Doğuma Hazırlık Ana Kucağı (ev tipi? Oto Koltuğu?)

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Valla çocuk daha doğmadığından henüz kullanmaya başlamadım ama bana çok kullanışlı geldi. Markayı bende hiç duymamıştım ama yeni çıkmış duymamız normal yani ve satıcıda çok önerdi bilmiyorum inşallah iyidir.

Ankara'da çıkrıkçılar yokuşunun altından sola doğru girince babyhope diye bebek mağazası var oradan aldım 580'e dün başka bir yerde gördüm 680 dediler sen kaça aldın?

Mama sandalyesini gitti gidiyordan bir arkadaşım aldı Chicco Poly Magic ve çok memnun (Onun çocuğu doğdu)

Ben 600'e aldım :KK43::KK37::KK43: Hem de o kadar çok pazarlık yaptık ki... Satıcı gözümde sıfır şu an. Kesin park yataktan da kazık yedim ben :KK43::KK43::KK43:

Çok sinir oldum şu an. Bize de bir sürü dil döktü bu fiyata kimseye vermedim. Haftasonu da 100 tl zam gelecek kaçırmayın demişti.

Sen peşin mi aldın taksitli mi?

Taksitli aldım (10 word) canım üzme bence kendini ben o mağazaya daha çok para verdim ondan indirim yaptılar bence. Çünkü adam normalde 620 den aşşağı asla bırakmam deyip 600 e bırakmıştım ama biz daha önce wollex e anlaşmıştık 580'e kardeşim illa öle olsun deyince artık adam dayanamadı ama oda takımımızı filanda oradan aldık daha alacağımız bi kaç şey daha vardı baktığımız ondan indirimi yaptı Sen nereden aldın ki? park yatağı ne kadara aldın?

Ama zam geleceği doğrudur çünkü havalar ısındıkça fiyatlar artıyor. Zaten ben bir türlü gidip bakamamıştım yaklaşık 3-4 hafta önce kardeşim gidip pazarlık yapmış kesin gelip alıcaz diye zaten ben alalı da 2 hafta olacak nerdeyse

Taksitli aldım (10 word) canım üzme bence kendini ben o mağazaya daha çok para verdim ondan indirim yaptılar bence. Çünkü adam normalde 620 den aşşağı asla bırakmam deyip 600 e bırakmıştım ama biz daha önce wollex e anlaşmıştık 580'e kardeşim illa öle olsun deyince artık adam dayanamadı ama oda takımımızı filanda oradan aldık daha alacağımız bi kaç şey daha vardı baktığımız ondan indirimi yaptı Sen nereden aldın ki? park yatağı ne kadara aldın?
Aynı yerden bahsediyoruz. Ankara'da bu ürünü satan tek yer var zaten. İki hafta önce aldık biz de. Birkaç olumsuzluk da eklenince birden acayip kazık yemişim gibi hissettim :KK37: Sen oda takımı da aldıysan o yüzden fiyat kırmış olabilir doğru diyorsun. Benim gibi bir arkadaş da 600'e almış pembesini.

Park yatak da aynı marka. İçine visco yatak verdi. Bize başka marka göstermişti ama bir başka marka göndermiş. 300 'de yatak+park yatak oldu. oplam 900 tl ve 10 taksit. Artı ben ertesi gün arayıp üsteleyince bir tane araba için yağmurluk ve müzikli dönence verdi.

Mesele zaten 20-30 değil, satıcının tavrı. Yüzyüze gayet ilgililer ama işte satana kadar. Aldığımdan beri bir türlü bu alışverişe ısınamadım. Tam iyi oldu ya günahlarını alıyorum diyorum bir aksilik çıkıyor, içim yine bulanıyor :KK37: İnşallah bu fikir gider de sağlıcakla ve mutlulukla kullanırım. Sen de güzel günlerde kullanırsın inşallah.

Sağol canım inşallah severek kullanırız ikimizde
Ama haklısın satana kadar iyiler sattıktan sonra uğraştırıyorlar Bizim oda takımı İstanbul'dan geldi dolabın bi parçası kırık çıktı 3 hafta da o parçayı bekledik. Gelip kurmaları zaten 1 haftayı buldu valla ben içindeki yatağa da hiç dikkat etmemiştim acaba bizimkide mi öyle amann artık takmıycam adım koydum ne yapayım

Bir de orda bir kaç farklı satıcı var biri farklı fiyat veriyor biri farklı diğer arkadaş böyle demişti diyoruz hadi o öyle demiş diye veriyoruz yoksa vermeyiz diyorlar. Oda takımına önce annemle kardeşim bakmışlar onlara 1500 fiyat vermiş sonra birlikte gittiğimizde 2200 dediler en son 1700 e düştüler ona da vermezdik ama arkadaş öyle demiş diye düştük dediler...

Yani kime ne tuttururlarsa anlaşılan

Ama boşver aldık koyduk hazırladık çocuklarımız sağlıkla doğsun rahatça kullansınlar inşallah bu tarz şeylere kafayı takıp kendimizide bebişimizide strese sokmayalım :)

Valla onlar kardes mi ortak mi anlamadim. Neyse artik aldik koyduk. Insallah pisman olmayiz. Parcasi kirilip bozulup da onlara geri muhtac olmaktan Allah saklasin. Kalite olarak begendim her baktigimda da begeniyorum ama insan boyle kafasi bulaninca aldigi urunden de hevesi kaciyor

Sen benden once kullanacaksin yorumlari alirim senden :KK34:

Yok bende beğenerek aldım memnun kalacağımı düşünüyorum kafan bulanmasın rahat ol bence

Tabi kullanınca yine yazarım muhakkak:KK1:

Sonunda pil almayı başarıp Tiny Love ın titreşimine bakabildim. Şöyle söliyim çalıştırınca ufak bir vızıltı duyuluyor bir hareketlilik yok ama alimi içine koyduğumda masaj koltukları gibi titreştiğini fark ettim. Dolası ile bu özellik işime yarayacak mı bilemiyorum ancak çocuk doğunca anlıycam belki sevecek belki sevmeyecek bunu zaman göstericek ama ben yinede bu ana kucağını aldığım için memnunum çünkü bir süre içinde yatırabileceğimi umuyorum yoksa ekstra bir beşik almam gerekecekti. Bakalım kullanınca daha detaylı bir şeyler yazarım

Aldığım ana kucağından çook memnunum herkese tavsiye ederim. Tiny Love uykucu yatağımın yanına koyuyorum içinede kalınca bir alt açma ve yastık koydum mis gibi yatak oldu. yattığım yerden sallıyorum. titreşimi çocuğu çok rahatlatıyor. Şu an sadece sepet olarak kullanıyoruz ve evin her yerinde içinde yatıp sallanarak uyuyoruz.

benimde beebgım su anda 3.5 aylık 4.5 aylık olduktan sonra ek gıdaya baslıcaz bebegımı nerde rahat ettırmelıyım yanı mama masası ıcın daha erken oturamz ne almalıyım kı bu ek besınlerı rahatlıkca vermelıym yardımcı olursanız sevınırm arkadaslar

Aldığım ana kucağından çook memnunum herkese tavsiye ederim. Tiny Love uykucu yatağımın yanına koyuyorum içinede kalınca bir alt açma ve yastık koydum mis gibi yatak oldu. yattığım yerden sallıyorum. titreşimi çocuğu çok rahatlatıyor. Şu an sadece sepet olarak kullanıyoruz ve evin her yerinde içinde yatıp sallanarak uyuyoruz.[/QUOT

Arkadaşım gerçekten çok aydınlatıcı bilgiler vermişsin, teşşekürü bir borç bilirim. Aynı ana lucağından ben de almak istiyorum ve bebeğime oda yaptığımız için de ayrıyeten sepet yada beşik almak istemiyorum. Sen bu ana kucağını beşik niyetine de kullandığını belirtmişsin. Benim kafamı karıştıran, çok fazla naylon materyal içeriyormuş gibi geldi. Gece uykularını plastikler içinde geçirsin istemiyorum açıkçası. İçine yattığı şiltesi pamuk mu? Bi de etrafını çevreleyen sepeti??

Aldığım ana kucağından çook memnunum herkese tavsiye ederim. Tiny Love uykucu yatağımın yanına koyuyorum içinede kalınca bir alt açma ve yastık koydum mis gibi yatak oldu. yattığım yerden sallıyorum. titreşimi çocuğu çok rahatlatıyor. Şu an sadece sepet olarak kullanıyoruz ve evin her yerinde içinde yatıp sallanarak uyuyoruz.[/QUOT

Arkadaşım gerçekten çok aydınlatıcı bilgiler vermişsin, teşşekürü bir borç bilirim. Aynı ana lucağından ben de almak istiyorum ve bebeğime oda yaptığımız için de ayrıyeten sepet yada beşik almak istemiyorum. Sen bu ana kucağını beşik niyetine de kullandığını belirtmişsin. Benim kafamı karıştıran, çok fazla naylon materyal içeriyormuş gibi geldi. Gece uykularını plastikler içinde geçirsin istemiyorum açıkçası. İçine yattığı şiltesi pamuk mu? Bi de etrafını çevreleyen sepeti??

CAnım valla hiç dikkat etmedim şiltesine neden dersen. Zaten çocuk onda uzun süre yatamayacağı için ben içine destek yaptım direk içinde yatmıyor. önce 2 kat battaniye koydum üstüne pamuklu kalınca bir alt açma birde yastık oğlum 4 aylık oldu halen onda yatıyor gece gündüz. Yan duvarlarına baktım şimdi hani kıyafetlerin içine astar olarak kullanılan malzeme var ya iç tarafı öyle dışı da babak arabalarının kumaşı gibi. Şilteside hatırladığım kadarı ile polar gibi bir şeydi (Oğlum şu an uyuduğundan bakamıyorum)

Bizimde ayrıca odamız var bende ayrıyetten beşik almamak için bu seçeneği düşündüm ve inan hiç pişman değilim. Açıkcası başta beşik yerine kullanılır mı acabayı çok düşünmüştüm. Gece yatağımın dibinde yanımda yatıyormuş gibi çok iyi oluyor. Bizimki artık büyüdüğünden bazen akşamdan odasında uyutuyorum, (12 gibi) 3,5-4 gibi uyandığında sepete alıyorum böylece yatağında da yatmış oluyor. Boyumuz biraz uzun artık sığana kadar kullanıcaz :)

Gerçekten tavsiye ederim.

Başka sorular olursa cevaplamaya çalışırım.

benimde beebgım su anda 3.5 aylık 4.5 aylık olduktan sonra ek gıdaya baslıcaz bebegımı nerde rahat ettırmelıyım yanı mama masası ıcın daha erken oturamz ne almalıyım kı bu ek besınlerı rahatlıkca vermelıym yardımcı olursanız sevınırm arkadaslar

Canım ben bu iş için bebek arasını kullanıyorum mama sandalyesi gibi iş yapıyor. Ama daha küçü
k çocukların oturabileceği mama sandalyeleri mevcut

Merhaba arkadaşlar günlerdir araştırıyorum çok kafam karıştı.
Öncelikle bebek arabasını travel sistem almayı düşünüyorum yani içinde portatif ana kucağı var. Ama ayrıyetten evde kullanılan ev tipi ana kucaklarından da almalımıyım bir tütlü karar veremedim. Önce almayı düşünmüştüm sonra bazı okuduğum yorumlarda 4 aydan sonra kullanılamadığını filan okudum. Çoğu 9 kiloya kadar. 2-3 ay için o kadar para vermeye değer mi diye düşündüm. Önce Chicco nun I feel diye bir modelini beğenmişken ondan vazgeçtim.

Sonra kilosu 18 kiloya kadar olan bir model buldum hem yatak gibi de oluyor. "Tiny Love 3 ü birarada" ama okuduğum yorumda kilosu önemli değil çocuk içine sığmıyor yazmışlar. Aslında bu yorumu okuduğum yer bir satış sitesi. Resimden kullanışlı gibi gelmişti ama yorumu okuyunca kafam karıştı.

Sonra Casual Activty Rocker ı gördüm oda 12,5 kiloya kadarmış

En son da Fisher Price ın daha sonra sandalye olan modelini gördüm.

Dolayısı ile iyicene kafam karıştı.

2-3 ay kullanılıyorsa bu kadar para vermeye değecek bir işlevi var mı? varsa hangi model daha uzun kullanılır?

Yada oto koltuğu olanı zaten aldığıma göre o yeterli mi? Yoksa evde onu kullanmak saçma mı?

Tavsiyelerinizi bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

ben 3 ay ancak kullanabildim onun yerine evde kullanabileceğin tekerlekli ve çok büyük olmayan bir beşik al daha iyi yada oyun parkı. bence...

Hangisini 3 ay kullanabildin canım?

Ben 4 aydır Tiny Love ımı kullanıyorum çok memenununm

Ayrıyetten odasında ahşap sallanır beşiğimizde var.

Ama mama sandalyesi konusunda önerilerin varsa beklerim

Hangisini 3 ay kullanabildin canım?

Ben 4 aydır Tiny Love ımı kullanıyorum çok memenununm

Ayrıyetten odasında ahşap sallanır beşiğimizde var.

Ama mama sandalyesi konusunda önerilerin varsa beklerim

canım bebek araban hakkındada yorum bekliyorum hafif mi, memnun musun?

canım bebek araban hakkındada yorum bekliyorum hafif mi, memnun musun?

Valla canım ben çok memnunum port bebe kısmını ilk zamanlar evin her yerinde yatak olarak kullandığım gibi bir yere gezmeye gittiğimde de yatak olarak kullandım çok işimi gördü şimdiye kadar içine kalınca bir alt açma ile yastık koydum taşınabilir yatak oldu resmen..

Şimdilerde çocuk artık yatmak istemiyor araba koltuğunu arabasına taktım içine de minder koydum evde oturur pozisyonda içinde oturuyor etrafı görebiliyor. Tabi çok yer kaplıyor bizim arabamız ufak fiesta ama yinede tekerlerini sökünce valizlerimizle birlikte arabayı da sığdırıyoruz. Ben çoğunlukla eşim olmadan gündüz gezmelerine gittim markete gittim. Merdivenlerden arabayı kucağıma alıp indiriyorum tabi oğlan biraz daha büyüyünce indiremem ama :) araba koltuğunu çıkarıp çocukla beraber arka koltuğa arabanın altınıda katlayarak bagaja koyuyorum sonra gittiğim yerde altı bagajdan çıkarıp araba koltuğu ile çocuğu takıyorum üstüne oh mis gibi dolaşıyoruz. SOnra eve gelince sökülen tekerleri çıkarıp yıkıyorum çocuk sandalyede oturur gibi araba koltuğu monteli arabasında oturuyor.

Ben şahsen bu arabayı aldığım için çok memnunum konforuda iyi yolda çocuğu sarsmıyor sığmaz hale gelene kadar araba koltuğu şeklinde kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

Senin arabadan beklentilerin tam olarak ne bilmiyorum ama benim beklentilerimi fazlası ile karşıladı verdiğimiz paraya deydi diyebilirim kesinlikle :KK9: Tabi benim aldığım markadan başka birde wollex new york var tamamen aynı ama sadece arka tekerleri daha büyük şişme o da daha kötü yollara elverişli

Valla canım ben çok memnunum port bebe kısmını ilk zamanlar evin her yerinde yatak olarak kullandığım gibi bir yere gezmeye gittiğimde de yatak olarak kullandım çok işimi gördü şimdiye kadar içine kalınca bir alt açma ile yastık koydum taşınabilir yatak oldu resmen..

Şimdilerde çocuk artık yatmak istemiyor araba koltuğunu arabasına taktım içine de minder koydum evde oturur pozisyonda içinde oturuyor etrafı görebiliyor. Tabi çok yer kaplıyor bizim arabamız ufak fiesta ama yinede tekerlerini sökünce valizlerimizle birlikte arabayı da sığdırıyoruz. Ben çoğunlukla eşim olmadan gündüz gezmelerine gittim markete gittim. Merdivenlerden arabayı kucağıma alıp indiriyorum tabi oğlan biraz daha büyüyünce indiremem ama :) araba koltuğunu çıkarıp çocukla beraber arka koltuğa arabanın altınıda katlayarak bagaja koyuyorum sonra gittiğim yerde altı bagajdan çıkarıp araba koltuğu ile çocuğu takıyorum üstüne oh mis gibi dolaşıyoruz. SOnra eve gelince sökülen tekerleri çıkarıp yıkıyorum çocuk sandalyede oturur gibi araba koltuğu monteli arabasında oturuyor.

Ben şahsen bu arabayı aldığım için çok memnunum konforuda iyi yolda çocuğu sarsmıyor sığmaz hale gelene kadar araba koltuğu şeklinde kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

Senin arabadan beklentilerin tam olarak ne bilmiyorum ama benim beklentilerimi fazlası ile karşıladı verdiğimiz paraya deydi diyebilirim kesinlikle :KK9: Tabi benim aldığım markadan başka birde wollex new york var tamamen aynı ama sadece arka tekerleri daha büyük şişme o da daha kötü yollara elverişli

çok sağol canım cevabın için.bizim arabamız yok, ağır bebek arabasıyla dışarıda gezmek zor oluyor diyorlar ya ben ondan sordum.çünkü ben o bebek arabasıyla taşıyacağım bir yerden başka bir yere.Ama kullanışlı gibi görünüyor anlattıklarına göre :)

Rica ederim canım valla bugün asansör bozuktu arabayı kucakladım indirdim merdivenlerden :) evde damacana bile kaldıramam halbuki :))

Ama sürekli kaldırıp indirme gerekmiyorki genelde sürüyorsun ve kullanımı rahat üstelik bebeği dışarı ya da sana bakar koyabiliyorsun görünüşüde güzel tabi çocuk biraz daha ağırlaşınca yardımsız kladırmak zor olabilir ama yardım eden çok oluyor görünce :KK66:

X