Doğal Saç Bakım Kürleri saç çıkarma ve uzatma karışımı

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

cigdemsude

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2012
4
3
merhaba arkadaşlar.
uzun zamandır kulladığım bir karışımı paylaşmak istiyorum.4yıldır ihtiyaç duydukça kullandığım bir karışım.hemilelik dönemlerımde saç dökülmeleri yaşadım.ama onun dısında saclarım her zaman gür oldu.saç kesımı veya fön ıcın kuafore gıttıgımde ara makası mı yaptırdınız? gıbı sorularla karsılastım.normalde kendı sacım -yanı bu karısımdan once- cok cansız,yavas uzayan,ucları hep kırık ve kuru bı yapıdaydı.ben cok memnunum etrafımdakı herkesle paylastım.sonradan bı sekılde bana ulasıp tesekkur ettıler.benı en cok sasırtan seyse bı arkadasımın asırı stres ve sınır yuzunden avuc ıcı genıslıgınde sacları dokuldu.saclarının yanında kasları da.onu gorenler kemoterapı felanmı goruosun dıe soruolarmıs.bunalıma gırmıstı.karısımın tarıfını verdım.sımdı her gorusunde tesekkur eder bana.neyse karısım soyle:
hınt yagı
badem yagı
yılang yılang yagı
sarımsak yagı
bugday yagı
susam yagı
yılan yagı
ayrıca bepanthen ampul ve bemıks ampul.
bu yaglar aktarda kucuk sıselerde satılıyor.hepsını bı kavanoza koyun.eczaneden aldıgınız bepanthen ve bemıks ampulude ıcıne ekleyın.ampuller 5er adet cıkacak.hepsını kırıp ekleyın.ıyıce karıstırın.tum sac dıbıne surun.asırı surmenıze gerek yok.ama dıkkat edın sac tellerıne degıl sac dıbıne uygulanacak.en az 3saat bekletın.sonrasında yıkarsınız.bu karısım ortalama bır bucuk ay yetıo.ben haftada bır kez yapıorum.bırbucuk aylık sureden sonra karısım bıttıgınde ara verın.mesela ıkı ay.sonra karısımı tekrar uygulayın.ıkıncı karısım bıtmeden bazılarınız ılk karısım bıtmek uzereyken saclarının puskurdugunu gorecek.beslenme ve genetık faktorler elbette cok onemlı ama ben cok cok cok memnnum arkadaslar bu karısımdan.umarım sıze de ıyı gelır:)

Formülü aldım... Lakin bir sorum var bu karışımda sarımsak yağı var koku yapıyor mu ? Bir de saçımızda bekletirken streçle sarıyormuyuz ?

merhaba,

memnun kaldıysanız bu hafta sonu ben de denemeyi düşünüyorum. Sonuçlarla ilgili yorumlarınızı rica ederbilir miyim? sarımsağın koku yapıp yapmadığı konusunda bilginizi rica ederim :)

sarımsak yagı evet kokuyor arkadaslar ama dıger yaglarla karısınca cok da hıssedılmıo.strecle felan sarmadım ben hıc.ama sarmak ıstersenız sarın.ılık suyla ıyıce akıtmaya calısın sac derısındekı yagı.kullanılan sampuan felan onemlı degıl.ınanın ben cok memnun kaldım.umarım sızlerde de ıse yarar.kı ben buna ınanıorum:)

kızlar açıkçası sarımsakta mükemmel bi saç çıkarma özelliğine sahip hatta kaş ve kirpik de..
kesinlikle arkadaşımızın verdiği tarif işe yarıyodur ama ben maliyetli olur diye düşünüyorum
acaba şu karışımlardan alsak nasıl olur barcelino yada mecitefendi(barcelinonun içinde 15yağ var)

canlarım ya su bemıksın kokusu cıkmıyor sacımdan 8 hafta sınamekı uyguladım aradayım ama hala kokusu var hatta gecen hafta sonu boyattım kuaför dedı sacların ılac kokuyor nasıl gecıcek tamamen bu koku

arkadaslar malıyetlı degıl ınanın.yagların sıselerı en fazla 4-5 tl bepanthen ve bemıks en son aldıgımda bırı 4,25 bırı 4,75 ıdı.ama arkadaslarım bahsetmıstı bazı yerlerde sıselerın tanesını 10-15 lıraya satıolarmıs.hatta yılan yagını daha yuksek fıyatlara satıolarmıs.bence arastırın aktarlara sorun.ben bahsettıgım fıyatlardan aldım.bepanthenın kokusu konusunda da sunu soyleyebılırım kullanmayı tamamen bıraktıgınıza 3-4 yıkamada gecıyor olması lazım:)belkı de ben alıstıgım ıcın hıssetmıorum ama saglıklı guzel gorunen saclar ıcın deger dıe dusunuorum.bemıks kadar da kotu kokmuyor:)

cok dalgınım kusura bakma canım bemıks demıssın ama ben bepanthen olarak algılamısım onu.o yuzden yanlıs cevap verdım.haklısın bemıks kokusu ıgrenc:):)

canlarım ya su bemıksın kokusu cıkmıyor sacımdan 8 hafta sınamekı uyguladım aradayım ama hala kokusu var hatta gecen hafta sonu boyattım kuaför dedı sacların ılac kokuyor nasıl gecıcek tamamen bu koku
canım lavanta yağı menekşe yağı yada hindistancevizi yağlarından birini ayrıyeten uygulamanı öneririm
onarım amaçlı düşüürsen hindcevizi yağını öneririm ekstra lavantanın kendi suyunuda durulama suyu yapabilirsin
yada son çare sirke filan geliyo aklıma..

canım lavanta yağı menekşe yağı yada hindistancevizi yağlarından birini ayrıyeten uygulamanı öneririm
onarım amaçlı düşüürsen hindcevizi yağını öneririm ekstra lavantanın kendi suyunuda durulama suyu yapabilirsin
yada son çare sirke filan geliyo aklıma..

canım hindcevizi yağını yapıyorum ama kokusu yok ki hatta su an sheabutter ve ıkısı beraber sacımda :) yenı bakım kurum ıkısı hadı bakalım duzelsın o kadar ıgrenckı saclarım uzamasından gectım bıraz saglıklı gozukse :KK43:

canım hindcevizi yağını yapıyorum ama kokusu yok ki hatta su an sheabutter ve ıkısı beraber sacımda :) yenı bakım kurum ıkısı hadı bakalım duzelsın o kadar ıgrenckı saclarım uzamasından gectım bıraz saglıklı gozukse :KK43:

hay Allah yaa hindistancevizi yağının iyi gelmesi lazımdı:26:
neyse canım birazda duyarlılaştık o kokuya ondan hep burnumuzda
sen genede lavanta yada menekşeyi dene
sağlıklıdır saçın yaa onca şey yapıyosun için rahat olsun canım

hay Allah yaa hindistancevizi yağının iyi gelmesi lazımdı:26:
neyse canım birazda duyarlılaştık o kokuya ondan hep burnumuzda
sen genede lavanta yada menekşeyi dene
sağlıklıdır saçın yaa onca şey yapıyosun için rahat olsun canım

eskıye göre cok ıyı tabı kedı kuyrugu gıbı kalmıstı önceden toka tutmayan saclarım sımdı guclendı arttı tekrar ama uclar fena ben yarın bıraz kendım kesıcem sonra az daha uzasında kestırırım uclardan bıraz
bekleme suremın son haftasına gırıyorum uzadı baya sankım :)

eskıye göre cok ıyı tabı kedı kuyrugu gıbı kalmıstı önceden toka tutmayan saclarım sımdı guclendı arttı tekrar ama uclar fena ben yarın bıraz kendım kesıcem sonra az daha uzasında kestırırım uclardan bıraz
bekleme suremın son haftasına gırıyorum uzadı baya sankım :)
uzamıştır kesin canım dinlenme süresi ööle bi zamanki ilk başta uzamadığını sanıyosun birden uzadığını görüyosn
bende saçlarımdan memnunum bu ara ama az yolum göstermem gereken fazla bi çabam var :KK1:
yeni uygulamalar içindeyim 1 2aya kadar en az 3 4parmak uzatmam lazım
sinamekiyle ilk turda bu sonucu aldım ama inş yine ööle olur:KK31:

mereba canım ay evet benim saçımdanda çıkmadı havlularada bulaştı gitmiyo valla saçımdan

arkadşlar ben saçlarım için defne yağı,çam terebenti esansı ve zeytinyağı karışımı kullnıyorum çokta memnunum saçlarımı uzatmada çok etkili oldu ayrıca canlılık ve parlaklıkta veriyor .Tavsiye ederim

merhaba arkadaşlar.
uzun zamandır kulladığım bir karışımı paylaşmak istiyorum.4yıldır ihtiyaç duydukça kullandığım bir karışım.hemilelik dönemlerımde saç dökülmeleri yaşadım.ama onun dısında saclarım her zaman gür oldu.saç kesımı veya fön ıcın kuafore gıttıgımde ara makası mı yaptırdınız? gıbı sorularla karsılastım.normalde kendı sacım -yanı bu karısımdan once- cok cansız,yavas uzayan,ucları hep kırık ve kuru bı yapıdaydı.ben cok memnunum etrafımdakı herkesle paylastım.sonradan bı sekılde bana ulasıp tesekkur ettıler.benı en cok sasırtan seyse bı arkadasımın asırı stres ve sınır yuzunden avuc ıcı genıslıgınde sacları dokuldu.saclarının yanında kasları da.onu gorenler kemoterapı felanmı goruosun dıe soruolarmıs.bunalıma gırmıstı.karısımın tarıfını verdım.sımdı her gorusunde tesekkur eder bana.neyse karısım soyle:
hınt yagı
badem yagı
yılang yılang yagı
sarımsak yagı
bugday yagı
susam yagı
yılan yagı
ayrıca bepanthen ampul ve bemıks ampul.
bu yaglar aktarda kucuk sıselerde satılıyor.hepsını bı kavanoza koyun.eczaneden aldıgınız bepanthen ve bemıks ampulude ıcıne ekleyın.ampuller 5er adet cıkacak.hepsını kırıp ekleyın.ıyıce karıstırın.tum sac dıbıne surun.asırı surmenıze gerek yok.ama dıkkat edın sac tellerıne degıl sac dıbıne uygulanacak.en az 3saat bekletın.sonrasında yıkarsınız.bu karısım ortalama bır bucuk ay yetıo.ben haftada bır kez yapıorum.bırbucuk aylık sureden sonra karısım bıttıgınde ara verın.mesela ıkı ay.sonra karısımı tekrar uygulayın.ıkıncı karısım bıtmeden bazılarınız ılk karısım bıtmek uzereyken saclarının puskurdugunu gorecek.beslenme ve genetık faktorler elbette cok onemlı ama ben cok cok cok memnnum arkadaslar bu karısımdan.umarım sıze de ıyı gelır:)

walla bunlarla ugrasma gıt barcelino dıye war 15yagın karısımı bu saydıklarının hepsı war yılan yagı harıc ben kullanıyorum aktarlarda var süper bir karısım denemelısın

ben yılan yağı kullanıyorum kızlar hatta şu an kafamda da var:) bir ay bile sürmeden etkisini gözle görülür şekilde gösteriyor.. bi de tavsiyem şampuanınıza bir kaç damla damlatın kesinlikle etkisini görürsünüz.. pis kokuyo ama n'apalımm bakım işte :))

ben yılan yağı kullanıyorum kızlar hatta şu an kafamda da var:) bir ay bile sürmeden etkisini gözle görülür şekilde gösteriyor.. bi de tavsiyem şampuanınıza bir kaç damla damlatın kesinlikle etkisini görürsünüz.. pis kokuyo ama n'apalımm bakım işte :))

canım onun bi kuralı vardı sanırım 3günde bir 3 saat tutuyordun kafanda
sen ööle mi uyguluyorsun bende yeniden başlamayı düşünüyorum

X