Normal doğum isteyenler mutlaka okusun benim doğum hikayemi:)

Kardelen1985

Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2012
25
12
Merhaba,
Yeni doğum yapmış bir anne olarak (kızım henüz 13 günlük) benim doğum hikayem biraz zorlu oldu. Çok kolay ve rahat hamilelik geçirdim.Hamileliğim boyunca hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım tum işimi kendim yaptım. Hatta doğumdan 1 gün önce bile tüm evimi temizleyip öyle gittim doğuma:) Hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren normal doğum istedim sürekli dua etiim Allah'ım bana bu güzelliği yaşat diye. Çünkü bu güzel duygunun biz kadınlara verilen bir nimet olduğu düşünüyorum ve ilk hamileliğim olduğu için sezeryan olmaktan ve bu duyguyu bir daha yaşayamamaktan cok korkuyordum. Hamileliğim süresince 3 doktor değiştirdim.ilk doktorum daha bebeğim 12 haftalıkken sezeryan yanlısı olduğunu kendisininde sezeryanla doğum yaptığını normal doğumun riskli olduğunu anlattı, tabi ben hemen doktor aramaya başladım.internetten bakıp baska bır doktora gittim ve doktorumu cok seviyordum ta ki kızım 41haftalık olup hala gelmeye niyetli olmadığını gösterene kadar. İlk günden beri normal doğumu savunan doktorum 41.haftada ben risk alamam bebek kakasını yapar ve ölebilir sorumluluk kabul etmem dedi o an şok geçirdim çünkü bebeğim cok iyiydi suyum iyiydi hareketleri iyiydi. Beni sezeryana zorluyordu bense suni sancıyı denemek istiyordum bana bu şansı bile vermedi. Hiç korkmadan evime daha yakın bir hastanede başka doktora gittim ve acıkca suni sancıyla doğurup doğuramayacıı sordum gittiğim doktor doğurabilirsin deyince 1 gün sonra gidip hastaneye yattım ve 16 saatlik uzun bir süreden sonra meleğimi kucağıma aldım.epidural normal doğum yaptım ve herşey harikaydı,bir daha hamile kalsam yine normal doğum yapmak isterim. Doğumdan yarım saat sonra hemen ayaga kalkabildim kızımı doya doya emzirdim ve inanılmaz derecede kolay kilo verdim şuanda göbeğimden eser yok, herkese normal doğumu tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Bende normal doğum istiyorum bunları okuyunca iyice cesaretleniyor insan tebrikler darısı başımıza.

allah analı babalı büyümesini nasip etsin canım darısı başımıza inşallah:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Amin cnm ins darısı basınıza bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız. Herşey yolundaysa normal doğumu deneyin derim artık hastaneler çok gelişmiş ağrısız doğum mukemmel birşey:)

Merhaba,
Yeni doğum yapmış bir anne olarak (kızım henüz 13 günlük) benim doğum hikayem biraz zorlu oldu. Çok kolay ve rahat hamilelik geçirdim.Hamileliğim boyunca hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım tum işimi kendim yaptım. Hatta doğumdan 1 gün önce bile tüm evimi temizleyip öyle gittim doğuma:) Hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren normal doğum istedim sürekli dua etiim Allah'ım bana bu güzelliği yaşat diye. Çünkü bu güzel duygunun biz kadınlara verilen bir nimet olduğu düşünüyorum ve ilk hamileliğim olduğu için sezeryan olmaktan ve bu duyguyu bir daha yaşayamamaktan cok korkuyordum. Hamileliğim süresince 3 doktor değiştirdim.ilk doktorum daha bebeğim 12 haftalıkken sezeryan yanlısı olduğunu kendisininde sezeryanla doğum yaptığını normal doğumun riskli olduğunu anlattı, tabi ben hemen doktor aramaya başladım.internetten bakıp baska bır doktora gittim ve doktorumu cok seviyordum ta ki kızım 41haftalık olup hala gelmeye niyetli olmadığını gösterene kadar. İlk günden beri normal doğumu savunan doktorum 41.haftada ben risk alamam bebek kakasını yapar ve ölebilir sorumluluk kabul etmem dedi o an şok geçirdim çünkü bebeğim cok iyiydi suyum iyiydi hareketleri iyiydi. Beni sezeryana zorluyordu bense suni sancıyı denemek istiyordum bana bu şansı bile vermedi. Hiç korkmadan evime daha yakın bir hastanede başka doktora gittim ve acıkca suni sancıyla doğurup doğuramayacıı sordum gittiğim doktor doğurabilirsin deyince 1 gün sonra gidip hastaneye yattım ve 16 saatlik uzun bir süreden sonra meleğimi kucağıma aldım.epidural normal doğum yaptım ve herşey harikaydı,bir daha hamile kalsam yine normal doğum yapmak isterim. Eğer normal doğum istiyorsan sonuna kadar direnin doktorların siZi korkutmasına izin vermeyin. Doğumdan yarım saat sonra hemen ayaga kalkabildim kızımı doya doya emzirdim ve inanılma derecede kolay kilo verdim şuanda göbeğimden eser yok, herkese normal doğumu tavsiye ederim.

:KK9::KK9::KK9:

Çok güzel bir doğum hikayesi, maşallah :nazar: :nazar:
Rabbim seni ve evladını nazarlardan saklasın inşallah...
Şimdi o mis gibi kokar, Allah'ım ne güzel şeydir o... :KK16: :KK16:

Benim annemde 3 çocuk doğurmuş ve hepsi normal doğumla.
O da der her zaman en sağlıklısı normal doğumdur, sezeryan ne kadar olmasa bir ameliyat.
Mecburiyetler dışında (kordon dolanması, bebeğin ters gelmesi vs.) sağlık sorunları haricinde kesinlikle normal doğum yapılmalı diye savunur.
Bende bebek düşünüyorum, daha hamile değilim...
Allah nasib ederse bende senin görüşündeyim...
Rabbim hayırlısını versin inşallah... :KK34:

ömürlü olsun bebeğiniz:nazar:.ben hamile değilim ama doğumdan okadar çok korkuyorum ki hele ki normal doğumdan.ama hikayenizi okuyunca içime su serpildi sanki.paylaşımınız için teşekkürler

Ne kadar cesaretlisiniz,sizi canı gönülden tebrik ediyorum.SSVD konusunda doktorum beni yarıyolda bıraktı ama şuan hangi hastaneye beni alor düşüncesindeyim :KK43:

Ben İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum doğumumu da Kurtkoyde yeni açılam Emsey Hospital da yaptım doktorumda Gulcan Akdemir. Normal doğum istiyorsanız cesaretli olun inanın bende sizin gibi düşünüyordum,hamileliğimin 41.haftasındaydım ve beni hangi doktor kabul eder diyordum. Ama hala benim doktorum gibi doktorlar var şükürler olsun ki:) Rabbim bana bu güzel duyguyu yaşattı gerçekten isteyen herkese yaşatır inş.

Allah analı babalı sağlıkla büyütsün.

Normal doğum taraftarıyım ne var ki doktor sezeryan derse asla itiraz etmem, zira bununla ilgili kötü hikayeler duydum. En son birini anneme anlattığımda 'annem ne biçin haberler okuyorsun sen öyle' diye kızdı, o nedenle size de anlatmayacağım bunu.

Bebeğim 2 hafta önden gidiyor, doğumda da kilosu fazla olursa varsın sezeryan olsun, bebeğimi sağlıkla alayım da kucağıma.

Oh be sonunda normal doğumun korkunç bir şey olmadığını yazan bir anne bravo size:KK9::KK9:normal olan bir şeyi anormal olan şeye tercih edenlere rağmen sizin gibi biriyle karşılaşmak ne güzel:))Rabbim analı babalı sağlıklı huzurlu büyütmeyi, yaşamayı nasip eder inşallah:))

Son düzenleme:
Allah herkese istediği şekilde doğumu nasip etsin, bende zorunlu durumlarda sezeryana karşı biri değilim ama herşey normal giderken ve normal doğum yapacağıma inanırken hamike bayanları korkutan doktorlara tepkiliyim. Sezeryan yapmak kolaylarına gidiyor planlı programlı olduğu için. Yoksa eğer hamilelikte riskli bir durum olursa tabiki sezeryana almaları çok normal. Bence bayanlar eğer bir problem yoksa normal doğum yapabilir çok korkulacak bir şey değil. Rabbimizin bize verdiği bir nimet bence.

Merhaba,
Yeni doğum yapmış bir anne olarak (kızım henüz 13 günlük) benim doğum hikayem biraz zorlu oldu. Çok kolay ve rahat hamilelik geçirdim.Hamileliğim boyunca hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım tum işimi kendim yaptım. Hatta doğumdan 1 gün önce bile tüm evimi temizleyip öyle gittim doğuma:) Hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren normal doğum istedim sürekli dua etiim Allah'ım bana bu güzelliği yaşat diye. Çünkü bu güzel duygunun biz kadınlara verilen bir nimet olduğu düşünüyorum ve ilk hamileliğim olduğu için sezeryan olmaktan ve bu duyguyu bir daha yaşayamamaktan cok korkuyordum. Hamileliğim süresince 3 doktor değiştirdim.ilk doktorum daha bebeğim 12 haftalıkken sezeryan yanlısı olduğunu kendisininde sezeryanla doğum yaptığını normal doğumun riskli olduğunu anlattı, tabi ben hemen doktor aramaya başladım.internetten bakıp baska bır doktora gittim ve doktorumu cok seviyordum ta ki kızım 41haftalık olup hala gelmeye niyetli olmadığını gösterene kadar. İlk günden beri normal doğumu savunan doktorum 41.haftada ben risk alamam bebek kakasını yapar ve ölebilir sorumluluk kabul etmem dedi o an şok geçirdim çünkü bebeğim cok iyiydi suyum iyiydi hareketleri iyiydi. Beni sezeryana zorluyordu bense suni sancıyı denemek istiyordum bana bu şansı bile vermedi. Hiç korkmadan evime daha yakın bir hastanede başka doktora gittim ve acıkca suni sancıyla doğurup doğuramayacıı sordum gittiğim doktor doğurabilirsin deyince 1 gün sonra gidip hastaneye yattım ve 16 saatlik uzun bir süreden sonra meleğimi kucağıma aldım.epidural normal doğum yaptım ve herşey harikaydı,bir daha hamile kalsam yine normal doğum yapmak isterim. Eğer normal doğum istiyorsan sonuna kadar direnin doktorların siZi korkutmasına izin vermeyin. Doğumdan yarım saat sonra hemen ayaga kalkabildim kızımı doya doya emzirdim ve inanılma derecede kolay kilo verdim şuanda göbeğimden eser yok, herkese normal doğumu tavsiye ederim.

yazdıklarınıza dikkat edin biraz.. daha bikaç ay önce bir öğretmene dr sezeryan olmalısın dediği halde diretip normal doğum yapmış ve normal doğum esnasında ölmüş bir örnek var... bence bu kadar iddialı önerilerde bulunmayın bu çok büyük bir vebal... direnin de ne demek ya... tamam senin doğumun sağlıklı olmuş olabilir ama 2.dr un dediği de gerçekleşebilirdi Allah korusun..

yazdıklarınıza dikkat edin biraz.. daha bikaç ay önce bir öğretmene dr sezeryan olmalısın dediği halde diretip normal doğum yapmış ve normal doğum esnasında ölmüş bir örnek var... bence bu kadar iddialı önerilerde bulunmayın bu çok büyük bir vebal... direnin de ne demek ya... tamam senin doğumun sağlıklı olmuş olabilir ama 2.dr un dediği de gerçekleşebilirdi Allah korusun..

Buraya ne yazıp ne yazmayacağımı size sormayacağım bu birincisi. İkincisi ise ben normal doğumun ne kadar güzel bir duygu olduğunu anlattım burda tabiki sağlık problemleri varsa örneğin bebeğin kilosu fazla ise,annenin suyu bitmiş ise,kordon dolanması varsa, bebeğin kafası yukarda ise vs.. Sezeryan olması cok doğal. Fakat benim bebeğimin ve benim böyle bir sorunu yoktu cok şükür doğal olarak herşey yolunda giderken ve normal doğum isterken korkmadan normal doğum yaptım. Ayrıca bana normal doğuramazsın diyen 2 doktor yoktu dikkat ederseniz sadece son gittiğim doktor hanfendi normal doğum süreci uzun sürecek ve benim başımda bekleyeceği için sezeryana almak istedi bahaneside 40 haftayı doldurmuş olmamdı. Gelişmiş ülkelerde 42. Haftanın sonuna kadar beklenir bir bebeğin doğumu ama gel gör ki sizin gibi düşünen Türk kadınları yüzünden doktorlarda kolayı seçip hamile bayanları korkutup hemen sezeryana alıyorlar doğal bir sürece müdahale ediyorlar sonrada cocuklarda bir sürü saglık problemi oluyor. Bizi yaratan rabbim herşeyi o kadar mucezevi şekilde yaratmış ki doğumuda biz kadınlara nimet olarak vermiş eğer bunun normali sezeryan olsaydı bebekler bir şekilde karından doğardı zaten. Biraz internette araştırma yaparsanız tabi özellikle ingilizce sitelerde bütütn gelişmiş ülkelerin normal doğum yapma oranıyla bizim ülkemizin oranlarını karşılaştırırsanız kimin bu konuda bilinçsiz olduğunu görürsünüz. Eğer normal doğumda ölüm oranları bukadar yüksek olsa gelişmiş ülkeler normal doğumu önermezlerdi. Hiçbir ülkede isteğe bağlı sezeryan yok ne var ki biz Türk kadınları o kadar korkutulmuşuz ki doğumdan hastaneye gidip ben sezeryan olacağım diyebiliyoruz, eğer kadın psikolojik olarak gerçekten normal doğum yapamayacağını düşünüyorsa ve yukarda belirttiğim vb. Nedenler varsa yine söylüyorum sezeryana karşı değilim. Eğer doktorlar yapamazsın diyorlarsa itiraz etmeye gerek yok benim hikayemde böyle bişey söz konusu değildi. Ayrıca Allah herkese akıl fikir vermiş ve istediğini yapmakta özgür istediği şekilde doğurur ben sadece gerçekten normal doğumu isteyen kadınlarla hikayemi paylaştım siz beğenmemiş olabilirsiniz gidip sezeryan yaptırın ozaman. Ayrıca unutmayın bu canı veren Allah alacak olanda Allah biraz tevekülede inanmak lazım. Verdiğiniz örnekte öğretmen arkadaş hata yapmış doktor yapamazsın dediği halde diretmesi yanlış benim sizinle uğraşmak istemeyen doktorlara karşı direnin dedim tek doktora bağlı kalmayın yazdım.

Sizin doğum hikayenizle benimkine çok benziyor birbirine.. Bende 3 dr. değiştirdim ve en sonunda yani 3. dr'um evimin aşşağısındaki hastanedeydi :) Ben epidural falan da almadım bildiğin normal doğurdum valla :) 7,5 saat sancı çektikten sonra çok şükür kızımı aldım kucağıma :) Anlatılmaz ama ya ,sadece yaşanır diyebilirim ancak :) Rabbim nasip ederse bir daha çocuğum olursa normal doğum istiyorum yine :) Valla hiç korkulacak bir şey yok kızlar aksine hayatınızda yaşayabileceğiniz en muazzam duygu :)

Merhaba,

merhaba,

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum yazı başlığını okur okumaz hemen tıkladım, anlattıklarına,yazdıklarına inanılmaz ihtiyacım vardı birden umutlandım bende 6 aylık hamileyim normal doğum yapmak istiyorum ama hiçbir hastaneye ve doktora nedense bu konuda güvenemiyorum.Son anda benı mecbur bırakıp sezeryan yapacaklarmış gibi geliyor.İnşallah yaşamış oldukların izmirde bir hastanede gerçekleşmiştir. bana özelden de yazabilirsin lütfen hastane ve doktor adı yazarsan çok sevinirim. Allah kızın ile birlikte bir ömür sağlıklı ve huzurlu yaşamayı nasip etsin...

normal doğumla ilgili daha fazla bilgi istyrm bende istyrm aslında ama korkmuyoda dielm açıkçası epidural olrk kafama koymuştum ..çevredklrden de etkilendm yapamazsın ıkınamazsın zayıfsın vs..sezaryana yöneltiyolr..kafam karıştı açıkçası..tabi herkesn doğumu farklı oluyr kiminin normal doğumda çok zor ve çok içli dışlı dikişli oluyr..benm doktorumda nedense bana sezaryan yapackmış gibime geliyr..kistlerimde vr ya sezaryan yaaprsk alırız onuda dedi..ben normal düşnyrm demştim ama..bakalım..normal doğum sonrası dikiş ağrısı çokmu oluyr sezaryandan..soruyrm tabiki normalle sezaryan bir deil normali dikişleri hassas bölgede filan..bide ıkınamamak vr misal kabızlıkta bile nefesm daralıyr gibi oluyrm doğumu düşnemyrm..inş..alalh hayırlısı ne ise onu versin amin..

normal doğumla ilgili daha fazla bilgi istyrm bende istyrm aslında ama korkmuyoda dielm açıkçası epidural olrk kafama koymuştum ..çevredklrden de etkilendm yapamazsın ıkınamazsın zayıfsın vs..sezaryana yöneltiyolr..kafam karıştı açıkçası..tabi herkesn doğumu farklı oluyr kiminin normal doğumda çok zor ve çok içli dışlı dikişli oluyr..benm doktorumda nedense bana sezaryan yapackmış gibime geliyr..kistlerimde vr ya sezaryan yaaprsk alırız onuda dedi..ben normal düşnyrm demştim ama..bakalım..normal doğum sonrası dikiş ağrısı çokmu oluyr sezaryandan..soruyrm tabiki normalle sezaryan bir deil normali dikişleri hassas bölgede filan..bide ıkınamamak vr misal kabızlıkta bile nefesm daralıyr gibi oluyrm doğumu düşnemyrm..inş..alalh hayırlısı ne ise onu versin amin..

Valla arkadaşım ben astım hastasıyım.. Suni sancıyla başlattılar doğumu hastaneye gittiğimde 1 cm açılmam vardı 7 cm de doğum yaptım. Dr 8 cm olmasının iyi olacağını söyledi. Ama maalesef kızım yola girmişti ve saçları gözüküyordu :) Dayanamıyordum önce iki defa yanlış ıkındım sonra 3.de Doğru ıkınınca doğdu kızım. Kesi atılmış sonra da 5 dikişle çıktım doğumhaneden :) ama kesiyi falan hiç hissetmedim, dikişte de sadece son dikiş biraz acıdı ama o an bebeğinin içinden çıktığını görünce aslında acıyı hissetmedim. Sonrasında hassas bölge olduğu için bakım yaparsan hızlı iyileşiyor. Ben doğumdan çıktığımda karnım dümdüz sayılırdı. Hem derler ya normal doğumda yeniden doğmuş gibi oluyorsun aynen öyle oldu valla. Abartı değilmiş :) tamamen senin kararın yani .ben çok istemiştim normal doğumu ama bnm dr um çok tecrübeli yaşı ileri olan bir kadındı .kendide 2 oğlunu normal doğurmuş..allah yardımcın olsun :)

Buraya ne yazıp ne yazmayacağımı size sormayacağım bu birincisi. İkincisi ise ben normal doğumun ne kadar güzel bir duygu olduğunu anlattım burda tabiki sağlık problemleri varsa örneğin bebeğin kilosu fazla ise,annenin suyu bitmiş ise,kordon dolanması varsa, bebeğin kafası yukarda ise vs.. Sezeryan olması cok doğal. Fakat benim bebeğimin ve benim böyle bir sorunu yoktu cok şükür doğal olarak herşey yolunda giderken ve normal doğum isterken korkmadan normal doğum yaptım. Ayrıca bana normal doğuramazsın diyen 2 doktor yoktu dikkat ederseniz sadece son gittiğim doktor hanfendi normal doğum süreci uzun sürecek ve benim başımda bekleyeceği için sezeryana almak istedi bahaneside 40 haftayı doldurmuş olmamdı. Gelişmiş ülkelerde 42. Haftanın sonuna kadar beklenir bir bebeğin doğumu ama gel gör ki sizin gibi düşünen Türk kadınları yüzünden doktorlarda kolayı seçip hamile bayanları korkutup hemen sezeryana alıyorlar doğal bir sürece müdahale ediyorlar sonrada cocuklarda bir sürü saglık problemi oluyor. Bizi yaratan rabbim herşeyi o kadar mucezevi şekilde yaratmış ki doğumuda biz kadınlara nimet olarak vermiş eğer bunun normali sezeryan olsaydı bebekler bir şekilde karından doğardı zaten. Biraz internette araştırma yaparsanız tabi özellikle ingilizce sitelerde bütütn gelişmiş ülkelerin normal doğum yapma oranıyla bizim ülkemizin oranlarını karşılaştırırsanız kimin bu konuda bilinçsiz olduğunu görürsünüz. Eğer normal doğumda ölüm oranları bukadar yüksek olsa gelişmiş ülkeler normal doğumu önermezlerdi. Hiçbir ülkede isteğe bağlı sezeryan yok ne var ki biz Türk kadınları o kadar korkutulmuşuz ki doğumdan hastaneye gidip ben sezeryan olacağım diyebiliyoruz, eğer kadın psikolojik olarak gerçekten normal doğum yapamayacağını düşünüyorsa ve yukarda belirttiğim vb. Nedenler varsa yine söylüyorum sezeryana karşı değilim. Eğer doktorlar yapamazsın diyorlarsa itiraz etmeye gerek yok benim hikayemde böyle bişey söz konusu değildi. Ayrıca Allah herkese akıl fikir vermiş ve istediğini yapmakta özgür istediği şekilde doğurur ben sadece gerçekten normal doğumu isteyen kadınlarla hikayemi paylaştım siz beğenmemiş olabilirsiniz gidip sezeryan yaptırın ozaman. Ayrıca unutmayın bu canı veren Allah alacak olanda Allah biraz tevekülede inanmak lazım. Verdiğiniz örnekte öğretmen arkadaş hata yapmış doktor yapamazsın dediği halde diretmesi yanlış benim sizinle uğraşmak istemeyen doktorlara karşı direnin dedim tek doktora bağlı kalmayın yazdım.
işte bu açıklamayı bekliyordum benim anlatmak istediğim de o zaten yani bütün dr lar kötü değil(içlerinde var tabi sırf devletten veya hastadan para almak için sezeryan diyen ) ama sizin yazdıklarınızdan sezeryan olun deseler de direnin ve normal yapın önerisi anlaşılıyo ama bu son yaptığınız açıklamada anlatmak istediklerinizi daha doğru anlatmışınız... ayrıca olayı anladım ilk dr hatalı tabiki de daha yolun başında sezeryan dememeliydi ama 2. dr un söylediği de çok mantıklı olabileceklerden bahsetmiş.. amacım sizinle tartışmak vs değil sadece doğum yapacak olanları yanlış bilgilendirilmesini önlemek... yoksa sizin burda yazdıklarınız beni ilgilendirmiyor istediğinizi yazabilirsiniz sonuçta vebal sizin boynunuza...

X