Kocama mektup

kaçıp gitmek kolay mı?

• Ankete Katılan
    138
offf canım ya ben sana şimdi ne diyebilirim düşündüm düşündüm bulamadım ne bir teselli ne bir eleştiri hiç bir şey tek söyleyeceğim,
ALLAH yardımcın olsun inşallah 2013 sana geçmişi unutturup yeni sayfalar açmanı sağlayacak güzellikler getirir..

Umay ister kal ister git

Ama sunu unutma ki insan ne yaparsa kendine yapar

Gencecik kizsin hayatini mahvetme ....

Diyecek birşey bulamadım... Bulamıyorum... Rabbim yardımcın olsun kardeşim. Hayat işte... Fazlası da söylenmiyor ki... :KK43:

merhaba
aslında ne diyip ne söliceğimi bilmeden yazmaya başlıyorum. mektupla başladım. mektubumu veremedim. size anlatıyorum. yazmamın bi sebebi içimdekini korkusuzca anlatabilmek. evlilik ne güzel dimi. her genç kızın hayali. bembeyaz gelinlik, güzel bi düğün ve aşk dolu bakan koca ve sonunda mutlu bi hayat. herşey öle olmuyormuş geç anladım belkide erken. 6 yıllık sevgilimdi. çocoklugumuzu gençliğimizi beraber geçirdik. 18 yaşında tnıdım 8temmuz 2012 de evlendim. 20 günlük evliyken başladı hersey. Hani derlerya hayatının dönüm noktası neresi diye ben tam olarak 28 temmuz saat 00.30 hiç unutmam tarihi. Eşimle birlikte olduktan sonra banyoya girdim. Banyoda dolaptan havlu alırken birsey buldum. Bir telefon hattı. Anlatınca ne kolay dimi. Ne varki bunda diyosun. Mektup uzun anlatıcam hepsini. İşte tam o anda anladım hayatımın değiştiğini…..
anlam veremedim ilk başta kocam ya hani yıllarımı verdgım adam yaaa. Kimse inkar edemez ben uğraştım bu ilişki için. Onun gibi korkak olmadım. Ben uğraştım çabaladım. Kızdı yalvardım. Küstü yalvardım. Bağırdı yalvardım haksızdı özür diledim. Kime neye ne için. Ömrümü uğruna adadığım adam benden bişey gizliyordu.sabah uyanır uyanmaz o hat kayboldu.sordum arkadaşındı dedı. Saftım ya inandım. Aklıma geliyordu bişeyler aklımdan kovdum. Yapmaz benım kocam. Hani Türk kadını öle dermiş ya yapmaz benım kocam.bide varya önceden düşünürdüm derdimki gözümle görsem inanmam.
Bana ya bana sevdiğim kadın seni gözümden kıskanırım dediğin kadına tokat attın ya 3 aylık evliyken işte o vakit kafamda soru işaretleri dönmeye başladı.
Bana bunu yapan adam kimbilir daha neler yapmazki. Düzgün bi aileden gelmeyen ben, bunların saçma olduğunu farkediyorumda. Sen böyle bir aileden gelmiyosun hata yaptığını nasıl fark etmiyosun. Annen diyor ya bir kusursuz aileyizç şimdi o bilse şu yaşadıklarımı acaba ne de? Söliyim mi gene sen haklı olursun emin ol.anlatamıyorum zaten kimseye. Anlatsam acıcaklar. Belki seni kınarlar. Bak hala seni düşünüyorum. Ne kadar safım dimi. Kocama laf etmesinler dimi? Neden? Sevgi mi bu aşk mı? Çözemiyorum anlamıyorumda.
Annenin kaderi kıza bu günlarde en cok benı anlatan sarkı bu İclal aydın yanık sesınden ağlıya ağlıya dinliyorum. Ben annem gıbı acı çekmek ıstemıyorum. Ben kocamla mutlu olmak ıstıyorum her ne olursa olsun kocamı ıstıyorum. Bu ne aşk mı sevgimi? Ben buna ad koyamıyorum. Ad koymak ıcınde aslında ugrasmıyorum
Ben bencil değilim. Hayır kabul etmiyorum. Sence küçük bence büyük olayda bile uzatmadım. Ne diyeceksiniz aldatma olayını bile uzatmadım. Konuyu bır gece açtım bir gecede kapattım. Düşünüyorumda nasıl yaptım vallaha bir gecede yuttum herseyı. Nerden bilebilirdimki. Herseyın açıkça konuşulup ıtıraf ettgın o gecenın hayatımda derin bir yara olcagını. Ömrümmü etkileyecek acı olduğunu.yuttum boğazıma takıldı. Geçmesi için uğraşmadın. Beni bana bıraktın. Ben naptım kafamda kurdum kurdum kurdum kurdum kurdum……….
Övün şaheserinle bu sayende oldu. Hayat dolu bir kızı öldürdün. Ben ki ne vadereler atlattım babamdan ne dayaklar ne küfürler yedim ölmedim güçlendim. Ama sen öldürdün. Meğer ne güçsüzmüşüm. Meğer güçsüz yanım senmişsin… meğer kendimden çok sana değer vermişim. Meğer önce canan sonra canmış bende…
Uğraştım bu evlilik için çabaladımdirendim allah şahitimdir 6 aydır evliyiz didinip durdum. Bi sürü siteye üye olup yemek tarifi öğrendim. Görevim diye değil. Seni şaşırtıp mutlu etmek için. O yemeklerı yalnız yedim sen pc başında oyun oynadın. Sofra hazırlandı yemekler soğudu sen hep pc basındaydın. Ortak bıseyımız yokmuş meğer. Sen oyunu sevdın. Ben senı….
Zaten ne geldıyse o oyundan geldı. Sanal dünya oyunu. Orda ınsanlar meslek edınıyor. Evleniyor cocugu oluyor vs vs …. Gerçek dünyayı unuttun. Benı unuttun. Yetmedi internetten buldun. Heeee kızıda solıyım ben 6 yıldır bu adamla beraberım oyunda kı kızda gerçek hayata gore 5 yıldır var….. kız ıcın alınmış o hat. Daha rahat görüsebılmek ıcın. Kızın bı sekılde numarasını bulup aradım yemın ederım art nıyetle değil. Konuştuk. Ben kocamın arkadaşıymışım gıbı aradım. Kız bana kocamı anlattı görüsmemısler ama süreklı konuşuyorlar. Anlattı anlattı kalbım duruyordu elım ayağım titredi işte o an var ya ölüyordum. Ve en sonunda kıza kendımı açıkladım. Ben onun karısıyım. Kız ağladı. Ağladı ağladı ya hüngür hüngür bılmıyomuskı solememıs hayatında herseyı doğru anlatmış ıs meslek yasadgı yer okul annesın hastalığı memleketı hersey doğruda ne beraberlıgı nede evlılıgını solemıs.
Neyse yukardakı anlattığımı ben unutcam ınsallah sızde unutun bosverın……
Yılbaşı gecesıne gecelım dımı yenı yıl yenı heycan yenı mutluluk vs vs.. hahaha bızım eve uğramadı. Eşimin işi nedeniyle doğu illerin bıtanesinde yaşıyoruz. Aileden uzakta gurbetteyız . 01.01.2013 gunu sabah erken calısacagı ıcın gece dokuz buçukta uyuyan sevgılı kocam saat 1 e kadar oturan bana kızdı. Gece 12 de yanına gıttım optum sarıldım konuştuk ıckılı olmamasına rağmen hatırlamadı. Yetmedı kavgayla yenı yıla başladık.
Donup gıtsem aılemın yanına olmaz.
Enı destekleyen bır babam olmadı hıc evlendikten sonrada benı aramadı ben aradım açmadı annemle gorusmemı engelledı. Yanı aıle durumumda pek parlak değil. Devam etsem sahte mutluluk oyununa gucum yok. Esimle konuşulmuyor. Ya anlıcagınız karısıgım …
Yepyenı bır mekanım var artık kadınlar kulübü benıde aranıza kabul edermısınız. Türkiyenın bır ucundan yapa yalnız 24 yasında hala umudu olan bır kızım dertlere derman olamam ama derdinize ortak olurum hos geldın 2013 hos geldin yepyeni umay88

İclal Aydın / Yağmur - YouTube
evlilikler bayanlar için hep hayal kırıklığı olmak zorundamı kadın neden bu kadar ezilir ve bukadar vicdanlı oluyor rabbim bizi annelik duygularıyla yarattığı içinmi
yaşadıklarına çok üzüldüm özellkle ailenin yanında olamamasına gerçi ailem yanımda ben hçbirşey yapamıyorum.
evlilğimiz hayal kırıklığı ama düzeltebiliriz.
ayrıca evlendiğimden beri bu şiiri dnler ağlarım...

Ne kadar guzel anlatmıssın,ne kadar saf-temiz,Allah önce sabır dıreyet versın,sonra benımde sana tek duam mutlu guzel gunler yasa hep,eskılerı gecsın gıtsın,hersey gerıde kalsın,cok mutlu ol inşallah hayatında

Kocanız o bayandan haberdar olduğunuzu biliyor mu?

biliyor tabiki açıkca konustuk. kabul ettı herseyı. kıza bı daha ulasamayayım dıye numarasını sıldı.

saolun hepınıze guzel tesllılerınız ıcın umarım hersey daha daha iyi olur

bak yemın ederım suan sunları yazmak benı rahatladı. hıc arkadasım yok benım burda sabahtan aksama kadar evde yanlızım sımdı burda bunları anlatmak ınanın rahatladı saolun sanırım yanlızlıgım gıttı

yazdıklarını okurken çok duygulandım ağlıyorum.
Belki evdeki baskılardan kurtulup evlenmek istedin birazda off of

İnşallah Allah ahirette yüzünü güldürür...

bak yemın ederım suan sunları yazmak benı rahatladı. hıc arkadasım yok benım burda sabahtan aksama kadar evde yanlızım sımdı burda bunları anlatmak ınanın rahatladı saolun sanırım yanlızlıgım gıttı

şu hayatta hiçbirşey içnde bırakma anlat herşeyi anlatmadıkça yük gibi duruyor omzunda içinde. inşallah yuvanı kurtarır ve kocanı adam edersin. sanırım hep kadın evlılıgı kurtarmaya çalışmak zorunda

Tabi ki yalnız değilsin, tabi ki bizler varız. :KK34:

Zaten yalnız değildin ki? Omuzlarında iki yoldaşın, bir de "Şah Damarından Bile Daha Yakın" olanın var...

yazdıklarını okurken çok duygulandım ağlıyorum.
Belki evdeki baskılardan kurtulup evlenmek istedin birazda off of

İnşallah Allah ahirette yüzünü güldürür...

amin saol inşallah hepimizi güldürür. belki ondan evlendım veya da öksüz bildi kocam ondan bunlar başıma geldi bilmiyorumkı adam gıbı adam bı babam olsaydı böle olmazdı belkıde yaaa belkiler uzar gıder ağlama ınan ben bunu bıraz olsun ders olsun dıyede anlattım

Ne yapacağını bilemiyorum ama bu noktadan sonra o evde yaşamak sana zarar verecek..hem bi özür bekleyeceksin,yalvarsın af dilesin her şeyi düzeltsin isteyeceksin ama olmayacak içindeki acı dinmeyecek..şüphe hep var olacak...Güven bir kere yok oldu..tekrar güvenir misin? :KK14:

O nedenle çalışman çok önemli..çalışıyor ol ki gidebilesin.. doğuda sürekli mi kalacaksınız..ayaklarının üzerinde durman lazım..Ailen madem destek değil,en büyük desteği Allah'tan dile... :KK14:

Allah yardımcın olsun.

Körü körüne bir aşk...
Öte tarafta 5yıllık kaçamak aşk...
Seni aldatmış oluyor o zaman bu adam.
6Aylık evliyim diyorsun.Diğeriyle 5yıldır görüşüyormuş.

Denebilecek tek kelime dahi yok... Bir an önce o evi terkedin. O adamdan size koca filan olmaz...

Böyle bir kocadan hayır gelmez.
Daha ne kadar ezdiriceksin kendini.
Bu aşk değil artık bile bile saflık.

Aldatma,ihanet,yok sayılmak,önemsenmemek.

Bu şekilde mi mutlusun?
Belli ki artık sevmiyor. Bunu görmek gerek !

Cok üzüldüm yaşadıklarınıza.
Size ayril yada ayrılma demeyeceğim ama sadece sunu sormak istiyorum esınız be kadar fedakarligi hak ediyorumu?
Yada bu adamla bundan sonraki yaşamınızda kendinizi güvende hisediyormusunuz?
Allah yar ve yardımcınız olsun....

Ne yapacağını bilemiyorum ama bu noktadan sonra o evde yaşamak sana zarar verecek..hem bi özür bekleyeceksin,yalvarsın af dilesin her şeyi düzeltsin isteyeceksin ama olmayacak içindeki acı dinmeyecek..şüphe hep var olacak...Güven bir kere yok oldu..tekrar güvenir misin? :KK14:

O nedenle çalışman çok önemli..çalışıyor ol ki gidebilesin.. doğuda sürekli mi kalacaksınız..ayaklarının üzerinde durman lazım..Ailen madem destek değil,en büyük desteği Allah'tan dile... :KK14:

Allah yardımcın olsun.

meslegım var benım ben kadrosuz beden egıtımı öğretmenıyım. spor salonunda calıstım bı sure ama ozur dılerımde ayrımcılıgın alasını gordum. yasadgım yerde sorun var acıkcası yada bana denk geldı. en az 5 en fazla 9 yıl burdayız

X