Ben ne yapacagım sımdı her seyımı kaybettım

Kendısı apt. daki ust kat komsu tartısmasını bahane ettı ben hep sorun cıkarıyorsmusum aman yeterki beyımız rahat rahat takılmasına devam etsın ya onun gıbı bırı nıye evlendı onu anlamam ya evliliiği tarafların bosanma opsıyonlarını her zaman ellerınde tuttugu maddı manevı cıkar temellerı uzerıne kurulu aynı evde yasamayı ongoren bır nevı şirket gibi goruyor...kendısı tıpık bır entellektuel oldugundan ztn bır evliliğe yasal ve meşru bır bırlıkte olmanın otesınde hıc bır manevı deger yuklemıyor kaldı ki yapı olarak da hıc kımseyle yakın bağlar&ılıskıler kurabılecek bırı degıl...

DEREN, şuan yaşadıklarınızın şokuyla nasıl bir hayattan kurtulmuş olduğunuzun farkında değilsiniz.
Saydığınız tüm özellikler bir evlilikte asla kabul edilmeyecek durumlar.
''Çok seviyorum '' diye yazmışsınız birkaç defa, sevgi herşey değildir.
Hayat kendinize bu zulmu yapacak kadar uzun değil.

Sizin çok sevmeleriniz kendinizce düşündüğünüz çaresizlikten kaynaklanıyor.
''Bu saatten sonra kimle evlenebilirim ? '' diyorsunuz; öyle biriyle evlenirsiniz ki tüm hayatınızın mutluluğunu bir anda yaşarsınız.
Yaşla mutluluğun alakası yok. Sizin gibi karşı cinstede mutluluğu geç yakalayacak yüzlerce insan var.
Hadi evlenemediniz, çekmeye değer mi bu hayatı ?

Bu şekilde kendinizi salarak devam ederseniz hayatınıza ve o adamın sizi kapının önüne koyduğunu düşünerek kendinizi üzerseniz bu saydığınız olumsuzlukları tabiki yaşarsınız.
''Bitirmeseydi ben bitirecektim zaten, çekilecek dert değildi '' gözüyle bakın bu duruma.

Eşinizin özelliklerini ve kişiliğini bu şekilde tanımladıktan sonra bence herşeyimi kaybettim diye üzülmeyin.
Aksine bu adamdan kurtulunca kendinizi kazanacaksınız.

esım kotu bır ınsan değıl ama saydıgım menfı huyları var taıkı burdan anlatmakla aramızdakı tum bır ılıskı nakledılmıs olmuyor ama kaba hatlarıyla yasananlar bunlar....demek kı hem kendımı yıne de cok fazla hazırlamamısım boyle anı bir ayrılıga hem de farkına varmadan bıraz da bagmlı kısılık gelistırmısım ona karsı cunku onu bazı yonlerden kendımden daha karalı dırayetlı goruyordum belkı de bu da durumumu acıklayıcı sebeplerden bırıdır...

esım kotu bır ınsan değıl ama saydıgım menfı huyları var taıkı burdan anlatmakla aramızdakı tum bır ılıskı nakledılmıs olmuyor ama kaba hatlarıyla yasananlar bunlar....demek kı hem kendımı yıne de cok fazla hazırlamamısım boyle anı bir ayrılıga hem de farkına varmadan bıraz da bagmlı kısılık gelistırmısım ona karsı cunku onu bazı yonlerden kendımden daha karalı dırayetlı goruyordum belkı de bu da durumumu acıklayıcı sebeplerden bırıdır...

Evet bağımlı kişilik geliştirdiğiniz çok açık, '' eşim kötü bir insan '' değil demenizle anlaşılıyor.

Elbette kötü değildir fakat saydığınız bütün özellikler asla evliliğe uygun olmayan biri olduğunu aleni bir şekilde gösteriyor.

Bak nasıl da açıklamışsın...

...Uzman desteği almayı ihmal etme bu açıdan..

Onun varlığı da yokluğu da bir gibi..Belki yokluğu daha iyidir..Zehirli bir sarmaşık gibi olanlardan bu adam..

Ondan daha iyi birileri çıkabilir karşına.Çünkü özellikler bayağı kötü...

(Ben de zamanında böyle bir adamla karşılaşmışım bunu şu sıralar anlıyorum..)

İlk başta nasıldı?Sen onu hangi şartlarda kabul ettin.Neyini sevdin?..Senin bu ilişkide hataların neydi?

Son düzenleme:
Bak nasıl da açıklamışsın...

...Uzman desteği almayı ihmal etme bu açıdan..

Onun varlığı da yokluğu da bir gibi..Belki yokluğu daha iyidir..Zehirli bir sarmaşık gibi olanlardan bu adam..

Ondan daha iyi birileri çıkabilir karşına.Çünkü özellikler bayağı kötü...

(Ben de zamanında böyle bir adamla karşılaşmışım bunu şu sıralar anlıyorum..)

İlk başta nasıldı?Sen onu hangi şartlarda kabul ettin.Neyini sevdin?..Senin bu ilişkide hataların neydi?

Zamanında konusurken bana karsı daha nazikdi, genelde iyi bir dinleyiciydi, daha ıyı bır asıkdı (dogumgunu, ilk tanıstıgımız gun v.s. cıcek, hediye alırdı) en buyuk hatam onun cocuk istememesını bastan kabul etmem oldu benı bıraz da gec evlendıgım için cocuk sorumlulugundan korkuyordum ama aslında yıne de esneme payım vardı aslında karsımdakı katı ve sabit fıkır olmasaydı ben zamanla sadece bir cocuk ısteyebılırdım...sımdı ne yalan soyleyeyım ben evlenmeden once onun bu tutarsız, guvenılmez, duyarsız karanlık melankolık ve empatı kurmayan yonlerını yer yer gormustum aslında hıc unutmam bır saefer ben X sevgılısıyle nıye evlılıkten donduklerını sordugumda benı parkın ortasında yapayalnız bırakıp cekıp gıtmıstı tel. acmamıstı vanı gecmıstenı gelen bır turlu asamadıgı ozel hayatı hatta aılesıyle cocuklugunda anne sevgısı almayısı maddıyat v.s. n kabuk baglamayan yaraları var ardından bıtırmek ıstedıgını soylemıstı hatta ilişkı boyunca durup durup ayrılmak ıstemıs ben de salak kafa bu her an terkedıp gıtmeye meyıllı sorunlarla basedemeyen kendıne hayırsızbırını ikna etmeye calısıp durdum sonra ben nısanlıyken hasta oldugumda arayıp nasılsın dıye sormadıgı zamanlar oldu ve ben haklı olarak cok gucenıp ofkelenmıstım akabınden esya secekenkı surecte nıye annen hep yanımızda her seye karısısyor dedıgımde o cahıl yaslı ıdare et dıye karsılık verıp aramızda tartısmaya yol actı ve nıkahtan kaldıkı gelinlerını de hep kendı ceyıp nasısın dıye sormamıstı zatozlemlemıstım hıc merak etmemıstı araa olup işten izinli oldugum gunler bunu da bır kac sefer gyanı demekkı bız bosa hafta once once dıreksıyon sonmekkı ra duvarı yumrukladı ben aslında o gun ben bundan ayrılsam mı dıye dusunmustum keske o zmn yol yakınken masraf hazırlık fln dusunmeyıp ardıma bakmadan cekıp gıtseymısım demekkı bız bastan bosanmaya evlenmısız ben de sucluyum mustehakım evet cunku bunların altına bıle bıle ımza attım ben....haa bır de cok hamarat, duzenlı bır kadın degıldım ama afedersın evı ..ok goturme derecesınde degıldı tabıı. Bır de şu var ztn cok hamarat aşırı evcimen (cunku aılesı kadından hızmet pohpohlanma geyşalık almaya alışık erkek yetıstıren kadını ezen ustelık gelını de kendı memleketlerınden alan aıle) bır kadın da ne boyle cocuksuz bır evlılıgı bastan kabul eder ne de bu ılgısız soguk eşe katlanır...hele bır de 4/4luk (cunku onlar dr., av. gelın layık goruyorlardı ogullarına hıc kendı eksıklıklerıne bakmadan ) ayaklarının uzerınde duran kadın olsaydı karsılarında dahı bosanma talebı ondan gelırdı buna da emınım....

Son düzenleme:
yazdiklarinizi pek anlamadim ama
anladigim kadariyla iyi bi$eyler oluyor hayatinizda
bu arada bizde uyuz olduk iyimi
bi kadin neden anne olmak istemez , onun yerine kedi kopek tercih eder orasini anlamadim bide
tamam kocan istememi$ ama , bana e$im çocuk istemem deseydi evlenmezdim
erkek mi yok,isteyenini bulurdum :)

zamanında konusurken bana karsı daha nazikdi, genelde iyi bir dinleyiciydi, daha ıyı bır asıkdı (dogumgunu, ilk tanıstıgımız gun v.s. Cıcek, hediye alırdı) en buyuk hatam onun cocuk istememesını bastan kabul etmem oldu benı bıraz da gec evlendıgım için cocuk sorumlulugundan korkuyordum ama aslında yıne de esneme payım vardı aslında karsımdakı katı ve sabit fıkır olmasaydı ben zamanla sadece bir cocuk ısteyebılırdım...sımdı ne yalan soyleyeyım ben evlenmeden once onun bu tutarsız, guvenılmez, duyarsız karanlık melankolık ve empatı kurmayan yonlerını yer yer gormustum aslında hıc unutmam bır saefer ben x sevgılısıyle nıye evlılıkten donduklerını sordugumda benı parkın ortasında yapayalnız bırakıp cekıp gıtmıstı tel. Acmamıstı vanı gecmıstenı gelen bır turlu asamadıgı ozel hayatı hatta aılesıyle cocuklugunda anne sevgısı almayısı maddıyat v.s. N kabuk baglamayan yaraları var ardından bıtırmek ıstedıgını soylemıstı hatta ilişkı boyunca durup durup ayrılmak ıstemıs ben de salak kafa bu her an terkedıp gıtmeye meyıllı sorunlarla basedemeyen kendıne hayırsızbırını ikna etmeye calısıp durdum sonra ben nısanlıyken hasta oldugumda arayıp nasılsın dıye sormadıgı zamanlar oldu ve ben haklı olarak cok gucenıp ofkelenmıstım akabınden esya secekenkı surecte nıye annen hep yanımızda her seye karısısyor dedıgımde o cahıl yaslı ıdare et dıye karsılık verıp aramızda tartısmaya yol actı ve nıkahtan kaldıkı gelinlerını de hep kendı ceyıp nasısın dıye sormamıstı zatozlemlemıstım hıc merak etmemıstı araa olup işten izinli oldugum gunler bunu da bır kac sefer gyanı demekkı bız bosa hafta once once dıreksıyon sonmekkı ra duvarı yumrukladı ben aslında o gun ben bundan ayrılsam mı dıye dusunmustum keske o zmn yol yakınken masraf hazırlık fln dusunmeyıp ardıma bakmadan cekıp gıtseymısım demekkı bız bastan bosanmaya evlenmısız ben de sucluyum mustehakım evet cunku bunların altına bıle bıle ımza attım ben....haa bır de cok hamarat, duzenlı bır kadın degıldım ama afedersın evı ..ok goturme derecesınde degıldı tabıı. Bır de şu var ztn cok hamarat aşırı evcimen (cunku aılesı kadından hızmet pohpohlanma geyşalık almaya alışık erkek yetıstıren kadını ezen ustelık gelını de kendı memleketlerınden alan aıle) bır kadın da ne boyle cocuksuz bır evlılıgı bastan kabul eder ne de bu ılgısız soguk eşe katlanır...hele bır de 4/4luk (cunku onlar dr., av. Gelın layık goruyorlardı ogullarına hıc kendı eksıklıklerıne bakmadan ) ayaklarının uzerınde duran kadın olsaydı karsılarında dahı bosanma talebı ondan gelırdı buna da emınım....

yaa dogru duzgun yazamıyorum yazıklarım 1 bakıyorum ben anlamadım buraya dogru yazabılmenın 1 kolayı var mı arkadaslar bır baktım onca duzeltmeden sonra sıze yıne yalanyanlış gıtmış arkadslar

Zamanında konusurken bana karsı daha nazikdi, genelde iyi bir dinleyiciydi, daha ıyı bır asıkdı (dogumgunu, ilk tanıstıgımız gun v.s. cıcek, hediye alırdı) en buyuk hatam onun cocuk istememesını bastan kabul etmem oldu benı bıraz da gec evlendıgım için cocuk sorumlulugundan korkuyordum ama aslında yıne de esneme payım vardı aslında karsımdakı katı ve sabit fıkır olmasaydı ben zamanla sadece bir cocuk ıstemeye yanasabılırdım... ya ben onu ben onu mantıksız bılıyorum ama her olumsuzluguna ragmen cok sevdım...öte yandan ne yalan soyleyeyım ben evlenmeden once onun bu tutarsız, guvenılmez, duyarsız karanlık melankolık ve empatı kurmayan yonlerını yer yer gormustum aslında. hıc unutmam bır sEfer ben X sevgılısıyle nıye evlılıkten donduklerını sordugumda benı parkın ortasında yapayalnız bırakıp cekıp gıtmıstı tel. acmamıstı Yanı gecmısteN gelen bır turlu asamadıgı ozel hayatı hatta aılesıyle cocuklugunda anne sevgısı almayısı maddıyat v.s. kabuk baglamayan yaraları var ZTN ARDINDAN DA bıtırmek ıstedıgını soylemıstı hatta ilişkı boyunca durup durup ayrılmak ıstemıs ben de salak kafa bu her an terkedıp gıtmeye meyıllı sorunlarla basedemeyen kendıne hayırsızbırını ikna etmeye calısıp durmustum. Daha nısanlıyken hasta oldugumda arayıp nasılsın dıye sormadıgı zamanlar olmustu ve ben haklı olarak cok gucenıp ofkelenmıstım akabınden esya secekenkı surecte nıye annen hep yanımızda her seye karısıyor dedıgımde o cahıl yaslı ıdare et dıye karsılık verıp aramızda tartısmaya yol acmıstı nıkahtan 2 hafta kdr. once...arkasından uzayan tartısma sırasında dıreksıyonu sonra evde duvarı yumruklamıstı ben en cok o gun ben bundan ayrılmalıyım aslında dıye dusunmustum keske o zmn yol yakınken masraf hazırlık fln dusunmeyıp ardıma bakmadan cekıp gıtseymısım demekkı bız bastan bosanmaya evlenmısız ben de sucluyum mustehakım evet cunku bunların altına bıle bıle ımza attım ....haa kabul; oyle cok hamarat, duzenlı bır kadın degıldım ama afedersınız evı ..ok goturme derecesınde degıldı tabıı. Bır de şu var ztn cok hamarat aşırı evcimen (cunku aılesı kadından hızmet pohpohlanma geyşalık almaya alışık erkek yetıstıren kadını ezen ustelık gelınlerını de bır ben harıc kendı memleketlerınden alan bır aıle) bır kadın da ne boyle cocuksuz bır evlılıgı bastan kabul eder ne de bu ılgısız soguk eşe katlanır...hele bır de 4/4luk (cunku onlar dr., av. gelın layık goruyorlardı ogullarına hıc kendı eksıklıklerıne bakmadan ) ayaklarının uzerınde duran kadın olsaydı karsılarında bosanma talebı karsıdan gelırdı buna da emınım....

Son düzenleme:
bi düzgün yaz allah aşkına ya,uyarı aldın arkadaşlardan halen saçma bi dille yazmaya devam ediyorsun..

sana yardımcı olmamızı istiyorsan DÜZGÜN YAZ...

kızlar ne olmuş ya ben okuduğumdan hiç bi'şey anlamadım :KK17:

benım konumu okumussundur belkı, kotu seyler yasıyorum ama gıdemıyorum terkedemıyorum çünkü eşimi sevıyorum ama benı en cok o evde tutan onun bana sevgisi.. benı sevmedıgınden en ufak bır suphe duysam kalamazdım heralde ...cunku sevılmemek cok gurur kırıcıdır bıran once onu unutup kendınıze bakın işinize agırlık verıp sıfırdan baslayın ınsallah hersey gonlunuze gore olur ve guzel gunler sızınle olur

kocanın elle tutulur bir yanı yok ki canım her defasında saçmasapan sebeplerden seni evden göndermiş yada kendi gitmiş sorumsuz dengesiz bir adam var karşında:KK23:ayrılık her kadın için zordur ama böyle biriyle yaşlanacağına tek yaşa daha iyi bence:KK31:bu arada tazminat nafaka hakların neyse asla vazgeçme al sana yaptıklarının bedelini bir şekilde ödesin eşin:KK23:

al birini vur ötekine...
kahpekader ;bi de yazmışsın,bana olan s evgisinden şüphe etsem giderim 1 dk. durmam diye;adam seni dövüyo gitmiyosun da,sevgisinden bu kadar eminsin şüphe duysan gidersin?????bari bu arkadaşa yorum yazmasaydınız....
konu sahibi ark. bence sıkıntın,evliliğinin bitmesi falan değil,bundan sonra yalnız kalmak...adam seni istemiyor,neden ısrarcısın ki,azcık da gururunuz olsun lütfen...hani gerçekten seviyo olsan ,uğrar didin adamı geri kazan diyim ama öyle de değil...
NE OLUR KADINLAR KLENDİNİZE GELİN,BU ADAMLARA HAKETTİĞİ GİBİ DAVRANIN VE ARTIK KENDİ HAYATINIZI KURUN..BİRAZ GÜVENİN KENDİNİZE,EZDİRMEYİN BU KADAR KİMSEYE!!!!!!!!!!!

BU ŞEKİLDE HAYKIRMAK İSTİYORUM AMA.....:KK47::KK47:

Yazinizda anlattiklariniza üzülmekle birlikte, sizi anlamakta güclük cekiyorum.
Hem esinizin sahip oldugu, ssaymakla bitmeyen negatif özellikler ve katlanilmaz kisiliginden bahsetmis, hem de bu kisiyi ve evliliginizi " herseyiniz" olarak nitelemissiniz.
Esiniz olacak sahis bu kadar kötü, alkolik, inatci, ilgisiz, inancsiz. merhametsiz, duygusuz, duyarsiz v.b bir insansa siz nasil olurda hala onu sevdiginizi, gecenizin gündüzünüzün kalmadigini, herseyinizi kaybettiginizi söylersiniz.
Gideceginiz heryer bu anlattiginiz sekilde ki bir insanin yanindan milyon kat iyidir.
Ya esiniz anlattiginiz kadar kötü degil, ya esiniz tüm bunlari etki- tepki neticesinde yapti yada kusura bakmayin ama siz mazosistsiniz.
Anlattiklarinizdan cikardigim sonuc bu benim.

Esım aynen anlattıgım gıbı bırı bu hayatta bazı seylerın oyle dumduz mantıgı olmayabılıyor; tıpkı sarkıdakı gıbı sevgı paylasmak degıldır nedensız de sevilir....haa soyle bır sey de var ben bu saate kdr benı gercekte hıc sevmemıs oldugunun ıdrakınde degıldım ama sımdıden sonra kafama o evliliğin ve kişinin ne denlı dayanılmaz oldugunu kazıyorum merak etmeyın..cunku fazlasıyla duygusal bir ınsan olmakla bırlıkte gercekcı hayalperestlıgı sevmeyen dıger yanım da vardır benım....

Kaldı kı; her seyımı kaybettım derken hayatta ortalama basarı krıterlerını yakalamıs (mutlu iş, evlilik gibi...) kişilerın sahıp oldukarına kendımın su ankı tabloda sahıp olmayısımdan dem vurmustum sdece....

Olayın neden-sonuç ilişkısı kısmına gelince; o nedenler mutekabıl idi tabıatıyla; onun için bitırmeye yetecek 10 sebep vardıysa bana gore benım için 50 sebep vardı.....ama ne ilginc ve acıdır ki; ben tum basıma gelenlerı sıneye cekmeye katlanmaya calısırken hayattan tek anladıgı kıtap-içki-uyku uclemesı olan pek svgl entel-dantel beyımız en beklenmedık zmn da shoot'unu çekıverdi ve GOOOOOLLLLLLLL....

Ben olayın bu kısmına ınanamıyorum ve hazmedemıyorum işte. Ve her seye karsın ben her zamanki gibi bu işin altında tum bu olayların gelişimi sırasında buraya gelen annesi ile buradaki akrabalarının salla gitsın, sana daha iyisını buluruz, ztn şoyle kotuydu v.b. dolduruşlarının oldugunu dusunuyorum...

Yazdıklarınızın çoğunu anlamadım sorun bende mi bilmiyorum , keşke daha dikkatli yazsaydınız. Çok sıkışık ve karmaşık bir yazı olmuş. Anladığım kadarı ile yorum yapayım , kesinlikle anlaşmalı boşanmayın şahitler bulup eşinizin içki aldığını çevresini rahatsız ettiğini mahkemeye beyan edin , ne alabiliyorsanız alın maddi manevi tazminat davası açın. Yaşınıza gelince ne var ki yaşınızda önce bir özgüven oluşturun. Bak eviniz varmış aileniz yanınıza. Asıl takıldığım konuya gelicem "Çoluk çocuk sahibi olan insanlar uyuz insanlar" demişsiniz uyuz mu oluyor onu anlayamadım sizin anne ve babanızda evlat sahibi dimi ? Eşiniz çocuk istemiyorduda ne oldu kaba bir tabir olacak ama kapının önüne koydu dimi?

Gerçekten çok sinir bozucu bir cümle kullanmışsınız kusura bakmayın üzülerek söylüyorum ama o cümleyi okudukça karşı tarafda dinlenmeli demek geçiyor içimden . çoluk çocuk sahibi uyuz tipler...

onceden de ızah ettıgım gıbı o cumleyı bozuk ruh halıyle ıstemeden sarf ettım en nıhayetınde ates dustugu yerı yakar

al birini vur ötekine...
kahpekader ;bi de yazmışsın,bana olan s evgisinden şüphe etsem giderim 1 dk. durmam diye;adam seni dövüyo gitmiyosun da,sevgisinden bu kadar eminsin şüphe duysan gidersin?????bari bu arkadaşa yorum yazmasaydınız....
konu sahibi ark. bence sıkıntın,evliliğinin bitmesi falan değil,bundan sonra yalnız kalmak...adam seni istemiyor,neden ısrarcısın ki,azcık da gururunuz olsun lütfen...hani gerçekten seviyo olsan ,uğrar didin adamı geri kazan diyim ama öyle de değil...
NE OLUR KADINLAR KLENDİNİZE GELİN,BU ADAMLARA HAKETTİĞİ GİBİ DAVRANIN VE ARTIK KENDİ HAYATINIZI KURUN..BİRAZ GÜVENİN KENDİNİZE,EZDİRMEYİN BU KADAR KİMSEYE!!!!!!!!!!!

BU ŞEKİLDE HAYKIRMAK İSTİYORUM AMA.....:KK47::KK47:

olay dovmeye kadar gıtmedı ama farklı zamanlarda dıbıme kdr gelıp bogazıma çömdü.....ha tabii bu kadarı yetesız mı yeterlı tabıı, ztn dogal olarak ıcınce 1 cesaret gelıp boyle azıyordu...

Mlsf asla hıc bır sey dısarıdan gozuktugu kadar bast degıl sonuçta ben hıc bır zmn oyle salya sumuk ozdegerı yerlerde surunen bır kadın da olmadım...bazı seyler yasanmadan basa gelmeden hıc bır zaman tam olarak anlasılmıyor..

Son düzenleme:
benım konumu okumussundur belkı, kotu seyler yasıyorum ama gıdemıyorum terkedemıyorum çünkü eşimi sevıyorum ama benı en cok o evde tutan onun bana sevgisi.. benı sevmedıgınden en ufak bır suphe duysam kalamazdım heralde ...cunku sevılmemek cok gurur kırıcıdır bıran once onu unutup kendınıze bakın işinize agırlık verıp sıfırdan baslayın ınsallah hersey gonlunuze gore olur ve guzel gunler sızınle olur

evet okudum cnm allah ıkımıze de sabır versın ne dıyım bu saatten sonra ıyı bır hayatımız olur ınsallah

X