2013 şubat ayında tüp bebek yaptıracaklar

ay kizlar durun bi bende kv den dert yanim sizlere normalde cok severiz birbirimizi ama gecen bana bu cocuk konusunda ne dese begenirsiniz bir yerde misafirlikteyiz sansa kim varsada hepsinin yaninda cocuklari vardi asagi indigimde bana diyor bak bi millete herkesin cocuklari yaninda goruyormusun hani bizimki bende tutamadim kendimi eee allah vermedikten sonra ben ne yapim dedim kusura bakma ama kendi kendime hasa yaratma imkanim yok...hemen kafasini egdi hadi ins allah bizimde yuzumuzu guldursun dedi...
degisik su kayinvalideler ya :KK1::KK1:

ayyy sorma bide miilet torun muhabbeti yapıyormuş oda yapmak istiyormuş sanki allah veriyorda ben yapmıyorum..takmicam ama cahil insanlar işte bide köpişim var benim onada diyorki bizde köpek muhabbeti yapıyoruz yapma allah allah sanki zorla aslında bizde çok severiz kaynanamla birbirimizi ama bazen talihsiz açıklamaları oluyor...

kızlar maşAllah erkencisiniz:KK1::KK1: Allah kısmet ederse şubatta tüp bebek denicez...aslında bu ay başlıcaktık ama rahim filmi istiyorlar ve 1 ay dogum kontrol hapı kullanacakmışımm o yüzden şubata kaldı hakkımızda hayırlısı böyleymiş...24 yaşındayım 15 aylık evliyim.eşim 7 ay önce varikosel ameliyatı oldu ama faydasını görmedik sperm sayımız az:KK14: ilk tüp bebek denememiz olacak... izmir smyrna art tüp bebek merkezinde başlıcazz...hepimizin ALLAH yardımcısı olsunnn kucaklarımız çifter çifter dolar inşallahhh:emir_bebek::emir_bebek: küçüklügümden beri ikiz çocuklarım olmasını çok istemişimdir inşallahh dualarım kabul olurda yaramaz bebişlerim olur:KK4:

hoşgeldin canım doktorun kim sühendan hanımmı

inşallah canım ya allah isteyen herkese versin.ben geçen iki transferimdede tecrübesizdim aslında değildim ama şartlar öyleydi busefer şartları kendim ayarlıyorum.valla 1 senedir kilo veriyorum o zaman 81 kiloydum şimdi 60 kiloyum hatta 58 düştüm ama ilaçlar biraz şişiriyor.sonra o zaman coraspin ve folik asit kullanmamıştım bu sfer 2 ay önceden başladımdr asöyledim çok iyi yapmışsın dedi.sonra biliyorsun pko hastalarına şeker hapı veriyorlar çok faydası varmış ozaman kullanmamıştım 1 senedir onu kullanıyorum...geçen transferde 7 mm kalınlıkla transfer gerçekleşti...ümitsizdim bu sefer dr uyardım ilacı fazla başladık bakalım 8.gün kontrolde neler olacak bu arada nar ve ananas yiyorum hergün ananası 1 ay önce başladım düzenli yemeğe.kendimi üşütmemek için ayaklarımı sıcak tutuyorum aslında sporda yapmak istiyorum ama korkuyorum...kararda veremiyorum spor yapsammı yapmasammı diye.sonra önceki transferlerime yatmadım çok fazla bu sfer yatıcam hatta onlarda 10 dk yürüyerek igneye gittim bu sefer hergün hemşire gettittircem eve :))) bide ben üniversitede yaptırıyorum kalabalık odalarda yattıtırıyorlar 2 saaat ve ben beze idrarımı yaparken çok sıkıntı yaşıyorum bu sefer özel oda tutup 3-4 saat yatıcam belkide daha fazla çünkü 1 saatlik yol gidicem ve çok bozuk yollar sarsıyor.anlican buz tanelerim için herşeyi yapıcam ve hastanede yanımda eşimden başkası olmicak.inş yaşatırım...

allah emeklerini bosa goturtmez insallah okadar cabalamissin karsiligini alman yakindir iyi yapmissin benim burda umudum fazla olmadigi icin ozenmiyorum cunku buda olmazsa trde yaptiracam ozaman senin gibi bu hazirliklari bende uygularim yat dinlen canim hani doktorlar uzanmaniza gerek falan diyorlar ama inanma uzan dinlen ama arada bir kalk evin icin dolas ilk bi haftan bu sekilde olsun cunku benim annemde tup bebek tedavisiyle 4. seferinde ikizlere hamile kaldi allahim butun kotuluklerden korusun suan 4 yasindalar ve biz ozamanlar annemin su almasini dahi engelliyorduk her isine biz kosuyorduk sadece lavaboya kalkiyordu surekli o uzaniyordu ve ancak ozaman o mujdeli haberi aldik darisi biz bekleyenlrin basina insallah

benim son denemem de doktor rahime tabakasına bakmadığı için transferi erteledi embriyoları dondurdu 2 ay sonra transfer yaptı ve tabiki sonuç negatif

benimde 2. transferimi 7 mm yaptılar biraz ince tutunması zor dedile ve 2 embriyoda tutunmadı...:KK43:(bu sefre sıkı takipteyim doktorları ve 3 embriyo isticem bu sefre istedim gerçi ama bakalım kalitelerine dediler dondurulurken iyiydiler ama çözülürkende inş öylee olsunlar..

bilirim canım eşimin işten çıktığı bi zaman da bizimki milletin içinde beni sıkıştırıyodu

işe girsin sonra şimdi istemiyorum dedim bana oluyamuda korunuyon diyodu :KK4::KK4::KK4::KK4:

sinirlenme bacim bosver kimbilir onlar hangi psikolojiyle o laflari soyluyorlar...Canim sen kac yildir evlisin

hoşgeldin canım doktorun kim sühendan hanımmı

hb canım sizlerde hg... ben balıkesirde oturuyorum izmire gidiş dönüş yapacaz sadece telefonla görüştük ocakta adet oldugun zaman arayın dediler adetin 2. veya 3. günü çagırırız sizi demişlerdi bende bugün hastalandım :KK5: yarın arıcam sanırım salı günü gidecez daha doktor seçmedik canım ama nette okudugum kadarıyla funda hanıma iyi diyorlar onu seçerim sanırım... sizler nerde deniceksiniz kaçıncı denemeniz:KK17:

Son düzenleme:
allah emeklerini bosa goturtmez insallah okadar cabalamissin karsiligini alman yakindir iyi yapmissin benim burda umudum fazla olmadigi icin ozenmiyorum cunku buda olmazsa trde yaptiracam ozaman senin gibi bu hazirliklari bende uygularim yat dinlen canim hani doktorlar uzanmaniza gerek falan diyorlar ama inanma uzan dinlen ama arada bir kalk evin icin dolas ilk bi haftan bu sekilde olsun cunku benim annemde tup bebek tedavisiyle 4. seferinde ikizlere hamile kaldi allahim butun kotuluklerden korusun suan 4 yasindalar ve biz ozamanlar annemin su almasini dahi engelliyorduk her isine biz kosuyorduk sadece lavaboya kalkiyordu surekli o uzaniyordu ve ancak ozaman o mujdeli haberi aldik darisi biz bekleyenlrin basina insallah

nasıl ya ben anlamadın senin annen niye tüpbebek yaptırdı ve kardeşlerinle aranda kaç yaş var nerde yaptırdı:44::44::44:

hb canım sizlerde hg... ben balıkesirde oturuyorum izmire gidiş dönüş yapacaz sadece telefonla görüştük ocakta adet oldugun zaman arayın dediler adetin 2. veya 3. günü çagırırız sizi demişlerde bende bugün hastalandım :KK5: yarın arıcam sanırım salı günü gidecez daha doktor seçmedik canım ama nette okudugum kadarıyla funda hanıma iyi diyorlar onu seçerim sanırım... sizler nerde deniceksiniz kaçıncı denemeniz:KK17:

bende balıkesirdeyim kız
5. deneme ben yazın gittim oraya kanda pıhtılaşma ya baktırdım

sen neler yapıyorsun neredesin sen şimdi inş olur seninde ümitsiz olma annelerin ümitsizliği buz tanelerinede yansır pozitif ol canım olmasanda ol...ne yap ett topla kendi olacak de... bende burdaki doktorlara güvenmiyorum ama mecbur başladım üniversitede bikere. ilgi 0 koyun gibi millet ama yapacak bişey yok buz tanelerim orda...başka hastaneye vermiyorlar.napim olacaksa ordada olur diye mutlu olmaya çalışıyorum...ve şartları kendime çevirmeye çalışıyorum.umarım bu sefer olacak...sende olumlu düşün buradan destek olalım arkadaşım...

nasıl ya ben anlamadın senin annen niye tüpbebek yaptırdı ve kardeşlerinle aranda kaç yaş var nerde yaptırdı:44::44::44:

Canim bizimki biraz tuhaf gelebilir size biz 3 kiz kardestik ve bizim oralarda her insanin erkek cocugu olmali ve hani biz kardesler olarakada cok istiyorduk bi erkek kardesimiz olsun diye fakat annem 3 cocuktan sonra stres rahimi alt ust etmisti:)13 sene ugrasti annem yani aslinda sadece annem degil hepimiz ve 4.sefer tup bebekte 4 kalitesiz yumurta yerlestirmislerdi ama annemin doktoru gel biz bunlari yerlestirmeyelim cok kalitesizler tutunma imkani yok demisti fakat annem israr edip koymalari istedi 38 yasindaydi cok acayip duygulardi kizlar inanirmisiniz o test gunu biz aile cok acayip bi ruh haliydi ya ve test sonucu pozitifti fakat doktor buyuk ihtimalle tek dedi cunku deger okadar yuksek degildi 20 gun sonra keseyi gormeye gittik ve gittiki ne gorelim tam 5 tane kese 4 embriyor tutunmu bitaneside bolunmustu ve mecburen doktoru 4 tanesinide almasi gerektigini annemin bunu tasiyamayacagi kaanatindeydi ve zar zor ikiz birakmasina ikna ettik suanda imkansizliklar arasinda kavustugumuz biri kiz biri erkek olmak uzere ikizlerimiz var rabbimin mucizeleri sonsuzdur ...
benim ablam 26 ben 22 kardesim 17 ve meleklerimiz 4 yasindalar

nasıl bi yer sence karar verirken çok zorlandım çünkü ilgileri falan nasıl memnun kaldınmı:44:

bizimle çok ilgilenmişlerdi ama iyi karar ver canım hem sen daha yeni evlisin galiba ben ilkini irenbede denedim sakın oraya gitme
bi arkadaş bursa pembe mavide yaptırdı çok iyidiyo hem daha yakın iy, araştır

Canim bizimki biraz tuhaf gelebilir size biz 3 kiz kardestik ve bizim oralarda her insanin erkek cocugu olmali ve hani biz kardesler olarakada cok istiyorduk bi erkek kardesimiz olsun diye fakat annem 3 cocuktan sonra stres rahimi alt ust etmisti:)13 sene ugrasti annem yani aslinda sadece annem degil hepimiz ve 4.sefer tup bebekte 4 kalitesiz yumurta yerlestirmislerdi ama annemin doktoru gel biz bunlari yerlestirmeyelim cok kalitesizler tutunma imkani yok demisti fakat annem israr edip koymalari istedi 38 yasindaydi cok acayip duygulardi kizlar inanirmisiniz o test gunu biz aile cok acayip bi ruh haliydi ya ve test sonucu pozitifti fakat doktor buyuk ihtimalle tek dedi cunku deger okadar yuksek degildi 20 gun sonra keseyi gormeye gittik ve gittiki ne gorelim tam 5 tane kese 4 embriyor tutunmu bitaneside bolunmustu ve mecburen doktoru 4 tanesinide almasi gerektigini annemin bunu tasiyamayacagi kaanatindeydi ve zar zor ikiz birakmasina ikna ettik suanda imkansizliklar arasinda kavustugumuz biri kiz biri erkek olmak uzere ikizlerimiz var rabbimin mucizeleri sonsuzdur ...
benim ablam 26 ben 22 kardesim 17 ve meleklerimiz 4 yasindalar

ayy valla ilk defa duydum böyle bişey sizin memleket nere türkiyedemi yasptırdınız
ay ya kıyamam bak hiç umut yookken kaç tane tutuyo

melekcim nerde diye sormussun gormedim Antalya tup bebek merkezinde yaptirmisti son iki seferini

ayy valla ilk defa duydum böyle bişey sizin memleket nere türkiyedemi yasptırdınız
ay ya kıyamam bak hiç umut yookken kaç tane tutuyo

canim bizim memleket konya ama koken doguya dayaniyor:KK34::KK1:oyuzden her umutsuzlugu kapildigimda tek yaptigimsey annemi aramak onun o zamanlarini dusunmek konusmak benim umudumu yesertiyor tekrardan

melekcim nerde diye sormussun gormedim Antalya tup bebek merkezinde yaptirmisti son iki seferini

annene çektisen senin de olur hemde dördüz beşiz olurmuş :KK52::KK52:
:KK52:güzelim neydi acelen hemen evlendin bi de yurtdışına gitmişin galiba
sen şu dua gurubunda ki başak sın deme

bizimle çok ilgilenmişlerdi ama iyi karar ver canım hem sen daha yeni evlisin galiba ben ilkini irenbede denedim sakın oraya gitme
bi arkadaş bursa pembe mavide yaptırdı çok iyidiyo hem daha yakın iy, araştır

bursa izmir arasında kararsızdık açıkcası ne bilim içimden bi ses smyrna da yaptırmamı söylüyor başka yerleri araştırmadım bile içimdeki sese kulak verim en iyisi bakalım bu ay rahim filmimde çekilecek korkuyorum da pufff 5 dakkalık diyo herkes bayılsanda hemen ayılacan anlamazsın anestesisiz yaptır diyorlar kafam karışık o konuda bide anestesiye şuan 300 falan ekstradan veremem nasıl çok agrıyomu peki:18:

X