Kendimi beğenmiyorum ve kimse beni sevmiyor

cevap veren arkadaşlara bakıyorum da kimileri evli kimileri de bebek bekliyor. hayatlarından memnunlar anlaşılan. bir de benim neler çektiğimi bi bilseniz. kimse tarafından sevilmemek, herkesin sırf işi düşünce yakınlık kurduğu bir insan olmak, hayatında zaman zaman mağduriyet çekmenin ne demek olduğunu yaşamayan hiçkimse bilemez. hatırlarım yıllar önce yakın olduğum bir arkadaşım (şimdi görüşmüyoruz hiç) ''tavananna var ya seninle evlenen olmaz sen evde kalırsın'' demişti. ben de o zaman ona kızsam da geçen yıllar onun ne kadar haklı olduğunu kanıtladı. öğrencilik hayatım boyunca erkekler tarafından sevilmek şöyle dursun, çoğunun okulda alay ettiği tek kız ben oluyordum. öğrencilik hayatım da bitti sayılır ama yine aynıyım. insanlarla yakınlaşamıyor, yakınlaşmak istesem de farkında olmadan uzaklaşıyorum. özgüvenli ol diyorsunuz, olmak istiyorum ama onu da beceremiyorum. hep özgüvenimi kıran şeyler oluyor. ve şunu anladım ki kendime baksam da güzel olmaya çalışsam da özgüvenim olmadığı sürece bir işe yaramıyacak. özgüveni olmayan insanın da kimse yüzüne bile bakmıyor sizin de dediğiniz gibi. demek ki ben hayatım boyunca bir robot gibi yalnız yaşamaya mahkumum.:KK43:

cevap veren arkadaşlara bakıyorum da kimileri evli kimileri de bebek bekliyor. hayatlarından memnunlar anlaşılan. bir de benim neler çektiğimi bi bilseniz. kimse tarafından sevilmemek, herkesin sırf işi düşünce yakınlık kurduğu bir insan olmak, hayatında zaman zaman mağduriyet çekmenin ne demek olduğunu yaşamayan hiçkimse bilemez. hatırlarım yıllar önce yakın olduğum bir arkadaşım (şimdi görüşmüyoruz hiç) ''tavananna var ya seninle evlenen olmaz sen evde kalırsın'' demişti. ben de o zaman ona kızsam da geçen yıllar onun ne kadar haklı olduğunu kanıtladı. öğrencilik hayatım boyunca erkekler tarafından sevilmek şöyle dursun, çoğunun okulda alay ettiği tek kız ben oluyordum. öğrencilik hayatım da bitti sayılır ama yine aynıyım. insanlarla yakınlaşamıyor, yakınlaşmak istesem de farkında olmadan uzaklaşıyorum. özgüvenli ol diyorsunuz, olmak istiyorum ama onu da beceremiyorum. hep özgüvenimi kıran şeyler oluyor. ve şunu anladım ki kendime baksam da güzel olmaya çalışsam da özgüvenim olmadığı sürece bir işe yaramıyacak. özgüveni olmayan insanın da kimse yüzüne bile bakmıyor sizin de dediğiniz gibi. demek ki ben hayatım boyunca bir robot gibi yalnız yaşamaya mahkumum.:KK43:

ben seni anlıyorum canım şu hayatta özgüven eksikliği kadar kötü bir durum yok. benimde buna benzer korkularım endişelerim var açtığım konulara bakarsan anlarsın. kendimi çirkin bulmuyorum hatta güzel sayılırım ama kimse benim farkında değil.

Game of thones dizisini takip ettinizmi bilmiyorum.. Bu yorumu okuyunca o geldi aklıma.. Orada Tyrion Lannisterin hikayesi var.. izlemeni tavsiye ederim..

Herneyse öneri sebebim şu.. Hikayede Jamie Lannister namı deger şeytan.. cirkin ötesi bir cüce ( tv dizisindede böyle orjinal kitaptada) soylu ailesinin bile utandıgı haklarının hemen hepsini elınden alınmış sadece sözüm ona soylu kanı için itibar gören bir adam.. Çirkin evet... ama ZEKAsı sayesınde ne ölümlerden akıllıca kurtuluyor ve olaylar yaşıyor ve aşıyor.
Bu sayede belkide hiçbir güzellikle elde edilemeyecek bir itibar kazanıyor.. Bu arada bahsettiğim dönem şovalyeler vs ile doludur. Yani o dönemde fiziksel güzellik,güç azımsanmayacak derece itibar kazandırıyor karakterlere..

Hikayenin özü bu değil elbet.. yinede izlemediysen izlemeni tavsiye ederim.. söylediğim gibi hem çıkarımlar yaparsın hemde harika vakit geçirmiş olursun.

Son düzenleme:
erkekler güzel değil kendilerine ümit verenlerin peşinden gider . Onlara mesaj vermez tanımaları için fırsat vermezseniz gidişat değişmez

Bende bir ara başlamıştım ah şuram şöyle olaydı buram şöyle olaydı ki boylu poslu bir kızım allahıma şükür güzellik konusunda güzel diyeceğim pek çok yönüm var ama ben takmıştım bir türlü tatmin olamıyordum sahip olduklarımdan dolayı, sonra bir gün bir trafik kazası geçirdim koca otobüs rankkkk diye bir hışımla devrildi millet birbirinin üstüne un çuvalı gibi savruldu canımız boğazımıza geldi kolu kopan kalbi duran binerken bastığım otobüsün merdivenlerinden ellerimle tırmanarak çıktım ters yüz olmuştu tabi araba

o an tek kelime çıkarabildim BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
O an kader okka burunlu köfte dudaklı demeden hepimizi ölümün çemberinde ezmek üzereydi allahım dedim canımı bağışla ölebilirdim bir anda her şey bitebilirdi o an bebek gibi bir yüzümün boyum posumun olmasının hiç bir önemi kalmadı tek derdim o hengameden çıkabilmekti can sağlığıyla şükrettim sen ölümün bizlere ne kadar yakın olduğunun farkındamısın bunu sana şunun için söylüyorum estetik yaptır saçını değiştir vs vs .. kendini değiştirmeye çabala asla ama asla bunu isyan ederek yapma belkide allah bana bunu ders olsun diye yaşattı bana dedi ki dur kulum sakin ol haddini bil istersem seni helak ederim şükretmezsen elindekini de alırım
Sahip olduğun en değerli şey CAN taşıman allaha şükret ve deki allahım yarattığına asla isyan etmiyorum hamd olsun
ben şimdi her duamda diyorum allahım sen beni ne kadar güzel yaratmışsın kusurlarımı da seviyorum allahım diyorum sana asi olduğum için özür diliyorum affet beni ve kendimi çok değerli kıymetli güzel hissediyorum can dediğin bir sabun köpüğü böyle basit şeylerle o köpüğü söndürme her türlü bakımını yap estetikte yaptır gerekirse ama allaha asi olma asla deki sen beni ne kadar güzel yaratmışsın ya rabb
ve erkekler konusunda da karşına öyle bir adi erkek çıkar ki sana feleğini şaşırtır ayağını da hayatını da kaydırır her gün lanet edersin sevdiğine aşka nefret edersin şimdi özlemle baktığın sevgili edinme işine aranma rabbim helal süt emmiş birini nasib etsin de kırk yaşında etsin gerekirse ne bu acele dua et bol bol her konuda hayatının ne kadar değiştiğini farkedeceksin her anlamda

Hayatı yolunda olan insanların yorumlarından hoşlanmamışsın anlaşılan. O zaman 'hayatı yolunda olmayan' biri olarak sana diyeceğim şu ki : dış görünüşünden önce kafanın içindekileri değiştirmelisin hayretler içinde okudum yazdıklarını.

kimsenin hayatında herşey süt liman olmuyor, merak etme.
kimileri senin gibi en ufak sorunları bile olduğundan çok daha büyük hale getiriyor,
kimileri de beterin beteri var diyerek, içinde bulunduğu durumdaki sorunları çözmeye çalışıyor, çözemediğini de kabulleniyor.
kişiler arasındaki fark, şansları değil de olaylara bakış açısı oluyor.

bu cümleleri yazmakta samimi isen, senin psikolojik yardım alman gerekir. en güzel yaşlarını kendine zehir ediyorsun.

çevrendekiler sana o cümleleri nasıl kuruyor anlamadım. oldukça geniş bir çevrem vardır, hiçbiri de dediğin gibi 'seçilmişlerden' oluşmuyor, insanları değerlendirirken fiziki görüntüsü en son değerlendireceğim şey olur... kaşı gözüne değil, kişiliğine göre seçim yapıyorum.

yazdıkların kadar kusurun varsa, benden daha kusursuzsundur. tek tek incelersem ben daha fazla şey sayabilirim kendimle ilgili :KK53:
neredeyse, gözümün üstünde kaşım var, gibi cümleler ile kusurlar buluyorsun. kusur aradıktan sonra çok bulursun.

burada birçok mesajda çok güzel öneriler var. istersen önyargılarını kenara koy, tüm yorumları tekrar oku.
ya da acilen bir psikoloğa git, özgüven sorununu hallet.
hiçbir öneriyi kabul etmiyorsun, hepsine aklınca bahaneler buluyorsun. sadece sorunları dile getiriyorsun, sorunları çözmek gibi bir niyetin yok. okuduklarımdan çıkardığım şey bu oldu sadece...

hem eğitim hem de iş hayatına devam edebiliyorsan belli bir zekâ seviyesine sahipsin, bu zekânı biraz da sorunlarını çözmeye harcamalısın...

21 yaşında bir kız nasıl bu kadar dar bakabilir hayata anlam veremiyorum.
Evli ve bebek bekleyen insanları "hayatından memnun" diye nitelemişsin ya, ne kadar sığ olduğun buradan belli işte. :))
Senin psikoloğa gitmen lazım. Buradan sana hayır gelmez.
Çünkü hiçbir şey alamamışsın kendine yazılan cümlelerden.
İyi o zaman,daha açık yazalım; evet bu kafa yapısıyla robot gibi yapayalnız yaşamaya mahkumsun sen. :KK66:) :p

öncelikle şunu bilin ki ergen değilim.yakında 21 yaşıma basacağım.okuyan ve çalışan sorumluluk sahibi bir insanım.benim sorunum kendimimi beğenmemem ve kimsenin beni sevmemesi.fiziksel olarak kendimi beğenmiyorum dudaklarım çok ince ve küçük.yüzümün estetiğini bozuyor.sonra miyopum bu yaşıma kadar hep gözlük takmaya mahkum kaldım ve daha da kalacağım gibime geliyor.gözlüğün de zaten pek güzel olmayan yüzümü iyice gölgelediğini düşünüyorum.ayaklarımın ise bir kıza göre büyük olduğunu düşünüyorum.zarif ve tatlı ayakkabılar bana hiç olmuyor olsa da yakışmıyor.bazen allah a isyan ediyorum açıkçası.herkese verdiği (belirgin dudak,normal gören gözler,küçük ayaklar) özellikleri bana vermediği için.sanki herkesi özene bezene yarattığını beni ise adil yaratmadığını düşünüyorum.
ha diyebilirsiniz haline şükret eli kolu tutmayan, gözleri görmeyen senden daha beter durumda olan insanlar var diye.ama ben de şöyle düşünüyorum.benden daha iyi yaratılmış insanlar varken ben niye benden kötü durumda olanları örnek alayım ki.herkes kendinden daha iyi durumda olanları örnek almalı değil mi sonuçta? ee öyleyse...

bir başka sorunum da beni hiçbir erkek sevmiyor.çevremdeki kızların peşinden bir sürü erkek koşuyor ama beni şimdiye kadar hiç seven benden hoşlanan olmadı.dediğim gibi ben kendimi bazı yönlerden eksik hissediyorum ve erkeklerde dört dörtlük ve havalı kızları tercih ediyorlar.ama havalı olmak, giderli olmak, aktif ve aşırı konuşkan olmak da benim tabiatıma aykırı.istesem de olamıyorum ne yapayım.işte bu da kendimde beğenmediğim başka bir yönüm özgüvenli olmamak...

makyaj yap, bakımlı ol da diyebilirsiniz ama çok afedersiniz makyajla g.tüm bile güzelleşir.önemli olmayan makyajsız ve duru bir güzelliğe sahip olmak.ona da herkes sahip değil işte.doğuştan makyaja ve bakıma çok gerek duymadan güzel olanlar var.işte ben de onlar gibi olamadığıma isyan ediyorum.
sonunda içimi döktüm ve rahatladım arkadaşlar.en azından şimdi mutlu oldum...

bence senin ciddi anlamda psikologtan destek alman lazım.madem makyajla mankenler kadar güzel olucaksın oluver hayatım ozaman sende öyle kolaysa.makyajla .... bile güzel olur demişsin. sen bence biraz kompleks yapmışsın:KK53:

Her şey özgüvende ve kendini sevmekte biter. Gözlüklü ve çok da güzel olmayanların çok da yakışıklı onları çok da seven partnerleri oluyor nasıl biliyor musun kendilerine güvenlerinin onlara çekicilik kazandırmasıyla :KK66:

öncelikle şunu bilin ki ergen değilim.yakında 21 yaşıma basacağım.okuyan ve çalışan sorumluluk sahibi bir insanım.benim sorunum kendimimi beğenmemem ve kimsenin beni sevmemesi.fiziksel olarak kendimi beğenmiyorum dudaklarım çok ince ve küçük.yüzümün estetiğini bozuyor.sonra miyopum bu yaşıma kadar hep gözlük takmaya mahkum kaldım ve daha da kalacağım gibime geliyor.gözlüğün de zaten pek güzel olmayan yüzümü iyice gölgelediğini düşünüyorum.ayaklarımın ise bir kıza göre büyük olduğunu düşünüyorum.zarif ve tatlı ayakkabılar bana hiç olmuyor olsa da yakışmıyor.bazen allah a isyan ediyorum açıkçası.herkese verdiği (belirgin dudak,normal gören gözler,küçük ayaklar) özellikleri bana vermediği için.sanki herkesi özene bezene yarattığını beni ise adil yaratmadığını düşünüyorum.
ha diyebilirsiniz haline şükret eli kolu tutmayan, gözleri görmeyen senden daha beter durumda olan insanlar var diye.ama ben de şöyle düşünüyorum.benden daha iyi yaratılmış insanlar varken ben niye benden kötü durumda olanları örnek alayım ki.herkes kendinden daha iyi durumda olanları örnek almalı değil mi sonuçta? ee öyleyse...

bir başka sorunum da beni hiçbir erkek sevmiyor.çevremdeki kızların peşinden bir sürü erkek koşuyor ama beni şimdiye kadar hiç seven benden hoşlanan olmadı.dediğim gibi ben kendimi bazı yönlerden eksik hissediyorum ve erkeklerde dört dörtlük ve havalı kızları tercih ediyorlar.ama havalı olmak, giderli olmak, aktif ve aşırı konuşkan olmak da benim tabiatıma aykırı.istesem de olamıyorum ne yapayım.işte bu da kendimde beğenmediğim başka bir yönüm özgüvenli olmamak...

makyaj yap, bakımlı ol da diyebilirsiniz ama çok afedersiniz makyajla g.tüm bile güzelleşir.önemli olmayan makyajsız ve duru bir güzelliğe sahip olmak.ona da herkes sahip değil işte.doğuştan makyaja ve bakıma çok gerek duymadan güzel olanlar var.işte ben de onlar gibi olamadığıma isyan ediyorum.
sonunda içimi döktüm ve rahatladım arkadaşlar.en azından şimdi mutlu oldum...

Bak güzelim aslına baktığın zaman o fıstık gibi gördüğün kızlar emin ol sana giyimleri,makyajları,tarzları neredeyse dört dörtlük olduğu için güzel gözüküyor.Allah insanın her bir noktasını o bedene en yakışan şekilde yaratmış.Sana en basitini söyleyeceğim ayaklarım kocaman diyorsun,senin ayaklarının büyük olabilir bunun nedeni küçük ayakların,seni bedenini taşıyamayacak olmasıdır bunun bir sürü ıvır zıvır bilimsel açıklaması var.Şunu söyleyebilirim bildiğim çok cılız ama aşırı cılız uzun boylu ayakları 40-41 numara olan kızlar var,ya öyle olsaydın?Miyopluk desen yoldan geçerken kime sorsan gözü bozuktur.İmkanın varsa başarabilirim diyorsan şeffaf lens al.Erkekler bırak peşinden koşmasın.Bu,senin çirkin olduğunun değil sana yaklaşmaya cesaret dahi edemediklerinin kanıtıdır emin ol bu böyle seni teselli etmek için söylemiyorum.Bana çevremde güzel kızsın diyenler var yok seni gelinim olarak alcam bilmemne konuşuyolar ama yemin ederim bir kişiyle bile çıkmadım ve bana çıkma teklifi etmeyi bırak yanıma gelmeye cesaret edemiyorlar.Dudaklarının ince olmasından yakınıyosun benimde dudaklarım dolgun anneminde incedir ona okadar özeniyorumki keşke benimde öyle olsa diye.Kimse kendini dörtdörtlük beğenmez inceledikçe kusur bulur.Tanıdığım ne güzel kızlar var dönüp dönüp bakılacak tanıyınca yüzüne tüküresin gelir.Standart güzellikde olan arkadaşlarım var tanıyınca gözüme dünya güzeli gözüküyor.Çirkin insan yok dünyada organı kendine yakışmayan insansa haşa asla yok ben eminimki sende çok hoş bir kızsın kendini evleneceğin kişi her kimse nasibin herkimse,ona kendini eline el değmemiş bir şekilde saklıyorsun.Hep böyle ol ne mutlu o kişiye çok şanslı bence emin ol seni teselli etmek için demiyorum.gözlük yerine lens kullan,saçlarını güzel bir modelde kestir ne kadar güzel olduğunu anlayacaksın.Saç modelleri olarak bob tarzı saç modellerine bak eğer kestirmek istersen herkese yakışacak bir bob kesim var ya da kapalıysan eğer atıyorum hep türban takıyorsan birazda şal tak yani rutin olan bir noktanı değiştir,aksesuar kullanmıyorsan aksesuar kullanabilirsin,boynuna şal takabilirsin o zaman bana ne kadar yakıştı ne kadar güzelim diceksin değişiklik iyidir.Çok daldan dala oldu ama umarım işe yaramıştır.

X