İşte Evimin en Dağınık Hali, Var mısınız?

konuyu evi süpürmeden önce görseydim toz ve kıl yumaklarımı çekerdim de şimdi sadece ortalığın dağınıklığı var

$02012013709.jpg

hadi bakalım ilk bendne gelsin o zaman ,3 kızla evimin hali ,genelde evim bu halde olur ,toplarım yine aynı yine aynı ,bende bırak dağınık kalsın felsefemi uyguluyorum :)))
Eki Görüntüle 593803

farkındaysanız böyle gayet mutlular :)))

bayıldım bu eve ama :KK16: ben de kızım olsun istiyorum sağlıklı olsun tabii öncelikle ama kız olur inşallah allah bağışlasın sizinkileri de :nazar:

hadi bakalım ilk bendne gelsin o zaman ,3 kızla evimin hali ,genelde evim bu halde olur ,toplarım yine aynı yine aynı ,bende bırak dağınık kalsın felsefemi uyguluyorum :)))
Eki Görüntüle 593803

farkındaysanız böyle gayet mutlular :)))

üç kız mı maşaallah.. ne güzel :nazar: Allah bağışlasın. üç kızı güzelce yetiştiren cennetliktir diye biliyorum :KK34: oğulcuğunda olur inş. evine gelince çocuk dağınıklığı olur o kadar.. ben köşeni ve halınıda çok beğendim ya.. benim tarzım tam.. evin varmı albümde.yoksa görmek isterim canım.. Allah ağzınızın tadını bozmasın. amin. :KK16:

Eylül Allah bağışlasın ne eğlenceli geçiyodur hayatın 3 kızla :KK16: Halına bayıldım bu arada :KK12:
aqualilly senin de eşyalarını çoook sevdim country tarzıı :KK14: nutella :KK14:

kızlar konuya bayıldım.yıllar önceki halim ve evim aklıma geldi.çocuklar ev içinde büyüdükleri için onları evde ses etmemeleri dahilinde dağıtmalarına ses etmedim.bizim de evimiz hep oyuncak dolu olurdu.önceleri ben toplardım onlar dökerdi,sinir olurdum.sonra bıraktım.onlar da mutlu oldular ben de:KK1:

tabii oyunları bitince toplama şartını koydum.zamanla düzene soktuk bu durumu:KK1:

bütün evler benim evimden temizdir. hatta eylül evinin ferahlığına ve düzenine bayıldım diyebilirim :) topla, topla, topla.. bir baktım ki ben aklımı kaçıracağım şimdi görmemezlikten geliyoruz :) koltugun üstünde boş yer bulan oturuyor, bulamayan başının çaresine bakıyor :) bizim evdeki düzene göre koltukta aslanlar, kaplanlar, arabalar oturuyor hiyerarşi böyle :KK53:

hepimiz evimizin güzelliklerini paylaşmak isteriz, payşaıyoruzda peki kim aksine cesaret edebilir. çok popüler bir konu olmayacağını biliyorum ama belkide tabuları yıkmanın zamnaı gelmiştir. önce sen ekle diyen çıkar belki. seve seve ama önce tepkileri görmek istiyorum
ya bayıldım bu konuya sürekli takipdeyim fotolarımla:KK9:
apartmanıma yeni gelin taşınmıştı ,1 ay kadar sonra hayırlı olsuna gittik ,ben ve 2 komşum ,
aman allahım böyle bir ev görmedim ben ,hiçbirşey yiyemedik ,mutfak dolaplarından yağ akmış kararmış birde ,
yerlerde zeytin çekirdekleri,ayağını attığın yer yapışıyo ,halılarda topak topak saçlar tozlar ,örümcek ağları ,
wc ye girdim bilerek ama ,tuvaletin içi kararmış artık ,lavabo matlaşmış sabundan ,duşkabini doğal buzlu cam olmuş artık :))
dedik uyaralım ama nasıl
bize çağırdık birgün yine aynı arkadaşlarım da var ,
temizlikten konu açtık ,biri dedi ki ben dün bütün yerleri kazıdım resmen çamaşır suyuyla dedi
bende dedim yazlık kışlık ayırdım hadi başlamışken bütün evi elden geçirdim dedim ,diğeride bende mutfak dolaplarını sildim filan dedi
bizi dikkatle dinleyen hatun ne dese beğenirsiniz '' bende yağmur çamur demiycem açıcam bi süpürge artık '' biz şok 1 ay olmuş daha süpürge açmamış o eve ,yağmurla ne alakası var anlayamadık tabi .e ayağımızı kestik haliyle ..
yok artık şok oldum:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

bu arada evine bayıldım hemde sevindim
neden çünkü bitek benim ev böle oluyo sanırdım heheh yanlız deyilmişim
kuzularına maşallah
benim evdede var bi prenses 5 yaşında ve yolda gelcek olan bide yandaşı var:KK9:

Son düzenleme:
Ay bu konu çok şeker olmuş.ama benim evim genelde derli topludur kızım da sağolsun oyuncaklarını pek dağıtmaz çünkü sürekli benimle oynamak ister.beraber yemek yapalım pasta yapalım küvete girelim saklanbaç oynayalım arada da cizgifilme baktığında nefes alırım.pislik gerçekten göreceli bir kavram.evimi 3gün süpürmesem ev battı derim ama görende aa evin temiz der.ama ben düzeni severim arkadaş.hiçkimsenin görmediği yerler bile benim evimde kitap gibi olmalı.en önemlisi evimde kullanmadığım tek bir iğne bile bırakmam.belki lazım olur dikip kenara saklayıp evi lüzumsuz doldurup düzenimi bozmam.bende eklicem en pis demiyimde dağınık halini.eylülün komşusu gibi pis olan yoktur burda inanmam.eğer varsada duyurulur temizlik yap komşun dedikodunu yapmasın.

Eylülcüm müjde sana 3 kızı olupta güzel ahlaklı yetiştirene cennet müjdelenmiş.valla çok şanslısın.1 kızımız var eşimle ikinciside kız olur inşallah diyoruz.tabi hayırlısıyla ve sağlıkla.maşallah Allah nazardan korusun.babanızın vay haline.

apartmanıma yeni gelin taşınmıştı ,1 ay kadar sonra hayırlı olsuna gittik ,ben ve 2 komşum ,
aman allahım böyle bir ev görmedim ben ,hiçbirşey yiyemedik ,mutfak dolaplarından yağ akmış kararmış birde ,
yerlerde zeytin çekirdekleri,ayağını attığın yer yapışıyo ,halılarda topak topak saçlar tozlar ,örümcek ağları ,
wc ye girdim bilerek ama ,tuvaletin içi kararmış artık ,lavabo matlaşmış sabundan ,duşkabini doğal buzlu cam olmuş artık :))
dedik uyaralım ama nasıl
bize çağırdık birgün yine aynı arkadaşlarım da var ,
temizlikten konu açtık ,biri dedi ki ben dün bütün yerleri kazıdım resmen çamaşır suyuyla dedi
bende dedim yazlık kışlık ayırdım hadi başlamışken bütün evi elden geçirdim dedim ,diğeride bende mutfak dolaplarını sildim filan dedi
bizi dikkatle dinleyen hatun ne dese beğenirsiniz '' bende yağmur çamur demiycem açıcam bi süpürge artık '' biz şok 1 ay olmuş daha süpürge açmamış o eve ,yağmurla ne alakası var anlayamadık tabi .e ayağımızı kestik haliyle ..

Hiç gülecek halde değildim ya:KK52:
Süpermiş yağmur çamur demiyim açayım bir süpürge demek
Hatunun süpürgesi benimki gibi sulu demek ki:KK53:
Camları da 20yılda bir silerse tamam e daha ne olsun dimi:KK23:

Konuyu açıp okurken,kafamı kaldırıp görüş açıma giren yerlere bakındım dağanıklık var mı varsa hemen foto çekip yükleyeyim diye.
Akşamları ve pazarları aslında bizim evimiz azcık dağalır,çocuğum yok henüz ama eşim var :KK53: ona dağanık demek haksızlık olur aslında ama mutlaka oraya buraya bardak,tabak,helikopterini falan bırakırdı...(çocuk yok ama kocam var işte,evet oyuncakları var bir de,helikopter uçuruyor evde :KK55:)
Ben en iyisi pazarı bekleyeyim foto çekmek için :KK3:
Eğlenceli bir konu olacağa benziyor :KK53:

Bu arada yüklenen foto.lar çok şirin,doğal oluşu hoşuma gitti,derli toplu kitap gibi evlerden daha gerçekçi geldi bana..

Son düzenleme:
bir resim de benden olsun :)
ikiz kızlarım var evin dağınıklığına çare bulamadım tek çözümüm şu oldu 2 tane oturma odası var bizde salon hariç oraya 2 kanepe attık birde halı tv duvara monte. o yüzden dağılsa bile kolay toplanıyor. bu arada şuan 2,5 yaşına girmelerine az kaldı dağınıklıkları aynı devam ediyor :))

Hahah koptum bu resme :KK9::KK9: Maşallah ya böcüğüne böcük adam :KK9:
Ben dagınık evleri çok severim :KK1:
Garip bi kişiliğim var sanırım ama yaşanmışlık oluyor o evlerde hiç rahatsız olmam bi eve gittiğimde dağınık olsada
Arkadaşlarım gelsede bebişler dagıtsa evimi die bekliyorum hatta her yer serbest çocuklara :KK9:
Mesela geçen gece yatıcam yatakta bişeler batıyo bana karanlıkta elimi bi attım araba :KK9:Yatagıma koymuşlar.
Ben yeni temizledim evi dağılsın en kısa zamanda koyucam :KK9::KK9: çalışıyorum çünki en fazla 3 gün :KK9::KK9: sonra resimler burda :KK9::KK9:

X