Bulaşık makinası tavsiyesi!!!....

romeom

Mutlu günler yakın
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2011
792
217
arkadaslar öncelikle doğru yeremi konu açtım tam emin diğilim yanlışsada özür dilerim...
benim mutfagımda yer olmadıgı için bulaşık makinası bu zamana kadar alamadım.bulask makinasının yerinde fırın var ve çalısıyo artık cok sıkıldım ve ihtiyaı olan birisine verip makina alıcam.arçelik ve ssiemensi önerdiler bide sizin tavsiyelerinizi merak ediyorum.bulaşık makinası+setüstü+aspiratör 3ünü bir alıcam.ve hangi marka olacagından hiç bi fikrim yok.onun için sizin fikirlerinize çopk ihtiyacım var.iyiyse iyi kötütse kötü yanlarını yazarmısınız.:26:

bosch 10 numara 5 yıldız çok memnunum...bendeki modelinde sepet yok onun yerine en üstte çatal-bıçaklar için ayrı bir göz var böylece daha çok bulaşık sıgdırabiliyorsun makinenin içine, çokda güzel yıkıyor :KK34:

Son düzenleme:
benım makınam siemens ve gayette memnunum.5 yıldır sureklı kullanıyorum bardaklarım falan cızılmedı hıc.ama bulasık makınası alırken programlarına onem ver,cunku bazılarında kısa programın derecesı dusuk oluor ve buda hem yıkamayı hem kurutmayı engellıyor.ben bıde ıkı kez calıstırıyorum makınamı,bulasıklarım 55 derecede yıkanıyor ve bıtınce deterjan gozune ve kapagına sırke dokup 45 derecelık programda bıdaha yıkatıyorum en azından deterjandan bıraz daha arınıyor,.

Bende Bosch' u öneririm ama bulaşık makinesinde çatal bıçak sepeti olmadığı için (hoş artık yeni modellerde sepet olayı azaldı) en üst kısmındaki rafa konulan çatal bıçaklar, yer açısından güzel ama pek iyi yıkanmıyor ya. Çünkü en üst katmanda o dönen fırıldak mı artık adı neydi unuttum, işte ondan yok. İkinci katın altında ve en altta var. Doğal olarak o en üst katta zaten daracık aralara yerleştirilen çatal bıçaklar, üstten su alsa da, orta kat dolu olunca evet bence çoğu kez çatal bıçakları iyi yıkamıyor.

benımde tum beyaz esya m bosch.7 yıldır kullanıyorum cok memnunum.sakın vestel almayın.

aman arkadasım ben yandım sen yanma diye yazıyrm:::)arcelik asla alma internette de yorumları görebilirsin.iki kez evin bardaklarını komple değiştirmek zorunda kaldım öyle bir ciziyor ki anlatamam.buğu buğu yapıyor:KK43:yapılmayan işlem kalmadı.bölge bas mühendisi bile geldi en sonunda bana ellerinde ki cam bardak örneklerini gösterdi seninkiler yine iyi bak cok kötüleri var diye:KK43:en sonunda pasabahcenin 1000 yıkamaya kadar dayanıklı asla cizilmeyen maliyeti epey yüksek bardak önerdi:KK43:ayrıca en yakın arakadaslarımın ve kardesimin makinesdi de aynı marka ve oda :KK76: böyle.:KK43:bardakları cizmeyen yapısını bozmayan bir makineee istiyoruuummm

Bence alırken sadece üst katı yıkaya biliyormu onada dikkat et çünkü herzaman makine tamamen doluncaya kadar bekleyemeye bilirsin özellikle 2 kişi iseniz kirliler makinede sürekli bekler durur.

aman arkadasım ben yandım sen yanma diye yazıyrm:::)arcelik asla alma internette de yorumları görebilirsin.iki kez evin bardaklarını komple değiştirmek zorunda kaldım öyle bir ciziyor ki anlatamam.buğu buğu yapıyor:KK43:yapılmayan işlem kalmadı.bölge bas mühendisi bile geldi en sonunda bana ellerinde ki cam bardak örneklerini gösterdi seninkiler yine iyi bak cok kötüleri var diye:KK43:en sonunda pasabahcenin 1000 yıkamaya kadar dayanıklı asla cizilmeyen maliyeti epey yüksek bardak önerdi:KK43:ayrıca en yakın arakadaslarımın ve kardesimin makinesdi de aynı marka ve oda :KK76: böyle.:KK43:bardakları cizmeyen yapısını bozmayan bir makineee istiyoruuummm

Aaa çok ilginçmiş. Bende bardak çizilmelerinin sebebini, sadece parlatıcı yada tuz olmadığından yada çok sık yıkamaktan olduğunu biliyordum, ama makineden de kaynaklanabiliyormuş demek ki.

Bunda dört yıl önce paraya çok sıkışık olduğum bir zamanda bulaşık makinem bozuldu, çok programlı olmayan basit bir şey alayım işimi görsün dedim. Beko D1 2001 model bir makina aldım, iki programlı, 7 yıl da garanti verdiler. O kadar iyi çıktı ki şimdi değiştirmeye kıyamıyorum, çok memnunum, ne çizme ne de kirli bırakma gibi bir sorun yaşamadım. Önerebileceğim bir bulaşık makinesidir.

Bulaşık makinemiz arçelik alalı 2 yıl olacak nerdeyse 7 yıl garantisi var program sayısı 2 servis anneme tablet deterjan kullanmayın bardakları çizer dedi sıvı yada tozu tavsiye ettiler bizde toz kullanıyoruz sadece deneme amaçlı ilk aldıgımızda 1 kere tablet kullandık makinenin içinde çıkmıştı ve dedikleri gibi 2 tane bardak hafif derecede çizildi 2 senedir toz kullanıyoruz bir çizilme yada herhangi bir başka lekede yok tuzuda gayet iyi gidiyor evimizdeki tüm eşyalar beko-arçelik çamaşır makinemizi 20 yıldır kullanıyoruz markası beko Allah'a şükürler olsun hiç kötü birşeyle karşılaşmadık sadece 1 kere hortumuna küçük bir çorap ve 5 kuruş kaçmıştı servisi eski makineler sağlam olur demişti çünkü çamaşır makinelerinin çelikleri kazan yenileri plastik türüymüş ben beko-arçelik diyorum tabi sizin fikriniz ne olur bilemem.

benim beko makinem 7 senedir kullanıyorum çok memnunum ama şuanda alsam bende bosch alırdım. profilolarda güzel..

Son düzenleme:
arkadaslar yorum yazan herkeze çok teşekkür ediyorum ve kocamannn öpüyorum :KK9: her markadan sikayet de memnunluklarda var ama beko dan hiç şikayet yok bu ilgimi çekti.acaba beka iyi mmi

arkadaslar yorum yazan herkeze çok teşekkür ediyorum ve kocamannn öpüyorum :KK9: her markadan sikayet de memnunluklarda var ama beko dan hiç şikayet yok bu ilgimi çekti.acaba beka iyi mmi

Beko bilinen bir marka, her şeyden önce servis ağı çok güzel 7/24 çalışan bir servis hatları var, benim çamaşır makinem de Beko, bir sürü küçük ev aletini de kullanıyorum süpürge,çaydanlık, rondo vs.. hiç sıkıntı yaşamadım şimdiye dek.

canım merhaba bende bu yaz evleneceğim inşallah çamaşır bulaşık ve kurutma makinamı beko'dan aldım,niye beko diye sorarsan bizim ailede herkes beko kullanıyor tek bir şikayet duymadım bundan bir kaç sene önce annem aristone marka buzdolabı kullanıyordu dolap 1.5 sene sonra bozuldu yerine beko alındı 4 sene oldu maaşallah hiç bir problem yaşamadık birde kendim için beyaz eşya araştırırken hayalimde hep bosch vardı bosch yetkili bayisinde çalışan bir tanıdığımız tr deki bosch ların orjinal parçaları tr de yok dedi bozulursa çok başın ağrır tavsiye etmem demişti...

aynen bende bu hafta bardaklarımı komple değiştiricem misafir için ayıp oluyor ve de asla makineye atmıcam elimde yıkıcam bardakları arçelik benimkide bosch böylemi bilmiyorum ama ben arçelik bosch beko dışında beyaz eşya almam

yaa arkadaslar kombim bozuldu.donuyoruz eşimle sıcak suda gelmiyo bana bide kombi markası önerebilirmisiniz.eşime e.c.a dedim onlar cok yakıyomus filan dedi.hemen bozulmayan vede cok yakmayan bir kombi markası nıda söylerseniz çok sevinicem.herşey üst üste geldi :KK14: :KK14:

X