Ben ne yapacagım sımdı her seyımı kaybettım

ztn bu gıdışle cekısmelıye donecek gıbı; işin kotu tarafı bızım oturdugumuz bına da kımsenın kımseye merhabası yok sdce altımdakı bayanla rastlasınca konusurduk o da gunduz evde yok calısıyor diğ. yandan aksamları aramızdakı tartısmaları onun duvar yumruklamalarını tamam bırılerı duymus olabılır ama onlar oyle cok yuksek seslı esyaların fırlatılıp atıldıgı ortalıgı ayaga kaldıran ses tonu ve gurultuyle olmadı...hem diyelim ki OK. bırılerı bu gecımskızlıkten haberdardı kımse o bına da bır bosanma davasına tanıklık etmeyı kabul etmez...yanımızdaki daire bıze ılk gunden berı bır hayırlı olsun hoşgeldınız bıle demedı....olayın bu tarafı da cok canımı sıkıp kös kös dusundurtuyor ya sahıt olarak sdc akrabalar ve bir kac içerkenki resmi var...işte o kadar...Ben oyle salya sumuk ozdegerı sıfırın altı bır kadın degılım fakat gercekten bır takım seyler o kdr basıt degıl basa gelmeden asla tam olarak anlasılmıyor...

kocanın elle tutulur bir yanı yok ki canım her defasında saçmasapan sebeplerden seni evden göndermiş yada kendi gitmiş sorumsuz dengesiz bir adam var karşında:KK23:ayrılık her kadın için zordur ama böyle biriyle yaşlanacağına tek yaşa daha iyi bence:KK31:bu arada tazminat nafaka hakların neyse asla vazgeçme al sana yaptıklarının bedelini bir şekilde ödesin eşin:KK23:

aynen öyle cnm... tutarsızın önde gideniydi kendisi..inş. ben de bu saatten sonra alacagımı alıp cekıp gıtmek istiyorum sdc...tabıkı tamamen unutmak zmn alacak...ama evet zmn her seyın ılacı ztn...degıl mı?....

Bir an once kac kurtar kendini bu adamdan bosa gitsin,bundanne koy olur ne kasaba

Bir an once kac kurtar kendini bu adamdan bosa gitsin,bundanne koy olur ne kasaba

ben de oyle dusunuyorum artık...zor zamanımda yanımda olmayan ; evliliği el ele verip bir hayatın olumlu veya olumsuz yanlarına karsı birlikte gogus gemek birbirine destek olmak olarak gormeyen aslında cok da onemlı olmayan gundelık problemleri bu denlı buyuten bir insanla nereye kdr ztn....bu er ya da gec bıtecek 1 sey...o yuzden yarayı cok da fazla deşmeden herkes kendi yoluna demek en hayırlısı gibi...ben artık gecmıs tecrubelerı de zamanında bana aktardıgı kadarıyla fazla olmadıgı için diğer bir bakış acısında içinde bir erkek olarak yasanmamışlıkların da ukdesi var diye dusunuyorum...anladıgım kadarıyla evliliği bir dusunmeyıp yeni seviyeli birlikteliklere yelken acma arzusu da var içinde...tamam iyi bulsun bakalım ona uyabılecek 1i varsa onu...

ARKADASLAR BEN; ANKARADA BANA REF. VEREBİLECEĞİNİZ İYİ BOSANMA AV.LARI VARSA O İSİMLERİ ÖZELDEN MUMKUNSE EN KISA ZAMANDA RİCA EDİYORUM SİZLERDEN...YARDIM VE TAVSİYELERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN SONSUZ TEŞEKKURLER

vay be böyle adamlar niye yuva kurar bilmem ki

Öyle ztn ben de anlayamadım...arkadaslar siz siz olun boyle fazla entellektuel, o kurs senın bu kurs benım gezıp evde karısını bırakıp ihmal eden, fazla zeki(boylelerı bence genelde huzursuz. sorgulayıcı, guvenmeyen, bır tarafları karanlık ve ozgurlugune duskun oluyor bir de...), basarılı, öyle pek eğlenceli de olmayan, yanında rahat konusamadıgınız, hareket edemedıgınız, anneci,aılesının devamlı maddı ve manevı taleplerının oldugu, çok el ustunde tutulan, uç ınsanlara yaklaşmayın!...bunlar aha boyle sap gıbı ortada bırakıverıp kendı tek kışılık dunyalarına kacıverıyorlar gunun bırınde..ztn evliliğe de oyle fazla bir anlam yuklemıyorlar, onlara flort ılışkısı gıbı geliyor...anladıgım kadarıyla kaderci, hayattan beklentileri öyle cok yuksek ve farklı olmayan kişilerle çok şey daha kolay ve mantık cızgılerı dahılınde gelişiyor ve yasanıyor...ama tabi bunları deneme-yanılma yoluyla ogrenebıldım mlsf....

Haa ben artık sundan ıyıce emın oldum artık bızımkısı tıpkı 2 ayagı kırık ıskemle gıbı pek de saglıklı bır evlilik harıtası çizmeyen bır ılışkıydı o ayrı...

Son düzenleme:
Siz de zeki birisiniz.Ama bazı sebeplerden dolayı (kaynağı ;aile,sevgi eksikliği olabilir) duygusal ilişkilerde bunu gösteremiyor ve elinizde olmayan bir güç gibi ,kendinizi aşağı çekiyorsunuz..
Böyle hissettim ..

Yazıların okunaklı olması için arada entere basın lütfen..

aynen öyle cnm... tutarsızın önde gideniydi kendisi..inş. ben de bu saatten sonra alacagımı alıp cekıp gıtmek istiyorum sdc...tabıkı tamamen unutmak zmn alacak...ama evet zmn her seyın ılacı ztn...degıl mı?....

Konusurken 1 kere den bu hayattan ziyade hayatı yaşamayı seviyorum demişti bana haklı olarak cok enteresan gelmişti bu sozu...Şimdi daha iyi anlıyorum aslında bilumum zevk, sefa düşkünü, sorumluluk almaktan uzak yapısını eskiden de boyle dışa vurmusmus....aslında tam uzak durulması gereken tehlikeli bir tipken ben uzerine gidip almışım onu...

Siz de zeki birisiniz.Ama bazı sebeplerden dolayı (kaynağı ;aile,sevgi eksikliği olabilir) duygusal ilişkilerde bunu gösteremiyor ve elinizde olmayan bir güç gibi ,kendinizi aşağı çekiyorsunuz..
Böyle hissettim ..

Yazıların okunaklı olması için arada entere basın lütfen..

Teşekkurler boyle dusundugunuz ıcın tulipa, yalnız benımle ilgili bu saptamalarda bulunman (doğruluk payı olabilir...) ilginç.. benim bu ilişkide kendımı bulundugum seviyden asagı çekiyor oldugum kanısına nerden vardınız? cidden merak ettım sızın de duygusal zekanız yuksek gibi bu arada...acaba ben de ozguven eksıklıgı mı sezdın? cunku evet bu durum mevcut bende bıraz koklerı sanırım ta çocukluga ,aılenın de dış etkılerın de rolu var galıba bunda...

Neyse cnm ben artık tez zamanda hayırlısıyla bitsın dıyorum gercekten bu iş....bu evlilik bır savaş gibiydi mlsf ve tum saflar tutuldu; kaleler yerle bir oldu ne yazık....yasanan bunca kötü şey ve oluşmuş güvensizliklerden sonra düzelmez bu iş kesinlikle, bilmiyorum ben durumu böyle algılıyorum...
Bildiğiniz iyi bi av. var mı cnm bu arada?

Son düzenleme:
Teşekkurler boyle dusundugunuz ıcın tulipa, yalnız benımle ilgili bu saptamalarda bulunman (doğruluk payı olabilir...) ilginç.. benim bu ilişkide kendımı bulundugum seviyden asagı çekiyor oldugum kanısına nerden vardınız? cidden merak ettım sızın de duygusal zekanız yuksek gibi bu arada...acaba ben de ozguven eksıklıgı mı sezdın? cunku evet bu durum mevcut bende bıraz koklerı sanırım ta çocukluga ,aılenın de dış etkılerın de rolu var galıba bunda...

Neyse cnm ben artık tez zamanda hayırlısıyla bitsın dıyorum gercekten bu iş....bu evlilik bır savaş gibiydi mlsf ve tum saflar tutuldu; kaleler yerle bir oldu ne yazık....yasanan bunca kötü şey ve oluşmuş güvensizliklerden sonra düzelmez bu iş kesinlikle, bilmiyorum ben durumu böyle algılıyorum...
Bildiğiniz iyi bi av. var mı cnm bu arada?

Şöyle 1 şey var benım aılem ıyı ınsanlar fakat hırslı bır yapıya sahıpler aynı zamanda....onlarla ılışkılerım de daıma ıyı oldu ancak okulda basarılı ogrencıyken gercek hayatta böyle ust uste toslayınca kendımı bazen yeterınce ıyı ve onların ıstedıgı tarzda bır evlat degılmısım gıbı hıssedıyorum

Huu arkadaslar orada mısınız onerebılecegınız av. varsa isim istıyorum ozelden lutfen yaa...

Son düzenleme:
Esiniz anne sevgisi gormemis olmasi nedeniyle kadinlara karsi ofkeli olabilirmi? Vardir ya boyle tipler. Annelerine olan kini tum kadinlardan cikarmak ister. Evliligide sanki biseyleri kanitlamak istermis gibi yapmis. Yurutemeyincede sizi yari yolda birakmis Allah yardimciniz olsun. Umarim tez zamanda kurtulursunuz bu garip entelden :)

Oyle bir insanla omur gecer mi? Siz yaptiklari yanina kalmasin ne yapabilirim diye sormussunuz. Madem evlendiginiz ilk zamanlardan beri para isteme bizden tarzi laflar soyleniyor, oyleyse yuklu bir nafaka isteyebilirsiniz belki. Ki zaten hakkiniz. Uzulmeyin bu olanlara, herkesin basina gelebilir. Umarim ilerde iyilerle karsilasirsiniz.

başından beri farklı olduğunuzu yazmışsın.eğitim olarak,para olarak,hayattan zevk aldığın konularda,çocuk konusunda,evliliğe bakış açısında...
eşin her ne kadar duyarsız olsa da baştan çocuk istemiyorum demiş.sende tamam demişsin.aslında sorumluluk istemiyor kendisi.buna evcil hayvan dahil.ya da yeni bir ev alarak borca girmek dahil.hayatını bekarken nasıl sürdürüyorsa öyle devam etmek istemiş.sonra daha en başından eşinin ailesi beni istemedi kültür farkından demişsin.insanları küçümsemek ne kadar ayıp.ama seni istemeyeni sen de istememeliydin çünkü sen değerlisin.özgüven kaybın ilk evleneceğiniz zaman başlamış.eşin ve ailesi kendini beğenmiş insanlar anlattığın kadarıyla.ve öyle insanlarla yaşamak çok zor.sonra sarılıyorum sıkılıyor,birlikte vakit geçirince bunalıyor gibi şeyler yazmışsın.erkekler bize göre daha az duygusal olsa da bu kadar duygusuz davranması içinde sevgi olmadığını gösterir.yalnızca sana karşı değil herkese karşı bir bağı sevgisi yok.sen ise hassas,duyguları olan arkadaşları sosyal ilişkileri olan normal bir insansın.anormal ola o.çünkü hiçbir insana bağlı değil,sosyal ilişkileri yok yazmışsın.
kızların seni eleştirdiği konuya katılıyorum.yaşın 38.çocuğun yok.eski işine dönebilirsin.neden seni boşanmış bir sürü çocuğu olan insanlar istesin.demek istediğini anladım.o yeni hayattan korkuyorsun.başkasının yürütemediği evlilikten olan ve seni üvey anne gözüyle görüp istemeyecek üç beş çocuklu bir adamla sorunlu bir evlilik yapacağından korkuyorsun.bundan o kadar korkuyorsun ki kötü de olsa düzenimi devam ettireyim diyorsun.kadınlar boşanmamak için elinden geleni yapan her türlü fedakarlığı yapan bir toplumda yaşıyoruz.ama erkekler boşanmak istiyorsa sebebi kendi nedenleri oluyor.başka kadın,bencillik,içki gibi.(her erkek ve her kadın için demiyorum)o yüzden bir erkek önceki eşini terkederek boşanmışsa iki kere düşünülmesi gerek.sebebi genelde eşinden kaynaklanmaz çünkü.o yüzden seni anlıyorum.başka bir kadını üzen(dayak,aldatma..) ve bu sebeple boşanan bir adamla ve o evlilikten doğan öz annesini isteyen psikolojileri hassas çocuklarla dolu bir evde yeni evlilik yapmak istemiyorsun.ve her çocuk kendi öz anne babasını ister,onların bir gün barışmasını umar...ama o zaman evlenmezsin sende.senin yaşında senin durumunda çocukları olmayan bir insanla evlenirsin bunu beklersin.kimse sana zorla evleneceksin diyemez.kendine bunları layık görme lütfen.sen kendini çaresiz hissedersen insanlarda senin çaresiz olduğuna inanır.güçlü olursan da güçlü görürler,ağızlarını kapatırlar.kendini sev,saygı duy,sevgiler.

başından beri farklı olduğunuzu yazmışsın.eğitim olarak,para olarak,hayattan zevk aldığın konularda,çocuk konusunda,evliliğe bakış açısında...
eşin her ne kadar duyarsız olsa da baştan çocuk istemiyorum demiş.sende tamam demişsin.aslında sorumluluk istemiyor kendisi.buna evcil hayvan dahil.ya da yeni bir ev alarak borca girmek dahil.hayatını bekarken nasıl sürdürüyorsa öyle devam etmek istemiş.sonra daha en başından eşinin ailesi beni istemedi kültür farkından demişsin.insanları küçümsemek ne kadar ayıp.ama seni istemeyeni sen de istememeliydin çünkü sen değerlisin.özgüven kaybın ilk evleneceğiniz zaman başlamış.eşin ve ailesi kendini beğenmiş insanlar anlattığın kadarıyla.ve öyle insanlarla yaşamak çok zor.sonra sarılıyorum sıkılıyor,birlikte vakit geçirince bunalıyor gibi şeyler yazmışsın.erkekler bize göre daha az duygusal olsa da bu kadar duygusuz davranması içinde sevgi olmadığını gösterir.yalnızca sana karşı değil herkese karşı bir bağı sevgisi yok.sen ise hassas,duyguları olan arkadaşları sosyal ilişkileri olan normal bir insansın.anormal ola o.çünkü hiçbir insana bağlı değil,sosyal ilişkileri yok yazmışsın.
kızların seni eleştirdiği konuya katılıyorum.yaşın 38.çocuğun yok.eski işine dönebilirsin.neden seni boşanmış bir sürü çocuğu olan insanlar istesin.demek istediğini anladım.o yeni hayattan korkuyorsun.başkasının yürütemediği evlilikten olan ve seni üvey anne gözüyle görüp istemeyecek üç beş çocuklu bir adamla sorunlu bir evlilik yapacağından korkuyorsun.bundan o kadar korkuyorsun ki kötü de olsa düzenimi devam ettireyim diyorsun.kadınlar boşanmamak için elinden geleni yapan her türlü fedakarlığı yapan bir toplumda yaşıyoruz.ama erkekler boşanmak istiyorsa sebebi kendi nedenleri oluyor.başka kadın,bencillik,içki gibi.(her erkek ve her kadın için demiyorum)o yüzden bir erkek önceki eşini terkederek boşanmışsa iki kere düşünülmesi gerek.sebebi genelde eşinden kaynaklanmaz çünkü.o yüzden seni anlıyorum.başka bir kadını üzen(dayak,aldatma..) ve bu sebeple boşanan bir adamla ve o evlilikten doğan öz annesini isteyen psikolojileri hassas çocuklarla dolu bir evde yeni evlilik yapmak istemiyorsun.ve her çocuk kendi öz anne babasını ister,onların bir gün barışmasını umar...ama o zaman evlenmezsin sende.senin yaşında senin durumunda çocukları olmayan bir insanla evlenirsin bunu beklersin.kimse sana zorla evleneceksin diyemez.kendine bunları layık görme lütfen.sen kendini çaresiz hissedersen insanlarda senin çaresiz olduğuna inanır.güçlü olursan da güçlü görürler,ağızlarını kapatırlar.kendini sev,saygı duy,sevgiler.

Öncelikle bu kdr dogru, içten ve mantıklı bir yorum yapıp beni ve durumumu bu denli iyi analiz edebildiğin için...5-6 aya kdr bir işim olacak ztn inşallah...yani %90..
2.evlilik konusuna gelince ; dogru ınsan&evlilik olacaksa olsun yok ama tekrar problem olacaksa Allah yazdıysa bozsun..ayrıca; tekrar evliliği de (aslında cok erken tabıı henuz bunları dusunmek ıcın fakat insanın boyle 1 durum içinde halıyle aklına geliyor...) genel olarak beklentılerımı haylı azaltmış olarak (sevgi, aşk, maddiyat) yani; huzur, mantık ve birazda yalnız kalmamak için dusunurum sanırım...hayat inşallah her bırımızın karsısına her konuda en dogru ve iyisini çıkarır..

Oyle bir insanla omur gecer mi? Siz yaptiklari yanina kalmasin ne yapabilirim diye sormussunuz. Madem evlendiginiz ilk zamanlardan beri para isteme bizden tarzi laflar soyleniyor, oyleyse yuklu bir nafaka isteyebilirsiniz belki. Ki zaten hakkiniz. Uzulmeyin bu olanlara, herkesin basina gelebilir. Umarim ilerde iyilerle karsilasirsiniz.

evet bence de bu saatten sonra tek seçenek hakkım olanı alıp ondan kacarcasına uzaklaşmak... öyle öyle; ben bu kdr temelsız, sevgısız, herşeyın şartlı şurtlu baska bir 2. örnek ne duydum ne gordum ...ama işte ahhh nişanlılıkta bunlar soylenmış olsaydı gerçek yuzlerını daha net gostermıs olsalardı o zamandan bıterdi bu iş...hoş mlsf o donemler canım cicim donemlerı old. için bir de aşkın etkısıyle ınsan bazı seylerı gorse de (hatta yaşlar kemale ermiş de olsa) goz ardı edıyor....amin inş. Allahım herkese en iyilerını nasıp etsın....

Son düzenleme:
yazinin hepsini okudum. seni bu kadar itip kakan insan yerine koymayan adamla nereye kadar gitmeyi dusunuyorsun ki.!
seni sevmiyor bu belli. sevmeyecek de. cocuk yapmaman cok iyi olmus.
bosver hayirlisi olsun de ayaklarinin ustunde dur onune bak.
seviyorumda deme. o buna layik mi? yada sen butun bu davranislari hak ediyor musun? bosa frdakarlik. yinede saygim var. bu benim yorumum.
sevgiyle kal.

sagol cnm ben de aynı şekılde dusunuyorum artık....buyursun anasının avutamadığını baskası avutsun benden bu kdr ben de bır ınsan evladıyım en nıhayetınde...SONUCTA O TEK KELIMEYLE 1 ISSIZ ADAM...

benım konumu okumussundur belkı, kotu seyler yasıyorum ama gıdemıyorum terkedemıyorum çünkü eşimi sevıyorum ama benı en cok o evde tutan onun bana sevgisi.. benı sevmedıgınden en ufak bır suphe duysam kalamazdım heralde ...cunku sevılmemek cok gurur kırıcıdır bıran once onu unutup kendınıze bakın işinize agırlık verıp sıfırdan baslayın ınsallah hersey gonlunuze gore olur ve guzel gunler sızınle olur

aynen oyle 1 kere yasadıklarım tek kelımeyle onur kırıcı ve tıksındırıcı seyler....Tanrı'dan dileğım en kısa zmnda en hayırlı sekılde ondan şöyle 1 sılkelenıp kurtulmak....

al birini vur ötekine...
kahpekader ;bi de yazmışsın,bana olan s evgisinden şüphe etsem giderim 1 dk. durmam diye;adam seni dövüyo gitmiyosun da,sevgisinden bu kadar eminsin şüphe duysan gidersin?????bari bu arkadaşa yorum yazmasaydınız....
konu sahibi ark. bence sıkıntın,evliliğinin bitmesi falan değil,bundan sonra yalnız kalmak...adam seni istemiyor,neden ısrarcısın ki,azcık da gururunuz olsun lütfen...hani gerçekten seviyo olsan ,uğrar didin adamı geri kazan diyim ama öyle de değil...
NE OLUR KADINLAR KLENDİNİZE GELİN,BU ADAMLARA HAKETTİĞİ GİBİ DAVRANIN VE ARTIK KENDİ HAYATINIZI KURUN..BİRAZ GÜVENİN KENDİNİZE,EZDİRMEYİN BU KADAR KİMSEYE!!!!!!!!!!!

BU ŞEKİLDE HAYKIRMAK İSTİYORUM AMA.....:KK47::KK47:

evet şu anda ılerıde yalnız kalma korkum var bıraz...

evet şu anda ılerıde yalnız kalma korkum var bıraz...

zaten ileride yalnız kalmayı onunla evlenmeye karar vererek kabul etmişsin. çocuk istemem demiş tamam demişsin. öyle de çocuksuz olacaksın, böyle de. şimdi en azından mutu bir yalnız olursun.

X