Saç Bakım Ürünleri En iyi Keratin Markası Hangisi?

daisy_garden

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2013
4
0
Merhabalar arkadaşlar forumda yeniyim daha yeni üye oldum. İnternetde araştırıken bu forumu buldum. Size bir soru sormak istiyorum. Burada soracağım soruya cevap verebilecek kişiler çıkabileceğini umuyorum.

Benim saçlarım boyadan ve açıcılardan aşırı yıprandı. Ara Ara yanıklar bile var oldukça çirkin görünüyorlar. Brezilya fönü yaptırmaya karar verdim. İstanbulda yaşıyorum. Yaklaşık 1 aydır araştırıyorum. Kaliteli kuaför salonlarının kullandığı markalara bakıyorum. İnternetde araştırıyorum. En iyi keratin markası hangisi diye karşıma 2 marka çıkıyor.

Global keratin Ve Natura Keratin bu iki markayı kullanan yada hakkında fikir sahibi olanlar yazabilirlerse çok sevinirim.

ahh deneyip de cevap veren olsa keşke :KK43: ben de o ikisinin dışında bir de fix nano keratin diye bir marka okudum formdan.
ama natura keratinin kendine özel sitesi var ve adamlar keratinin içinde %2 formaldehit olduğunu da yazmışlar, benim dikkatimi kolaylıkla ulaşılabiliyor oluşu çekti.

ben global yaptırmıştım çokta memnun kaldım yalnız brezilya fönünde en öneml olan yaptırdıktan sonra kullanılan şampuan kendilerine has şampuanları var ömrü uzun olsun istiyorsanız şampuandan vazgeçmeyin

fix nano yaptırmıştım geçen sene..pek memnun kalmadım,ilk başta çok iyiydi ama çok çabuk geçti etkisi bilmiyorum benden de kaynaklı olabilir..
bugün alix marka yaptırdım yeni çıkmış bu bakalım etkisini yazarım ilerleyen zamanlarda..

Global dediğiniz GK Keratin ise birçok ünlü blogger vlogger uygulatıyor onu formaldehit içermiyor. yalnız öyle 70 80 liraya yapılmaz ya sahtedir yada başka şeyle karıştırıyolardır.türkiyedeki kuaförler malum :/ ucuz etin yahnisi demişler. o ürün için 400-500 tl en az maliyet.

arkadaşlar sağlık bakanlığının yılın bu çeğreğinde yaptığı kozmetik ürünlerin zararlılık oranlarını ölçtüğü denetlemesinden Global Keratin Hair Taming System With Juvexin Chocolate Light Wave 1000 ml diye bir ürün aşırı zararlı ve hemen piyasadan kaldırılması gereken bir ürün olarak tespit edilmiş... haberin linkini koyuyorum..
http://www.milliyet.com.tr/bakanlik...nomi/detay/2103460/default.htm?ShowPageSkin=1

ahh deneyip de cevap veren olsa keşke :KK43: ben de o ikisinin dışında bir de fix nano keratin diye bir marka okudum formdan.
ama natura keratinin kendine özel sitesi var ve adamlar keratinin içinde %2 formaldehit olduğunu da yazmışlar, benim dikkatimi kolaylıkla ulaşılabiliyor oluşu çekti.

Fix nano ile brezilya fönü yaptırmıştım bende sonuç hüsran hala aklıma geldikçe küfür etmek için adamı arıyorum.. Problem yapan kişimiydi ürünmüydü bilmiyorum ama saçım üzerine yaptığım en büyük pişmanlık brezilya fönü

Ayrıca procsinin keratinini her duş sonrası sacıma sıkıp tarıyorum dum duz yapmıyor ama uclar falan hep düzleşiyo ne kadar uzun ugrasırsam o kadar duz oluyo bı ıkı dakıkamı ayırdıgım bir urun için fazlaca etkili

Fix nano ile brezilya fönü yaptırmıştım bende sonuç hüsran hala aklıma geldikçe küfür etmek için adamı arıyorum.. Problem yapan kişimiydi ürünmüydü bilmiyorum ama saçım üzerine yaptığım en büyük pişmanlık brezilya fönü
Bu konuda çoook yol katettik :))
Evde brezilya fönu yapmanın incelikleri konu başlıgında sen de kafana ne takıliyorsa ögrenebilirsin, gerci ben artık aktif olmayacagım o baslikta ama konu sahibinin sana yardimci olacagini düşünüyorum.
Yine de verdigin cvp için teşekkürler :)

Bu konuda çoook yol katettik :))
Evde brezilya fönu yapmanın incelikleri konu başlıgında sen de kafana ne takıliyorsa ögrenebilirsin, gerci ben artık aktif olmayacagım o baslikta ama konu sahibinin sana yardimci olacagini düşünüyorum.
Yine de verdigin cvp için teşekkürler :)

Tarihe bakmadan atladım :)
Ksurbakma

Merhaba, ben de tesadüf gittiğim bir kuaförde saçıma keratin yüklettim ama bu bahsettiğiniz gibi düzleştirenlerden değil. Önce saçımı bir güzel yıkadılar sonra hafif nemli bıraktılar ve saf keratin olduğunu söyledikleri ürünü saçıma uyguladılar 1 saat kadar bekledim kuruması için sonra sadece su ile yıkadılar ve hiç bir kırık kalmadı. şok oldum gerçekten. markasını sordum hemen ve aynı markanın garantili setini kullanıyorum şimdi. hem saçlarım hızlı uzadı hem de dökülmüyor. saç tellerim kalınlaştı ve parlıyor. Davines için soranlar da olmuş oturduğum yerde ki kuaför bana çok önerdi ama çok fazla kimyasala maruz bırakmak istemiyorum saçımı. kendi kuaförüm de tavsiye etmedi. ipek şampuan ve kremini kullan aynı dedi :KK70: o yüzden ben kendi garantili setime devam ediyorum :KK54:

Merhaba, ben de tesadüf gittiğim bir kuaförde saçıma keratin yüklettim ama bu bahsettiğiniz gibi düzleştirenlerden değil. Önce saçımı bir güzel yıkadılar sonra hafif nemli bıraktılar ve saf keratin olduğunu söyledikleri ürünü saçıma uyguladılar 1 saat kadar bekledim kuruması için sonra sadece su ile yıkadılar ve hiç bir kırık kalmadı. şok oldum gerçekten. markasını sordum hemen ve aynı markanın garantili setini kullanıyorum şimdi. hem saçlarım hızlı uzadı hem de dökülmüyor. saç tellerim kalınlaştı ve parlıyor. Davines için soranlar da olmuş oturduğum yerde ki kuaför bana çok önerdi ama çok fazla kimyasala maruz bırakmak istemiyorum saçımı. kendi kuaförüm de tavsiye etmedi. ipek şampuan ve kremini kullan aynı dedi :KK70: o yüzden ben kendi garantili setime devam ediyorum :KK54:
Bu ürünün adı nedir acaba ?

Markanın adı Liquid Keratin diye bir marka. Bu sitede de gördüm. online satış sitesi keratin bakım.
Ben de kullanıyorum ara ara bu markayı ama kuaförde yaptırmadım hep evde kendim uyguluyorum. Keratin bakımı gercekten güzel sonuç veriyor ama benim en sevdiğim keratin maskesi ve kokusu.

Bende son 4 5 yıldır birçok keratin işlemi yaptırdırdım. Özellikle yaptırdığım Gk juveksin diye bir markaydı kuaförüm tekrar aynı markanın geldiğini söyledi tekrar işlemi yaptık fakat sonuç alamadık. zaten etken madde olan formaldehit yüzünden toplanmış yeni çıkardıklarındada az olduğundan dolayı saçım tutmuyormuş. Kuaförümde bende arayışa girdikten sonra geçen sene ağıstos ayında Qod max silver diye bir ürünle tekrar işlemi yaptık geçen hafta pazar günü de ikinci uygulamayı yaptık sonuç çok güzel ve işlemden sonra hemen yıkanıyor tekrar düzleştirici yaptırmadan aynı gün işlem bitti. Salonun içinde tüm işlemler yapıldı gözlerim yanmamadı kimse rahatsız olmadı. Şaşkınlık içindeyim sonuç mükemmel yağlanma yok ağırlıkta yok yaptırmak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

Kızlar ben liquid keratin kullanıyorum marka olarak baya iyi ürünleri kullanmam konusunda da yardımcı oldular tavsiye ederim yani

X