Tüp Bebek İle Hamile Kalanlar Buraya 2013

kızlar bu arada ben geçen pazartesi günü kesemi gördüm.hemde karnımdan.tüp bebek merkezine gitmedim uzak ve havalar kötü.kendi doktorunuza da gidebilirsiniz dediler bana.bende kendi doktoruma gittim.bu salı yada çarşamba tekrar çağırdı bakalım bebişimi görürürm işallh.kalp atışınıda göreyim sağlık ocağına da kayıt yaptıracağım.orasıda takip ediyormuş sanırım aşılar falan oluyormuş.

günaydın kızlar..evet ya bizim sağlık ocağına ne zaman kayıt olmamız gerekiyo acaba.keseyi gördük ama daha kalp atışlarını duymadık rabbim nasip ederse haftaya gitcez.acaba ondan sonramı gidip kayıt olsak ???

ben sağlık ocağına iğne olmaya gidiyordum pozıtıf sonucu söyleyınce hemen kaydımı yaptılar. sizde beklemeyın bi an önce bildirin aşılarımızı orda olucaz.

congueror afiyet olsun bol bol ye Ayva yiyince çocuk gamzeli olur derler :)))

kızlar bulantı kusma yaşayan varmı.?ya ara sıra kokudan öğürdüğüm oluyor ama henüz bulantı-kusma başlamadı.şimdi diyeceksiniz ne güzel işte diye ama.bazı yerlerde okumuştum gebelik hormonları iyi çalışınca olurmuş diye.afedersiniz ama ..............dan nem kapmaya başladık :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ne farkeder sonuçta yemiş olursun ayvayı.. :)))

bulantı kusma yok ama kokulara hassasiyetim var

kızlar bulantı kusma yaşayan varmı.?ya ara sıra kokudan öğürdüğüm oluyor ama henüz bulantı-kusma başlamadı.şimdi diyeceksiniz ne güzel işte diye ama.bazı yerlerde okumuştum gebelik hormonları iyi çalışınca olurmuş diye.afedersiniz ama ..............dan nem kapmaya başladık :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

bendede hiç yok bulantı aşerme filan.banada tuhaf geliyo ama herzaman herkesde olmaz diyorlar.

asis canım listede yap bari tam olsun..allah nasip ederse ilerde cinsiyetlerimizi de yazarız:nazar::nazar::KK49:

mrb arkadaşlar öncelikle bu sayfayı çok güzel düşünmüşsünüz inşallah hepimize hayırlı gelir...ben 5. haftamda ilk muayenemi oldum iki tane kese gördük, geçtiğimiz pazar kanamam vardı doktora gittik sadece pıhtılaşma varmış ilaç vermedi, yarın yine kontrolüm var. ayrıca pazar günü kalp atışlarını da duyduk çok güzel bi duyguydu iki tane çok hızlı bir şekilde atan kalp...bulantım yok baş dönmesi yok bazen hamile değilmişim gibi oluyor.. ama herkes de olmuyormuş bana doktorlarım ikiz olduğu için çok ağır geçer falan demişlerdi ama öyle olmadı inşallah bundan sonra da olmaz...

kızlar beslenmeniz için özellikle neler yiyorsunuz... bu dönemde
yada neler yememek gerekiyor?
ben maydonozun çok tüketilmemesini duymuştum mesela
hepımızın ortak sorunu aslında bu ..ya bır de bunaldım ben cevremde ye ye ye dıye konusanlardan..neyı ne kadar yememız gerekıyor aslında bılsek herkese cevap olur bız de hem vıcdan azabı cekmemıshem de guzel beslenmıs oluruz:)
Yeni gebişler bundan sonra bebeklerimiz için yaşıcaz yediklerimize dikkat edicez ben yasak listesini yapayım sizlere
Asitli içecekler
Salam
Sosis
Sucuk
Çiğköfte
Dondurulmuş gıdalar
Hazır çorbalar
Pudingler
Maydanoz
Semizotu
Kabak çekirdeği
Nar kendiside suyuda yasak

Yenmesi gerekenler
Hergün 3 öğün yemek ve ara öğünler
2 bardak süt
1 kase yoğurt
Bol meyve

Afiyet olsun

Haa unutmadan kabız olursanız her sabah 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve ardından ılıksu en doğal çözüm
saol canım aldım notlarımı:):)
nar mı ?? narı dün akşam özellıkle alıp yedim :))
çiğköfteyide çok severım transferden sonra çook canım çekmişti yemiştim :))

sütle kahvaltı yapıyorum gün arası 1kasede yoğurt yıyorum. sabah aç karnına 1 kaşık pekmez içiyorum.
cıg kofteyı etsız yemıstım transfer donemı canım ıstemıstı 3 gun ustuste yedım hatta:):)
Ya kızlar ben üzüldüm şimdi sordu arkadaşımız bende bildiklerimi yazdım pişman oldum tabiki tıp okumadım en iyisi herkez doktorunun önerisine kulak versin :KK43:
olur mu canım sen yardımcı oldun ıste ne guzel bıze
kızlar çay için ne dıyorsunuz???

ben çayı severım kahvaltıyı sütle yapmaya basladımda akşam yemeğinden sonra mutlaka içeriz 2-3 bardak..

asitli içecek kola vs içmiyorum ama

maden suyu içiyorum minerallerden dolayı faydası oldugunu bılıyorum hamılelıkte
ben acık sarı cay ıcıyoruz faranjıtım var maelsef bıseyler bogazımı yumsatsın dıye..maden suyunu ben de duymustum ama asıtlı oldugu ıcın cesaret edemedım aslında mıde bulantısına da ıyı gelır dımı ..
bende bugün hep web sitelerınden bu beslenme konusunu araştırdım birde CİĞER yememeliymişizzz
bu dogruysa gercekten cok sevınırım canım:):)bana haftada ıkı yedırıyor cevremdekı canıler:)
kızlar benımde ekşi şeyler hoşuma gidiyor böyle limonlu sirkeli salataya bayılıyorum bu ara
ben de:):)
ye ekşiyi çıkar ayşeyi :)))))
özlemcım tanıdıgım eksı yıyenlerın cogunun oglu oldu ya:):)bakalım goruces nasıpse ınsallah:)
Merhaba kizlar. Bende dun ikizlerimin olacagini ogrendim kalp atislarini gorduk cok sukur. Suana kadar hicbir sikayetim yok bulanti falan. Ama bugun aksam uzeri cok az kanamam oldu pembemsi. Sonrasinda kahverengi lekeye dondu cok korkuyorum bisey olcak diye :KK43: doktorum kanama kirmizi ve agrili olmadikca korkma dedi ama elimde degil. İznim bitiyo haftaya ise doncem ve ayakta duruyorum gunde 5 saat kadar. Rabbim hepimizin kucagimiza almayi nasip etsin....
hayırlı olsun ıkızlerın canım:):)
merhaba arkadaşlar kasımda transferim oldu ve üçüzlere hamileyim çok zor bi dönem geçiriyorum psikolojik olarak... doktorum bebeklerden birini sonlandırmamız gerektiğini söyledi bunca yıl bekledikten sonra göz göre göre nasıl son verilecek bilmiyorum..çarşamba kontrolüm var doktor belki kendiliğinden sonlanabilir dedi şimdi tek duam rabbim bu işlemi bize bırakmadan kendisi yapar inş..
kendılıgınden sonlanır da ınsallah uzulmezsın canım
merhaba kızlar...topic bayağı ilerlemiş...dün kan testimi kan değerim:424 ama kaç gündür karnım şişiyordu kasık ağrım vardı ama dünden beri daha iyiyim yok belirtler...kendi kendime korkuyorum yaaaaaa....bu arada kan pıhtılaşma testi yaptırmadım ne kadar sürede çıkıyor?kafama takılıyor...yaptırsam mı acaba şimdi diye...

bir de yatakta geriliyorum farkında olmadan gece uyanıyorum resmen...sakıncası olurmu kızlar...
zaten onun ıcın ılac kullanmıyormusun canım..pıhtılasma testı hemen cıkıyor dıye bılıyorum ben..
günaydın kızlar..evet ya bizim sağlık ocağına ne zaman kayıt olmamız gerekiyo acaba.keseyi gördük ama daha kalp atışlarını duymadık rabbim nasip ederse haftaya gitcez.acaba ondan sonramı gidip kayıt olsak ???
ben keseyı gorunce yaptrdım kaydımı canım..zaten 20.haftaya kadar gormıcekmısız onları:)oyle dedı hemsıre bana ası donemı arayıp cagırıcaklarmıs..
benim bildiğimde ayvayı bi başını bide diğer tarafını kesip biri sağ tarafınla diğerini sol tarafınla çiğnenince oluyo diyorlar:KK52::KK52:
gamzelı gamzelı guzel yakısıklı hayırlı elı ayagı tam aklı zekası yerınde cocuklar nasıp olsun hepımıze ınsallah:)

sadece koku hassasıyetı var canım sımdılık..dua edıyorum 2 hafta daha olmasın ben ogretmenım:KK43:( mahvolurum yoksa

mrb arkadaşlar öncelikle bu sayfayı çok güzel düşünmüşsünüz inşallah hepimize hayırlı gelir...ben 5. haftamda ilk muayenemi oldum iki tane kese gördük, geçtiğimiz pazar kanamam vardı doktora gittik sadece pıhtılaşma varmış ilaç vermedi, yarın yine kontrolüm var. ayrıca pazar günü kalp atışlarını da duyduk çok güzel bi duyguydu iki tane çok hızlı bir şekilde atan kalp...bulantım yok baş dönmesi yok bazen hamile değilmişim gibi oluyor.. ama herkes de olmuyormuş bana doktorlarım ikiz olduğu için çok ağır geçer falan demişlerdi ama öyle olmadı inşallah bundan sonra da olmaz...

canm merhaba benim değerimde 454 çıktı seninki 500-100-2200 şeklinde artmıştı hatırlıyorum...2.testim yarın inş.artar....bu arada ne pıhtılaşması koorkuyorum zaten bende o testi yaptırmadım diye...sen de hiç belirti olmamışmıydı...bende düne kadar şişlik ve sancı vardı ama bugün daha iyiyim...korkuyorum o yüzden...

canm merhaba benim değerimde 454 çıktı seninki 500-100-2200 şeklinde artmıştı hatırlıyorum...2.testim yarın inş.artar....bu arada ne pıhtılaşması koorkuyorum zaten bende o testi yaptırmadım diye...sen de hiç belirti olmamışmıydı...bende düne kadar şişlik ve sancı vardı ama bugün daha iyiyim...korkuyorum o yüzden...

ikizleremi hamilesin. banada 2 embriyor koydular ama ilk testim 153 2. testimde 321 çıktı. sanırım teki tuttu. olsun bunada razıyım ben.

ikizleremi hamilesin. banada 2 embriyor koydular ama ilk testim 153 2. testimde 321 çıktı. sanırım teki tuttu. olsun bunada razıyım ben.

Hiç belli olmaz cnm 12. Gün değeri 100 olup üçüze hamile olan bir arkadaş yazmıştı bana ve doğmuş kızları 2,5 yaşındalarmı

kızlar selam:) bıse sorucam hanı sut ıcmemız gerekıyor ya ben ıcemıyorum cok fazla ..mıdemı rahatsız edıyor sutlac yapıp yesem yıne aynı olur mu?

X