Eşini aldatan kadınlar

gerçekten bu kadarcık fark görebilecek kadar kendinizi geliştirmiş olmanız çok güzel ama ne yazıkki kadın ve erkek bizim toplumumuzda eşit değiller
Eşit olsalardı şayet kadın hakları diye bir kavram olmazdı , bu hakları alabilmek için örgütler kurulmazdı
Kadınlar erkelerle eşit olmadıkları için haklarını elde edip ,erkeklerle eşit olmaya çalışıyorlar

işte bu hakların tek sebebi; erkekte olan bilek gücü.
bana göre kadın ve erkek eşittir.

Suç olarak eşini aldatan erkek ne ise kadın da odur. Çiftlerin kendi aralarınddaki muhabbet beni ilgilendirmez ama aldatma benim için kamu suçudur, Kadıınlar aldattı deyip eşlerine boşanama davası açıyorlar sonra ikna edilip geri döndürüldüklerinde de adam aklanmış oluyor ya işte o da saçmalığın daniskasıdır. Aldattığı ortaya çıkan eş, eşi şikayetçi olsun olmasın cezaya çarptırılmalı, madem aile toplumun en küçük yapı taşı şöyle önemli böyle önemli diyoruz, ailenin temelini sarsacak her türlü eylem, gerek sözlü-fiziksel şiddet olsun, gerekse de aldatma, caydırıcı cezalarla önlenmeye çalışılmalı. Aldatmayı alışkanlık haline getirmiş tarafın ahlaksızlığıyla, affede affede laçkalaşmış olan tarafın psikolojisini bir yana attım o yuvada büyüyecek çocukların ruh sağlıkları için bu caydırırcı cezalar şart.

Hayat bana şunları öğretti;
-Asla ama asla büyük konuşma.
-Herşeyin bir adabı var -aldatmanın bile- birine aşık olduysan aşkının arkasında dur ve dürüstçe çek git.

Bu işlerin cinsiyeti olmaz ama kadında dokuz nefis var derler birini kontrol edemezse diğerini mutlaka eder. Annelik iç güdüsü de devreye giriyordur mutlaka.

Yalnız şunu söylemekte fayda var. İstisnalar hariç başkaları için yuvasını yıkan insanlar hep kendi şartlarından daha düşük bir hayatı seciyorlar. Karıları güzelse metresleri çirkin oluyor, karılarının kariyeri varsa metresleri boşbeleş insanlar oluyor. Bu liste bu şekilde uzar gider. Sanırım Allah zinayı insanı sınamak için gönderiyor bilemiyorum. Şeytan da devreye giriyor, o iğrenc insanlar birbirine dünyanın en güzeliymiş gibi görünüyor.

neler anlatıyorum ben yahu :KK1: Kaptırdım kendimi :KK70:

biliyorum biraz hızlı bir giriş olacak bugün üye oldum ve ilk mesajım bu konu ile ilgili. ama birde aldatan kadının penceresinden baktınızmı?

1)- ilgi göstermeyen , hakir gören, aşağılayan (bazen) bir eş,
buna karşı beğenen ilgilenen sorunlarını dinleyen bir sevgili

2)- annesi her zaman senden öndedir.

18 senelik evliyim ilk 7 seneden sonra eşim maalesef 2 tane kız doğurdum diye artık bana sanki düşman mışım gibi davranıyor. buna karşılık (2. çocuğum okula başladıktan sonra çalışmaya başladım) iş yerinde muhasebe bölümünde biri varki hergün iltifat ilgi alaka, gelde aldatma dimi.

erkek misiniz değil misiniz bilemem ama bu düşüncelerle kadın olmamanızı dilerdim orası da bir gerçek :)

aldatmanın çok bahanesi var tabii ki;ilgisiz eş,şiddet,aşağılama vb..saymakla bitmez.ama bir kişi aldatmayı kendisine yakıştırabiliyorsa aslında diyecek fazla da birşey yok.

eşinizi değil kendinizi,evlatlarınızı aldatmış oluyorsunuz aslında.büyük konuşmak istemem ama gönül bu,birgün hiç beklemediği anda başkasına konabilir ama aldatmak yerine dürüst olup eşimden ayrılmayı tercih ederim.dediğim gibi asla ben yapmam demiyorum ama kaçak göçek ilişki yaşamak,sonra eve gidip çocuklarının yüzüne hiçbir şey olmamış gibi bakmak kadını da erkeği de en iğrenç duruma düşüren şeydir bana göre.

Son düzenleme:
Bir kere aldatan bir bayana annem sormuş. Cevap ; eşim neler yapıyor ben niye yapmayayım.. Bunun üstüne bir söz söyleyemem sanırım. Artık o kadar rahatlar demek ki :44:

Ex eşimin beni aldattığı pislik evli ve cocukluydu. Ben cocuğunun bağışı için söylemedim kimseye - Allah bir şekilde ortaya çıkardı gerçi- ama o yapacağından geri kalmadı. Evli olmasını bırakın kadının cocuğu var yahu, ben anne olmadığım halde yüreğim sızlarken o nasıl birşey hissettmedi hayret?

Kadın ve erkek burda farklılaşıyor bence. Allah kadına anne olma lütfu vermiş ama erkek bomboş. Teneke gibi. Her erkek de Hz. Yusuf değil ki gömleği arkadan yırtılsın. Bizimkiler hemen düğmeleri çözüyor :)

Ex eşimin beni aldattığı pislik evli ve cocukluydu. Ben cocuğunun bağışı için söylemedim kimseye - Allah bir şekilde ortaya çıkardı gerçi- ama o yapacağından geri kalmadı. Evli olmasını bırakın kadının cocuğu var yahu, ben anne olmadığım halde yüreğim sızlarken o nasıl birşey hissettmedi hayret?

Kadın ve erkek burda farklılaşıyor bence. Allah kadına anne olma lütfu vermiş ama erkek bomboş. Teneke gibi. Her erkek de Hz. Yusuf değil ki gömleği arkadan yırtılsın. Bizimkiler hemen düğmeleri çözüyor :)

Allah her kadına anne olma lütfu vermemiş aslında canım,sadece doğurganlık özelliği vermiş..her çocuğu olan kadın anne midir?bak senin başına gelen olayda 2.kadın olmayı tercih eden insanın da bir çocuğu var ama sen onun çocuğunu ondan daha çok düşündün!

bu insanlıkla ilgili..evlatlarını bırakıp başka bir adamla kaçıp giden bir kadın ve evlatları için canını dişine takan bir baba tanıyorum ben..

Benim bir arkadasim diyemeyecegim tanidigim diyeyim ,
esi onu aldatiyor o da esini aldatiyor .
2 de cocuklai var .
neden bosanmiyorsun diyorum ,
dedigi tek sey bosansam bu kadar parayi bulamam.
kadinin arabasi var, kendi adina evi var, cocuklar ozel okulda okuyorlar ,
yani sirf para icin bosanmiyor...

Aldatmanin bahanesi , cinsiyeti olmaz ,
bu ahlak yoksunlugu ve sahsiyetsizliktir ...

Ve bunu yine bir aldatma konusunda yazmistim
evet itiraf ediyorum bende de aldatma potansiyeli var :)
Sebebini de yazayim

Buyuk konusacagim ama Eger ki bir gun esim tarafindan aldatilirsam
affederim ve pismanliginin son son demindeyken ayni seyi ben de ona yasatir aldatirim.
Sonra da bosanirim ..
Olayi belki cinsellik boyutuna getirmem ama o oyle bilir !!!

Erkek ve kadının aldatma nedenleri birbirinden çok ayrı bence.

Eşim ilk cinsel anlamda birlikte olduğu kişinin evli olduğunu söylemişti de şok olmuştum.Nedenmiş dedm ndn yapıomuş bunu. Bana anlattığı kadının kocası da aldatıomuş ve bunu hep gelip anlatırmış karısına şöyle bi kadınla birlikte oldum falan die. KAdın anladığım kadarıyla hırsından aldatıomuş neden boşanmamış falan bilmiorum tabiki. Eşim demişti ki o beni ayarttı nabim daha 17 yaşındaydım... Yalan veya doğru bilemem ama benim bundan anladığım kadın duygusal boşlukta olmadığı sürece aldatma yoluna gitmio. Ama bazı erkeklerin aradığı şeyler daha farklı...

Bence erkek ne aradığını bilmiyor.

Bana göre aldatan insan hem duygusal hem de fiziksel boşluğa düşer.

bana göre aldatmayan erkek yoktur..bu devirde aldatan kadınlarda vardır tabii her ikiside iğrenç ötesi ayrılmak varken aldatmak şahsiyetsizlik ve kişiliksizliktir..

sevgisiz evlilik hatadır bence ,ya hekime ya hakime götürür ,
bir kez daha düşün imzadan önce ,aşksız nikah ,nikahsız aşk getirir ,diye çok sevdiğim bir söz vardır

gerçektende aşksız evlilik olmaz ,olursada taraflardan birinin diğerini aldatması kaçınılmaz sondur ,
yargılamam olabilir ,ama kadının ki farklı bence erkek gibi tek gecelik yaşamaz ,kadın dediğin aşık olur ,öyle aldatır ,zevkine aldatacağını düşünmüyorum ,sevgisiz ilgisiz kalmıştır,sığınacak birini aramıştır,karşısına çıkan romantik anlayışlı ,kibar bulduğu birine aşık olmuştur falan filan ,tabiki tasvip etmiyorum ama genelde böyle olduğunu düşünüyorum ,ne şekild eolursa olsun çirkin birşey tabi..

ünv deki en yakın arkadaşım yıllardır görüşmüyorduk uzun süreli flörtünden sonra 4 yıl önce evlenmişti geçen gün evime geldi, sohbet möuhabbet derken, herşeyi anlattıı eşinden gizli telefonu var sevgilileriyle o telefondan konuşuyor , bazen şehir dışına çıkıyor kardeşimin yanında kalıcam diyor eşi aradığında da konferans konuşma yaparak yanındaymış numarası yapıyor, bu tarz konulara birkaç akrabası da yardım ediyor bir yere gideceği zaman falan onlar için gayet normal şeyler yani , hatta şaşırdım halana nasıl söylersin böyle konuda nasıl yardım eder sana kızmadı mı dedim yoooo neden kızsın ki o benden beter dedi bana. sevgilileri var arada gece çıktığında tek gecelik ilişkilerii var da var yani o anlatırken midem bulanmıştı, yıllardır görüşmüyordum bundan sonrada görüşmem büyük ihtimal...

Yani bana göre aile terbiyesi çok önemli....

bizimde bir komşumuz vardı yıllar önce ....
kadın kocasını başka bir komşuyla aldattı ...
uzun süreden beri ilişkisi varmış diğer adamla ...
kocası gece çalışan biriydi ...allah korusun yaa nasıl vicdan var bunlarda ben anlamıyorum cidden ...
sevmiyorsan bırak kardeşim yani ...zaten sevgilileri de bu kadınları kullanma amacıyla birlikte oluyor ...yani cinsel ilşki yaşıyorlar ....
kocandan boşan senle evlenirim diyen erkek var mı ki ?ama kadınlar belki işte olur ikna ederim peşindeler ...e koclarındanda boşanmıyorlar tabi ...ortada kalırım diye ...
ne insanlar var yaa .YAZIK ....

ünv deki en yakın arkadaşım yıllardır görüşmüyorduk uzun süreli flörtünden sonra 4 yıl önce evlenmişti geçen gün evime geldi, sohbet möuhabbet derken, herşeyi anlattıı eşinden gizli telefonu var sevgilileriyle o telefondan konuşuyor , bazen şehir dışına çıkıyor kardeşimin yanında kalıcam diyor eşi aradığında da konferans konuşma yaparak yanındaymış numarası yapıyor, bu tarz konulara birkaç akrabası da yardım ediyor bir yere gideceği zaman falan onlar için gayet normal şeyler yani , hatta şaşırdım halana nasıl söylersin böyle konuda nasıl yardım eder sana kızmadı mı dedim yoooo neden kızsın ki o benden beter dedi bana. sevgilileri var arada gece çıktığında tek gecelik ilişkilerii var da var yani o anlatırken midem bulanmıştı, yıllardır görüşmüyordum bundan sonrada görüşmem büyük ihtimal...

Yani bana göre aile terbiyesi çok önemli....

Merak ettim eşini seviyormuymuş yani seviyorsa neden aldatıyor , sevmiyorsa neden boşanmıyor anladığım kadarıyla işi gücüde varmış
en önemliside akrabları yardım ediyor hatta halasınında sevgilileri var şoklardayım demekki aileden gelen genetik birşey
tvda izlemiştim aldatma genetik birşey olabilirmiş

Merak ettim eşini seviyormuymuş yani seviyorsa neden aldatıyor , sevmiyorsa neden boşanmıyor anladığım kadarıyla işi gücüde varmış
en önemliside akrabları yardım ediyor hatta halasınında sevgilileri var şoklardayım demekki aileden gelen genetik birşey
tvda izlemiştim aldatma genetik birşey olabilirmiş

valla yıllardır birlikteler hatta çocuk tedavisi görüyorlar çok sevdiğini söylüyor ama bilemem tabi içini, şehir dışına gidiyor birde gittiğinde düşünüyormuş ya ben evde yoksam eşim eve kız getirirse diye yahu dedim delimisin sen ne için gidiyosun, bu konularda bu kadar hassas olan insan en korktuğu durum olmalı , artık genetikmidir, ahlak eksiklliğimidir bilmiyorum ama artık pislik boyutunda..kimsenişn hayatı beni ilgilendirmez tabi ama o kadar severdim ki duyduklarımdan sonra evime almayı kesinlikle düşünmüyorum

birde yılalrdır görüşmüyorum insan utanır, korkar falan ya birine anlatırsam diye hiiiiç o kadar normal bişeymiş gibi anlatıyo ki sıradan bir olay, ben olsam yerin dibine girer intihar edeirm heralde Allah kimseyi şaşırtmasın

valla yıllardır birlikteler hatta çocuk tedavisi görüyorlar çok sevdiğini söylüyor ama bilemem tabi içini, şehir dışına gidiyor birde gittiğinde düşünüyormuş ya ben evde yoksam eşim eve kız getirirse diye yahu dedim delimisin sen ne için gidiyosun, bu konularda bu kadar hassas olan insan en korktuğu durum olmalı , artık genetikmidir, ahlak eksiklliğimidir bilmiyorum ama artık pislik boyutunda..kimsenişn hayatı beni ilgilendirmez tabi ama o kadar severdim ki duyduklarımdan sonra evime almayı kesinlikle düşünmüyorum

birde yılalrdır görüşmüyorum insan utanır, korkar falan ya birine anlatırsam diye hiiiiç o kadar normal bişeymiş gibi anlatıyo ki sıradan bir olay, ben olsam yerin dibine girer intihar edeirm heralde Allah kimseyi şaşırtmasın

bence onla görüşmeyin hiç .o kadın yoldan çıkmış .zarar verir size ve ailenize allah korusun ...

Peşimden aylarca koşup benimle evlenen ve hayatıma giren tek erkek olan şahıs beni aldattığında tenime sarışın teni değmeden yapamıyorum demişti.......peki ben ayağıma kadar gelen fırsatları değerlendirdim mi.........gözlerimde şimşekler çakıyordu.......masum kız numaralarına yattığımdan değil...........sadece midem kabul etmedi

Peşimden aylarca koşup benimle evlenen ve hayatıma giren tek erkek olan şahıs beni aldattığında tenime sarışın teni değmeden yapamıyorum demişti.......peki ben ayağıma kadar gelen fırsatları değerlendirdim mi.........gözlerimde şimşekler çakıyordu.......masum kız numaralarına yattığımdan değil...........sadece midem kabul etmedi

Yapamıyorsa sarışınların peşinden koşup, evlilikten bahsetseymiş.. Deli mi ne?? :KK47:

hayatımda bunuda ilk defa duyuyorum .ne karektersiz insanlar var yaaa .bide söylediği şeye bak ..yuh .. boşandınız heralde ..

X