ara verdik.şimdi bu ay yeniden klomen kullandım. Bakalım 21 şubatta batım, sonucu o zaman göreceğiz. Benim merak ettiğim bu kimyasal düşük sonrası hemen hamile kalan var mı?

mrb arkadaslar bnde kasım ayında kimyasal gebelik geçirdim ve bnde pkoluyum hamile oldugumu ögrendigimin 6. günü kaahverengi lekelenmem basladı hemen doktora gittim bhcg testi istedi ve sonuç 284,35 çıktı dr bu cok az bi sayı dedi kimyasal gebelik dış gebelik olabilir dede günasırı gelip kan wer ve bhcgni kontrol edelim dedi ve sonrada sonuclarım bunlar 647,48 81,33 27,71 yani kimyasal gebelik olarak sonuçlandı bnde kadınlar kulübüne bu arada rastladım ve takip etmeye basladım bide sizlere bişiler ormak istiyorum kanamanız kac gün dwm etti ve kücük et parcaları düsürdünüzmü bnm gibi?

lowely, ne şanslısın canım ya hamile kalmışsın hemen.Senin adına çok sevindim arkadaşım. Allah sağlık sıhhatle kucağına almayıda nasip etsin inşaAllah!.. bende Aralık 22De kimyasal düşük yaşadım.İnşaAllah bu ay hamileyimdir. Kurban olduğum, veren de O, alan da O.

merhaba boncuk, cevabını yeni gördüm. evet o hafta gittim doktoruma.Kimyasal gebelik çok üzülecek bi durum yok, tedaviye cevap veriyorsun bu iyi bişey dedi. ocakta klomene ara verdik.şimdi bu ay yeniden klomen kullandım. Bakalım 21 şubatta batım, sonucu o zaman göreceğiz. Benim merak ettiğim bu kimyasal düşük sonrası hemen hamile kalan var mı?

lowely, ne şanslısın canım ya hamile kalmışsın hemen.Senin adına çok sevindim arkadaşım. Allah sağlık sıhhatle kucağına almayıda nasip etsin inşaAllah!.. bende Aralık 22De kimyasal düşük yaşadım.İnşaAllah bu ay hamileyimdir. Kurban olduğum, veren de O, alan da O.
​saolasın tatlım...şükürler olsunki hemen geldi melegim kimyasalın ardından...amin canım kucagımada alırım inşallah saglıcakla...inşallah hamilesindir cnm kimyasaldan hemen sonra hamile kalan cok war senn meleginde gelmiştir inşallah...

lowely tebrik ederim arkadasım seni.

ama ask olsun neden topice gelipbize güzel haberlerini vermedin böle tesadüfen gördüm bak:KK50:

beni bu konuda biri aydınlatırsa çok sevinicem.ağustos ayında adet düzensizliği nedeni ile doktora gittim.hcg değerim 11 çıktı.ama dktor benle görşmedi hiç birşey demedi.asistanı ile görüştüm sınırda çıkmış değerin 1 hafta sonra gel dedi.zaten ohafta adet oldum değer 1 e düştü.bunun adı kimyasal gebelik mi?

nisanda 1 yıl olcak korunmayı bırakalı.şimdi ben daha önce hamile kalabldimmi kalamadımmı bun çok merk ediyorm.1 yıldan sonra eşimizle gitmek gerekiyormuş sanırım kntrole.

​saolasın tatlım...şükürler olsunki hemen geldi melegim kimyasalın ardından...amin canım kucagımada alırım inşallah saglıcakla...inşallah hamilesindir cnm kimyasaldan hemen sonra hamile kalan cok war senn meleginde gelmiştir inşallah...

amin!.. Rabbim sağlık, sıhhat, huzur ve mutlulukla kucağına almayı da, nasip etsin ninşaAllah. lowely, kusuruma bakmazsan arkadaşım bişey soracaktım. Herhangi bir tedavi gördün mü? yoksa Rabbim kendiliğinden mi verdi? ayy ne mutlu sana. Benim bata daha 10 gün var ve beklemek çok zor geliyor. ama yapacak bişey yok eli mahkum bekleyeceğiz. Hayırlısı ile gelir inşaAllah!.. AMİN!!!

beni bu konuda biri aydınlatırsa çok sevinicem.ağustos ayında adet düzensizliği nedeni ile doktora gittim.hcg değerim 11 çıktı.ama dktor benle görşmedi hiç birşey demedi.asistanı ile görüştüm sınırda çıkmış değerin 1 hafta sonra gel dedi.zaten ohafta adet oldum değer 1 e düştü.bunun adı kimyasal gebelik mi?

nisanda 1 yıl olcak korunmayı bırakalı.şimdi ben daha önce hamile kalabldimmi kalamadımmı bun çok merk ediyorm.1 yıldan sonra eşimizle gitmek gerekiyormuş sanırım kntrole.

sevgili esrapo, erken bir dönemde adetle birlikte kendiliğinden düşün düşüğe kimyasal düşük diyorlar canım. evet malesef sende kimyasal gebelik- düşük yaşamışsın. bu üzücü durumun iki tane iyi yanı var.1- kürtaja gerek kalmıyor. 2- hamile kalabildiğini öğreniyorsun. iyi tarafından bakmaya çalış canım.
yaşınız gençse evet bir yıl sonra muayene gitmen gerekiyor.ama benim gibi yaşın 38-39 ise fazla beklemeden gitmen gerekiyor.Çünkü zaman çok öneli ileri yaşlarda. Eşinle gitmen en iyisi canım, çünkü dr. sizden bir kaç tane test isteyecek. özele gidersen hemen yaptırırsın çok pahalı değil sadece hsg(rahim filmi biraz pahalı) diğerleri uygun fiyatta. Devlete de, gidebilirsin ama biraz beklemen gerekebilir. Hakkında hayırlısı canım. Allah sağlıklı hayırlı bebekler versin inşaAllah!.. Amin!..

amin!.. Rabbim sağlık, sıhhat, huzur ve mutlulukla kucağına almayı da, nasip etsin ninşaAllah. lowely, kusuruma bakmazsan arkadaşım bişey soracaktım. Herhangi bir tedavi gördün mü? yoksa Rabbim kendiliğinden mi verdi? ayy ne mutlu sana. Benim bata daha 10 gün var ve beklemek çok zor geliyor. ama yapacak bişey yok eli mahkum bekleyeceğiz. Hayırlısı ile gelir inşaAllah!.. AMİN!!!
amiiinn canım ne güzel dileklerde bulunmuşsun öyle...cnm bn pkoluydum tedawi gördüm yani klomen ve catlatma iğnesi öylelikle odu...hakkında hayırlısı neyse o olsun cnm..

Bende bu ay kimyasal gebelik yaşadım.4 ay önce bebeğimin kalbi durduğu için kürtaj olmuştum.Bu şekilde olup hamile kalanlar varmı? Bunlarla karşılaşınca korkuyorum sanki hiç olmayacakmış gibi geliyor.

X