Kendimi beğenmiyorum ve kimse beni sevmiyor

ama ne bileyim ya bazı kızların torpilli yaratıldığını düşünüyorum.böyle düşünmek istemesem de gözüme sokulurcasına hep karşıma çıkıyorlar ve bende ister istemez öyle düşünüyorum.dediğim gibi özgüvenim de pek olmadığı için herşey daha kötüye gidiyor.ben de kendimi durduramıyorum.

Allah kullarını farklı farklı yaratıyor, herkesin imtihanı ayrıdır. Bu onların torpilli olduğu anlamına gelmez. Şöyle bir örnek vereyim; ablamla aramız 7 yaş, yani şu an 40 lı yaşlarını sürüyor. 22 yaşındaki kızından, benden, diğer kardeşlerinden çok daha güzel. Bir görsen genç kız gibi, doğum yaptığı bile anlaşılmaz vücudundan. Ama hayata çok kötü bir evlilikle başladı, aşkından yanıp tutuşan eşi ne eziyetler etti. Şimdi aşka küs inzivada yaşıyor, evladını tek başına büyüttü, görenler hep güzelliğine kapıldı ama evlenmek isteyenler evladını istemedi. Ne acılar gördü, güzellik neyi değiştirdi ? Hiç !

Allah'a güzel bahtın olması için dua et, bazıları torpilli falan, haşa böyle şeyler geçirme içinden. Biraz inancını kuvvetlendir, kendini sevmeye çalış ve her şeyden önce kişisel gelişimini ilerlet. Ne güzel kadınlar var, görüntüleri herkesin içini hoplatıyor ama içleri boş. Görüntüye bu kadar takılmak senin de fazlaca gelişime ihtiyacın olduğunu düşündürdü bana. Güzel yüze 40 günde doyulur, güzel huya 40 yılda doyulmaz demiş büyüklerimiz.

ne demek şimdi bu? anlayamadım pek...

(Kesinlikle kendi fikrim değildir) Mesela çok güzel bir kız var diyelim sen onun bedenine sahip olsan o güzelliği taşıyamazdın, tarzında bir açıklaması var, şimdi yazınca ne kadar saçma olduğunu farkettim :) En iyisi bu sözü unutmak. Bence çirkin değilsindir ancak byle düşündüğün için insanlarda kendini beğenmeyen, çekici olmayan birisi imajı uyandırıyorsun. Ne sevimsiz yüzü olan arkadaşlarım var inan çok tatlı çocuklarla çıkıyorlar bu tamamen kendinle barışık olmakla alakalı. Çirkin de olabilirsin ancak yeteneklerin, ilgi alanların ve kişiliğinle en yakışıklı erkekleri de peşinden koşturabilirsin. Güzellik ilk izlenimi etkiler geri kalan zaman kişiliğin ön plandadır.

Canim nolur bi degisiklik yap hayatinda ve yazdiklarimin en azindan bir kacini dene.önce kendine güven ve ben degisecegim öz güveni olan bir kiz olacagim de kendine sürekli.sen kendine guvendikce hareketlerin konusman da degisecek insanlarin sana bakişida.unutma kendine guvenen kişi miknatis gibi insanlari ceker kendine.
Öncelikle yolda dik ve kendine guvenli yürü.konusurken kelimeleri gür ve bastirarak söyle.sonra numarali lens al mesela gözlüklerden kurtul.yada benim gibi lazer ol kurtul bende miyoptum cunku :) sonra iyi bi kuaföre git sonrasinda ucuzuna gidersin ama iyi bi kuaförden sana yakişan saç ve rengi konusunda fikir al.makyaja gelince senin o dogal deiklerin bile kalemsiz,rimelsiz,alliksiz ve rujsuz cikmiyor disari.senin makyajdan anladigin yagli boya gibi boyanmaksa bende hak veririm o lafina ama makyaj yapmak inan bana dogru yapilirsa mucizeler yaratir.mesela gözlerini belirginleştir dikkati yuzunde en sevdigin yere yogunlastir.ayaklarini sorun etme 40 giyen arkadaslarim var acaip guzel ve seksi pabuclar giyerler puf noktan cok uzun burunlu ayakkabi secmemek.
Biliyorum çenem düştü ama keşke başka bişey yapabilseydim :KK43:

Son düzenleme:
en son derdi olmamasına rağmen sürekli dert yanan, çok güzel yemyeşil gözleri olmasına rağmen bunu görmeyip saçlarının çirkinliğinden erkeklerin onu beğenmemesinden şikayet eden bir arkadaşım vardı ve aniden beyin tümörü çıktı kendisinde ve almanya dahil birçok doktorlara gezdi çare aradı ve ciddi bir beyin ameliyatı geçirdi yüzünün sağ tarafında hafif hissizlik haricinde çok birşeyi olmadı çok şükür ama hastalığını öğrendiğinden ve ameliyattan sonraki zamanda hafif yüz felci durumunda bile bu ameliyatı yaşayıp daha kötü olan örnekleri düşündü şükretti... eskiden hiç derdim yokkken sızlanırmışım tövbe ettim rabbim beni kendime getirdi dedi...

canım yaşın benden küçük o yüzden bir kızkardeş edasıyla konuşmakta sakınca görmüyorum... makyajla güzelleşirim tabi önemli olan makyajsız güzel olmak demişsin ya inan çok şey istiyorsun bak emin ol :) neden biliyormusun o erkeklerin hayallerini süsleyen biz kadınların kıskandığı holllywood yılzdızları bile makyajsız estetiksiz botoks suz senden farksızlar... bakımla (aşırı makyaj asla değil) güzelleşebilceğini düşünüyorum ama en önce kendine güzel bakki güzel göresin çirkinim diye bakarsan aynada sana gene güzel biri bakıyor olmaz...

ya en başta gencecik, tazeciksin... o gençliğin kıymetini bil... zaman geçiyor tuttamıyoruz, o gidicek, bu en güzel günlerini böyle geçirme

Aslına bakarsanız ben de kendimi çoğu beğendiğim halde,aynaya bakınca güzel bulduğum halde sırf kimse benle ilgilenmiyor vs diye çirkin olsam gerek diyorum.Bilmiyorum cildim mi güzel değil,burnumdaki sorun herkesce görünüyor mu,veya vücudum kadınsı mı değil...Oyüzden çok yalnızım özellikle bu aralar bu sene,kız arkadaşım yok,erkek de yok.Niye sistem bize çirkin olsam gerek diye düşündürüyor ki.sanırım olay bu değil.çünkü aynada gerçekten gerçekten çirkin bir insan görmüyorum.Sırf hani çok mu sıradan görünüyorum çok mu sıkıcı görünüyorum diye saçımı çan canlı bir kızıla boyatacağım.Bir de sanırım insanlar giysiye de çok önem veriyor. Ben çok sıradan ve marka vs bakmadan giyiyorum.Şunu anladım ki erkekler buna çok dikkat ediyor.Mesela bir kızı tanımlarken "bershka çantalı kız" vs diye tanımlayabiliyorlar....

Aslına bakarsanız da ölmek istiyorum...

aslında evet ilk bakışta haklısın bazıları görüntü itibariyle torpilli yaratılıyorlar ama şunuda belirtmek gerekir ki ben görüntüsü bakmaya doyulmayan biri olupta şöyle karşılıklı sohbet ettikçe o güzelliği kaybolmayan çok az kişi tanıdım.kim istemezki bir doutzen krouse olmayı ama işte gel görki onlar numune yaratılmış,hem zaten şöyle bir sokağa çıkıldığında bir doutzen benzeri görmek ferrari görmek kadar zor:) canım aslında varya görüntü güzelliği çok iyi hoş bişeyde güzel ahlak güzel huy olmayınca hiç çekilir şey değil.o bahsettiğin torpilli kızların kaçı çok iyi niyetli kaçı oturmasını kalmasını biliyo kaçı yardımsever şevkat ve sevgidolu acaba.erkeklere gelince,erkeklerin ilgisini çekmen için emin ol çok güzel olman gerekmiyor formül çok basit,onları umursamadığın zaman tıpış tıpış geliyorlar inan bana.bence senin bu hislere kapılmanda aslında kökende kendini beğenmemenden ziyade yalnız kalmış olmandan geliyor.çevren ailen arkadaşların seni yalnız bırakmış yada öyle sohbet ve olayların içine çekilmişsinki kendini değersiz hissettirmiş tüm bunlar.

snood sanırım ben o bahsettiğin konuştukça çirkinleşenlerdenim:) çünkü konuştuğum,benle ilgilenen erkekler ,bana güzel olduğumu söyleyen erkekler bir müddet sonra beni hiç iplememeye başlıyor.demekki davranışlarım ve konuşmamla çirkinleşiyorum onların gözünde. ama belirlenmiş iyi ihuy ,ahlak modeline uymak gibi derdim de yok.hepsi yalan dünyanın işi.kendim olmaya devam...

açıkcas kızlar ben erkeklerin tipe falan baktıklarına inanmıyorum özelliklede bizim yaşlarımzda,direk kazandığınız kazanca yada mesleğinize göre değerlendiriyorlar artık..

fataldanger birde o erkeklerin nasıl tipler olduğunuda gözden geçirmek lazım,belkide hiç iyi niyetli yaklaşmıyorlardır ve istediklerini alamicaklarını anlayıpta gidiyorda olabilirler.ben biraz feministim sanırım ama gerçekten düzgün bir erkek yok denecek kadar az toplumda.birine sorsan kadının yüzü güzel olmalı der,diğerine sorsan vücut güzel olmadıktan sonra napim ben yüz güzlini der,bir diğeri kız çok güzeldi ama iki cümleyi bir araya getiremiyor der,çok namuslu olursun o evlenilcek kız ben daha hayatımı yaşamak istiyorum der gider,rahat olursun bizim aileye gelmez der gider,ohoo onların keyfine kalırsak varya kzları maymun ederler

Seni kimsenin istemiyor olmasının nedeninin kendine karşı geliştirmiş olduğun olumsuz düşünceler olduğunu düşünüyorum. Sen kendini sevmezsen, kendine güvenmezsen kimseden sana ilgi göstermesini bekleyemezsin. İkinci şikayetinden kurtulabilmek için ilk şikayetini halletmelisin.

İlk şikayetimi nasıl halledeceğim diyecek olursan eğer, herşeyden önce kendinle barışık olmak için güzel bir fiziğe sahip olmayı beklememelisin. Abarttığın kadar çirkin olduğunu zannetmiyorum. Sen sadece kendini diğer kızlarla (özellikle güzel olanlarla) kıyasladığın için kendine karşı böyle bir tutum geliştirmişsin. Herkes çok güzel olmak zorunda değil, sen sende varolan diğer olumlu yollarını keşfetmeye başlamalısın. Mesela, belki kendince güzel olmayabilirsin; ama güzel olan birçok kızdan daha zeki, pratik, anlayışlısındır. Aslında kendinde bir takım değişiklikler yaparsan yüzünü de sevebilirsin. Saç modelleri dene, bir kızı saç modeli şekilden şekle sokabilir bilirsin. Yalnız bunları okurken ya da yaparken "bu tiple milyon tane saç modeli denesem ne yazar" dememelisin. Herşeyden önce kendinle barışık olmayı istemelisin. Sen kendine karşı dikmiş olduğun o soğuk duvarı ortadan kaldırdığın zaman aslında diğer kızlardan hiçbir farkın olmadığını hatta fazlan bile olduğunu farkedeceksin.

Bir diğer husus da, seni sevecek birini arıyorsan bu fiziğin için seninle olmamalı. Sadece güzellik olgusundan ötürü aşkından ölüp bittiğini söyleyen insan yarın öbür gün güzelliğinde oluşan bir kusurda başka güzellere kayar. İşte bu yüzden, seni sen yapan diğer değerlerine yoğunlaşmalısın. Dış görünüşünden daha önemli olan şeyleri ön plana çıkarmalısın. Bunu yapabilmen için de kafanda yaratmış olduğun 'çirkin ben'i öldürüp; yerine 'kendisine güvenen ben'i oluşturmalısın.

Unutma, herşey senin zihninde ve senin bakış açında bitiyor. Sen değerli olduğunun farkına varmadıkça dünyanın en iyi estetisyeni seni elden geçirse bu sefer de kendini küçümsemek için başka nedenler bulacaksın. KENDİNİ SEV, başka bir SEN daha yok bu dünyada.

Son düzenleme:
21 yasindasin bunlar senin en guzel yillarin inan ben 4 ay sonra 27 oluyorum diye uzuluyorum desem yeridir... neyse...

1. gozlugunu at yerine lens al, lens'in olmama ihtimali çok dusuk çunku artik çok hassas gozlere bile rahatsiz oluyorlar.. digelim ki olmadi tarz gozlugu al ama tabi lens daha iyi
2. ayaklarini unut, benimkiler de kemerli falan ama erkek konusunda hep çok çok sansliydim hiçbiri ayaklarimi farketmedi bile esim ise tatli tatli dalga geçer kofte ayaklarimla...
3. madem guzelligin dogal olsun diyorsun 0 makyaj olmaz olamaz bu devirde hem erkeksi gorunursun hem soluk hem bakimsiz, cildine kaslarina falan iyi bak, fondoten sur, dudaklarini sevmiyorsan dikkati gozlerine çekmelisin, dogal gorunen far, biraz eyeliner, rimmel... dudaklarini kalinlastirmak için dudak renginde kalem, biraz da allik...
4. saçlar çok çok onemli, yuzunun sekline gore bir saç modeli bul kendine, iyi bir kuafore git rengiyle kesimiyle yeniden yaratsin seni...
5. dudak ustunde kil varsa aldir, yuzunde var ise sarart
6. tirnaklarin bakimli olsun, dogal ama parlak renkler surebilirsin
7. fizigine gore kiyafetler giy (biraz gobus varsa ustlerin dar olmasin mesela, ya da belin ince degilse bel kismina kemer takma, bacaklarin guzel ise elbise etek falan tercih et (çorapli ya da çorapsiz), bacaklarin fazla guzel degilse ve rahatsiz olmicaksan çok hafif bir gogus dekoltesi olabilir...)

dudaklarin için yag enjeksiyonu yapabilirsin, ya da kalici makyaj ile dudak kalemi gibi etrafini çizip kalin gorunmesini saglayabilirsin, tabi iyi birine yaptirman sartiyla ve kullaninlan rengin dudak rengine çok çok yaki olmasi lazim (bir kaç yil gider)

butun bunlari yap, dogru kisilerden yardim al eger yine mutsuz ve yanliz olursan gel, inan bu saydiklarimi yapmayan yoktur, hatta daha neler neler yapilirda abarti olur diye yazmadim...
Ayrica sunu da belirteyim dogal haliyle çok çok guzel kimse gormedim ben hayatimda, ornegin sanatçilar estetiksiz makyajsiz halleri gerçekten fenaaaaa....

en iyi örneği benim aslında bunun.çokgüzel olduğumu söyleyen erkekler bile bir iki görüşmeden sonra beni bırakıyor,veya benden çok daha çirkin birilerine bakıyor..oyüzden boşuna kendini üzme.

Bir de erkekler kendisine,saçına,giysilerine bakan bakımlı her kıza güzel diyorlar asla ayrımcı veya seçici değiller bu konuda bi bunu anlamadınız gitti.asıl ayrımcı olan kadınlar.gerçekten kadınlar çok daha acımasız .hem birbirlerine karşı,hem de erkeklere karşı çok daha acımasızlar. hem kendilerini iyi hissetmek için ayırıyorlar güzel-çirkin diye,hem de kendi ayrımlarını bir bakmışsın erkek de o ayrımı yapmış gibi düşünüyorlar kendileri öyle düşündüğü için,hem de erkeklere karşı çok daha acımasızlar tipleri konusunda.ve parası için bi erkeği seviyormuş gibi yapıyorlar bazen de...bir de artık herkes güzel ,hele bizim bu ankarada,büyük şehirlerde bakım imkanları çok oludğu için ben güzel olmayan hiçbir kız görmüyorum gerçekten.oyüzden de güzelliğin bir önemi kalmadı artık.eski zamanlardaymış,çoğu kişi kendine bakamadığı için kendine bakarak güzel görünen kadınlar parmakla gösterilicek kadar az olduğu için öne çıkarlarmış. Ama şimdi emin ol herkes güzel olduğu için böyle bir önemi falan kalmadı.Gerçekten artık herkes güzel.Hatta artık güzel olmayanlar orijinal kalıyor öyle söyleyim:)çünkü farklılar.

valla cnm güzellik önemlidir tbi ama kılık kıyafetde bir okadar önemlidir öncelikle gözlugunu degiştir daha yüzüne yakışack cerceve yaptır .madem 21yaşındasın dudaga biraz dolgu zararı olmaz sanırım pahalıda degil .zaten pahalı kıyafetler giymene gerek yok sorun butceyse pazardan bile giye bilirsin kendine bir tarz yarat vucuduna yakışacak kıyafeti sec intrnetdende yardım ala bilirsin .gelelim ayak konusuna adriana limanında ayakları 42 numaraymış ve onuda manken olmadan önce kimse begenmiyormuş (kendisi röpörtajrarında söyluyor uydurmuyorum) her kadının her güzelin kusuru vardır önemli olan onları kapara bilmek .istersen sende yapa bilirsin cok zor degil bide şu kıl konusu erkekler kıllı kızları hiç sevmezler varsa onlardanda kurtul kaşlara bıyıga dikkat et bide güzel sac modeli :KK34: he bide unutma her insanın bir begeneni vardır bakarsın birgün öle bi erkegi kapmışşın ki senden iyisi yok.

dipnot:bizamanlar bende o dedigin cok havalı kızlardandandım herkes peşimde koşardı .şimdi evliyim .kocamıda cook seviyorum oda beni .ama bazen arkadaşlarım hep hayretle sorarlar :peşinde okadar yakışıklı erkek varken neden kocanı tercıh etdin diye ...
anlıycan önemli olan peşinden koşanlar degil seni sen oldugun için sevendir .allah emin olki birgün muhakkak karşına cıkarıcak sende mutlu olucaksın

Son düzenleme:
erkekler çirkinde olsa kendine güvenen kızları severler ve peşinden giderler ..bakımda önemlidir ama kendine güven ilk sırada gelir eğer bir erkeği elde etmek istiorsanız asla kendinize güveninizin az olduğunu hissettimrenyeksniz bunu anlrsa eğer hemen kaçar..havalı ve umursamaz davranın her zaman ozaman bakın nasıl dedli divane oluyorlar merak uyandıracaksın mesela..

bir derdim var deyince bende meraklandım derrt bu mu:26: benim teyzemin oglu var hem yakışıklı hem iyi bi işi var amcasının kızıyla evlendi:KK53: ama kız denir mi ona bilmemmm Allah ım affetsin cok beter ya hiç bi yerden gideri yok ne fizik ne tip ama ne var biliyo musun nezaket sempati kendine güven şahsen. güzellik ah güzellik keşke zerre kadar işe yarasa güzelligin tek işe yaradıgı yer pavyondur herhalde şükret sadece şükret hı diyosan kendimden yukarıdakilere bakacam daha cok bakarsın çünkü sonu yok güzelin güzeli cıkıyo valla her sene hangi birine yetişcen:44: ergen degilim diyosun ama 21 yaş çok küçük o yaştayken senden daha saçma şeyler düşündügüm için bi nebzede olsa anlıyorum seni sen benim yanımda meleksin:KK52:

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.biliyorum isyan etmemeliyim ama kendimi tutamıyorum işte.ben de bazı kızlar gibi, yakışıklı erkeklerin bana aşık olmasını ve benim de kendisini delicesine seveceğim bir sevgilim olmasını isterdim ama olmuyor işte.erkekleri cezbedemiyorum hem fiziğimle hem de davranışlarımla.hani derler ya giderli olmak işte ben giderli olamıyorum.erkeklere karşı nedenini anlayamadığım bir negatif enerji saçıyorum sanki öyle ki bazı erkekler var benle konuşmaya bile tenezzül etmiyorlar.diğer kızlar gibi olamıyorum ne yapsam da.makyaj yapıp bakımlı olsamda kar etmeyecek gibime geliyor.bazı arkadaşlar dudaklarını dolgunlaştır demiş ama dudaklarım hem ince ve küçük olduğu için hiçbir estetik fayda etmez ben kendimi biliyorum.dudaklarım yüzümde çok kötü bir defo durumunda makyaj da yapsam dudaklardan kaybettiğim için hep eksik kalıyor.sonra dişlerim de pek güzel değil.küçük ve orantısızlar.yüzüm de bebek poposu gibi aslında.yanaklarım tombul, hafif kızarık ve hafif çillerim de var.yüzümün sadece yanaktan ibaretmiş gibi durmasına sinir oluyorum ayrıca.dediğim gibi saçlarıma bakıyorum ve uzatıyorum şu sıralar ama sadece saçla iş bitmiyor.gözlerimi ve ayaklarımı demiştim zaten.

bir de aslına bakarsanız bana açılmamış olan ama benden hoşlandıklarını sezdiğim iki erkek oldu ama ben ikisini de beğenmediğim için yeşil ışık yakmadım.biri de benden 11 yaş büyüktü.büyük konuşmak istemem ama benden o kadar büyük erkeklerle asla beraber olmam.beni seven erkekleri benim de sevmem lazım gelir kimse kusura bakmasın.

not: bugün başka bir konu açmak için foruma girmiştim ama yeni cevapları görünce yazayım dedim.o konuyu da az sonra açacağım.

Son zamanlarda bu konuyla ilgili ekstra bişeyler araştırayım falan dedim.tavanna farkında mısın hep yüzünden dem vuruyorsun,yüzünü kötülüyorsun.Biliyor musun erkekler baksa bile yüzdeki güzelliğe bakmıyor ki,asla umurlarında değil. tek baktıkları memeleri ne kadar büyük,tüm mesele bu...Bu gerçeği öğrendim iğrendim.Ben de tüm bu olumsuzlukları bendeki bi çirkinliğe yorardım ama ne ne birtürlü bulamazdım.artık burnuma,dudağıma takmaktan usandım çünkü bakıyorum bakıyorum güzel..meğer tüm sorun bir çift memeymiş.ve bunu daha bu yaşımda anlıyorum inanabiliyor musun.diğer kızlardan ne eksiğim var benim de yüzüm enaz onlar kadar güzel,erkekler niye benle ciddi uzun bir birliktelik düşünmüyor niye en ufak şeyde gidiyorlar diyordum. erkeklere göre güzel=büyük memeli... durum bundan ibaret.yüzün isterse meleklerden güzel olsun memen küçükse çoğu seni adamdan saymaz,dışlar.tam tersi durumda diyelim yüzün gayet çirkin,bakması bile zor ama memelerin dikkat çekecek dolgunlukta.ozaman peşinden koşmayanı kalmaz...belki de aradığın sebep budur. herkesten,yaşamdan,yetişkin olmaktan iğreniyorum.

Son düzenleme:
kendini sevmezsen eğer kimse gerçekten affetmez diye bir şarkı vardı o geldi bak aklıma.ah be canım neden bukadar isyan ediyorsun anlamış değilim.mutlaka kendinde güzel olan yanların vardır ama bunları çıkartamıyorsundur.bence ilk önce kendini ve vücudunu tanı.tenini sev.makyajla götüm bile güzel olur demişsin yok öyle bir şey canım.eğer makyaj güzeli olucaksan makyaj yap gez daha iyi hissediceksen.ilk önce kendini sev.bakımlı ol mesela mis gibi kok ellerin yumuşacık olsun kültürlü ol kendini geliştir emin ol bakımlı olmak demek makyaj yapmak değildir.sosyal ol kendinden kaçmaktan vazgeç.insanların arasına karış.seni seven insan güzel olduğun için sevicekse hiç sevmesin daha iyi.ben çevremdeki erkekler tarafından hep güzel olduğum için sevildim ve bu çok kötü bir duygu emin ol.

X