2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
36+0mış cnm, gelişimi de 2 hafta öndeymiş sanırım o yüzden de dr durdurmamış doğumunu.. belki de şimdi çoktan kavuşmuş kokluyodur bebişiniii :KK16: oy oyyy hem doğsunlar istiyoruz hem zamanında olsun diyoruz. Allahım sen büyüksün, sen yardım et...

öyle ezinem, bi haber alsaydık bi de..
kolay kolay haber alamıcaz sanırım inşallah bebişte piskolatada iyidir
selam kızlar nasılsınız? piskolatadan haber yok sanırım hala inşallah almıştır sağlıkla bebişini kucağına.valla işin ciddiyetine vardık sayesinde.bende yarın gidicem kızımı görmeye bakalım kaç günde bi çağıracak artık.nst ye giriyomusunuz kızlar?
hoşgeldin canım yok malesef hbr. ben 18inde nst ye gircem.
aynı nada yazmışız şaşırdım aklımızdan aynı anda aynı şey geçmişş :))))))))))))

aynen canım :KK70::KK1::KK1::KK1::KK1:

Sonunda iki haftadır beklediğim gün geldi dr. kontrolümüzü yaptık kızlar, benim bebeğimin gelişimi 2 hafta gerideydi bi sorun teşkil etmiyormuş renkli doppler den sonra kesinleşti durumumuz bebeğin damarları incelendi ve bu iki haftada açılma olmadı çok şükür inşallah bundan sonra da böyle devam eder, hiçbir sorun yokmuş bebek etkilenmemiş, kilosu da 300 gr. artmış 2 haftada 2200 gr. olmuş ozgurum42 debenimle aynı durumdaydı o ne yaptı acaba?

ohh cnm maşallah,allaha şükür sende bebekte iyisiniz :)kuzuğun kilosuda artmış daha ne ohhh ne güzel haber geldi senden sevindim valla,darısı diğer arkadaşımızın başına inş. ondanda böyle güzel haberler alırız.

as cnm hosgeldin. henüz bi haber yok, inşallah iyilerdir..
Bende cuma gidicem bakalım nst olucak mı.. İnşallah güsel haberlerle gelirsin cnmcım..

amin cnm sağol.artık çok yaklaştık bebişlerimize kavuşmaya heyecan basmaya başladı beni piskolatayı duyduktan sonra daha bi stres oldum :)hayırlısıyla alsak bi kucaklarımıza.doğum şekillerimizde belli olmaya başlar sanırım artık.hadi cnm sende güzel haberlerle gel inş.

Sonunda iki haftadır beklediğim gün geldi dr. kontrolümüzü yaptık kızlar, benim bebeğimin gelişimi 2 hafta gerideydi bi sorun teşkil etmiyormuş renkli doppler den sonra kesinleşti durumumuz bebeğin damarları incelendi ve bu iki haftada açılma olmadı çok şükür inşallah bundan sonra da böyle devam eder, hiçbir sorun yokmuş bebek etkilenmemiş, kilosu da 300 gr. artmış 2 haftada 2200 gr. olmuş ozgurum42 debenimle aynı durumdaydı o ne yaptı acaba?

gözünaydın canım, maşallah minişe :nazar: böyle güsel haberler oldu mu seviniyoruz, inşallah böyle devam eder..

gördüm kızlar inşallah sağ salim almıştır bebeğini kucağına. ezinem ben bugün bos suda kaynattım deterjanla yıkayımmı dedım annem gerek yok dedi.

aynen
cnm ben öyle yaptım annem deterjanla yıkama dedı

inşallah canım ..
bende boş suyla kaynatıyım koyuyum çantamıza ne olur ne olmaz

Kızlar hepinize selam.Şimdi dr dan geldim bebeğim 2.800 olmuş.karnımdaki garip ağrıyı ve rahimimdeki sızlamayı analttım dr a alttan baktı ve çok şükür rahimde bir açılma yok dedi fakat bebek aşağı dönmüş o garip ağrılarımın sebebi oymuş..10 gün daha doğurmazsan 10 gün sonra doğursanda maşallah herşey çok çok daha iyi olur dedi.1,5 hafta önden gidiyomuşuz 36 +4 gibiymiş.Rabbim hepimizin evlatlarına sağlık versin ve bizleride bir avazda kurtarsın inş.

aynen canım :KK70::KK1::KK1::KK1::KK1:
inşallah ezinem yaa.. beklemekte çok zor gerçekten..

amin cnm sağol.artık çok yaklaştık bebişlerimize kavuşmaya heyecan basmaya başladı beni piskolatayı duyduktan sonra daha bi stres oldum :)hayırlısıyla alsak bi kucaklarımıza.doğum şekillerimizde belli olmaya başlar sanırım artık.hadi cnm sende güzel haberlerle gel inş.
al benden de o kadar kuzu :) bende kontrole gidince sorucam doğum konusunu, şimdiye kadar herhangi bişey konuşmadık. kontrollerimizde de herhangi bir sıkıntı yoktu. umarım sorunsuz devam eder yine.. sen doğumu nasıl istiyosun cnmcım, normal mi ?

hoşbulduk tatlım kaç günde bir çağırıyor artık sizi.birde nst ye nerede girecekmişsin doğum yapacağın hastanedemi cnm?

[

hoşbulduk tatlım kaç günde bir çağırıyor artık sizi.birde nst ye nerede girecekmişsin doğum yapacağın hastanedemi cnm?

canım en son 29unda gittim 18ine çagırdı ben daha dogum yapacagım hastaneye hiç gitmedim nstyede muyanehanenin yakınında özel bi hastanede gircem doktorum yakın diye orayı söyledi

anneler merhaba ben aslında şubat annesıyım ınsallh...brsey soracagmda szlere...17 haftalık hamıleym...az evvel mutfak dolabınbı n kapagını actım borcam kaymıs karnıma dustu..göğsumun hemen altına yuvarlaklasan ılk yere dustu acıdı canım....bırsey olur mu neolur soleyın bana ates dustu ıcıme

Kızlar hepinize selam.Şimdi dr dan geldim bebeğim 2.800 olmuş.karnımdaki garip ağrıyı ve rahimimdeki sızlamayı analttım dr a alttan baktı ve çok şükür rahimde bir açılma yok dedi fakat bebek aşağı dönmüş o garip ağrılarımın sebebi oymuş..10 gün daha doğurmazsan 10 gün sonra doğursanda maşallah herşey çok çok daha iyi olur dedi.1,5 hafta önden gidiyomuşuz 36 +4 gibiymiş.Rabbim hepimizin evlatlarına sağlık versin ve bizleride bir avazda kurtarsın inş.
gözünaydın cnm, maşallahh bebişine :nazar: inşallah böyle devam edersiniz ve sorunsuz sağlıklı bi doğum olur.. Rabbim hepimize kolaylık versin, sağlıcakla vaktiyle kavusalım insallah..

inşallah ezinem yaa.. beklemekte çok zor gerçekten..

al benden de o kadar kuzu :) bende kontrole gidince sorucam doğum konusunu, şimdiye kadar herhangi bişey konuşmadık. kontrollerimizde de herhangi bir sıkıntı yoktu. umarım sorunsuz devam eder yine.. sen doğumu nasıl istiyosun cnmcım, normal mi ?

inş. cnm.herhangi bi sıkıntı yoksa normal olmasını istiyorum ama çekinmiyoda değilim hani.durduk yere ben sezeryan istiyorum demem ama doktorum bi sıkıntı görürde sezeryana yönlendirirse normal olsun diyede diretmem :KK1: sen ne düşünüyosun bu konuda cnm :KK16:

canım en son 29unda gittim 18ine çagırdı ben daha dogum yapacagım hastaneye hiç gitmedim nstyede muyanehanenin yakınında özel bi hastanede gircem doktorum yakın diye orayı söyledi

hımm hadi bakalımm hayırlısı cnm doğum konusunda konuştunuzmu doktorunla.

gözünaydın cnm, maşallahh bebişine :nazar: inşallah böyle devam edersiniz ve sorunsuz sağlıklı bi doğum olur.. Rabbim hepimize kolaylık versin, sağlıcakla vaktiyle kavusalım insallah..

inş. cnm Rabbim hepimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin.Bakalım doğum şeklimiz ne zaman belli olacak :)

Slm kızlar pzrtesiden beri olula gidiyorum öğleden sonralarıda toplantılar oldu çokkkkk yoruldum girip bakamadım bile doğum yapsn yoktur ymarım:)) venimde yarın kont var eskiye göre daha gareketsiz bebişim balalım yarın görcez bi sorun yoktur umarım:KK43:((

anneler merhaba ben aslında şubat annesıyım ınsallh...brsey soracagmda szlere...17 haftalık hamıleym...az evvel mutfak dolabınbı n kapagını actım borcam kaymıs karnıma dustu..göğsumun hemen altına yuvarlaklasan ılk yere dustu acıdı canım....bırsey olur mu neolur soleyın bana ates dustu ıcıme
Rabbim sağlıcakla kavustursun insallah.. herhangi bi şikayetin oldu mu sonrasında ? kanama, ağrı vs gibi.. genellikle bebişlerin içlerinde bulunduğu sıvı onları koruyo.. bi proftan dinlediğim kadarıyla öyle hemen bebişe zarar verebileceğimiz kadar basit bi yapı değilmiş rahim..
inş. cnm.herhangi bi sıkıntı yoksa normal olmasını istiyorum ama çekinmiyoda değilim hani.durduk yere ben sezeryan istiyorum demem ama doktorum bi sıkıntı görürde sezeryana yönlendirirse normal olsun diyede diretmem :KK1: sen ne düşünüyosun bu konuda cnm :KK16:
Allah gönlüne göre nasib etsin inşallah kuzum.. ßende normalden yanayım bi aksilik olmadığı sürece.. ama dediğin gibi gerekirse sezeryana da razıyım tabiki.. Bizim için hangisi sağlıklı olacaksa o olsun :)

kizlar merhaba gecmisi okuyamdim ama sanirim ilk dogum yapan benim ekim anneleri arasinda. 31 ekimde suyum geldi baya pantolonumu islatcak kadar ve azar azar gelmeye devam etti 34+1 haftaliktim daha. hemen dr u aradim. klinige muayeneye gonderdi. hemsire catala alip kontrol etti 2 cm acilmam olmus. benim gittigim ozel hastanede yeni dogan unitesi olmadigi icin baska yere yonlendirdi.

cok kotuydum bebişime bisey olcak korkusuyla aglamaktan helak oldum. hemen kadin dogum hastanesine gittik. orda muayene ettilerinde 4cm acilma olmus. apar topar dogumhaneye gonderdiler. hicbir hazirligim yoktu ne cantam hazirdi ne bebişimin kiyafetleri. aksam 7.30 da yatisimi verdiler. sabaha kadar hic sancim gelmedi suni sanci verdiler. Sabah 8.30 dan sonra sancilanmaya basladim.

10.25te normal dogum yaptim çatır çatır. 1 eylulde 2.340 gr dogdu kizim. aglamadi ilk basta o kadar korktum ki ona bise olcak diye. neyseki agladi sonra kuveze aldilar hemen. benimde dikislerimi attiktan sonra odaya goturduler. detaylari biraz daha iyi olunca diger topike atarim. 4 gun kuvezde kaldi kizim bugun taburcu olduk.

Rabbim sağlıcakla kavustursun insallah.. herhangi bi şikayetin oldu mu sonrasında ? kanama, ağrı vs gibi.. genellikle bebişlerin içlerinde bulunduğu sıvı onları koruyo.. bi proftan dinlediğim kadarıyla öyle hemen bebişe zarar verebileceğimiz kadar basit bi yapı değilmiş rahim..

kanamam olmadı ama dustuğu yer acıyo brzz

X