Meme büyütme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler..sigara,alkol kullanımı !!!

arzumm 77 çok tşkler düşünceli bir davranış olmuş, 20 gün sonra ben de meme protezi ameliyetı olucam en azından bir şeyler oluştu aklımda sayende :KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

arkadaşlar merhaba ben yaklaşık 6 gün önce meme büyütme amaliyatı oldum meme başından hem toplama hem protez takıldı. 28 yaşındayım ve 44 kg ım. belki zayıf olmamın etkisi ile hatırlamk istemediğim şiddetli ağrılar çektim ki hala da devam eden sancılar yaşıyorum. amaliyat olmadan önce dr um bana 2 gün hafif sancılarım olacağını sölemişti ama bu başka bişiydi sadece ben değil yanımda ki refakat een yakınlarım da bi felaket yasadığımı sölüyolar halen.. o yüzden olacak olanlara tavsiyem gözlerini korkutmak değil ama dr a gercekten detaylıca herseyi sorun. benim kas altı yöntemi ile oldu amaliyatım cok zayıf olmam sanırım etken gerilme cok yasadım. şuandada yasıyorum nefes almakda zoruluk çekiyorum bu şişler ne kadar sürede iniyor lütfen olanlar yardımcı olabilirmi? baskı hissi ne kadarf sürüyor? ne zamana kadar dik uyunuyor? bu süreci bana anlatacak biri olursa çok sevinirim... lütfennnnnn

arzum sen cennetlik bir insansın. Allah senden razı olsun. her seyi şahane açıklamışsın. benım de kafamdaki soru işaretlerine cevap olmuş pek çoğu. Ben de yaz sonu düşünüyorum inşallah. kafanızı daha çoook şişireceğim :) Bu arada teklif yolladım kabul edersen çok sevinirim.

Kızlar..Forumda çok sık sorulan bir soruda ameliyat öncesi yapılmaması gereken şeylerdir..Bunu birçok defa birçok konuya yazdım ve yardımcı olmaya çalıştım.Ama yazdıgım bu bilgiler o an onlıne olan arkadaşlara yardımcı oldu.Konu arkalara kaldıkça yeni üyeler tekrar aynı soruları sormaya başladı.Bu yüzden konu açıp buldugum,bildigim bilgileri paylaşmak istedim :KK34: Bu sayede her daim yeni ameliyat olacak arkadaşlar bilgi sahibi olup daha dikkatli davranırlar :KK34:

Ameliyatınızın anestezi şekli ne olursa olsun ( lokal anestezi ya da genel anestezi ) ameliyat öncesi güvenliğiniz için ALTI saatlik kesin açlık süresi gerekmektedir. Bu altı saat içinde su dahi içmemeniz önemlidir. Eğer ameliyatınız sabah planlanmışsa gece 24.00’ten sonra, öğleden sonra planlanmışsa sabah 06.00’dan sonra herhangi bir şey yiyip içmeyiniz.

Aspirinin etken maddesini (salisalik asit) barındıran ilaçlar ve E vitamini içeren ilaçlar kanama riskinizi arttırabileceği için ameliyatınızdan 10 gün önce bu tür ilaçları kullanmayı kesmelisiniz. Eğer kullanım söz konusuysa mutlaka doktorunuza haber vermelisiniz.

Sigara içmek kandaki oksijen düzeyini azalttığı için yara iyileşmesini geciktirmektedir. Eğer sigara kullanıyorsanız ameliyattan iki hafta önce sigara kullanımı bırakmanız iyileşme süreciniz açısından çok önlemli bir faktördür..Sigara, genel anestezi konforunu ve yara iyileşmesini olumsuz etkileyebilir.Anestezi doktoru hastanın sigara tiryakisi olmasından hoşlanmaz. Sigara içen hastalar anestezi sırasında ve özellikle anestezi sonrasında uyanma döneminde birtakım sorunlar yaşar ve anestezistlerine de yaşatırlar, ancak bu yaşananları kendileri pek hatırlamadığı için ameliyattan sonraki yaşantılarında da sigara içmeye devam ederler .

Eğer sigara içiyorsanız bir an önce bundan vazgeçmeniz en doğrusudur, çünkü sigaranın yıllardır yapmış olduğu tahribatın iyileşmesi bıraktıktan sonra uzun zaman alır.
Ameliyattan birkaç gün önce sigarayı bırakmış olmanın ne size, ne de anestezistinize herhangi bir faydası yoktur. Kendinize ve anestezi doktorunuza yapacağınız en büyük kötülük ise ameliyattan birkaç saat önce sigara içip ameliyathaneye gelmektir.Hastaların sigarayı bırakmadıkları takdirde birçok sağlık sorunuyla karşılaşabilir. Sigara içen hastalar ameliyathanede genel anestezi aldıklarında normal sigara içmeyenlere oranla daha fazla anestezi ilacı ve gazlarına ihtiyaç gösterirler. Yine ameliyat sırasında kan basınçlarını kontrol altında tutmak diğerlerine göre daha güç olmaktadır. Ayrıca sigara içenler ameliyat bittiğinde uyandırılırken daha fazla bronşiyal sekresyona sahip olduklarından zorluk gelişmekte ve uyanma süresi göreceli de olsa uzamaktadır.Artan sekresyonlar dışarı çıkarılamazsa akciğerde küçük tıkaçlara neden olmakta ve bu da akciğerde fonksiyon dışı alanlara yol açmaktadır. Bu sekresyonu çıkartmak ve tıkaçları açmak için refleks olarak öksürme ihtiyacı ortaya çıkar. Her öksürük ağrıyı arttıracağı için kişi bu refleksi baskılayabilir ve bu da tıkaçların yerinde kalmasını sağlar. Bu durumda akciğer iltihabı olayları gelişir. Eğer öksürmeye devam ederse ameliyat sonrası morlukları ve şişlikleri artar. Ayrıca cerrahi kapama sırasında konan dikişler gevşer veya açılabilir. Hatta cerrahi alanlarda kanamalara yol açabilir.
Ameliyattan bir hafta öncesine kadar alkol kullanmamaya özen gösteriniz.

Ameliyatınız öncesinde herhangi bir zamanda geçirdiğiniz önemli bir hastalık, alerji ya da kronik rahatsızlıklarınızı ( hipertansiyon, şeker hastalığı, geçirilmiş ameliyat vb. ) ve sürekli kullandığınız ilaçları ( antidepresan, hormon ilaçları, doğum kontrol ilaçları, gingobloba, ginseng vb. ) mutlaka doktorunuza bildiriniz. Gerekirse bunlara yönelik olarak ek tahliller istenebilir.
Operasyonun adet sonrası dönemde gerçekleştirilmesi vücutta oluşabilecek ödemi azaltmak açısından tercih edilir.
Ameliyat öncesinde doktorunuzun sizden istemiş olduğu tetkikleri mutlaka yanınızda getirmelisiniz. ( Tomografi, ultrason, mamografi vb. )
Ameliyattan bir gece önce banyonuzu yapıp, iyi bir uyku uyumaya dikkat ediniz.

Ameliyat sabahı size bildirilen saatte hastanede olmaya özen gösteriniz.

Hastaneye gelirken rahat kıyafetler giyiniz, makyaj yapmayınız, oje ve takı kullanmayınız. Değerli eşyalarınızı evinizde bırakınız.

Solaryum, ağır kar veya güneş yanığı ameliyat öncesi önerilmez.

Ameliyat öncesi soğuk algınlığı-boğaz ağrısı hissederseniz lütfen doktorunuzu bilgilendirin.

Benden bu kadar,aklıma gelen başka birşey olursa tabiki yine yazarım,atladıgım birşey varsa sizde ekleme yapabilirsiniz arkadaşlar :KK19:
Herkese başarılı,hayal ettikleri bir ameliyat ve sonrası diliyorum arkadaşlar... Herşey gönlünüzce olsun...Sevgiler.. :KK54:

Ameliyatı yakın biri olarak sana çok teşekkür ederim arzum oradan buradan toplama bilgilerle bir yere kadar gelmiştim. Ama çok yardımcı oldun paylaşımlarınla, herkese her zaman olduğun gibi.kızlar yorum yapalım ve konu hep üstte kalsın arzum dediğin gibi.bi de arkadaşlık talebimi kabul etsen süper olacak 2 hafta oluyor sanırım cicişlerini çok merak ediyorum da :2:

arzum sen cennetlik bir insansın. Allah senden razı olsun. her seyi şahane açıklamışsın. benım de kafamdaki soru işaretlerine cevap olmuş pek çoğu. Ben de yaz sonu düşünüyorum inşallah. kafanızı daha çoook şişireceğim :) Bu arada teklif yolladım kabul edersen çok sevinirim.
Allah hepimizden razı olsun canım :KK54: İnşallah hayırlısı ile sende ameliyatını sorunsuz bir şekilde olup mutlu olursun :KK19: Kabul ediyorum teklifini :KK34:
Ameliyatı yakın biri olarak sana çok teşekkür ederim arzum oradan buradan toplama bilgilerle bir yere kadar gelmiştim. Ama çok yardımcı oldun paylaşımlarınla, herkese her zaman olduğun gibi.kızlar yorum yapalım ve konu hep üstte kalsın arzum dediğin gibi.bi de arkadaşlık talebimi kabul etsen süper olacak 2 hafta oluyor sanırım cicişlerini çok merak ediyorum da :2:
Rica ederim canım :KK19: Bazı bilgilerin toparlanması gerekiyordu.Sürekli aynı sorulara cevap yazmakta zor oluyor sonuçta :KK34: Seninde teklifi kabul ettim :KK34: 2 hafta oluyor sanırım demişsin ? Onu anlayamadım ama :44:

Allah hepimizden razı olsun canım :KK54: İnşallah hayırlısı ile sende ameliyatını sorunsuz bir şekilde olup mutlu olursun :KK19: Kabul ediyorum teklifini :KK34:

Rica ederim canım :KK19: Bazı bilgilerin toparlanması gerekiyordu.Sürekli aynı sorulara cevap yazmakta zor oluyor sonuçta :KK34: Seninde teklifi kabul ettim :KK34: 2 hafta oluyor sanırım demişsin ? Onu anlayamadım ama :44:

Vallahi de 1 saattir fotoğraflarına bakıyorum inan tek kelimeyle ha-ri-ka olmuş sadece göğüs değil hepsiiiiii :KK16: 2 hafta önce ekledim demeye çalışmıştım. Çokk teşekkür ederimmm...Canım dememde bir sakınca yoksa ben de sana öyle hitap etmek isterim, çünkü çok içtensin ve seni kendime çok yakın buluyorum :KK17: hatta yaşını öğrenirsem ve benden 1 hafta bile büyüksen abla demeyi,dert yanmayı,akıl danışmayı daha çok isterim..gerçi benden ufak duruyosun fotolarda :21: çok sorum var,bu ay nasipse ameliyat olucam ben de ve senin bilgilerine,desteğine ihtiyacım var canımmm :KK16:

Vallahi de 1 saattir fotoğraflarına bakıyorum inan tek kelimeyle ha-ri-ka olmuş sadece göğüs değil hepsiiiiii :KK16: 2 hafta önce ekledim demeye çalışmıştım. Çokk teşekkür ederimmm...Canım dememde bir sakınca yoksa ben de sana öyle hitap etmek isterim, çünkü çok içtensin ve seni kendime çok yakın buluyorum :KK17: hatta yaşını öğrenirsem ve benden 1 hafta bile büyüksen abla demeyi,dert yanmayı,akıl danışmayı daha çok isterim..gerçi benden ufak duruyosun fotolarda :21: çok sorum var,bu ay nasipse ameliyat olucam ben de ve senin bilgilerine,desteğine ihtiyacım var canımmm :KK16:
Canım benimm.. :KK16: Çok teşekkür ederim,içinden nasıl geliyorsa öyle hitap edebilirsin canım :KK34:

Tabiki,bilgim dahilinde yardımcı olmaya,bilgilendirmeye çalışırım :KK19: Bunun için buradayım :KK34:

Canım benimm.. :KK16: Çok teşekkür ederim,içinden nasıl geliyorsa öyle hitap edebilirsin canım :KK34:

Tabiki,bilgim dahilinde yardımcı olmaya,bilgilendirmeye çalışırım :KK19: Bunun için buradayım :KK34:

:nazar: :KK16: :KK19: Hükümet gibi mi deseem,taş mı bilemedim :KK16: canım sorularıma yavaştan başlalayım o zaman ; bu sütyene ne diyoruz yarım sütyen mi?

:nazar: :KK16: :KK19: Hükümet gibi mi deseem,taş mı bilemedim :KK16: canım sorularıma yavaştan başlalayım o zaman ; bu sütyene ne diyoruz yarım sütyen mi?

Bence de :KK9: Benim hayalim de bunları giyebilmek ameliyattan sonra hem spor hem değil. Ama ne diye alıcam bilmiyorum. Yarım sütyen diye arattım pek örnek çıkmadı adı ne acaba :KK31:
Yarım Cup Sütyen bu canım :KK34: Gögsün üst bölümünğ açıkta bırakır,dekolteyi daha fazla ve hoş gösterir :KK34:

Konu ile alaksı olmayan soruları verecegim linkte sorarsan daha iyi olur :KK66: http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=529663

Konumuz dağılmasın,rahat rahat sohbet edelim :KK34:

Yarım Cup Sütyen bu canım :KK34: Gögsün üst bölümünğ açıkta bırakır,dekolteyi daha fazla ve hoş gösterir :KK34:

Konu ile alaksı olmayan soruları verecegim linkte sorarsan daha iyi olur :KK66: http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=529663

Konumuz dağılmasın,rahat rahat sohbet edelim :KK34:

tamam canım geçtim oraya ben yeniyim ya buraya ne kadar çok yorum yazılırsa konun üstte kalır diye düşünmüştüm ak etmeye çalıştım ama..neyse :KK30:

tamam canım geçtim oraya ben yeniyim ya buraya ne kadar çok yorum yazılırsa konun üstte kalır diye düşünmüştüm ak etmeye çalıştım ama..neyse :KK30:
Konu artık sabit konularda zaten,geriye gitmez :KK66: Bazen konu ile alakasız yorumlar yapılınca editörlerden uyarı mesajları geliyor,böyle bir durum ile karşılaşılmasın diye söyledim canım benim :KK19:

Konu artık sabit konularda zaten,geriye gitmez :KK66: Bazen konu ile alakasız yorumlar yapılınca editörlerden uyarı mesajları geliyor,böyle bir durum ile karşılaşılmasın diye söyledim canım benim :KK19:

:KK16: çok ince ruhlusun sen.. ben hiç üzülmem niyeti iyi olan insanlara ki :21: hem sabit olduğuna çok sevindim o zaman skıntı yok arzum canım bu arada ben de ameliyat maceramı anlattığım başlığımı açmıştım oraya da ben beklerim seni hem orda daha rahat sorarım herşeyi sana :KK54:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=713056

Ben 2 aydır demir eksikliği için tedavi görüyorum, bu tedavi düzelene kadar sizce ameliyat işi yatar mı? Temmuz başı gibi gideceğim doktora inşallah o zamana kadar düzelir değerlerim.. Bu yaz olsun bitsin istiyorum artık..

bende bakmak istiyorum ama çok merak ettim :KK70: :KK1::KK1:
bende 17 haziranda olacağım . bende yardımlar bekliyorum :KK16::KK16:

X