Evlendik muradımıza erdik-2013 gelinleri sohbet yeri

kızzzzzzzzzzzzzz :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20: dolapları silmeden mi koydun temiz kışlıkları cıks cıks cıks....

valla ben tüm kışlıklarımı evde elemiştim evime güzel ve temzileri getirdim anam eşimnkileri bi açtım ki hep eski şeyleri de koymuş anası hepsini ayırdım vereceğim insan çocuğu evlenirken seçer demi hepsini de yıkadım bi güzel bi daha

valla öyle oldu ama toz yoktu kiiii :26: ben o dönemde eşime tambihlemiştm eskilerimizi getirmeyelim diye kuzucumu 3 tane kazağı var:KK16: geçen hafta alışveriş yaptık ona çok şık kazaklar aldık yenilendi dolap:KK76:

kızlar ben yemeğe çıkıyorum öpüldünüz:KK54:

afiyet olsn ben de kaçtım dostlar eve gideym de yemek hazırlym kocacıma:KK34:

annen olmasaydı seni çok romantik uyandırırdııııı "aşkımmmm diye saçlarını severdi öpücük kondururdu yanaklarına sonra da dudağına :KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

şu anda kahkahyı patlattım içimi ısttın hüm, bu arada lavaboya gitmeyi unutmuşyum tamammı uyudum ama karnım acıyo kalkıcaktım birden telefona baktım benimki mesaj atmış

lavaboyadamı kalkamadın kızım pes insan bir gelir görür dedi

cidden patlıcak gibiydim o mesajı görünnce hiç kalkamadım :)))))))))))))) sabahı zor ettim karnım patladııı yaaaa

Kedicik ve çilekli pasta bu tarife bir bakın isterseniz. Çok pratik 'Çikolata Topları Oktay Usta Yemek Tarifleri resimli videolu Tatlılar anlatımı tarifleri

Dilamik eşim Allahtan sabırlı gibi azıcık korkunca deliriyor 2. kez öğretmesi için azıcık süt dökmüş kedi durumuna geçmem gerekiyor:KK15::KK37:

Giz aklıma fesat şeyler geliyor evlendikten sonra olmuyor nedense:KK23::KK23:

hatçem vallla benimde çok fesat şeyler geldi ama sağolsun kayınvalidem benle uyudu yoksa benmkini kapıdan kov bacadan bulur gelir adam

ıslak kurabiye :KK16: bizim kurabiyemiz Çek :KK1:

Pratik olan hiç bişeyi unutmam :13::KK9:

Nasıl bi kurabiyedir tarifi nasıll :KK56:

Belgelerimden kopyalıyorum hemen :KK1:

ISLAK KURABİYE

Önce şerbet için şeker ve suyu kaynatıp, 2 dk kaynatıp limon suyu ekleyip soğumaya bırakalım.

yarım paket margarin
3 yemek kaşığı kakao
1 yumurta
1 çay bardağı sıvıyağ
1 çay bardağı toz şeker
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Aldığı kadar un (3 su bardağından biraz az un kullandım ben)

Şerbeti için;
1 yemek kaşığı limon suyu
2 çay bardağı su
1 su bardağı şeker

yumurta, sıvıyağ, toz şeker ve eritilmiş ılık margarini şeker eriyene kadar çırpın. kakaoyu ekleyin.
en son un-kabartma tozu ve vanilyayı ekleyin. yumuşak ama ele yapışmayan bir hamur olana kadar yoğurup ceviz boyutunda kurabiyeler yapıp yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye yerleştirin.
180 derece önceden ısıtılmış fırında kurabiyeleri pişirin ama çok dikkatli olun çünkü çok çabuk pişiyorlar, üstleri hafif çatlayınca fırından çıkarın. Ben önceden ısınmış fırında 14 dk pişirdim. fırından çıkan sıcak kurabiyeleri elle tutulur ısıya gelince önceden hazırladığınız şerbete daldırıp çıkarıyoruz ve kurumadan üstüne süs olarak ne koyacaksak koyuyoruz, kuruyunca yapışmıyor çünkü tam olarak.
Biraz serin yerde dinlendirilip servis edilirse süper oluyor.

Zamanın yoksa

Dr.Oetkerin un kurabiyesi karışımını alıp, margarin ve sıvı yağı ekleyip istediğin şekli vererek çabucak bi kurabiye yapabilirsin
Veya pasta tabanı alıp, arasına krem şanti damla çikolata ekleyip üzerini de çikolata sosuyla kaplayarak yaş pasta yapabilirsin
Bi de ıslak kurabiye var o da 14 dk da pişiyodu

Merhaba :KK3:

Çok pratiksinn :21: 2 yıl da mı bu oluştu bu pratiktil yoksa daha önce de mutfağa girermiydinn :KK34:Bende 1,5 aylık evliyim çok fazla kek poğaça yapmadım

valla öyle oldu ama toz yoktu kiiii :26: ben o dönemde eşime tambihlemiştm eskilerimizi getirmeyelim diye kuzucumu 3 tane kazağı var:KK16: geçen hafta alışveriş yaptık ona çok şık kazaklar aldık yenilendi dolap:KK76:

afiyet olsn ben de kaçtım dostlar eve gideym de yemek hazırlym kocacıma:KK34:

benimki de masraf çıkarmayalım şimdi dedi :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: bende olmazzz dedim gidecekler :KK20::KK20::KK20::KK20: bu ay alamayız Kurban falan var da diğer ay inşallah bana da canıma da alışveriş yapmamız lazım bizim de

Çok pratiksinn :21: 2 yıl da mı bu oluştu bu pratiktil yoksa daha önce de mutfağa girermiydinn :KK34:Bende 1,5 aylık evliyim çok fazla kek poğaça yapmadım

Evlendikten sonra mutfağa girdim ben
Birçok şeyi internet yardımıyla öğrendim
Zor değilmiş, ben yaptıysam herkes yapar :KK1:

Pratik olan hiç bişeyi unutmam :13::KK9:

Belgelerimden kopyalıyorum hemen :KK1:

ISLAK KURABİYE

Önce şerbet için şeker ve suyu kaynatıp, 2 dk kaynatıp limon suyu ekleyip soğumaya bırakalım.

yarım paket margarin
3 yemek kaşığı kakao
1 yumurta
1 çay bardağı sıvıyağ
1 çay bardağı toz şeker
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Aldığı kadar un (3 su bardağından biraz az un kullandım ben)

Şerbeti için;
1 yemek kaşığı limon suyu
2 çay bardağı su
1 su bardağı şeker

yumurta, sıvıyağ, toz şeker ve eritilmiş ılık margarini şeker eriyene kadar çırpın. kakaoyu ekleyin.
en son un-kabartma tozu ve vanilyayı ekleyin. yumuşak ama ele yapışmayan bir hamur olana kadar yoğurup ceviz boyutunda kurabiyeler yapıp yağlı kağıt serdiğiniz tepsiye yerleştirin.
180 derece önceden ısıtılmış fırında kurabiyeleri pişirin ama çok dikkatli olun çünkü çok çabuk pişiyorlar, üstleri hafif çatlayınca fırından çıkarın. Ben önceden ısınmış fırında 14 dk pişirdim. fırından çıkan sıcak kurabiyeleri elle tutulur ısıya gelince önceden hazırladığınız şerbete daldırıp çıkarıyoruz ve kurumadan üstüne süs olarak ne koyacaksak koyuyoruz, kuruyunca yapışmıyor çünkü tam olarak.
Biraz serin yerde dinlendirilip servis edilirse süper oluyor.

Çok teşekkür ederim bende dosya oluşturdum hemen kaydettim hemencikk :KK52:

şu anda kahkahyı patlattım içimi ısttın hüm, bu arada lavaboya gitmeyi unutmuşyum tamammı uyudum ama karnım acıyo kalkıcaktım birden telefona baktım benimki mesaj atmış

lavaboyadamı kalkamadın kızım pes insan bir gelir görür dedi

cidden patlıcak gibiydim o mesajı görünnce hiç kalkamadım :)))))))))))))) sabahı zor ettim karnım patladııı yaaaa

hatçem vallla benimde çok fesat şeyler geldi ama sağolsun kayınvalidem benle uyudu yoksa benmkini kapıdan kov bacadan bulur gelir adam

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: hahahahahah kalksaydın ya :KK23::KK23::KK23::KK23::KK23::KK23:

ben evlenmeden öncede çalışıyordum ama birşey yapmak zor gelirdi şimdi hergün kek börek yap deseler yaparım:KK9::KK9:
benimki de masraf çıkarmayalım şimdi dedi :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: bende olmazzz dedim gidecekler :KK20::KK20::KK20::KK20: bu ay alamayız Kurban falan var da diğer ay inşallah bana da canıma da alışveriş yapmamız lazım bizim de
bizimde alışveriş yapmamız lazım:KK31::KK31:

çağla kendine yeni ciciler aldın mı :KK16:

aldım İlkayımmm aldımm.....bayramlık ciciler aldım kendime..hemde hamileliğimi geçireceğim seyler....hamilelik kıyafeti değil ama.38 beden aldım sadece....36 da oluyo ama göbek kısmı acık kalıyo:KK9:

diloşa foto attım aldıklarımı.....benim yanımda kablom yok.söliiim de o atsın cicilerimi...hep kızceminkileri paylaşacak değilim ya dimi kuzum :KK1::KK1:

Son düzenleme:
aldım diloşum aldımm.....bayramlık ciciler aldım kendime..hemde hamileliğimi geçireceğim seyler....hamilelik kıyafeti değil ama.38 beden aldım sadece....36 da oluyo ama göbek kısmı acık kalıyo:KK9:

diloşa foto attım aldıklarımı.....benim yanımda kablom yok.söliiim de o atsın cicilerimi...hep kızceminkileri paylaşacak değilim ya dimi kuzum :KK1::KK1:

"aldım diloşum" mu :KK1: kız ben ilkoşum :KK9:

ayy dilaaaa at hemen fotoları, çağlanın cicilerini görelim :KK16: bayramlıkta alırmış tatlı anne :KK54:

aldım diloşum aldımm.....bayramlık ciciler aldım kendime..hemde hamileliğimi geçireceğim seyler....hamilelik kıyafeti değil ama.38 beden aldım sadece....36 da oluyo ama göbek kısmı acık kalıyo:KK9:

cicilerini güzel günlerde giy cnm:KK16::KK16:bir beden büyük kıyafet almakla en güzelini yapmışsın cnm bende öyle yapmayı planlıyorum 40 beden alırım kilo alırsam lohusalığımdada giyerim derdim hep:KK9::KK9:

cicilerini güzel günlerde giy cnm:KK16::KK16:bir beden büyük kıyafet almakla en güzelini yapmışsın cnm bende öyle yapmayı planlıyorum 40 beden alırım kilo alırsam lohusalığımdada giyerim derdim hep:KK9::KK9:

hamile kıyafetleri güzel olmuyor zaten, en güzeli bi beden büyük almak dimi :KK16: ben bide hamile tişörtleri var ya onları seviyorum, bi tanesinde bebek böyle annesinin karnını aralamış oradan bakıyor gibi bi resim var, en çok onu seviyorum :KK9:

"aldım diloşum" mu :KK1: kız ben ilkoşum :KK9:

ayy dilaaaa at hemen fotoları, çağlanın cicilerini görelim :KK16: bayramlıkta alırmış tatlı anne :KK54:

İlkayım görmeden düzelteyim dedim ama görmüşsün :KK1:

oluyo bazen..afedersin İLKAYIMMMM:KK54::KK54:

hamile kıyafetleri hep cok pahalı hem de cok dandik gamzem yaa...beğenemiyorum bi türlü....:KK1:

bende normal giydiğimden iki beden büyük almış oldum.34-36 giyiyodum...38 su an gayet iyi oluyo....zaten beli lastikli kalın pantolon gibi taytlar var ya ondan aldım....biraz daha kilo alsam da olur inş:KK34:

X