Lazer Epilasyon Koltukaltı & Özel Bölge Lazer Epilasyon Günlüğü - As Estetik

duygum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2011
1.464
14
Selam kızlar,

Dün koltuk altı ve genital için lazere başladım. As estetik ümraniye çarşıda bi lazer epilasyon merkezi. Ben personelin hoşgörüsünden çok memnun kaldım. Ancak aklıma takılan birkaç konu var. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

İşlemi yapan bayan işlem bittikten sonra, lazerin cildi kuruttuğunu ve krem kullanmam gerektiğini söyledi ve bana 67 tllik bir krem satmak istedi. Kremin adı Isıs pharma diye bişey. Ben araştırmak istediğimi söyledim ve kremi almadım.

Biraz araştırdım ve cilt kuruması için bepanten ve bebe yağının da kullanılabildiğini yazanlar vardı. Siz bu süreçte neler kullandınız?

Şimdiden teşekkürler...

Ayrıca merak edenlere özel olarak bu başlık altında etkilerini belirli olarak yazacağım.

Dün gözlemlediğim ilk etkisi tüylerin dökülmesi oldu. Sabah uyandığımda koltuk altımın büyük bi kısmı pürüzsüzdü.

İnşallah tamamen biter :/ Daha 1. günümdeyim :)

benim gittiğim yerdeki estetisyende ciltte kuruluk yaptığını ve herhangi bir nemlendirici alıp
sürmemi söylemişti.

Benim lazer yaptırdığım yerde, herhangi bir kaşınma yada kuruluk gibi durumlarda bepanthen kullanabileceğimi söyledi, kremi almamanız iyi olmuş bence :) Önemli olan bölgeyi nemlendirmek sonuçta.

Evet lazer epilasyonun kuruluk yaptığı doğru, bol bol nemlendirmek gerekiyor. İsis pharmanın ben leke giderici kremini kullanmıştım başka bir nedenle. Çok memnun kalmıştım, kaliteli bir ürün bence. Hatta sadece eczanelerde satılıyor sanırım, ben eczaneden almıştım. Fiyatını internetten de araştırabilirsin ama öyle ucuz bir ürün değil. Bütçeni zorluyorsa almayabilirsin tabii, bepanthene krem de aynı işi görebilir. Tercih meselesi.

1 günde dçkülmesi ilginç geldi bna...normalde 10 gün sonunda dökülür tüylerr.

Hangi cihaz kullanıldı?

alexandra cnm

Benim lazer yaptırdığım yerde, herhangi bir kaşınma yada kuruluk gibi durumlarda bepanthen kullanabileceğimi söyledi, kremi almamanız iyi olmuş bence :) Önemli olan bölgeyi nemlendirmek sonuçta.

ama bepantenin tüylenme yaptığını yazmış bazı kullanıcılar, emin olamadım. şimdilik vazelin kullandımm, bide duştan sonra bebe yapı sürüyorum inş sorun olmaz

Evet lazer epilasyonun kuruluk yaptığı doğru, bol bol nemlendirmek gerekiyor. İsis pharmanın ben leke giderici kremini kullanmıştım başka bir nedenle. Çok memnun kalmıştım, kaliteli bir ürün bence. Hatta sadece eczanelerde satılıyor sanırım, ben eczaneden almıştım. Fiyatını internetten de araştırabilirsin ama öyle ucuz bir ürün değil. Bütçeni zorluyorsa almayabilirsin tabii, bepanthene krem de aynı işi görebilir. Tercih meselesi.

evet kuruluğu hissedebiliyorum ama dediğin gibi krem 67 tl. yani diğer nemlendiricilerden bi farkı olduğunu düşünmediğim için almamıştım. ayın 17sinde ara seansa gideceğim. bi konuşacağım tekrardan. sadece ticari amaçla satmay çalışıyolar gibi geldi...

1 günde dçkülmesi ilginç geldi bna...normalde 10 gün sonunda dökülür tüylerr.

cnm seanstan çıktıktan sonra hiç tüy yoktu. ama sonradan çıktı noktalanma filan oldu. şimdi ise dökülmeye başladı. bakalım bu perşembe seansım var yine, ayrıntıları paylaşacağımm:KK52::KK52:

Selam kızlar,

Dün koltuk altı ve genital için lazere başladım. As estetik ümraniye çarşıda bi lazer epilasyon merkezi. Ben personelin hoşgörüsünden çok memnun kaldım. Ancak aklıma takılan birkaç konu var. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

İşlemi yapan bayan işlem bittikten sonra, lazerin cildi kuruttuğunu ve krem kullanmam gerektiğini söyledi ve bana 67 tllik bir krem satmak istedi. Kremin adı Isıs pharma diye bişey. Ben araştırmak istediğimi söyledim ve kremi almadım.

Biraz araştırdım ve cilt kuruması için bepanten ve bebe yağının da kullanılabildiğini yazanlar vardı. Siz bu süreçte neler kullandınız?

Şimdiden teşekkürler...

merhaba Duygu ,

Bende Ümraniye Çarşı As estetik e genital bölge ve kol altına gidiyorum canım ben ilk seans ve kontrole gittim. bu ay sonu 2. seansıma gideceğim. Yer , hijyen ve çalışanın ilgisi oldukça iyi çok güzel bir yer bende cok memnun kaldım. Banada lazer den sonra nemlendirici ve batıklarım için krem verdi. Ben nemlendiriciyi almadım. Bepanten sürüyorum. Sadece batıklarım için olan kremi aldım. Almana gerek yok. Lazer e gidenlerden duymadın krem verildiği vs o yüzden genede sen bilirsin . Biraz da para tuzagı diye düşünüyorum . Bende batık kremini aldıktan sonra almasamıydım diye de düşündü.

benim tüylerin dökülmesi söylendiği gibi tam 10 günden sonra başladı. 2 ay olacak genital bölgem cok temiz koltuk altım sadece biraz tüyler var. Ama genel olarak memnunum ilk seansa ragmen sonuç cok iyi canım.

merhaba Duygu ,

Bende Ümraniye Çarşı As estetik e genital bölge ve kol altına gidiyorum canım ben ilk seans ve kontrole gittim. bu ay sonu 2. seansıma gideceğim. Yer , hijyen ve çalışanın ilgisi oldukça iyi çok güzel bir yer bende cok memnun kaldım. Banada lazer den sonra nemlendirici ve batıklarım için krem verdi. Ben nemlendiriciyi almadım. Bepanten sürüyorum. Sadece batıklarım için olan kremi aldım. Almana gerek yok. Lazer e gidenlerden duymadın krem verildiği vs o yüzden genede sen bilirsin . Biraz da para tuzagı diye düşünüyorum . Bende batık kremini aldıktan sonra almasamıydım diye de düşündü.

benim tüylerin dökülmesi söylendiği gibi tam 10 günden sonra başladı. 2 ay olacak genital bölgem cok temiz koltuk altım sadece biraz tüyler var. Ama genel olarak memnunum ilk seansa ragmen sonuç cok iyi canım.

Kızlar size hangi dozlarda uygulandı yazabilir misiniz? özellikle genital bölge için soruyorum.

Kızlar size hangi dozlarda uygulandı yazabilir misiniz? özellikle genital bölge için soruyorum.

bana alexle yapıldı 8 yazıyordu ama çok çok çok acıdı:KK43: sonuç mükemmel tabi sonucu görünce acı falan unuttujm:)

slm kızlar
bende genital bölge lazere başlamak istiyorum ama çekincelerim var :)
ilk olarak ağrı oluyormu
ikinci olarak tüyler döküldükten sonra kıl kökleri belli oluyormu veya kabarma oluyormu?
şimdiden teşekkürler

merhaba Duygu ,

selam tatlım,
son iki gündür ciddi anlamda bökülme bende de oldyu. as estetik gerçekten hijyen bakımından çok iyi bir yer. ancak onlarda herkes gibi daha çok para kazanmaya çalışıyorlar. önemli olan biraz uyanık olmak sanırım. ben kuruluğu hissettiğimde vazelin sürüyorum. duştan sonra da bebe yağı kullanıyorum. bu perşembe ara senasa gideceğim ama bu gidişle gerek kalmayacak çünkü koltuk altım %80 ganital %60 oranında döküldü. umarım etkisini görürüz. bende 12 gün geçmiş olmasına rağmen oldukça memnunum canım.

ben ne kadar akımla yaptıklarını bilmiyorum. nasıl görebiliriz ki onu?

slm kızlar
bende genital bölge lazere başlamak istiyorum ama çekincelerim var :)
ilk olarak ağrı oluyormu
ikinci olarak tüyler döküldükten sonra kıl kökleri belli oluyormu veya kabarma oluyormu?
şimdiden teşekkürler

selam canım. ilk olarak ağda kadar acımıyo ama tabiki inceden bi sızı oluyor.
tüyler döküldükten sonra o bölge pürüzsüz oluyor ama ilk 10 gün dokunduğunda çok sert ve pürüzlü oluyor. kıl kökleri kendini belli ediyor. 10 gün sonra gitgide prüzsüzleşiyor :)

Son düzenleme:
Bugün işlem sonrası 12. günüm ve özetlemek gerekirse;

İşlem toplam 20 dk sürdü.

İşlemden sonra tüm tüyler vücuttan gitmişti.

Hafif kızarıklık ve bazı kıl köklerinde kabarma vardı.

Eve gelenekadar (yarım saat) kabarıklık ve kızarıklık büyük oranda azalmıştı.

Sonraki gün kızarıklık, kabarıklık vs. hiçbir şey yoktu. Cilt en prüzsüz gününü yaşıyordum

2 yada 3 gün sonra kıl köklerinde siyah noktalanma gibi birşeyler oluştu. Bazı tüyler uzamaya başladı.

Genelde genitalin alt kısımlarında tüy uzaması görüldü.

10. günün sonudna dökülme iyice başladı.

Şu an 12. günüm ve koltukaltı %80 genital %50 - 60 oranında döküdü.

Tüy dökülen yerler prüzsüz bebek gibi görünüyor. ne bi pıtır ne bi pötür yok :KK52::KK52:

Ayrıca bu süreçte her duştan sonra bebe yağı, kuruluk hissettiğim her an da vazelin krem kullandım.

ayın 17sinde ara seansım var. gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim :emir_bebek:

Herkese tüysüzz pürü pakk günlerrr ! En Büyük KK

Son düzenleme:
Merhabalar bende uzun zamndır lazer yaptırmak istiyorum. Anadolu yakasında güvenilir bir yer arıyorum. Herkes bağdat caddesindeki Epiderm den çok memnun olduğunu söylüyor ama fiyat olarak oldukça pahalı. sadece bikini+genital 180 tl gibi bir fiyata geliyor.
Konunuzu okuyunca as estetiğin sitesine baktım kampnaya yapmışlar 6 seans peşin ödemek şartıyla koltuk altı+ bikini+genital seansı 45 tl ye geliyor. Merkezin fotoğraflarına göre çok ta güzel bir yer. Ama işte bu kadar ucuz olmasının sebebi nedir acaba.
Siz merkeze devam eden biri olarak sanırım kafamdaki sorulara cevap verebilirsiniz.
Merkezde doktor var mı? uygulamayı kim yapıyor?
İlk seans için gittiğinizde kontrol yapıldımı yani tüylerin durumuna bakmak için? Yoksa tamamen temiz olarak mı gittiniz?
Acaba bu kadar ucuz olmasının sebebi düşük doz uygulamalar olabilirmi? size kaç seans verdiler?

Saçmasapan sorular sormuş olabilirim kusura bakmayın ama eğer bu fiyatlarda birkandırmaca yoksa bende artık kurtulmak istiyorum. tek seansa vereceğim para ile 6 seans ta kurtulmak var.

Bilgi verirseniz çok sevinirim.

ben akımla ilgili hiçbişey sormadım ya:/ sormalımıydım acaba??

Yani sormana gerek de yok aslında ama ben bir fikrim olsun istedim sadece. Yoksa akım enerjisi tene ve kılın yapısına göre ayarlanan birşey. Yani herkeste aynı doz uygulanmıyor. Yalnız bazı merkezlerde seans sayılarını çok tutmak için düşük dozlarda uygulama yapabiliyorlarmış ya da ne bileyim aşırı yüksek doz kullanırsa da yanık oluşabilir, ciltte lekelenmeler olabilir. Az çok fikrim olsun istiyorum.

Merhabalar bende uzun zamndır lazer yaptırmak istiyorum. Anadolu yakasında güvenilir bir yer arıyorum. Herkes bağdat caddesindeki Epiderm den çok memnun olduğunu söylüyor ama fiyat olarak oldukça pahalı. sadece bikini+genital 180 tl gibi bir fiyata geliyor.
Konunuzu okuyunca as estetiğin sitesine baktım kampnaya yapmışlar 6 seans peşin ödemek şartıyla koltuk altı+ bikini+genital seansı 45 tl ye geliyor. Merkezin fotoğraflarına göre çok ta güzel bir yer. Ama işte bu kadar ucuz olmasının sebebi nedir acaba.
Siz merkeze devam eden biri olarak sanırım kafamdaki sorulara cevap verebilirsiniz.
Merkezde doktor var mı? uygulamayı kim yapıyor?
İlk seans için gittiğinizde kontrol yapıldımı yani tüylerin durumuna bakmak için? Yoksa tamamen temiz olarak mı gittiniz?
Acaba bu kadar ucuz olmasının sebebi düşük doz uygulamalar olabilirmi? size kaç seans verdiler?

Saçmasapan sorular sormuş olabilirim kusura bakmayın ama eğer bu fiyatlarda birkandırmaca yoksa bende artık kurtulmak istiyorum. tek seansa vereceğim para ile 6 seans ta kurtulmak var.

Bilgi verirseniz çok sevinirim.

meraba cnm
öncelikle şunu beliretim, ben 6 seans + 6 ara seans "bikini genital ve koltukaltına" 2013 aralık kampanyası ile 210 tl verdim. şimdi fiyatlar arttı.
ben düşük doz ile yaptıklarını sanmıyorum çünkü klasik lazer sonrası etkilerinin tümünü şu an görmüş durumdayım.
Ama yinede bu perşembe günü gittiğimde akım ile ilgili 1-2 soru soracağım.

Uygulamayı güzellik uzmanları yapıyor. İl sağlıktan belgeleri varmış sorduğuma göre.
Etraf çok titiz. Benim işlemimi İnci hanım yapıyor, çok hoş sohbet tatlı dilli bi bayan.
Ama aklındaki tüm sorularla ilgili gelip bizzat görüşmen gerekir bence..:KK3:

Yani sormana gerek de yok aslında ama ben bir fikrim olsun istedim sadece. Yoksa akım enerjisi tene ve kılın yapısına göre ayarlanan birşey. Yani herkeste aynı doz uygulanmıyor. Yalnız bazı merkezlerde seans sayılarını çok tutmak için düşük dozlarda uygulama yapabiliyorlarmış ya da ne bileyim aşırı yüksek doz kullanırsa da yanık oluşabilir, ciltte lekelenmeler olabilir. Az çok fikrim olsun istiyorum.

Bende bu perşembe akım ile ilgili sorular soracağım. Merak ettim:KK52:

Son düzenleme:
Selam kızlar,

Şimdiden teşekkürler...

bende aynı yere gidiyorum aynı kremi bende aldım açıkçası çok memnum kaldım kremden kullandığım en iyi nemledirici vücut için bayağıda büyük 2.seansım temiz pak geziyorum modern bi yer makineleri iyi tavsiye ederim satış yapmaya çalışmaları pek hoş değil tabi en azından dandik ürün satmıyorlar :KK51: ama bir arkadaşım bephanten kullanıyor lazerden sonra bir şikayeti yok

X