Evlendik muradımıza erdik-2013 gelinleri sohbet yeri

Canım ben 5 aydır ödüyorum daha 2,5 yıl var bitmesine oturup ağlasam yeridir ama şükür emin olki ödeniyor sadece çok fazla maddi konularda tutarlı olman gerekiyor ve bekar hayatın gibi gönlünce gezip eğlenemiyorsun.Varsın olsun sevdiceğin yanında gözünü ilk açtığında kollarında olmak kadar güzeli yok

Mutlaka ole hatice zaten gozum yok aman gidip gezeyim evde oturamam diilim ama insallah kazancimiz iyi olurda cok zorlanmayiz borc oderkenn
Hatta bilerek erken aldikki mobilyalari odeyelim borcumuz azalsin diye

merhaba kızlar. konu borçlar ama daha özelini bilmiyorum, okuyamadım :KK30:
ben de dert yanayım. siz ne kadar kira veriyorsunuz, kiralar ne kadar pahalı ya :KK50:
ev almak da meçhul :KK50:

cnm biz dün oturduk eşimle konuştuk 20li yaşlarda ev için bişiler yaparsak 10 senede yani 30lu yaşlarımızda ev sahibi olabiliriz diyoruz ama krediye çok sıçak bakamıyoruz 100bin çeksen 170bin olarak geri ödeniyor ve eve ipotek koyuyorlar 200bine yakın rakamlarda evi alsalar bile sen borçlu oluyorsun onun içinden çıkamayız biz:KK31:dedikki krediyi kapatınca her ay kenara 1000lira ya da daha fazla atalım kredi taksidi öder gibi bakalım başarabilecekmiyiz:KK31:

biz 400 liraya oturuyorz

Mutlaka ole hatice zaten gozum yok aman gidip gezeyim evde oturamam diilim ama insallah kazancimiz iyi olurda cok zorlanmayiz borc oderkenn

dilaa, mobilyaları aldınız galiba :21: hayırlı olsun canım. almakla iyi etmişsiniz, hem bu sezonda mobilyalar ucuzluyor baya :21:
ben de almamak için zor duruyorum :KK53:

ben de dert yanayım. siz ne kadar kira veriyorsunuz, kiralar ne kadar pahalı ya :KK50:

kuzum bizim kiramiz 500 lira.. metrekaresine göre yine iyi diyorlar ama.. ben üzülüyorum oduyoruz oduyoruz elimizde bisey yok.. keske krediyle ev alabilsek.. ama pesinat parasi biriktirmemiz lazim..

Ben bir şey alırken 50 kere düşünüyorum ölçüp tartıyorum... Biz böyle gördük gereksiz almadık evimizi eşyalarla dolabımızı kıyafetlerle yığmadık çok şükür bir şeyimizde eksik kalmadı hiç yok yok diye ağlanmadık...
Ben eltilere bakıyorum paso ağlanıyolar yok diye ikiside kirada yaşamak nedir bilmiyor babaları evlerini alıp evlendirmiş oğullarını...
Evleri küçük diye kv para verdi ikiside evini yeniledi benim evlendiğim dönem üstüne eşyalarınıda yenilediler hala ağlanıyorlar...
Kızıyorum madem borç olacak eşyanı yavaş yavaş al aç değilsin açıkta değilsin ne gerek var hepsini bir arada almaya..

Bircan bende senin gibi düşünüyorum biraz da yokluğu düşünmek lazım

cnm biz dün oturduk eşimle konuştuk 20li yaşlarda ev için bişiler yaparsak 10 senede yani 30lu yaşlarımızda ev sahibi olabiliriz diyoruz ama krediye çok sıçak bakamıyoruz 100bin çeksen 170bin olarak geri ödeniyor ve eve ipotek koyuyorlar 200bine yakın rakamlarda evi alsalar bile sen borçlu oluyorsun onun içinden çıkamayız biz:KK31:dedikki krediyi kapatınca her ay kenara 1000lira ya da daha fazla atalım kredi taksidi öder gibi bakalım başarabilecekmiyiz:KK31:

biz 400 liraya oturuyorz

ama canım her sene de ev fiyatları 10.000 artıyor ve kenara koymak + kirada oturmak mantıklı değil diyorlar. Ben biraz soruşturdum da :44: kenara koyduğun seni kâra geçirmiyor yani. bir de kira ödeyince... ben baktım sahibinden.com' da kiralar 600'den başlıyor, satılıklar da çok pahalı :KK25: altın fiyatları düşük... ne yapacağımız meçhul :26:

Konu borctan acilmisken ben izmire gittigimde transferim olmaz hemen de is bulamam diye oyle cok korkuyorum ki.. O kadar borcu nasil odicem ben daha mobilyalarimin 5 ayi duruyo olcakk.//

yaaa dila şu mobilya konusu kafamı karştırıyor ödemeyi aylık olarak nişanlınla ikinizmi ödüyeceksiniz canım siz o nasıl olucak

kızlar hepiniz çok haklısınız inanın çalışmayan daha kıymetli inanın bende nişanlandığımdan beri 4 aydır saçımı boyatmadım ki çok istiyorum boyatmak başka masraflar çıkıyor yola nerden baksan 200 300 gidiyor ayda benimde masraflaırm çıkıyor nişanlımla dışarda yemek zorunda kalıyoruz mecburen

bazı aylar ayın ilk 2 haftası gezmeyelim sen bize gel diğer haftasonu ben size geleyim dedim öyle iyi geldi ki osn 2 haftada ihtiyaçlaırmızı aldık elimizde para kaldı

çok garip şimdi ekmek elden su gölden düzende ben bazen ıskıyorum kendimi bazen savurgan oluyorum geçen hafta sonu 120 lira harcadım şimdi içime dert oldu ihtiyaçlarımı aldım yine ama dert oldu onla bir elektirikli eşyamı alırdım diyordum

annemler allahtan bişi demedi normalde derlerdi ama uzun zamandır kendime birşey almıyorum diye saygı duydular

ben nişan bittikten sonra elim sıkı olmaya başlaıdm ama öyle pişmanım ki zamanında savurduğum harcadığım paralar çok var yine çeyizimi yaptım ettim birikimd eyaptım ama o savurudğum paralarla beyaz eşyamı alırdım neyse olan oldu

alllah geçim kolaylığı versin kolay değil ya

bizim 500 kira canım 20 tl aidatı ödeniyor bende çok acıyorum her ay 500 vermek çok kötü krediyi düşünüyoruz ama peşinat olmadan çok zor faizi fazla :KK31: Kısmet hayırlı zamanda inş

kuzum bizim kiramiz 500 lira.. metrekaresine göre yine iyi diyorlar ama.. ben üzülüyorum oduyoruz oduyoruz elimizde bisey yok.. keske krediyle ev alabilsek.. ama pesinat parasi biriktirmemiz lazim..

evet canım biz de iyi kötü bir şey alalım diyoruz; ama altınlar var sadece, o da çok düşük bizim aldığımız zamandan. peşinatımız yok hasılı... bir de taşınınca mobilya falan da alacağız, buraya pek bir şey almadık biz :44: karışık kafam...

Hayırlı olsun ama Allah yardım ediyor.
Kanaat etmesini bilmek lazım sadece bir yandanda iyi oluyor dayanışmayı birlikte birşeyler yapma mutluluğunu yaşıyoruz.
Buda çok güzel bence
Hayırlı olsun mobilyaların tatlım

biz 400 liraya oturuyorz
Canım o şekilde biriktire bilirsen ne ala ama elde para olunca muhakkak harcanıyor bilesin.

Kriz nerdesin sen bakim:KK57:

ama canım her sene de ev fiyatları 10.000 artıyor ve kenara koymak + kirada oturmak mantıklı değil diyorlar. Ben biraz soruşturdum da :44: kenara koyduğun seni kâra geçirmiyor yani. bir de kira ödeyince... ben baktım sahibinden.com' da kiralar 600'den başlıyor, satılıklar da çok pahalı :KK25: altın fiyatları düşük... ne yapacağımız meçhul :26:

cnm izmirde pek oynamaz ev fiyatları benim oturduğum ev 3oda 1 salon yepyeni ve 400 lira kira 120bine süper evler var:KK16: valla biriktiği kadar biriktiririz sonrasını belki krediyle halletmeye çalışırız biraz biriksinde ama öteki türlü 70bin faiz ödemek saçma geliyor bana:KK31::KK31:ben yemedim al sen ye 10bin olsa belki ama 70bin çok büyük rakam:KK50:

Allah ödeme kolaylığı versin dila bende beyaz eşyalarımı ödüyorum zorlanıyorum erken aldık ama kredi kartı erteleme yapmış 3. aydayım daha 7 ayımız var :KK31:

şimdi şöyle diyim hem kiraya oturup hem kenara para koymak olmuyor arkadaşlar kara felan geçemezsiniz, kriz çok haklısın o yüzden

ben hep yeni evlenen arkadaşlaırma şunu söylüyorum borcunuz varsa ödeyip takılar ile kredi çekip aydan aya kira öder gibi ödeyin diyorum ki imkanı olan ailler yardımcı oluyor

benim annem bize ev verdi ama verirken karşı tarafada söyledi ikisi ev alırken destek olucaz çocuklarımıza biz evi kiraya verir kredinin yarısını öderiz sizde peşinatta destek verirsiniz dedi yani bu konu şimdiden konuşuldu bizde

Allah biliyor hep kendi evimi almak için didindim didiniyorumda ama artık kenara para felan konulmuyor beyaz eşyaydı şuydu buydu derken masraf çıkıyor o yüzden masraflaramıza yöneldik:)

kızlar 2 3 yıl sıkarsınız kendinizi ama ne varsa gençken var ev alabildiyseniz alın derim

hatice canım siz kendi evinizdemi oturuyorsunuz

Ay ben geldim gene kizlar... :KK9: :KK9:
Evde gezindim durdum, baktim olacak gibi degil canim birseyler cekiyor... :KK9:
Attim kendimi sokaga, gittim yufka aldim borek yaptim... :KK9: :KK17:
Ilk kez evde borek yaptim hadi hayirlisi bakalim insallah guzel olur... :KK9:

cnm izmirde pek oynamaz ev fiyatları benim oturduğum ev 3oda 1 salon yepyeni ve 400 lira kira 120bine süper evler var:KK16: valla biriktiği kadar biriktiririz sonrasını belki krediyle halletmeye çalışırız biraz biriksinde ama öteki türlü 70bin faiz ödemek saçma geliyor bana:KK31::KK31:ben yemedim al sen ye 10bin olsa belki ama 70bin çok büyük rakam:KK50:

canım hiç bankayla görüştünmü geçen gün arkadaşım kredi çekti 80 bin 94 bin ödeyecek 4 sene çekti faiz oranı 0.76 şu anda mümkün değil bu rakam 3 ay öncesi kredi çekti teknik yapının özel bir bankayla anlaşması böyle idi

bazı şeyleri takip edersen kendine göre uygun faizli krediyi bulursun yani maksimmum 10 bin ödersin

benim babam 6 sene önce 60 bin çekip 90 bin ödede geriye o annem yüzünden aceleci davrandı yani araştırmadan yaptılar hala da kızıyorum

Ay yazdiklarinizi okuyunca oturup aglayasim geldi.... :KK50:
Biz ayda 1000 TL kira oduyoruz... :KK14:
Bizim durumumuz daha vahim malesef... :KK31:

Hayırlı olsun ama Allah yardım ediyor.
Kanaat etmesini bilmek lazım sadece bir yandanda iyi oluyor dayanışmayı birlikte birşeyler yapma mutluluğunu yaşıyoruz.
Buda çok güzel bence
Hayırlı olsun mobilyaların tatlım

Canım o şekilde biriktire bilirsen ne ala ama elde para olunca muhakkak harcanıyor bilesin.

Kriz nerdesin sen bakim:KK57:

cnm bankaya koyacağız ve hesabı benim üzerime olacak ben kesinlikle harcamam hatta lafını bile ettirmem o paranın:KK9::KK9: bakalım bir yola çıkalım diyorz hayırlısı artık maaşımıza zamn yapıldıkça o zammıda paraya ekleriz falan dedik dün eşimden beklemediğim tepkiyi aldım digitürkü interneti telefonu iptal ettiririz dedi faturalı hattan kontürlüye geçeriz gerekirse dedi yani o da çok istiyor ev sahibi olmak:KK16::KK16:

şimdi şöyle diyim hem kiraya oturup hem kenara para koymak olmuyor arkadaşlar kara felan geçemezsiniz, kriz çok haklısın o yüzden

ben hep yeni evlenen arkadaşlaırma şunu söylüyorum borcunuz varsa ödeyip takılar ile kredi çekip aydan aya kira öder gibi ödeyin diyorum ki imkanı olan ailler yardımcı oluyor

benim annem bize ev verdi ama verirken karşı tarafada söyledi ikisi ev alırken destek olucaz çocuklarımıza biz evi kiraya verir kredinin yarısını öderiz sizde peşinatta destek verirsiniz dedi yani bu konu şimdiden konuşuldu bizde

Allah biliyor hep kendi evimi almak için didindim didiniyorumda ama artık kenara para felan konulmuyor beyaz eşyaydı şuydu buydu derken masraf çıkıyor o yüzden masraflaramıza yöneldik:)

kızlar 2 3 yıl sıkarsınız kendinizi ama ne varsa gençken var ev alabildiyseniz alın derim

hatice canım siz kendi evinizdemi oturuyorsunuz
Evet canım biz kendi evimizde oturuyoruz.
Hatta bir ara evimizi kiraya verip abisinin boş duran evine geçme mevzusu olmuştu.
Lakin kp eve çok karışır hayatımızın içine eder diye vazgeçtik.
Ay ben geldim gene kizlar... :KK9: :KK9:
Evde gezindim durdum, baktim olacak gibi degil canim birseyler cekiyor... :KK9:
Attim kendimi sokaga, gittim yufka aldim borek yaptim... :KK9: :KK17:
Ilk kez evde borek yaptim hadi hayirlisi bakalim insallah guzel olur... :KK9:
Güzel olacak ilkler hep güzeldir.

canım hiç bankayla görüştünmü geçen gün arkadaşım kredi çekti 80 bin 94 bin ödeyecek 4 sene çekti faiz oranı 0.76 şu anda mümkün değil bu rakam 3 ay öncesi kredi çekti teknik yapının özel bir bankayla anlaşması böyle idi

bazı şeyleri takip edersen kendine göre uygun faizli krediyi bulursun yani maksimmum 10 bin ödersin

benim babam 6 sene önce 60 bin çekip 90 bin ödede geriye o annem yüzünden aceleci davrandı yani araştırmadan yaptılar hala da kızıyorum

bizim satıştaki bey dün çekti kredi 110binlira 10 senelik ve 70bin küsür bir faizi var evini ipotek ettiler falan filan:KK31: 0,76yı hangi banka veriyor cnm 0,80-0,9 arasında faizler tüm bankalarda:KK31:ben sürekli araştırmadayım:KK31: birde arkadaşın 2000tl ödeyecek herkes ayda 2000tl ödeyemez cnm 4seneye faiz koymazlar tabi ben 80bini 10 senede ödemeye kalkarsam faiziyle 130bin olur:KK9::KK9::KK9:

cnm bankaya koyacağız ve hesabı benim üzerime olacak ben kesinlikle harcamam hatta lafını bile ettirmem o paranın:KK9::KK9: bakalım bir yola çıkalım diyorz hayırlısı artık maaşımıza zamn yapıldıkça o zammıda paraya ekleriz falan dedik dün eşimden beklemediğim tepkiyi aldım digitürkü interneti telefonu iptal ettiririz dedi faturalı hattan kontürlüye geçeriz gerekirse dedi yani o da çok istiyor ev sahibi olmak:KK16::KK16:
Valla biz öyle yaptık.
Şöyleki evde iki odam boş depo durumunda ama evim olsun eşyamı sonrada olsa alırım diyorum.
Ay yazdiklarinizi okuyunca oturup aglayasim geldi.... :KK50:
Biz ayda 1000 TL kira oduyoruz... :KK14:
Bizim durumumuz daha vahim malesef... :KK31:

Aylık bize sadece cep haşlığı (içinde evin ıvır zıvırlarıda dahil 80 tl kalıyor)

X