Doğuma Hazırlık 2013 farklı ve anlamlı kız-erkek bebek isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
bende cok arasdirdim ve sonunda kizima JASMIN ismini buldum cicekmis yasemen gulu anlami nasil sizce:KK36:

kulaklarınızı tıkamışsınız ama sorduğunuz için fikrimi söyleyeyim, yasemin yerine neden jasmin , üstelik jasmin türkçe bir kelime değildir "yasmin" şeklinde okunur...

bu isimlerden bir çoğu bilinenin aksine anlamsız....

kulaklarınızı tıkamışsınız ama sorduğunuz için fikrimi söyleyeyim, yasemin yerine neden jasmin , üstelik jasmin türkçe bir kelime değildir "yasmin" şeklinde okunur...

bu isimlerden bir çoğu bilinenin aksine anlamsız....

bence anlamli jasmin arap dilinde allahdan hediye demek

Hala sinmedi içime bir isim:KK43: Zümra yı benimsemiştim anlamı yok dediler

Aden ( cennet bahçesi)
Gökçe
Doğa
Irmak
İpek
İnci vb. çok beğendiğim ve güzel anlamlı isimler. Umarım fikir verir.

Hanımlar,kusura bakmayın ama farklı ad koyalım diye saçmalıyoruz bazen.

[SUB][/SUB]
bence anlamli jasmin arap dilinde allahdan hediye demek

bunun için özellikle yazdım yanlış biliniyor bi çok şey....

kelime: jas·mine
söyleniş: 'jaz-m&n
İşlev: noun
kökeni: french jasmin, from arabic yasamin, from persian (pers yani iran)

yanlış bilgi vermişler....jasmin fransızcadır... arapçası "yasamin" dir...anlamı da her dilde aynı yani yasemin çiçeği dir....

ve bu yüzden yabancı isim koymamalı bence...

[SUB][/SUB]

bunun için özellikle yazdım yanlış biliniyor bi çok şey....

kelime: jas·mine
söyleniş: 'jaz-m&n
İşlev: noun
kökeni: french jasmin, from arabic yasamin, from persian (pers yani iran)

yanlış bilgi vermişler....jasmin fransızcadır... arapçası "yasamin" dir...anlamı da her dilde aynı yani yasemin çiçeği dir....

ve bu yüzden yabancı isim koymamalı bence...

Ad: Jasmin (Qadın adı)
Menası: Gül adıdır. Jessamin sözünün arxaik forması, Allahdan hediyye demek

ENİSE:iyi arkadaş dost yaren Hz Peygamberimizin süt annesi Halime'nin üç çocuğundan birinin ismidir(Enise;Şeyma;Abdullah)
Aynil : Kuran'da geçen bir isim. 'Aydınlık' demektir.
Dilem : Gönül ilacı
Miray : Ay gibi parlak
Beray : Ayın en ışıltılı, en parlak hali
ŞEVLE:Cennette Parıltı

yasir- ilk sehid olan sahabe
Yafes - Hz. Nuh (as)’un üçüncü oğlu. Tufandan sonra Hazar denizinin kuzeyine yerleşmiştir. Türk soyunun atası olduğu söylenir.
Yasin- Kur’an-ı Kerim’in 36. suresi
Yusuf- Hz. Ya'kub (as)'un oğlu olan peygamber Hz. Yusuf.
YELİT-İhlas suresinde geçmektedir
Duha- Kuran ı Kerimde 93.surenın ismi.kusluk vakti.
DUHAN-Yanardağdan çıkan duman demek.Kur an ı kerimde 44. surenin ismi

bizim de oğlumuz olacak ama isim konusunda kararsız kaldık. Göktuğ, Talha ve Yusuf isimleri var aklımızda

kız ismi olarak şuan çevremde en çok duyduğum isim belinay, erkek ismi de çınar ve ege. Ben kızlara doğa ve ırmak isimlerini beğeniyorum. erkeklerde ise ata, poyraz, alp isimlerini seviyorum.

Merhabalar,

5. buçuk aylık hamileyim inş bir kızımız olacak, Hira ismini koymayı düşünüyoruz ayrıca altarnatif olarak Venüs ismi hoşumuzda gidiyor, sizce Hira mı Venüs mü fikir verirseniz sevinirim :KK34::KK49:

demet akalın da kızına Hira ismini verecekmiş...bence bu isim çok fazla kullaanılıyor.Vens daha orijinal...Doktorumuz emin değil ama benimde oğlum olacak sanırım..Bana da erkek ismi söylermisiniz kızlar...Kulağa hoş gelen,anlamlı ve çok kullanılmamış bi isim..

Benimde kızım olacak Allah izin verirse.
iki isim düşünüyorum.çift isimli insanlar daha başarılı oluyorlar nedense..
Zeynep Eylül çok hoşuma gidiyor ama çok uzun dediler :KK43:
sizce arkadaşlar?bir isminin dini anlamı olsun istiyorum maneviyat açısından.
eylül,ecrin,masal,ela da çok hoşuma gidiyor.
yorumlarınızı bekliyorum...

Kizlar yardim edin ikiz ogluslarim olcak insallah 6 hafta sonra ama daha halaaa isim bulamadik :KK43:( kaan isminin yanina en uygun isim ariyoruz fransada yasadigimiz icin isimlerin harfleri degisiyo ve hic guzel anlama gelmiyo onun icin bulamadik belki yardimci olursunuz...

Merhabalar,

5. buçuk aylık hamileyim inş bir kızımız olacak, Hira ismini koymayı düşünüyoruz ayrıca altarnatif olarak Venüs ismi hoşumuzda gidiyor, sizce Hira mı Venüs mü fikir verirseniz sevinirim :KK34::KK49:

Venüs ne arkadaşım yaaa Allah aşkına.. çocuğa değişik isim koycaz diye abartmayın bence..
okul çağını sosyal hayatını hatta iş hayatını düşünün.. bu isim komik geliyor bence.. kesinlikle dalga konusu olur..

arkadaşlar bi kızımız olacak ama isim konusunda çok kararsızız..yardımcı olun lütfen...

Eylül
beren
sena
berru : İyilik eden, iyiliği ve mükâfâtı çok olan. 2- Sözünü yerine getiren.

bunlar bazıları..
önerebileceğiniz varsa beklerimm

X