Meme büyütme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler..sigara,alkol kullanımı !!!

Ben Ay Yıldızın sporcu sütyeninden çok memnun kaldım canım.Merly Microfible, tenini serin ve kuru tutar,terleme yapmaz çok rahat edersin :KK34: Ayrıca nettende sipariş verebilirsin,kendi sitesinden link veriyorum bir göz at istersen SÜTYEN - AY YILDIZ - Mayo, İç Giyim Cup ölçüsüde yok,sırt bedenine göre sipariş veriyorsun :KK34: Ay keşke ameliyata girme şansım olsa :KK31: Çok isterdim,merak ediyorum doğrusu..Kimbilir,belki birgün..neden olmasın :KK31:

tam da böyle bir başlığa ihtiyacım vardı :)

Açtığım bu konu ameliyat olacaklara ve ameliyat olmuş kişilere birçok bilgiyi sunuyor.Eksik olan birşeyler var ise,ekleme yapmak isteyen arkadaşlar lütfen yazsınlarki ameliyat olacaklara ve olan arkadaşlara daha iyi bilgiler verelim :KK19:

sporcu sutyeninin siki mi yoksa gevsek mi olmasi gerekir
Ameliyat sonrası sütyen gibi çok sıkı olmaması gerek.Fakat gevşekte olmamalı.Meme ameliyatı sonrası kullanılan sporcu sütyeni farklıdır,sporda kullanılan sporcu sütyenleri farklıdır.Buna dikkat ederek,belirterek alırsanız sorun yaşamazsınız :KK66:

Teşekkürler Kazen :KK42: Bu forum için yararlı birşeyler yapabiliyorsam ne mutlu bana...

merhaba arzum77 yardimina cook ihtiyacim var uzun uzun sana yazmistim fakat silindi cok sabirsizim hemen konuya giricem doktorla gorusmeye gitdim kendisi mentor silikon kullanicagini soyledi 300cc den 400cc ye kadar gogusumun ALABİLİCEGİNİ soyledi yanlarinin genis oldugunu bununda benim için avantaj oldugunu soyledi ben buyuk olmasii istedigimi belirttim resimlerde gosterdi 300.cc 325.cc nin fotolarini gosterdi öyle buyuk gelmedi gozume fakat bisiy demedim gogus altindan giriyormus ben boyutunda kararsiz kaldim napicami bilemiyorum seninde bilgilerine cook onem veriyorum bana yardim edebilirmisin lütfen 23 yasindayim 165 boyundayim 54 kiloyum 300den 400e kadar olanlardan hangisini secmeliyim bana yardim et lutfen bu meilide cook hizli yaziyorum uzuncaaaaa bir meil yazmistim butun aytintilariyla fakat biranda silindi tekrar ayni seyleri yazmak için vaktim yok ve biran once senin bana soyluyeceklerini bekledigimden bunu hizlica yazdim doktor 300cc dedi ordanda 350 yi soyledi daha sonrada 400e kadar dedi kenarlar genismis hani ben napicami boyutunu secemedim 300cc le 325normal geldi bana bi delilik edip 400 tak diyim dedim ameliyat sonrasi koskocaman meme olursa disariya ciktigimda herkezin dikkatini cekicek bir gogus dusunmuyorum yasima boyuma kiloma uygun hangisi olur bilemedim offfffffffff bilemiyorum buyuk gogus istedigimi biliyorum ama hangisini secicegimi bilemiyorum iç giyimde hep 90 bedeni dolduran buyuklugu dusunurdum simdi napicam ben bana yardim edermisin lütfen içimde kalbimde hem seni soyluyor bana sadece sen yardim edebilirsin uygulayici silikon mentor gogus altindan giriyor sadece boyutunu bilemedim lutfen bana yardim ettttttttttt:KK43::KK43:

merhaba arzum77 yardimina cook ihtiyacim var uzun uzun sana yazmistim fakat silindi cok sabirsizim hemen konuya giricem doktorla gorusmeye gitdim kendisi mentor silikon kullanicagini soyledi 300cc den 400cc ye kadar gogusumun ALABİLİCEGİNİ soyledi yanlarinin genis oldugunu bununda benim için avantaj oldugunu soyledi ben buyuk olmasii istedigimi belirttim resimlerde gosterdi 300.cc 325.cc nin fotolarini gosterdi öyle buyuk gelmedi gozume fakat bisiy demedim gogus altindan giriyormus ben boyutunda kararsiz kaldim napicami bilemiyorum seninde bilgilerine cook onem veriyorum bana yardim edebilirmisin lütfen 23 yasindayim 165 boyundayim 54 kiloyum 300den 400e kadar olanlardan hangisini secmeliyim bana yardim et lutfen bu meilide cook hizli yaziyorum uzuncaaaaa bir meil yazmistim butun aytintilariyla fakat biranda silindi tekrar ayni seyleri yazmak için vaktim yok ve biran once senin bana soyluyeceklerini bekledigimden bunu hizlica yazdim doktor 300cc dedi ordanda 350 yi soyledi daha sonrada 400e kadar dedi kenarlar genismis hani ben napicami boyutunu secemedim 300cc le 325normal geldi bana bi delilik edip 400 tak diyim dedim ameliyat sonrasi koskocaman meme olursa disariya ciktigimda herkezin dikkatini cekicek bir gogus dusunmuyorum yasima boyuma kiloma uygun hangisi olur bilemedim offfffffffff bilemiyorum buyuk gogus istedigimi biliyorum ama hangisini secicegimi bilemiyorum iç giyimde hep 90 bedeni dolduran buyuklugu dusunurdum simdi napicam ben bana yardim edermisin lütfen içimde kalbimde hem seni soyluyor bana sadece sen yardim edebilirsin uygulayici silikon mentor gogus altindan giriyor sadece boyutunu bilemedim lutfen bana yardim ettttttttttt:KK43::KK43:

Yöntem olarak ne dedi, sana canım?Kas altı,kas üstü??
400cc ye kadar olur,gögsün geniş dediyse bence korkma.Abartı bir büyüklük olmaz.Arkadaş olarak ekledim seni,albümüme bakıp fikir edinebilirsin :KK66: Bana kas zarı altı uygulandı,sana kas altı olursa bu görüntüden daha küçük duracağını unutma..
Ameliyattan sonra ödemler ve şişliklerden dolayı ilk başta gözüne büyük gelebilir.Ama inan zamanla çok değişiyorlar.İlk görüntüden mutlu olan kişiler zamanla mutsuzluğa gidiyorlar..Bence 350cc de aşağıya düşme.Sonuçta meme büyütme ameliyatı oluyoruz,ameliyata,o kadar masrafa,acıya değsin sonuç öyle değilmi :KK66:
Hiçbir doktor öyle abartı duran,ben buradayım diyen bir sonuç yapmaz.Hastası özellikle abartı olsun demedikçe,unutma. Ben 400cc ile önceden meme dokum olmasına rağmen ameliyattan önce dolgulu sütyende nasıl göründüyse ameliyattan sonrada aynı görüntüye kavuştum.Ancak bikini ve çıplak durduğumda göğüslerimde değişiklik olduğunu anladılar.Bu değişiklikte büyüdükleri yönünde oldu..Ben silikonum diye bağıran,belli olan bir görüntü olmadı asla..
90 Beden dediğin ölçü sütyen bedeni olmuyor.Meme ucundan yapılan ölçüm sonucu çıkan sonuç 90 cm oluyor.Bunuda ancak 350-400 cc gibi bir protezle alabilirsin sanki ..Yani şu anki meme dokun ne kadar tam bilmediğim için tahminen söyleyebiliyorum.Doktorun bunu daha iyi izah edip net bir fikir verebilir.Bizler ancak bu şekilde bilgi verebiliriz canım.Sonuçta işinin ehli,uzmanı onlar :KK66:

Yöntem olarak ne dedi, sana canım?Kas altı,kas üstü??
400cc ye kadar olur,gögsün geniş dediyse bence korkma.Abartı bir büyüklük olmaz.Arkadaş olarak ekledim seni,albümüme bakıp fikir edinebilirsin :KK66: Bana kas zarı altı uygulandı,sana kas altı olursa bu görüntüden daha küçük duracağını unutma..
Ameliyattan sonra ödemler ve şişliklerden dolayı ilk başta gözüne büyük gelebilir.Ama inan zamanla çok değişiyorlar.İlk görüntüden mutlu olan kişiler zamanla mutsuzluğa gidiyorlar..Bence 350cc de aşağıya düşme.Sonuçta meme büyütme ameliyatı oluyoruz,ameliyata,o kadar masrafa,acıya değsin sonuç öyle değilmi :KK66:
Hiçbir doktor öyle abartı duran,ben buradayım diyen bir sonuç yapmaz.Hastası özellikle abartı olsun demedikçe,unutma. Ben 400cc ile önceden meme dokum olmasına rağmen ameliyattan önce dolgulu sütyende nasıl göründüyse ameliyattan sonrada aynı görüntüye kavuştum.Ancak bikini ve çıplak durduğumda göğüslerimde değişiklik olduğunu anladılar.Bu değişiklikte büyüdükleri yönünde oldu..Ben silikonum diye bağıran,belli olan bir görüntü olmadı asla..
90 Beden dediğin ölçü sütyen bedeni olmuyor.Meme ucundan yapılan ölçüm sonucu çıkan sonuç 90 cm oluyor.Bunuda ancak 350-400 cc gibi bir protezle alabilirsin sanki ..Yani şu anki meme dokun ne kadar tam bilmediğim için tahminen söyleyebiliyorum.Doktorun bunu daha iyi izah edip net bir fikir verebilir.Bizler ancak bu şekilde bilgi verebiliriz canım.Sonuçta işinin ehli,uzmanı onlar :KK66:

CANİM benim sanaaa kocamannnn tsk ederim herseyden önce bana destek olman ve yardimci olmaya caisman beni cook mutlu etdi oyuzden kocaman tsk ederimmm
ben cook heyecanliyim cok sabirsizim biran önce olsun bitsin bende cicislerime hemen kavusuyum istiyorum nasil desem 24 saatim hep gogus ameliyatiyla ilgili gecior ya arastiriorum ya konusuyorum yani hep bununla ilgileniyorum napicagimi bilememek beni yoruyor boyutu kestiremiyorum dedigim gibi doktorla gorusmemde doktor metreyle ölctu soyledi bana fakat ben ölcüyü unutdum hatirlamiyorum bana uygulamak istedi hissettigim kadariyla seninde dedigin gibi 350cc 300ccden dedigi an ben hemen atladim bende onu dusunuyordum die doktor 400cc ye kadar alabilicegini genis oldugunu soyledi gogsum avcumun yarisini dolduruyor dusun yani kucucukler fakat doktor gogsumun yaninin genis oldugunu ve 400cc yi bile istersem takabilecegini soyledi ameliyatda 300ccden 400ccye kadar olan silikonlari takip deniyecegini soyledi direk 300 takip kapatmiycani belirtti ben de buyuk olmasini istedigimi soyledim senin resimlerinin hepsine baktim masaallaah canim ALLAH nazarlardan korusun esirgesin cok guzeller benim tek korkummm gercekten yasima boyuma kiloma abess dusucek die aklim cikiyor ölcüyü kararlastirmadik bayramdan sonra birdaha gidicem ogun bir kez daha ayrintili gorusucem ön referans olarakda 1hastasinin numarasini aldim hiçbir ameliyatinda daha bir sorun cikmamis ins. sizdede cikmaz dedi amin dedim adi ahmettunaeren goguldan internet sitesindede arastirdim ameliyat ücretinede 4bn. ve 4.500 2hastaneyi önerdi birgece kalicam sporcu sutyeni kullanicami söyledi simdi aklima geldi bu sporcu sutyenide cook pahali birsey degildir degilmi ? gogsumu cetvelle ölctü söyledi su kadar diede ben unutdum onu nolursun bana akil ver nedenini inanki bilmiyorum ama ben sana cook guveniyor ve inaniyorum içimdeki ses kalbimin sesi sana sadece arzum yardim eder dio insallah bende bu hayalime sorunsuz kavusurum canim cvbini bekliyorum:18::18::18:

Canım konun hayırlı olsun:KK34: düzgün ifadelerle bilgilerin aktarman çok güzel gerçekten! Bu konuda senı tebrık edıyorum arkadaşım... Meme estetiği formunun 1 numarası Arzum'dur arkadaşlar bence tabii :KK66:

aynen öyle canim gercekten arzum harikaaaaaaaa bir insansin kalbinin guzelligi önce yuzune ardindanda isik misali her yere yayiliyor insallah rabbim her daim Kalbinin ekmegini Yedirir kanatsiz melek yaa :=)) İYİKİ VARSİN CANİM Bizlere coook yardimin dokunuyor sana kocamaaaaaaaan TSK EDERİM...!! kucak dolusu sevgiler Melegime :)

CANİM benim sanaaa kocamannnn tsk ederim herseyden önce bana destek olman ve yardimci olmaya caisman beni cook mutlu etdi oyuzden kocaman tsk ederimmm
ben cook heyecanliyim cok sabirsizim biran önce olsun bitsin bende cicislerime hemen kavusuyum istiyorum nasil desem 24 saatim hep gogus ameliyatiyla ilgili gecior ya arastiriorum ya konusuyorum yani hep bununla ilgileniyorum napicagimi bilememek beni yoruyor boyutu kestiremiyorum dedigim gibi doktorla gorusmemde doktor metreyle ölctu soyledi bana fakat ben ölcüyü unutdum hatirlamiyorum bana uygulamak istedi hissettigim kadariyla seninde dedigin gibi 350cc 300ccden dedigi an ben hemen atladim bende onu dusunuyordum die doktor 400cc ye kadar alabilicegini genis oldugunu soyledi gogsum avcumun yarisini dolduruyor dusun yani kucucukler fakat doktor gogsumun yaninin genis oldugunu ve 400cc yi bile istersem takabilecegini soyledi ameliyatda 300ccden 400ccye kadar olan silikonlari takip deniyecegini soyledi direk 300 takip kapatmiycani belirtti ben de buyuk olmasini istedigimi soyledim senin resimlerinin hepsine baktim masaallaah canim ALLAH nazarlardan korusun esirgesin cok guzeller benim tek korkummm gercekten yasima boyuma kiloma abess dusucek die aklim cikiyor ölcüyü kararlastirmadik bayramdan sonra birdaha gidicem ogun bir kez daha ayrintili gorusucem ön referans olarakda 1hastasinin numarasini aldim hiçbir ameliyatinda daha bir sorun cikmamis ins. sizdede cikmaz dedi amin dedim adi ahmettunaeren goguldan internet sitesindede arastirdim ameliyat ücretinede 4bn. ve 4.500 2hastaneyi önerdi birgece kalicam sporcu sutyeni kullanicami söyledi simdi aklima geldi bu sporcu sutyenide cook pahali birsey degildir degilmi ? gogsumu cetvelle ölctü söyledi su kadar diede ben unutdum onu nolursun bana akil ver nedenini inanki bilmiyorum ama ben sana cook guveniyor ve inaniyorum içimdeki ses kalbimin sesi sana sadece arzum yardim eder dio insallah bende bu hayalime sorunsuz kavusurum canim cvbini bekliyorum:18::18::18:

Canım benim,ben teşekkür ediyorum bu güzel yorumların için...
Ameliyat sonrası sütyen ayrı,sporcu sütyeni ayrı bir şey.Ameliyat sonrası sütyeni sen almıyorsun genelde,ameliyattan sonra doktor hemen takıyor.Ayrıca bir ücret ödemiyorsun onun için.Ama bazı yerlerde,bazı doktorlar bu sütyeni hastaya aldırıyormuş.Sanırım bu sütyen biraz pahalı,yani 200-300 gibi bir fiyatı varmış.Medikal yerlerde satılıyor zaten..
Ameliyat sonrası kullanılan sporcu sütyenleri farklı.Ameliyattan hemen sonra takılan ameliyat sütyeni bir iki hafta üzerinde kalıyor.Sonra bu korse şeklindeki sütyen çıkarılıp sporcu sütyeni taktırılıyor.Sporcu sütyenşeri fotoğraflarınıda eklediğim sütyenlerden zaten.Fiyatları yüksek değil,en fazla 50-60 tl.Markaya göre değişiyor yani..Sporcu sütyeninde cup yoktur,meme altı bedenine göre alıyorsun.Meme altını mezura ile ölç,çıkan sonuç 75cm den küçükse 70 beden sütyen alacaksın.75cm ve 80 cm e kadarsa 75 beden alacaksın..80cm-ve 85 cm arası ise 80 beden,85cm-90 cm arası ise 85 beden alacaksın canım..
Fakat doktorunu ara ve hangi sütyenden alman gerektiğini sor öncelikle.Ameliyat sütyenimi,korse gibi olan...Yoksa ameliyattan sonra takılan sporcu sütyenlerindenmi??

Ameliyat sonrası sütyen gibi çok sıkı olmaması gerek.Fakat gevşekte olmamalı.Meme ameliyatı sonrası kullanılan sporcu sütyeni farklıdır,sporda kullanılan sporcu sütyenleri farklıdır.Buna dikkat ederek,belirterek alırsanız sorun yaşamazsınız :KK66:

Arzum canim mesajima cvp yazdigin için kucak dolusu SEVGİLER yolluyorum :) sana melegim doktorum saolsun bana geris dönüs yapti :) aynen böyle söyledi ahmet bey

Meme altından girip kas altı veya kas üstü yerleştireceğim ölçüyü birlikte karar vereceğiz . Gecmis olsun

hersey tamam bir sikinti yok fakat beni sadece soguk kanli olmasi tedirgin etdi yada bana öyle geliyor kas altimi daha iyi olur kas ustumu ?? kas ustunun daha acili ve iyilesme surecininde zor oldugunu okumustum bir yerde boyuta karar verdim :) benim kendi dusuncem 400cc :)) 350 kesmez beni:p o kadar sikintiya giriyorum
maddi manevi cook yoruldum cekicegim herseye degsin o degilde ben ilk gozumu actigimda sargilar içinde 2memem olucak ama kocaman :) sonunda kendime guvenim gelicek aynalarla barisicagim giydigim yakisicak yani nasil diyim beni uzen ne var ne yoksa bu ameliyat sayesinde arkamda kalicak insallah :) en cook da tatile gitdigimde napardim biliyormusun mayomun içinde sutyen olurdu :KK17: askilarini cikartirdim birde kimse farketmesin cabasi bi ordan bi burdan cekisdirirdim :) acaba görunuyormu diye :KK17: birde bir utanirdimmmm cicelerim iyice toparlandiginda bikini giyebilecegim :KK1:hemde hiç korkmadan ayyy dusuncesi bile insani heyecanlandiriyor hayirlisi rabbim yuregimi kalbimi biliyor cok sukur insallah hersey istedigim gibi gider bir sorun problem cikmaz sikintisiz cicilerimle :KK16: mutlu mesut yasar gideriz :KK1: insallah iyiki varsin arzum inanki bu paylastiklarimi hiçkimseyle konusamiyorum ALLAHDAN ESim var onun destegi herseyi kapatiyor cok sukur RABBİME...!!
simdi birde sen varsin bunada cok sukur butun samimiyetimle soyluyorum aklina bisiy gelmesin insan karsisinda kendini anliyan kendisine destek olan yardimci olmaya calisan birini gorunce cooook sevinir bende öyle oldugum için içimden geleni oldugu gibi yaziyorum seninde anlayisina sabrina hayranim ameliyat olup eve gelene kadar benden cekicegin var gibi :KK16:insallah korkupda kacmazsin delimidir nedir diyip surekli soruyor soruyor die bikmazsin isallah hani korkmuyo degilimde :KK16::KK16: basinin belasi :KK17:

arzum ellerine saglik yazdiklarinin hepsini okudum canim bunlarin hiç birini bilmiyordum inanmazsin belkide ameliyata giderkende hepsini yapicaktim desem yalan olur bazilari aklima gelmemisti hiç cook tsk ederim ellerine yuregine saglik inan ki ben ve benim gibi bir cok kisiye faydan dokunuyor canim rabbim seni korusun yuregine saglik canim benim...!!:KK16::KK16:

En Büyük KK KK sana maaş bağlamayı düşünmeli bence kendini seferber ediyorsun valla arzum kendi adıma teşekkür ederim sağol arkadaşım :KK19:

bende arkadasimiza katilmadan gecemiycem canim bilakis kendisi cok hakli :KK19: kk maas baglamayi dusunmeli olan ustu gayretinden basarindan dolayi :KK52: :)))
melegimm bende kendi adima sana kocaman tsk ederim melegim :KK16::) bu arada ben 400cc dusunmeye basladim :44::) senin cicileri gorunce :KK34:doktorla bugun gorustum yine bayramdan sonra ALLAHDAN bir mani cikmazsa yuksek ihtimalle ameliyat olucam coook heyecanliyim :)) sabirsizlaniyorum neyse tatlim gorusuruz mujuks ::KK19:

Arkadaslar ben bundan 4 ay önce Estetik cerrah Ercan Demıray a meme estetiği ameliyatı oldum. İnanın sonuc muhteşem! Bu kadarını ben bile beklemiyordum. Gogslerım doğumdan sonra 105 numaraya çıktı ve cok sarktı aynı zamanda sırtıma da acayip nir ağırlık vermeye başlamıştı. Zor oldu ve uzun araştırmalar sonucu bir arkadaşımın tavsıyesı uzerıne (kendısı Ercan demıray a göbek germe ameliyatı oldu ve sonuc inanılmaz o sarkık karın gıttı dümdüz bir karına sahıp.) meme estetıgı ıcın Ercan Bey in kapısını çaldım. Kendısı cok ılgılendı ve benı amelıyatlarının arasına sıkıştırdı. İlk günlerde fazla olmamakla bırlıkte ağrım oldu. Dıkıs ızlerım ılk basta belırgındı yenı yenı ıyıce silinmeye başladı ağrılarım ağrı kesıcıyle dinecek sekıldeydı. Su an goguslerım 80 bedene düştü! Ve dik göğüslere sahıbım asla yapay bır görüntüsü yok tamamen orijinal yanı kızlar hahahahahahah:) size tavsıyem böyle bır ameliyat olacaksanız kesınlıkle Ercan Beyle görüşün kendısı basta cok sert görünse de aslında cok cana yakın ve çoook yakışıklı hahahahahaha :))) sorunuz olursa her zaman cevaplarım kızlar foto da atabılırım ısteyene :KK3:

Arkadaslar ben bundan 4 ay önce Estetik cerrah Ercan Demıray a meme estetiği ameliyatı oldum. İnanın sonuc muhteşem! Bu kadarını ben bile beklemiyordum. Gogslerım doğumdan sonra 105 numaraya çıktı ve cok sarktı aynı zamanda sırtıma da acayip nir ağırlık vermeye başlamıştı. Zor oldu ve uzun araştırmalar sonucu bir arkadaşımın tavsıyesı uzerıne (kendısı Ercan demıray a göbek germe ameliyatı oldu ve sonuc inanılmaz o sarkık karın gıttı dümdüz bir karına sahıp.) meme estetıgı ıcın Ercan Bey in kapısını çaldım. Kendısı cok ılgılendı ve benı amelıyatlarının arasına sıkıştırdı. İlk günlerde fazla olmamakla bırlıkte ağrım oldu. Dıkıs ızlerım ılk basta belırgındı yenı yenı ıyıce silinmeye başladı ağrılarım ağrı kesıcıyle dinecek sekıldeydı. Su an goguslerım 80 bedene düştü! Ve dik göğüslere sahıbım asla yapay bır görüntüsü yok tamamen orijinal yanı kızlar hahahahahahah:) size tavsıyem böyle bır ameliyat olacaksanız kesınlıkle Ercan Beyle görüşün kendısı basta cok sert görünse de aslında cok cana yakın ve çoook yakışıklı hahahahahaha :))) sorunuz olursa her zaman cevaplarım kızlar foto da atabılırım ısteyene :KK3:

Ck gecmş olsun cnm. bnde amelyt olali 4 gun oldu. Dktrum d cup tan b cupba dustu dedi.hala sargm we direnlrm war.izler icn bi krem kullandnmi?we drnler cekilrken cnin yandmi? Bnm yrn cekilcek drnlrm:KK43:(braz tdrgnm acyck die merakettm fotnuda grmek istrm:))))

Arkadaşlar,konuyu beğenmek dışında ekleme yapmak istediklerinizi yazın.Konuyu üstte tutmaya çalışalım çünkü ameliyat olacaklar için önemli bilgiler var bu konuda.Yazdıgım şeyler ameliyat olacaklar için önemli ve çok sık sorulan soruların cevapları var..
Aslında sabit konulara alınacak bir konu ama Kazen beye özelden yazmıştım geri dönüş yapılmadı.Sizlerde bu konuda Kazene bilgi mesajı yarasanız eminim geri dönüş yapılacaktır..Arkala sayfalarda kalınca birçok kişinin dikkatini çekmiyor çünkü..
Teşekkürler..

X