Normal doğum isteyenler mutlaka okusun benim doğum hikayemi:)

ahhh canım beniim allah analı babalı büyütsün kocaman kocaman sarıl bebişine bende normal doğum istiyorum allah yardım ederse normal olacak gerçi benim için çok erken ama 4 ayın içindeyim ve henüz hiç kilo almadım böyle giderse bebektede bir sağlık sorunu olmazsa normal doğum olur diyi doktorum.izmir aliağada oturuyorum menemende sada hastanesinde doğum yapıcam herşeyin normali en güzeli. etrafımda normalide sezeyanıda yapan var ikisi arasındaki farkı gözle görünce insan daha bilinçli tercih ediyo doğumunu. ne güzek inş tüm isteyenler senin gibi normal doğum yapar hayatım. sende bizim için dua et de bizde sorunsuz bir hamilelik geçirelim :)

bende bunu anlamıyorum yaa
avrupada son ana kadar bekliyorlarmış normal doğum için
bizim ülkemiz adam olmaz

bende normal istiyorum inşallah doktorumda benden yana.rabbim hepimizi bir avazda kurtarsın.benim sayılı günlerim var rabbim yardımcımızolsun:)

Benim tek korkum doğum sonrası oluşan yırtık kesik ve dikiş olayı. ..doğum bir şekilde olur allahın izniyle ağrı çekilir ve biter elbet...Fakat oluşan yırtık ya da kesilme ve sonucunda atılacak dikiş. ..Bunlar beni inanılmaz derecede korkutuyor düşündükçe daha da artıyor korkum. herkesin canı tatlıdır tabiki ama ben biraz da bu konularda zayifim dayanamam endişesi de var ya o yırtık kesik Heme iyi olmazsa ya dikişler çok acirsa nasıl koruyacagim vajinada bozulma olabilir ve sonrasındaki ilişki. ..aklımda binbir soru...:KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Benim muayeneye gittiğim özel hastahanenin dr'u çok tavsiye edilen beğenilen bir doktor ben de beğeniyordum. Ancak 39. haftamda ödemlerden duyduğum rahatsızlığı anlattığımda istersen yarın seni sezeryana alalım dedi. O lafı demesiyle ben sırf son anda bana doğum zor seni sezeryan yapacağız demesinler diye devlette yaptım doğumumu. Çok zor ve acılı geçti evet ama o kadar sancılı geçen sürecin ardından hiç yatmadan kendi çocuğunla ilgilenebilmek harika birşey. şimdi gene hamileyim. Nasipse zor bir deneyim yaşamama rağmen normal doğum istiyorum. Elbette doğum anında riskler oluşuyor ve sezeryanı mecbur kılıyorsa yapılmalı ama yok bebeğin kafası iri yok şöyle böyle diyerek bahanelerle sezeryana alan doktorlar ya da normal doğumdan korkup sezeryan olmak isteyen anneleri anlamak zor. Ameliyat sonuçta en zoru değil mi? Doğum sırasında acı ve sancıdan öleceğimi sanan hatta sonrasında psikolojisi bir süre bozulan ben halen normal doğum istiyorsam bence normal doğuma engel durumu olmayan herkes yapabilir.

X