Bebek Beslenmesi sma gold mama kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Önceden kulak çöpünü zeytinyağı ile makatına sürer uyarırdık. Yardımcı olurdu. Sonra kendi kendine yaptı birgün. Artık yağ ile uyarmıyorum. Mesela neredeyse 3gün olmak üzereydi ki bu sabah yaptı kakasını. Kakasını yapma düzeni bu olabilir diyorum. çünkü kakası yumuşak. Sertlik yok. Demek ki kabız değil. Önceden bariz çakıl taşı gibi çıkarırdı yavrum. Ben zamanla kendi kendine bağırsaklarının alışıp düzeleceğini düşündüm. Çok şükür ki öyle oluyor gibi :)
arada benimde ayni senin anlattigin gibi oluyor. ama sonra duzen yine bozuluyor. bi oluyor bi olmuyor. umarim duzelir.

arada benimde ayni senin anlattigin gibi oluyor. ama sonra duzen yine bozuluyor. bi oluyor bi olmuyor. umarim duzelir.
İnşallah düzelir. Eğer yapamazsa zeytinyağı içirmeyi ya da makatına sürmeyi dene. Karın cimnastiği yaptırmak baya işe yarıyor. Kayısı da veriyormuşsun. Bence düzene girer :)

Benim oğlum bir süre sma mama yedi, kızım ise sma mamayı hiç yemedi, yedirmeyi başardığımız zamanlarda da ya kustu ya kabız oldu. Oğlum sma yı çok seviyordu ama kusmaları çok fazlaydı. Sonra birgün kontrolde çok fazla kustuğunu söyledik ve dr reflü olabilir ama bazen mamalar da yapıyor dedi, bir de mamayı değiştirin bakalım dedi. Sonra hipp organik mamaya geçtik, kusmalar bıçak gibi kesildi, kabızlık sorunu da olmadı. Bazı mamaları bebekler reddedebiliyor biraz da seçimi bebekler yapıyor.

amin amin amin:) insallah. tanidik birinin 1,5 yasinda kizi var. 5 kere kakasini yaptigini biliyorum gunde hemde sastim kaldim ya.
Hey maşallah :KK70: valla ben zeytin tanesi kadar bile kaka görsem mutluluktan çıldırıyordum. Bir ara hadi canım hadi annem ıkın e e e eeee diye başında doğum yaptıran ebeler gibiydim :KK70: çok şükür en azından o uğraşlar azaldı.

Hey maşallah :KK70: valla ben zeytin tanesi kadar bile kaka görsem mutluluktan çıldırıyordum. Bir ara hadi canım hadi annem ıkın e e e eeee diye başında doğum yaptıran ebeler gibiydim :KK70: çok şükür en azından o uğraşlar azaldı.
ay hic gulcem yoktu :))))
bende sevincten deliriyom valla

Bebeğim üç aylık sütüm az olduğu için mama veriyorum başta aptamil vermiştim çok gazı oluyordu ve sürekli ishaldi sonra mamayı değiştirdik eşim hero baby almıştı çok iyi geldi gazı ishali düzeldi ama ben sma hakkında olumlu Yorumları duyunca denemek istedim ve bebeğime iyi gelmedi kabız sürekli huysuz ve kakasını yeşil çimento renginde yapmaya başladı her bebeğe her mama iyi gelmiyor bizimki hero baby i beğendi ona devam edeceğim

bende gayet memnunum SMA dan doktorum söylemişti. minirome.com dan almıştım 2 güne elimde oldu, bazı haftalar kampanya yapıyorlar acelen yoksa bekle derim, ama fiyatları zaten uygun aynı gün kargo olması daha avantajlı hale getiriyor.

Bazen eşantiyon birşeylerde koyuyorlar ellerinde oldukları zaman :)

Kızlar 15 günlük bir oğlum var 2 gündür bitmek bilmeyen ağlama krizlerimiz nedeniyla hastaneye gittik, yavrum açliktan ağlıyormuş sütüm beslemiyormuş kuzumu çünkü 15 günde sadece 300 grm almışız..

Neyse doktorumuz sma gold mama verdi 3 saatte bir mama vericem arada anne sütüne devam edicez yine..

bu mamayi daha önce duymamistim kullanan arkadaşlar varmı memnunmusunuz?
Canım bende daha bu gun geldim doktordan benimde bebegim 22 gunluk 3600 dogmustu suan 4100 doktor 4300 olmasini beklerdik dedi. Mama cok vermk istemiyordum az veriyordum cok aglsdiginda ama Mecbur vericem . bana 40 ml gunde 4 kere fln ver dedi mamanin uzerindeki yazana uyma yoksa sindirim problemi olur dedi. Ve ben hangi doktora gittiysem ve kime sorduysam Sma ve aptamil önerdiler en iyileri onlarmis. Ama aptamil kabız yapiyomus. Araştirdim Gdo su en dusuk mamalar onlar . ben tavsiye ediyorum .
Allah butun annelere kolaylik versin . benim bebegimde hiç susmadan agliyo :KK43:

aptamil kullanıyorum. kızım 13 günlük. başta problem yaşamadım ama zaman gectikce ictikten sonra kusma oluyor. bi de bebeğimin agzında kalıntısı kalıyor. agzını temızlesın diye bi çay kaşıgı su veriyorum bende.

sanırım mama agır geliyor. sma denesem mi diye düşünüyorum.

Kızlar 15 günlük bir oğlum var 2 gündür bitmek bilmeyen ağlama krizlerimiz nedeniyla hastaneye gittik, yavrum açliktan ağlıyormuş sütüm beslemiyormuş kuzumu çünkü 15 günde sadece 300 grm almışız..

Neyse doktorumuz sma gold mama verdi 3 saatte bir mama vericem arada anne sütüne devam edicez yine..

bu mamayi daha önce duymamistim kullanan arkadaşlar varmı memnunmusunuz?

ben iki çocuğumuda hipp organik mama ile büyüttüm sütüm doyurmadığı için dr umuz önerdi oğlumda kızımda hipp ile büyüdü ne gaz nede başka bir sorun yaşadık sonuçta piyasadada güvenle kullanılan bir mama hangi anne destek istese seve seve güvenle öneririm.

Bende dogdugundan beri similac kullanıyorum ama kabız yapıyor 3gün kakasını yapamadıgı oluyor gaz sorunu oluyor . Sadece sütümü sagıp verdigim gunler azalıyor kabızlıgı ve gazı. Simdi hipp aldim kullanip gorucez bakalim

X