İki Dünya Arasında Samanyolu Tv

bulca

Gönül almayı bilmeyene ömür emanet edilmez.Mevlana
Pro Üye
28 Ocak 2009
32.989
51.910
[h=1]Samanyolu Televizyonu'nda bomba gibi bir dizi başlıyor[/h]
18 Haz 2012 15:20 xxxxxxxxx
Yaz dönemine yepyeni dizi ve programlarla girmeye hazırlanan Samanyolu Televizyonu'ndan bomba gibi bir dizi daha ekranalara geliyor. "İki Dünya Arasında" isimli dizi, iç savaşın eşiğindeki Suriye'de yaşananlara ayna tutacak[/B][/h]

Suriye, acının pençesinde yaşadıkları ile dizi konusu oldu. Samanyolu Televiyonu'nun yeni başlayacak dizisi "İki Dünya Arasında ", dünya gündemini sarsan Suriye savaşını ele alıyor.

Oğlunun geleceği için Suriye'de yaşanılan iç savaştan kaçarak Türkiye'ye
sığınan bir annenin çabaları konu edilen dizide; öldü sandığı oğluna yıllar sonra kavuşan Suriyeli Sahra, iç savaştan dolayı huzursuzluk yaşamaktadır.

xxxxxxxx

Bir gün eski eşine rağmen önemli bir karar alır ve oğlunun geleceği için
canı pahasına da olsa ülkesinden kaçarak Türkiye'ye sığınır. Fakat bir Türk ailenin yardımı ile hayata tutunan Sahra'yı yeni trajediler bekler. Çünkü Sahra, sahip olduğu her şeyi iç savaşın gölgesinde bırakmıştır. Oğlunu ondan kaçıran eski eşi Cabir ise öldürmek için her yerde Sahra'yı
aramaktadır. Fakat Sahra'nın Türkiye'ye kaçtığından henüz haberdar değildir.

xxxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
Ahmet ve Nisan, ikinci çocuklarını kucaklarına alma hayali kurarken, bebeklerinin hastalıklı doğacağını öğrenir ve hayatlarının en büyük şokunu yaşarlar. Doktor hemen kürtaj yapılması gerektiğini söylese de imamlık yapan Ahmet ve onu derin bir sevgiyle kabul eden eşi Nisan; bunun kendileri için bir imtihan olduğunu kabullenerek kürtaja karşı olduklarını söylerler.

İKİ DÜNYA ARASINDA 2 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR…

‘İki Dünya Arasında ' dünya meselelerinden, günlük yaşama birçok konuyu ele alarak herkesin kendisinden bir parça bulacağı bir dizi ile karşınıza çıkıyor. Son dönem çok konuşulan kürtajdan, Suriye 'deki iç savaşa kadar gündemi meşgul eden her konu bu dizi de karşımıza çıkacak.

HAFTA İÇİ HERGÜN 19.45'DE SAMANYOLU TV'DE…

Samanyolu TV 'de 2 Temmuz Pazartesi günü başlayacak ve hafta içi her gün yayınlanacak olan dizi deyim yerindeyse gündemi ekrana taşıyacak.
Yönetmenliğini Tolga Çetin'in yaptığı başrollerini, İnanç Ömer Benlioğlu, Meltem Dağ, Ahmet Bozkuş, Sevinç Kumaş, Filiz Kaya, Yavuz Çetin, Nesrin Yıldırım, Mehmet Yücel Özkal, Hüseyin Taş, Hasan Ballıkbaş, Cengiz Okuyucu, Çiğdem Çelen Yılmaz, Bahadır Bingöllü, Cazibe Dirican, Barış Can Doğan, Tunç Demir, Begüm Fil, Yağmur Nazlı Can'ın paylaştığı dizi gündelik hayatta yaşanan olayları da içinde barındıracak ve her izleyicinin diziden kendisinden bir şeyler bulmasını sağlayacak.

SAHRA OĞLUNU SAĞ SALİM TÜRKİYE'YE GETİREBİLECEK Mİ?

Suriye'de iç savaşın tüm hızıyla sürdüğü ve Suriye'den kaçan insanların Türkiye sınırında çadır kurup hayatlarını idame ettirdiği bugünler de çocuğuyla birlikte Türkiye'ye kaçma mücadelesi veren Sahra ve oğlunun hikayesi gündemi tam kalbinden yakalayacak…

SON GÜNLERİN SIKÇA TARTIŞILAN KONUSU KÜRTAJ MESELESİNE DİZİNİN İLK BÖLÜMÜNDE DEĞİNİLİYOR…

Bebeklerinin hastalıklı doğacağını öğrenen Ahmet ve Nisan çiftinin kürtaj konusunda vicdanlarıyla baş başa kalmaları konu ediliyor. Ahmet ve Nisan, ikinci çocuklarını kucaklarına alma hayali kurarken, bebeklerinin hastalıklı doğacağını öğrenir ve hayatlarının en büyük şokunu yaşarlar. Doktor hemen kürtaj yapılması gerektiğini söylese de imamlık yapan Ahmet ve onu derin bir sevgiyle kabul eden eşi Nisan; bunun kendileri için bir imtihan olduğunu kabullenerek kürtaja karşı olduklarını söylerler. Fakat bir taraftan kayınvalideler, diğer taraftan ise komşular ve felaket tacirleri Nisan'ın kafasını karıştırır. Ahmet karısı Nisan'ı çevre baskısıyla verdiği kürtaj kararından döndürebilecek mi? Nisan vicdanının sesini dinleyip kendi bebeğine kıymaktan vazgeçecek mi?

SAHRA (MELTEM DAĞ)

Suriyeli Sahra, oğlunun hayatını kurtarabilmek için hayatını tehlikeye atarak, Selim öğretmenin de yardımıyla Türkiye'ye kaçar. Genç kadın yabancı bir ülkede yıllar sonra kavuştuğu oğluyla hayata tutunurken, ilerleyen zamanlarda Selim öğretmene karşı farklı duygular besleyecek, fakat bu onu iki dünya arasında bırakacaktır.

SELİM (İnanç Ömer Benlioğlu)

Babasının gençlik yıllarındaki sorumsuzluğundan dolayı hayırseverlerin desteğiyle okuyan Selim, sevilen bir öğretmen, idealist bir insan, iyi bir dost ve sorumlu bir insandır.

ASLI (Sevinç Kumaş)

Selim'in kuzeni ve Nisan'ın kız kardeşi olan Aslı, teyzesi Şükran'la üvey annesi Meral'in yönlendirmeleriyle bir gün Selim'le evlenmeyi hayal eder. Mahalledeki herkesin bu ikiliyi birbirine yakıştırması da bu beklentiyi arttırır. Ancak Selim'in yurda dönmesiyle hayallerine kavuşan Aslı'nın hesap edemediği şeyler ortaya çıkacaktır.

AHMET (Ahmet Bozkuş)

Selim'in kader birliği ettiği arkadaşı İmam Ahmet, mahallede denge kurma görevini üstlenmektedir. Güven ve dürüstlüğün sembolü olan iki arkadaş, insanlar arasında bir nevi kılavuzluk görevi görmektedir. Ahmet, Nisanla evli olup bir kızı vardır ve ikinci bebeğini kucağına almayı umarken çok farklı engellerle sınanacaktır.

NİSAN (Filiz Kaya)

Ahmet ile evli olan Nisan, Aslı'nın ablası ve iyi niyetli genç bir kadındır. Kızı Zeynep ve kocasıyla mutlu bir hayat yaşarken, doğacak çocuğu ile alakalı çıkan engeller sonucu imtihan vereceği bir sürece girecektir.

OSMAN (Yavuz Çetin)

Babacan olduğu kadar, inatçı biri olan Osman, mahallede sevilen biridir. Aynı zamanda eski bir tövbekardır. Zamanında ailesine çok çektirmiş. Düzelmesine Ahmet'in babası vesile olmuştur. Bu sebeple Ahmet'e özel bir düşkünlüğü vardır. Oğlu Selim ile iyi anlaşmasına rağmen, diğer oğlu Murat ile bu birliği sağlayamamıştır.

HANIMŞAH (Çiğdem Çelen Yılmaz)

Mahallenin falcısı, temizlikçisi, ayaklı gazetesi Hanımşah, bekar, yalnız yaşayan ve oldukça dedikoducu biri olmakla birlikte özünde iyi ve neşeli biridir.

BAHRİ (Hüseyin Taş)

Camiye düzenli gelen, cemaatten arıza ve cehaletinden dolayı takıntılı bir karakter olan Bahri, esasen kötü diyemeyeceğimiz, yalnız yaşayan bir adamdır. Zaman zaman Ahmet'e büyük sıkıntılar yaşatırken, bazen de yardımcı olacaktır.

İki Dünya Arası dizisinin ilk bölümü 2 Temmuz'da saat 19.30'da. Dizi hafta içi hergün Samanyolu TV'de...

[h=2]Fetih Koleji öğrencileri Samanyolu TV'de yayınlanan 'İki Dünya Arasında' dizisini, yılın interaktif dizisi seçti.[/h]

270573_iki-dunya-arasinda.jpg

Fetih Koleji tarafında yılın aile dizisi seçilen 'İki Dünya Arasında ', Dr. Zeynel Abidin Erdem Fetih Koleji öğrencileri tarafından da yılın interaktif dizisi seçildi. Kolejde düzenlenen törene dizi ekibi ve oyuncular katıldı.

Öğrencilerin büyük sevgi gösterisiyle karşılaşan davetliler, okul yönetimi tarafından ödüllendirildi. Senarist Erhan Çıplak, oyunculardan Yavuz Çetin, Recep Çakıroğlu, Bahadır Benjamin Bingöl, Ahmet Bozkurt, Sevinç Kumaş ve Onur Saraçer de programda yer aldı.

Öğrencilerin sorularını cevaplayan Erhan Çıplak, "Dizi ye başlarken aile dizisi olsun, aile ile izlenen bir program olsun diye yola çıktık. Kritik nokta bu idi ve başardık. Dikkat etmek istediğimiz çizgiler ise şiddet, gerçeklikten ve olumsuz davranışlardan uzak durmak koşuluyla hikaye kurguladık. Dizinin şuan 121. bölümü yayınlanıyor. Dikkat ettiğimiz bir başka konular da var, Unutulan değerlere dikkat çekiyoruz. Mahalle sıcaklığı komşuluk, insanı ilişkiler, idealist bir imam, idealist bir öğretmen gibi noktalara dikkat çekiyoruz. Günden güne ilgi gördük. Bu bizim ikinci ödülümüz. Ödüller çok ciddi motivasyon kaynağı aynı zaman çok ciddi bir sorumluluk demek. Bu sorumluluğu o çizgide devam etmek önemlidir." diye konuştu.

​Günlük olarak çıkan bir dizi ben çok begenerek izliyorum.

Her gün izleyemesem de denk geldikçe izliyorum ben de. Selim Hoca karakterini çok seviyorum.Aslı'dan da nefret ediyorum.Güzel bir dizi bence de günlük dizilerden izlenmeye değer diye düşünüyorum.

Her gün izleyemesem de denk geldikçe izliyorum ben de. Selim Hoca karakterini çok seviyorum.Aslı'dan da nefret ediyorum.Güzel bir dizi bence de günlük dizilerden izlenmeye değer diye düşünüyorum.

​Bir an önce aslının yaptıgı oyunlar gün yüzüne çıkar inşallah izleyici olarak artık selim-sahra çiftini görmek istiyoruz.

​Bir an önce aslının yaptıgı oyunlar gün yüzüne çıkar inşallah izleyici olarak artık selim-sahra çiftini görmek istiyoruz.

Kesinlikle ben de Selim - Sahra çiftinden yanayım.Bakalım pazartesi neler olacak anlaşılacak mı Aslı'nın oyunları ben de merak ediyorum.

Aslının oyunları gnyüzüne çıktı ama şimdi de babası öldü.. Yine Selim vicdan yapacak

Sahrayı da sevmiyorum Aslıyıda. Selim bekar kal ben seni alırım :KK53::KK53: kendini yenilese daha çekici olacak dizi aynı şeyler boğuyor

Sahrayı da sevmiyorum Aslıyıda. Selim bekar kal ben seni alırım :KK53::KK53: kendini yenilese daha çekici olacak dizi aynı şeyler boğuyor

Yorumunuzu yazalı epey olmuş ama söylemeden geçemedim çok tatlısınız:KK9:
Selim bekar kalsın,size kalsın demek:KK70: cıkk olmaz bizler varız sırada:p

Ben son zamanlarda izleyemiyordum ne oldu evlendi mi Selim?

kISmet olursa evlenecekler bu hafta bakalım sezon finaline giriyor dizi artık evlensinler:KK1:tabi şükran hanım bakalım ortalıgı karıştırmazsa aslı hastahaneye düştü ya bütün bunların sorumlusu olarak sahrayı görüyor eee birde cabir var başlarında bakalım ne olacak:KK3::KK3:

kISmet olursa evlenecekler bu hafta bakalım sezon finaline giriyor dizi artık evlensinler:KK1:tabi şükran hanım bakalım ortalıgı karıştırmazsa aslı hastahaneye düştü ya bütün bunların sorumlusu olarak sahrayı görüyor eee birde cabir var başlarında bakalım ne olacak:KK3::KK3:
ooooh maşAllah olaylar olaylar:) bugün biraz denk geldim sahra aslıya sen çok güzelsin al aynaya bak diyordu.Aslıda aynayı aldı kırdı öldürecek kendini herhal:KK20::KK23::KK9:

Henüz değil büyük ihtimal düğünde sezona girecek. Ben en çok Farah karakterini seviyorum diğerleri bir garip :KK9:
Farah hakkında pek bilgim yok eskiden kötü bir karakterdi şimdi nasıl ki:44::44::44::44::44:

X