30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Ailemle yaşamıyorum. 17 yaşımdan beri aileden ayrıydım. Yıllar sonra anneciğimi yanıma aldım 10 sene beraber yaşadık. O süreçte zaten ben evlilik düşünecek durumda değildim, beni beğenenler de anneciğimi istemediler. Asla bunu kabul etmezdim. Üç yıldır yine yalnızım. Ben her yaşta evlenilir diyen bir insanım ama tabii ki ihtimaller azaldı. Hayatım çok kolay değildi. Tek başına yaşama konusunda bir uzman sayılırım artık. 😊.Ben dimdik ayakta durabilen güçlü bir kadınım. Kendimle gayet mutluyum. Öyle klasik beklentileri olan, dümdüz erkeklerle yapamam Ama çok zor bunu bilin. Bir çok yönden yalnızlık çok zor. Ben şu an yaşıma, kişiliğime, kriterlerime uygun biri karşıma çıksa, gençliğimden daha çok evlenmeyi düşünüyorum. Hayat artık karşıma çıkarır mı, bilmiyorum orasını

Evet sırf yalnız kalmamak için hayat kaliteni düşürecek biriyle evlenmektense yalnız kalmak daha iyi. Bir başkasının sebep olduğu sorunlarla uğraşmaktansa yalnızlıkla baş etmeye çalışırsın ki yalnızlık baş edilmesi gereken bir durum da değil bence. İnsan vaktini güzel şeylerle doldurabiliyorsa yalnızlık gerçekten çok güzel. Bazen denk gelmiyor insan insana... burda kader devreye giriyor. Elimizden bir şey gelmiyor bu konuda ama önüne çıkana da razı olmamak gerekiyor. Siz de kaliteli yalnızlık yaşayanlardansınız bence. Birçok evli insana göre çok daha güzel bir hayatınız var eminim
Kesinlikle doğru tesbitleriniz. Bir çok evliden daha mutlu, huzurlu,özgür sosyal bir insanım. Ama söylediğim gibi kendi hayatınızda erkek rolünü de üstlenmek zorunda kaldığınız çok an oluyor ve bunu herkes taşıyamaz. Gerçekten yorucu ve zor.

Ailemle yaşamıyorum. 17 yaşımdan beri aileden ayrıydım. Yıllar sonra anneciğimi yanıma aldım 10 sene beraber yaşadık. O süreçte zaten ben evlilik düşünecek durumda değildim, beni beğenenler de anneciğimi istemediler. Asla bunu kabul etmezdim. Üç yıldır yine yalnızım. Ben her yaşta evlenilir diyen bir insanım ama tabii ki ihtimaller azaldı. Hayatım çok kolay değildi. Tek başına yaşama konusunda bir uzman sayılırım artık. 😊.Ben dimdik ayakta durabilen güçlü bir kadınım. Kendimle gayet mutluyum. Öyle klasik beklentileri olan, dümdüz erkeklerle yapamam Ama çok zor bunu bilin. Bir çok yönden yalnızlık çok zor. Ben şu an yaşıma, kişiliğime, kriterlerime uygun biri karşıma çıksa, gençliğimden daha çok evlenmeyi düşünüyorum. Hayat artık karşıma çıkarır mı, bilmiyorum orasını
Erkeklerin çoğu da klasik dümdüz beklentilerle evleniyor. Evlenmeyi dinlenmek emeklilik gibi bir devre olarak görüyorlar. Bekarken gezer tozarlar sevgililerine en güzel jestleri yaparlar. Evlenince tv televizyon eve kapanırlar. Jest ilgi bekleyince abartı bulurlar vs vs... Hayatımızı güzelleştirecek insana ihtiyacımız var hizmetini göreceğimiz insana değil. Bu gibi sebeplerden bende evlenmeyi düşünmüyorum. Şu an ailemleyim ama yakında kendime yalnız ayrı bir hayat kurmayı planlıyorum. Bir dönem yalnız yaşadım hayatımın en güzel zamanlarıydı. O yüzden yalnızlıktan korkmuyorum

Aynen öyle. Toplumumuzda erkeklerin çok büyük bölümü klasik dümdüz beklentilerle evleniyorlar. Yanlız bir hayat zor olsa da güzeldir. Bence de kendinize hayalinizdeki hayatı kurun. Ama gerçekten size göre bir erkek bir şekilde karşınıza çıkarsa diye de kalbinizin kapısını açık bırakın lütfen 😊

kızlar bende 32 ime geldim. uzun zaman sonra hayatıma biri girmişti gerçekten düzgün düşünceli biriydi.ben bile şaşırdım kendime uygun biriyle denk gelmeme.herşey gayet güzelken 2 ay önce iş ve ailesiyle sorunları olduğu için benimle ilişkisi ters tepmesin diye 2gün zaman istedi. 2ay oldu ne aradı ne sordu.tam birşeyler yoluna giryor diyorum yine bozuluyor niye böyle anlamadım. evlenip kendi ailemi kurmak en büyük hayalim ama bir türlü olmadı.

Hayirli gunler 23 yasindayimm bekarim sizlerle tanismak icin geldim :KK48: :KK36:
Ama topikleri karistirmişim Istanbulda olanlar diye gordum saniyorum

Bende 27 yim artık
Topik çok sessiz kalmış nerelerdesiniz kızlar :110:
Neler yapıyorsunuz hayat nasıl gidiyor

Keşkelerim var elbette ama şu kısmı çok önemli ki keşkelerim kendimle değil hayatla kaderle kısmetle ilgili. Ben çok güzel, eğitimli, bolca talibi olan bir kızdım. Ama red ettiklerim için de deneyip ayrıldıklarım için de hiç pişman değilim. Kısmeti çok olmak marifet değil. Ben ruhuma ve gönlüme göre olanı istedim. O özel kişi hiç gelmedi. Halen herhangi bir kişiyle evlenemem, kişiliğim buna izin vermez. Ama keşke kişiliğime uygun insan çıkarsaydı hayat karşıma diyorum elbette. Zamanında bana özenen, beni taklit eden eş dost akraba kızlarına bakıyorum eş olarak öyle kolay denk geldi ki harika insanlar onlara. Sanırım kısmet ve şans tam da bu.
Yazdiklariniz da kendimi gördüm bende talipleri olan biriyim zaten yaşadığım yerde görücü usulü çok moda cenaze evinde bile bir teyze görücü olur ama gonlume göre olmadıktan sonra olsa ne olmasa ne...
Bende o özel kişiyi bekliyorum ya gelir gelmezse de dediğiniz gibi evlenmek için evlilik düşünmüyorum hakkimizda ne olacak bilemiyorum Allah büyük..

41 yaşındayım boşandım kızımla yaşıyorum.istanbuldayım.benim gibiler de buraya yazsınlar .tekrar evlilik düşünmem için gerçekten değecek biri çıkması gerekiyor karşıma şimdilik iyiyim ama insan aşk sevgi de aramıyor değil:O

X