ÜDS ve KPDS KALKIYOR!!!

Candyce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2010
98
8
Kızlar bu yıldan itibaren ÜDS & KPDS olmayacakmış, yerine sadece Yabancı dil sınavı olacakmış, yetkililer bu sene mayısta yapılacak yabancı dil sınavına girmemizi tavsiye ediyormuş. Sizce bu iyi bir gelişme mi kötü mü ben karar veremedim :44:

Diğer kpds üds çalışma sayfalarımıza filan yazmıştım bu konuyu bende. Bence iyi olmadı. Çünkü toplamda yılda 4 sınav hakkımız varken şimdi 2 ye düştü. Tamam üds marttaydı şimdi 1 ay daha kazandık ama yeni sınavın nasıl olacağı hakkında bilgimiz yok. Söylentiler diğer sınavlarla aynı içerikte olacağı yönünde. Bir rivayete görede sistem değişikliğine uğrayan sınavların ilki kolay olurmuş, görücez bakalım. Şuan bilmediğimiz bir sınava çalışıyoruz kısaca.

kızlar peki bu durumda öğretmenlerin maaşlarına ek olarak kpds puanıyla alabildikleri para kaldırılacak mı?

Kötü oldu benim açımdan ki bir çok kişi için de bence . Ben hem italyanca hem de ingilizceden girmek istiyordum. Bu yüzden de kpds mi italyanca , ingilizcemi de üds den giriyordum bir kaybım olmuyordu ama bu sefer ikisi arasında seçim yapmam gerekiyor ki zaten italyanca senede bir kere olacakmış. 4 sınava girme hakkı yerine 2 sınava girme hakkı kötü oldu. Ösym sitesinde örnek sorular koymuş , kpds ve üds deki aynı içerik değişen bir şey yok. Süresinde kısaltma olur mu onu da çok merak ediyorum gerçi.

X