Doğuma Hazırlık 2013 farklı ve anlamlı kız-erkek bebek isimleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Değişik olacak diye komik ve manasız isimleri koymak hiç mantıklı değil bence. Her ismin internette yazan anlamına inanmayın bence. Bir bilene sorun...

benim de bir kızım olacak martta.ben de isim çok aradım.ve TÜRKÇE hariç hiç bir isim düşünmedim.güzelim TÜRKÇEmiz dururken neden özellikle arapça,farsça isimler tercih ediliyor anlamış değilim.çok aradım.ama galiba kızımın adı DENİZ ADA olacak.babası da ben de deniz olmadan yaşayamayız.Deniz'i bu yüzden istedim.ADA ise eşim Büyükadalı.biz orda tanıştık.bundan daha uygun bir isim olmaz diye düşünüp DENİZ ADA'da karar kıldık...bakalım artık:)

1-ADAL : ADIN YAYILSIN ÜN KAZAN SADIK, GÜVENİLİR (ÖZ TÜRKÇE)

2-YAREN : DOST ARKADAŞ SEVGİLİ

3-FULYA: (İTAL.) KA. - NERGİSGİLLERDEN, SAN RENKTE ÇİÇEĞİ KESKİN VE GÜZEL KOKULU BİR BİTKİ, SARI SOĞANÇİÇCĞİ.

4-TOPRAK: 1. YERKABUĞUNUN CANLILARA YAŞAMA ORTAMI SAĞLAYAN YÜZEY BÖLÜMÜ. 2. ÜLKE, MEMLEKET. 3. İŞLENMİŞ ARAZİ.

5-İLKE : 1. KENDİSİNDEN TÜRETİLEN İLK MADDE. 2. TEMEL DÜŞÜNCE, TEMEL KANI, UMDE, PRENSİP. 3. TEMEL BİLGİ. 4. ÖNCÜL. 5. DAVRANIŞ KURALI.

6-EFİL : RÜZGAR, DALGALANMA

7-GÖKÇE : GÖKLE ILGIGI MAVİ GOZLU

8-DAMLA:ÇOK KÜÇÜK MİKTARDA SU. ÇOK AZ.

9-MISRA: MANZUMENİN SATIRLARINDAN HER BİRİ,DİZELER.

10-YAPRAK : BİTKİLERİN SOLUNUMUNU SAĞLAYAN, YEŞİL VE TÜRLÜ BİÇİMLERDEKİ İNCE BÖLÜM

Merhaba arkadaşlar...

Bende kız ismi arıyorum ama Umut isminin anlamında, umudu çağrıştıran, kuranda geçen ve anlamı olan bir isim bulamadım. Yardımcı olur musunuz. Teşekkürler şimdiden...

X