Kocama mektup

kaçıp gitmek kolay mı?

• Ankete Katılan
    138
Umay arkadaşım sen o kadar güçlü bir kadınsın. ne kadar zor senelerini verdiğin adamdan böyle bir darbe yemek. Allah yardımcın olsun.. Bu iclal aydın parçası varya demekki herkesin parçası bende evliliğimin ilk aylarında çok dinlemiştim. 4 yıllık beraberlikten sonra evlendim bende kocamla.. 7 aylık evliyim şuanda.. Mutluyum huzurluyum zaman zaman... Rabbimde seni tez vakitte güldürsün canım arkadaşım... Tek diyeceğim o vurdumduymazsa sende duymaz ol ve sakın kafanda kurup durma kendikendini yiyip bitirme. Çünkü en kötüsü insanın kendini yiyip bitirmesi kurması.. Yeni yıl senin yılın olsun canım hep gül mutlu ol :*

Umay arkadaşım sen o kadar güçlü bir kadınsın. ne kadar zor senelerini verdiğin adamdan böyle bir darbe yemek. Allah yardımcın olsun.. Bu iclal aydın parçası varya demekki herkesin parçası bende evliliğimin ilk aylarında çok dinlemiştim. 4 yıllık beraberlikten sonra evlendim bende kocamla.. 7 aylık evliyim şuanda.. Mutluyum huzurluyum zaman zaman... Rabbimde seni tez vakitte güldürsün canım arkadaşım... Tek diyeceğim o vurdumduymazsa sende duymaz ol ve sakın kafanda kurup durma kendikendini yiyip bitirme. Çünkü en kötüsü insanın kendini yiyip bitirmesi kurması.. Yeni yıl senin yılın olsun canım hep gül mutlu ol :*

saol arkadasım umarım hep mutlu olursunuz. yok vurdum duymaz davranıyorum. guluyorum kahkaha atıyorum. o gece nobetıne gıdıyor veya gunduz ıse gıdıyor ya yanlız kalıyorum baslıyorum kurmaya aklımda bı suru sey beynımı kemırıyo 6 aydır evlıyım 6 aydır gurbette yapayanlızım dostum arkadasım komsum yok tek kalıyorum ya kuruyorum calısmayı denedım olmadı

sole nere gıdeyım sole ya sole acık konus plan yapalım en mantıklısıyla sole gıtmezsem umay deilim
umay benim köpeğim var inan ayrılama ondan insan köpeğede değer verip bağlanır ama bir bakarsın lap diye bir pençe atar.

Umay ayaklarının üstünde durabileceğine inanıyosan kendine ev tut al eşyalarını git işine , sen ne düşünüyorsun bana söylermisin mesela ben kalda demek istiyoruma ma bu adamlar ne yapılırki ? nasıl için beyazlar ona <? sen gitmek istesen nereye gidersin ne yapmak istyorusun:26:

gıtmıcem demıyorum nereye gıdeyım dıyorumkı

Ablan abin arkadaşın yokmu hiç gençken görüştüğün kendi ayakları üstünde duran kişiler. Git yanında iş bul yerleş kolay değil elbet ama sen yaparsın güçlüsün sen dirayetlisin azimlisin.. çık doğudan gel batıya.. gir bir işe başla çalışmaya... yaparsın sen arkadaşım... bi adım sadece herşeyini hazırla ve topla kendini..

umay benim köpeğim var inan ayrılama ondan insan köpeğede değer verip bağlanır ama bir bakarsın lap diye bir pençe atar.

Umay ayaklarının üstünde durabileceğine inanıyosan kendine ev tut al eşyalarını git işine , sen ne düşünüyorsun bana söylermisin mesela ben kalda demek istiyoruma ma bu adamlar ne yapılırki ? nasıl için beyazlar ona <? sen gitmek istesen nereye gidersin ne yapmak istyorusun:26:

cebımde 5 kurus para yok bı alyansım var satayım tamam nere gıdebılırım ne kadar ıdare eder benı gıttın ev tut kac para gıttın memleketı tanımıyosun ana baba memleketıne gıdemezsın orda dksına bulur canına okur

Ablan abin arkadaşın yokmu hiç gençken görüştüğün kendi ayakları üstünde duran kişiler. Git yanında iş bul yerleş kolay değil elbet ama sen yaparsın güçlüsün sen dirayetlisin azimlisin.. çık doğudan gel batıya.. gir bir işe başla çalışmaya... yaparsın sen arkadaşım... bi adım sadece herşeyini hazırla ve topla kendini..

simdi dusun bekarken cok sevdgın arkadasın var bosanmak uzere kactı geldı sana. sen tabıkı kabul edersın. 1 ay 2 ay iş bulana kadar ama sen o evde yanlız yasamıyosun kocan demez mı hayırdır bu kım ne kadar sure kalcak olmaz bole sey basımıza belaya sokmayalım kocası musallat olur vb

kusura bakmayın ama insan bu dünyada biraz da onuru ve gururu için yaşamalı, adamın hayatında başka birisi var 5 yıldır ve siz hala kocam deyip sarılabiliyorsunuz, başka çarem yok nereye giderim diyorsunuz ama bu bir bahane, eğer sadece gidecek yeriniz olmadığı için kalıyorsanız o adamı içiniz almaz, siz şu an da kocanıza ne yaparsan yap seni severim bu evde alırım mesajı veriyorsunuz kocanız da tabiki size saygı duymaz siz kendinize saygı duymalı ve haksızlığa göz yummamalısınız..

gitmek okadar ah bı kolay olsa hangı parayla nereye hangı sehre gıdınce naparım. soylesene gıden kadınlar nasıl gıtmıs sole dusun senın basına gelse allah dusman basına vermesın sen napardın gıderım dıyosun nereye ve nasıl mantıklı acıkla soz yapmazsam banada umay88 demesınler gıt demek kolay yanlıs anlama sakın benı. ama sakın kafayla mantıklı bısey yapmak lazım

haklısın gitmek hiç kolay değil zaten kolay olduğunu söylemedim ama birşeyler yapman gerek o evde mutlu olabilecek misin ki hep aklına gelmeyecek mi eşinin yaptıkları ezilmeyecek misin buna katlanırım dersen zaten konuşmaya gerek yok ama katlanamam diyorsan bir yerlerden tekrar başlamak gerekmez mi yada bazı şeyleri göze alman gerekmez mi hangi parayla hangi şehirde diyorsun hiç mi akraban yok başka şehirde yada hiç elinde biriktirdiğin paran az da olsa ama olmayabilirde illa olması gerekmiyor söylediklerim ama ne bilim mutlaka vardır bir çözüm yolu :26: Allah insana kaldıramayacağı yükü yüklemez.

simdi dusun bekarken cok sevdgın arkadasın var bosanmak uzere kactı geldı sana. sen tabıkı kabul edersın. 1 ay 2 ay iş bulana kadar ama sen o evde yanlız yasamıyosun kocan demez mı hayırdır bu kım ne kadar sure kalcak olmaz bole sey basımıza belaya sokmayalım kocası musallat olur vb

peki sana bişey sorucam kocana desenki ben boşanmak istiyorum. ne der ?

cebımde 5 kurus para yok bı alyansım var satayım tamam nere gıdebılırım ne kadar ıdare eder benı gıttın ev tut kac para gıttın memleketı tanımıyosun ana baba memleketıne gıdemezsın orda dksına bulur canına okur
Umay sen gidemessin. Ya ayakları üstünde duran bi kız arkadaşın varsa ona gidip kalıp haytını düzene sokucaksın, yada baba ocağı onada dönemem diyorsun ozman iilşkini kurtarmaya bakıcaksın. Umay nereye gideyim diye soruyorsun bu çok çaresizce..:105:

eşin çok iyi oyuncuymuş 5 sen her iki tarafı idare etmek kolay değil
eşine de bu şekilde gidecek yerim yok ne yaparım ederim dersen bunu kullanır

eğer ki gerçekten boşanmayı düşünüyorsan kpss ye hazırlan
evet yüksek puan almak zorundasın zorlu bi yol ama

24 yaşında böyle bi adam için hayatını mahvetmeye değmez
eşin zaten pişman değil hayatından memnun
hoş bu saatten sonra pişman olsa da birşey farketmez çünkü karakteri bu şekilde

seni çok üzer bu adam herşey senin elinde ya bu hayata devam edersin yada kendin için çabalarsın

Ben ailenizin yanına neden gitmediğinizi anlamadım.:44:

kusura bakmayın ama insan bu dünyada biraz da onuru ve gururu için yaşamalı, adamın hayatında başka birisi var 5 yıldır ve siz hala kocam deyip sarılabiliyorsunuz, başka çarem yok nereye giderim diyorsunuz ama bu bir bahane, eğer sadece gidecek yeriniz olmadığı için kalıyorsanız o adamı içiniz almaz, siz şu an da kocanıza ne yaparsan yap seni severim bu evde alırım mesajı veriyorsunuz kocanız da tabiki size saygı duymaz siz kendinize saygı duymalı ve haksızlığa göz yummamalısınız..

sana yemın ederım ben ne ezılecek nede haksızlıkta susacak kızdım. dıyorum ya basına gelmeyınce kelımeler okadar kolay kı. ben babamdan tokat yerdım kafamı yere egmezdım. okadar gucluydumkı. gurur onur benım ıcınde degerlı gururum ıcın sustum belkı bırı duysa ne der bak babasından sopa yedı gıttı kocasıda caktı tekmeyı ben bunları duymak ıstemedım. ıcımı almıyor evet. kendıme saygım olmasa ben ne cırkeflıkler yapardım. tabıkı yorum yapacaksınız konusacaksınız fıkır alabılmek ıcın derdımı anlatabılmek rahatlamak ıcın yazdımda elını az vıcdanına koy benım basıma gelse naparım de tam tamına bı plan kur oldu gıtmen lazım kıme gıtcen ısın varmı yoksa hangı para ıle gıtcen o senı kabul edermı otur 2dk ver ve 4 4 luk plan kur

Umay,sen ne düşünüyorsun..İlla bir çözüm aramışsındır..yapabileceklerini en iyi sen bilirsin..Şunun için soruyorum.Biz sadece empati kurmaya çalışıyoruz ama senin hayatını ve yapabileceklerini en iyi sen bilirsin..bu şekilde belki daha iyi çözümler bulabiliriz veya sana fikirler verebiliriz..

Neler düşündün? olumlu veya olumsuz,istediğin veya istemediğin,mantılı veya değil..Seçeneklerin var mı kafanda.. Mesela dönüp gitsen baban kapıdan kovacak mı seni..yoksa konuşmasa da eve alır mı..

yada altınların falan var mı..alyanstan başka hiçbir şey yok mu..maddi getirisi olan bir şey..sonrasında tazminat davası da açarsın... :26:

eşin çok iyi oyuncuymuş 5 sen her iki tarafı idare etmek kolay değil
eşine de bu şekilde gidecek yerim yok ne yaparım ederim dersen bunu kullanır

eğer ki gerçekten boşanmayı düşünüyorsan kpss ye hazırlan
evet yüksek puan almak zorundasın zorlu bi yol ama

24 yaşında böyle bi adam için hayatını mahvetmeye değmez
eşin zaten pişman değil hayatından memnun
hoş bu saatten sonra pişman olsa da birşey farketmez çünkü karakteri bu şekilde

seni çok üzer bu adam herşey senin elinde ya bu hayata devam edersin yada kendin için çabalarsın

benım kpsss ole kolay deıl dersaneye gıttıgım halde 50 zor aldım saka gıbı beden egıtımı okudum lıseyıde beden okudum yanı hıc alt yapım yok benım atanmam ıcın aen asagı 3 yılımı vermem lazınm

dayak yerım. tokat yedım zaten farklı bı sebepten

Canını sevdiğim yüreği güzel arkadaşım sen daha bu adama ne diye katlanıyorsun o zaman. Fatma Şahin var biliyomusun Aile Bakanı? Komik gelicek belki ama yardım iste ondan. Bekara koca boşamak kolay derler ama ben evli olduğum halde söylüyorum bunu Allah göstermesin ben yaşasam bu durumu arkama bakmam.. İnan bana. Hazmedilmesi kolay bi durum değil çünkü. bi yerden başla arkadaşım bizde yardımcı olalım elimizden geldiğince.. tut bi ucundan ama önce gerçekten emin ol bu adamı istemediğine..

benım kpsss ole kolay deıl dersaneye gıttıgım halde 50 zor aldım saka gıbı beden egıtımı okudum lıseyıde beden okudum yanı hıc alt yapım yok benım atanmam ıcın aen asagı 3 yılımı vermem lazınm

ver ne olacak koca bi ömrünü o adama adamaktansan kpss ver 3 yılını
evet biliyorum zordur kpss ye hazırlanmak atanmak

ama senin başka çaren yok
ailen arkanda değil kocan hayat arkadaşın değil

sen kendin için çabalamalısın gerekirse gece gündüz çalışacaksın
24 yaşındasın ve bu hayatı haketmiyorsun

X