Evlat Edinme Koruyucu Aile

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Gidip görüşmek en mantıklısı ama arastırdıkca daha bir istiyorum bu durumu şimdi saglık durumu derken ciddi problemler mi oluyor?aile sürekli görüşmeyi talep ederse çocuk bizden soğursa bu beni çok üzer.. Bide biz sürekli tayinciyiz seneye doğuya gidicez Buda problem olabilir
Senin bir tane de kendi oğlun var gerçekten harika bîşey yapmışsınız Allah gönlünüze göre versin herşeyi

inşaallah bu güzel duyguyu tadarsın,ben herşeyin çok güzel olacağına inandım ve de öyle oldu...seninde için de öyle olmasını dilerim.başvuru yaparken zaten herşeyi ama herşeyi uzmanlar değerlendiriyor,hiç telaş yapma...sağlıkla ilgili bilgilendiriliyorsun,senin ve eşinin istekleri birinci planda tutuluyor.hatta benim oğlumla da özel görüşüler,hem de kaç kere,...o yönden içini ferah tut.ben hiç sıkıntı yapmadım,bugün benim oğlumda da her an her şey olabilir dedim.doğum yapsam,gelecek bebeğin sağlık sorunu olmayacağı ne malum...ona doktor aramayacak mıyım?tedavisi için uğraşmayacak mıyım? yeter ki tedavisi olsun,....
aileyle görüşme de tabii ki kurallara bağlı,ayda bir getirebilir misiniz dediler bize,bu kadar. o da aile isterse...eğer çocuk aileyle görüştüğünde olumsuz yönde etkileniyorsa arayı açıyorlar mış,iki ayda bir üç ayda bir ve daha fazla.merak etme herşey senden yana.

inşaallah bu güzel duyguyu tadarsın,ben herşeyin çok güzel olacağına inandım ve de öyle oldu...seninde için de öyle olmasını dilerim.başvuru yaparken zaten herşeyi ama herşeyi uzmanlar değerlendiriyor,hiç telaş yapma...sağlıkla ilgili bilgilendiriliyorsun,senin ve eşinin istekleri birinci planda tutuluyor.hatta benim oğlumla da özel görüşüler,hem de kaç kere,...o yönden içini ferah tut.ben hiç sıkıntı yapmadım,bugün benim oğlumda da her an her şey olabilir dedim.doğum yapsam,gelecek bebeğin sağlık sorunu olmayacağı ne malum...ona doktor aramayacak mıyım?tedavisi için uğraşmayacak mıyım? yeter ki tedavisi olsun,....
aileyle görüşme de tabii ki kurallara bağlı,ayda bir getirebilir misiniz dediler bize,bu kadar. o da aile isterse...eğer çocuk aileyle görüştüğünde olumsuz yönde etkileniyorsa arayı açıyorlar mış,iki ayda bir üç ayda bir ve daha fazla.merak etme herşey senden yana.

Şimdi biz seneye farklı bir ilde olucaz ozaman aile ile görüştürme sıkıntı olur bizim için gerçi bunu zaten belirtcez
Cnm çok soru sordum saglık sorundan kasıt tam olarak ne olabiliyor? Hayati tehlike gibi bîşey degil demi?
Cnm bide başvuruyla kuzucugun eve gelmesi nekadar sürdü?

Şimdi biz seneye farklı bir ilde olucaz ozaman aile ile görüştürme sıkıntı olur bizim için gerçi bunu zaten belirtcez
Cnm çok soru sordum saglık sorundan kasıt tam olarak ne olabiliyor? Hayati tehlike gibi bîşey degil demi?
Cnm bide başvuruyla kuzucugun eve gelmesi nekadar sürdü?

kusura bakmayın,zaman bulamadım cevap vermek için...biz de tayinciyiz,ama ben çok üstünde durmadım.ulaşım artık kolay,eşim de benim gibi düşünüyor.bir de biz memleketimizden başvurduk,bir ayağımız hep orada olacağı için gidip gelmek daha kolay olur diye:KK34:çocukların sağlık durumları ile ilgili uzmandan bilgi alman çok daha iyi olur,il il bile çok şey fark eder.tabii ki hayati tehlikesi olan çocukları ısrarla sen istemedikçe vermiyorlar.sağlıklı çocuklar da denk gelebilir o kadar karamsar da olmamak lazım...normali iki iki buçuk aymış.bize böyle söylemişlerdi,ama bizim dört ayı buldu:KK50:biz istisnayız ama,bir sürü aksilik oldu...genelde söylenen sürede bitiyor merak etmeyin,o bizim şansımız.:KK1:öyle aksilikler olmasaydı belki de şimdi dünyalar tatlısı bu bebek olmayacaktı diyoruz biz,yani beklediğimize deydi...

kusura bakmayın,zaman bulamadım cevap vermek için...biz de tayinciyiz,ama ben çok üstünde durmadım.ulaşım artık kolay,eşim de benim gibi düşünüyor.bir de biz memleketimizden başvurduk,bir ayağımız hep orada olacağı için gidip gelmek daha kolay olur diye:KK34:çocukların sağlık durumları ile ilgili uzmandan bilgi alman çok daha iyi olur,il il bile çok şey fark eder.tabii ki hayati tehlikesi olan çocukları ısrarla sen istemedikçe vermiyorlar.sağlıklı çocuklar da denk gelebilir o kadar karamsar da olmamak lazım...normali iki iki buçuk aymış.bize böyle söylemişlerdi,ama bizim dört ayı buldu:KK50:biz istisnayız ama,bir sürü aksilik oldu...genelde söylenen sürede bitiyor merak etmeyin,o bizim şansımız.:KK1:öyle aksilikler olmasaydı belki de şimdi dünyalar tatlısı bu bebek olmayacaktı diyoruz biz,yani beklediğimize deydi...

Çok sagolun cevaplarınız için eşim iZin alır almaz gidip görüşcem şuan ilçede olduğumuz için hemen gidemiyoruz ama genede benim için aileyle görüştürme çok zor olucak şuan balıkesirdeyim seneye doğuya gidicem bakalım belkide bizi uygun görmeyecekler ama çok istiyorum

acemieracım, beni çok kötü dürtmeye başladı bu istek, kızım var 11 aylık,ona bir kız kardeş istiyorum kendi yaşlarında, ikiz gibi büyüsünler istiyorum, sana sorularım vaaarrr:KK1:

bebeğimin küçük olması sorun yaratırmı,
yaş sınırı belirtebiliyormuyuz 0-2 gibi.. ya da 0-1 gibi..
beni kızıma oda yapmadım, ayrı odada yatıyor ama sadece beşiği var, kanepeler falan var odada, ayrı bir tam teşekküllü oda istiyorlarmı, maddi sorunumuz yok ama oda sayımız yetersiz..
birde gelecek bebeğin biyolojik ailesinin sorun çıkarmasından ve bebeği geri almalarından çok korkuyorum,

yarın arayacağım sosyal hizmetleri, ayrıntılı soracağım senden de fikir almak istedim, eşimin de haberi yok daha bu karardan yarın ona da söyleyeyim bari:KK1:

acemieracım, beni çok kötü dürtmeye başladı bu istek, kızım var 11 aylık,ona bir kız kardeş istiyorum kendi yaşlarında, ikiz gibi büyüsünler istiyorum, sana sorularım vaaarrr:KK1:

bebeğimin küçük olması sorun yaratırmı,
yaş sınırı belirtebiliyormuyuz 0-2 gibi.. ya da 0-1 gibi..
beni kızıma oda yapmadım, ayrı odada yatıyor ama sadece beşiği var, kanepeler falan var odada, ayrı bir tam teşekküllü oda istiyorlarmı, maddi sorunumuz yok ama oda sayımız yetersiz..
birde gelecek bebeğin biyolojik ailesinin sorun çıkarmasından ve bebeği geri almalarından çok korkuyorum,

yarın arayacağım sosyal hizmetleri, ayrıntılı soracağım senden de fikir almak istedim, eşimin de haberi yok daha bu karardan yarın ona da söyleyeyim bari:KK1:
beloved,Allah kızına uzun ve hayırlı ömürler versin.yaş sınırı tabii ki belirtebiliyorsunuz.biz de 0-2 yaş istemiştik.dokuzuncu ayına yeni girmiş tatlı mı tatlı bir oğlan geldi şimdi:KK16::KK16::KK16:benim oğlumun odası da küçük,telaş etmiştim ben de her şeyi ayrı olmak zorunda mı diye,,,,şimdi çok daha iyi anlıyorum,ona eşyadan çok sevgi gerektiğini...elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ona......yatağın en iyisini alsam da bir hafta oldu bugün uyurken hala içim acıyor.çünkü kendi uyumaya alışmış,ama nasıl???uyku saati geldiğinde beşiğine yatırmışlar ve o döne döne kendi kendine konuşa konuşa,dalamadığı zaman hırçınlaşarak,en sonunda yorgun düşüp gözleri kendiliğinden kapanarak uyuyor.....çok içim acıyor....her türlü şeyi denemeye çalışıyorum,daha kolay nasıl uykuya geçer diye ama daha başarılı olamadım....o yüzden eşya kısmına takılma.....dokuz aylık kuzucuğum,emekliyor ama ayaklarının üzerinde hiç durmamış,basmıyor...bilmiyor ki....fakat çok azimli:KK9:bugün sadece parmaklarından tutarak ayağa kalktı,nasıl seviniyor anlatamam,nasıl keyifleniyor.....o da biliyor bir şeyleri başardığını.....o kadar çok ilgiye ihtiyaçları var ki anlatamam.....ismi söylenince hiç tepki vermiyordu....hiç ama hiç....hemşire bir arkadaşım var,''ona pek ismiyle seslenilmemiş,ismini öğret''dedi.....dünden beri de ismiyle seslenince kafasını çeviriyor....biz evde çığlık çığlığa ''baktı !baktı! diye deliriyoruz....o anlamsız anlamsız bize bakıyor ne yapıyor bunlar diye.....daha bir sürü şey var ama ilk aklıma gelenleri yazdım...belki bir yatak bir komidin ama çokça sevgi ihtiyaçları var...
sosyal hizmetler uzmanıyla görüştüğünüz zaman size aileler hakkında bilgi verecekler.....sizin için bir bebek belirlediklerinde yine o bebeğin ailesi hakkında size bilgi verecekler,kabul eder misiniz diye soracaklar......bir şey söyleyeyim ki kendi adıma,bir gün o ailesinin yanına gidecek diye,onu yuvada bırakamam....evet bağlanıcağım,evet giderse çok üzülüp,günlerce ağlayıp kendime gelemiyeceğim....ama ona verebildiğimin en iyisini vermenin(maddi,manevi)huzurunu yaşayacağım.ne öğrettim kar sayacağım,bu sadece ayakta tek başına durabilmeyi öğretmek olsa bile.....

acemiera
cnm biz görüşmeye gittik benim çocuğum yok bize koruyucu aileliği önermediler evlat edinme daha iyi olur dendi aslında çok umutlu gittim ama yetkili kişi ailesini geri alma ihtimali çok yüksek dedi ama istiyorsanızz dayanabilirseniz size hemen verebiliriz
çok üzüldüm bize telde bahseden uzman koruyucu aile olup sonra evlat edinmemizi söylemişti ama ben dayanamam sanırım geri alınmasına daha sonra evlat edinme için başvurucam ama bu işi de araştırıyorum hala

acemiera
cnm biz görüşmeye gittik benim çocuğum yok bize koruyucu aileliği önermediler evlat edinme daha iyi olur dendi aslında çok umutlu gittim ama yetkili kişi ailesini geri alma ihtimali çok yüksek dedi ama istiyorsanızz dayanabilirseniz size hemen verebiliriz
çok üzüldüm bize telde bahseden uzman koruyucu aile olup sonra evlat edinmemizi söylemişti ama ben dayanamam sanırım geri alınmasına daha sonra evlat edinme için başvurucam ama bu işi de araştırıyorum hala

özlemcim orada görüştüğün insanlar uzman,haliyle kimin için hangi çocuk profili uygun bizden çok çok daha iyi bilirler.her şey gönlüne göre ve de en kısa zamanda olur inş.ne bir çocuk annesiz kalsın,ne de bir anne evlatsız.....yuvanın en kısa zamanda şenlenmesini dilerim.

Seneye okulum bitiyor inşaallah.
Ben de 0-2 yaş arası bir bebek istiyorum.
Kızım 2.5 yaşında, 7 yaşında da bir oğlum var!
Bir de hem kızı hem oğlu olan ailelere cinsiyet konusunda ne öneriyorlar, onu merak ediyorum.
Kızıma kız arkadaş, kız kardeş olsun daha çok istiyorum.
Seneye Allah izin verirse okulum da bitince kafam rahatlayacak.
Anne olma arzusuyla yeniden yanıyorum.
Ama cesaret edemiyorum, belim rahatsız ve gebeliğim sıkıntılı geçiyor..
Ama ben de annesiz bir bebeğe anne olabilirim, hem o hem kendim için istiyorum.
Çocukları çok sevdiğim için de farklı bir bebeğe annelik etmekte sıkıntı çekmeyeceğimi düşünüyorum.
Fakat eşimi ısındıramıyorum bir türlü.
Ufacık ta olsa hakkına girmekten çok korkuyor...
Kendi işi ve kardeşiyle ilgili sorunları var.
Onlar çözümlenmeden düzgün bir hayat kuramıyor...
Bu yüzden böyle bir çocuğun sorumluluğunu kaldıramayacağını düşünüyor sanırım...
Ailenin maddi imkanı yetersiz olması haliden devletin aileye maddi destek vermesi de çok güzel.
Zaten bu yavruların tek ihtiyacı sıcak bir yuva, bir aile!
Bu yüzden aile tarafından yüksek maddiyat sağlanamasa da sevgi ve aile terbiyesi alması ön planda...
Çocuklarıma şu son 15 gün içerisinde oda siparişi verdik,
çok düşündüm bir yatak fazladan almayı ama eşimi razı etmeden böyle birşeyi teklif edemedim kendisine.
Çocukların her hafta sonu yuvaya geri götürüleceğini sandığımda çok üzülmüştüm, nasıl faydalı olunabilir ki demiştim.
Ama gönüllü annelikte bunun geçerli olduğunu, koruyucu ailelikte böyle olmadığını öğrendiğimde çok sevindim.
Seneye işimi de kazandığımda, İnşaallah, bunu eşimle ciddiyetle masaya yatıracağım...
Eğer kabul ederse farklı sorular kafamı kurcalıyor...
Şimdi çalışan annelere koruyucu aile vasfıyla çocuk verliyor mu?
Bakıcı veya kreş yolu ile bebeğe bakılsa ve anne çalışsa,
akşamları kendi çocukları ile birlikte bu bebekle de ilgilense oluyor mu?
Ben kndi çocuklarımın bakımını nasıl sağlıyorsam (kendim çalışırken)
bu bebeğin/çocuğun da bakımını bir şekilde karşılar ve bunun da garantisini veririm.
Bu Sosyal hizmetleri tatmin eder mi?
Bu çocuklar için bir yatak açma zorunlu mu,
yani ben çocuklarıma oda aldım ama bu bebeğe bir yatak alamasam ve
diyelim, kızımın beşiğinde yahut kanepede yatsa sorun çıkarırlar mı?
Ne bileyim bir sürü ayrıntı kafamı kurcalayıp duruyor...
Bilen tecrübeli arkadaşlardan destek bekliyorum...

....yatağın en iyisini alsam da bir hafta oldu bugün uyurken hala içim acıyor.çünkü kendi uyumaya alışmış,ama nasıl???uyku saati geldiğinde beşiğine yatırmışlar ve o döne döne kendi kendine konuşa konuşa,dalamadığı zaman hırçınlaşarak,en sonunda yorgun düşüp gözleri kendiliğinden kapanarak uyuyor.....çok içim acıyor....her türlü şeyi denemeye çalışıyorum,daha kolay nasıl uykuya geçer diye ama daha başarılı olamadım....o yüzden eşya kısmına takılma.....dokuz aylık kuzucuğum,emekliyor ama ayaklarının üzerinde hiç durmamış,basmıyor...bilmiyor ki....fakat çok azimli:KK9:bugün sadece parmaklarından tutarak ayağa kalktı,nasıl seviniyor anlatamam,nasıl keyifleniyor.....o da biliyor bir şeyleri başardığını.....o kadar çok ilgiye ihtiyaçları var ki anlatamam.....ismi söylenince hiç tepki vermiyordu....hiç ama hiç....hemşire bir arkadaşım var,''ona pek ismiyle seslenilmemiş,ismini öğret''dedi.....dünden beri de ismiyle seslenince kafasını çeviriyor....biz evde çığlık çığlığa ''baktı !baktı! diye deliriyoruz....o anlamsız anlamsız bize bakıyor ne yapıyor bunlar diye.....

okurken yüreğim parçalandı, içimden geçenleri kelimelere dökmem imkansız..nasıl bir travma daha doğar doğmaz, nasıl bir yalnızlık küçücük bedenlerde ve ruhlarda....biliyo musun, cennet asıl senin gibi annelerin ayağının altında bence. senin de evladının da yüzünüz hep gülsün inşallah. ona sımsıkı sarıl ve öp benim için.

Son düzenleme:
İstediğimiz Yaşı bildirdiğimiz zaman ilk önce bizim istedillerimizi göz önünde bulunduruyolarmış peki istediğimiz cinsiyeti söylersek onu göz önünde bulunduruyorlar mı? Çünkü benim bir kızım ve bir oğlanım var ama benim kızım kız bir bebek istiyor.

İstediğimiz Yaşı bildirdiğimiz zaman ilk önce bizim istedillerimizi göz önünde bulunduruyolarmış peki istediğimiz cinsiyeti söylersek onu göz önünde bulunduruyorlar mı? Çünkü benim bir kızım ve bir oğlanım var ama benim kızım kız bir bebek istiyor.
tatlım çocuklarının yaş aralığı ne kadar bilmiyorum ama isteğinizi göz önünde bulundururlar diye düşünüyorum.veya size en uygun olanı sebepleriyle anlatırlar,sosyal hizmetlerle görüşmekte fayda var:KK34:
Seneye okulum bitiyor inşaallah.
Ben de 0-2 yaş arası bir bebek istiyorum.
Kızım 2.5 yaşında, 7 yaşında da bir oğlum var!
Bir de hem kızı hem oğlu olan ailelere cinsiyet konusunda ne öneriyorlar, onu merak ediyorum.
Kızıma kız arkadaş, kız kardeş olsun daha çok istiyorum.
Seneye Allah izin verirse okulum da bitince kafam rahatlayacak.
Anne olma arzusuyla yeniden yanıyorum.
Ama cesaret edemiyorum, belim rahatsız ve gebeliğim sıkıntılı geçiyor..
Ama ben de annesiz bir bebeğe anne olabilirim, hem o hem kendim için istiyorum.
Çocukları çok sevdiğim için de farklı bir bebeğe annelik etmekte sıkıntı çekmeyeceğimi düşünüyorum.
Fakat eşimi ısındıramıyorum bir türlü.
Ufacık ta olsa hakkına girmekten çok korkuyor...
Kendi işi ve kardeşiyle ilgili sorunları var.
Onlar çözümlenmeden düzgün bir hayat kuramıyor...
Bu yüzden böyle bir çocuğun sorumluluğunu kaldıramayacağını düşünüyor sanırım...
Ailenin maddi imkanı yetersiz olması haliden devletin aileye maddi destek vermesi de çok güzel.
Zaten bu yavruların tek ihtiyacı sıcak bir yuva, bir aile!
Bu yüzden aile tarafından yüksek maddiyat sağlanamasa da sevgi ve aile terbiyesi alması ön planda...
Çocuklarıma şu son 15 gün içerisinde oda siparişi verdik,
çok düşündüm bir yatak fazladan almayı ama eşimi razı etmeden böyle birşeyi teklif edemedim kendisine.
Çocukların her hafta sonu yuvaya geri götürüleceğini sandığımda çok üzülmüştüm, nasıl faydalı olunabilir ki demiştim.
Ama gönüllü annelikte bunun geçerli olduğunu, koruyucu ailelikte böyle olmadığını öğrendiğimde çok sevindim.
Seneye işimi de kazandığımda, İnşaallah, bunu eşimle ciddiyetle masaya yatıracağım...
Eğer kabul ederse farklı sorular kafamı kurcalıyor...
Şimdi çalışan annelere koruyucu aile vasfıyla çocuk verliyor mu?
Bakıcı veya kreş yolu ile bebeğe bakılsa ve anne çalışsa,
akşamları kendi çocukları ile birlikte bu bebekle de ilgilense oluyor mu?
Ben kndi çocuklarımın bakımını nasıl sağlıyorsam (kendim çalışırken)
bu bebeğin/çocuğun da bakımını bir şekilde karşılar ve bunun da garantisini veririm.
Bu Sosyal hizmetleri tatmin eder mi?
Bu çocuklar için bir yatak açma zorunlu mu,
yani ben çocuklarıma oda aldım ama bu bebeğe bir yatak alamasam ve
diyelim, kızımın beşiğinde yahut kanepede yatsa sorun çıkarırlar mı?
Ne bileyim bir sürü ayrıntı kafamı kurcalayıp duruyor...
Bilen tecrübeli arkadaşlardan destek bekliyorum...

düşünceniz çok güzel,ama kafanızdaki soruları bir uzmana sormanızda fayda var bence,biz ne desek havada kalır.bazen sizinle ilgilenen uzmandan uzmana bile birçok ayrıntı fark ediyor...yardımcı olamadığım için üzgünüm:KK50:

Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.
Kurumu arayıp, kafamdaki sorulara cevap bulabilir miyim acaba?

Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler.
Kurumu arayıp, kafamdaki sorulara cevap bulabilir miyim acaba?
kesinlikle bulabilirsiniz:KK16::KK16::KK16::KK16:biz aklımıza gelen her soruyu sormuştuk,onlarda sağolsunlar hepsine teker teker cevap vermişlerdi.size de güzel bir uzman denk gelir umarım

tatlı mı tatlı bir oğlan geldi şimdibenim oğlumun odası da küçük,telaş etmiştim ben de her şeyi ayrı olmak zorunda mı diye,,,,şimdi çok daha iyi anlıyorum,ona eşyadan çok sevgi gerektiğini...elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ona......yatağın en iyisini alsam da bir hafta oldu bugün uyurken hala içim acıyor.çünkü kendi uyumaya alışmış,ama nasıl???uyku saati geldiğinde beşiğine yatırmışlar ve o döne döne kendi kendine konuşa konuşa,dalamadığı zaman hırçınlaşarak,en sonunda yorgun düşüp gözleri kendiliğinden kapanarak uyuyor.....çok içim acıyor....her türlü şeyi denemeye çalışıyorum,daha kolay nasıl uykuya geçer diye ama daha başarılı olamadım...

bu yazıyı salı günü okudum ve 3 gündür kendime gelemedim ağlamaktan işe geliyorum aklımda bu yazı evde heryerde gözümün önüne o küçücük bebekler geliyor eşimle konuştum kabul etti koruyucu aile olmayı yalnız ben çalışıyorum 2 yaşında bir oğlum var onada annem bakıyor işten çıkmam gerek 2 sene daha kredi borcumuz var offff çıkmazdayım:KK43:

oğluşumdan güzel haberler vermek istedim sizlere:KK3::KK3::KK3:....içeride uyuyor.....o kadar alıştık ki biz ona....o da bize alıştı sanırım:KK16::KK16::KK16:çok çabuk öğreniyor her şeyi...aradaki farkı kapattı sayılır....şimdi düşünüyorum da yeni geldiğin de ikimiz de ne kadar şaşkın mışız...kolay değil elbet,ne kadar küçük de olsa yeni bir ev yeni bir ortam,yeni insanlar.atlattık sayılır bu tedirginliği ve şaşkınlığı....
her yere ve her şeye nasıl merakla bakıyor anlatamam sizlere..kolay değil birçok şeyin ismini bile yeni öğreniyor:KK43:(( ama çok çabuk öğreniyor:KK19:bizi taklit ediyor,yaptıklarımızı tekrarlıyor....del del diyor mesela o minicik eliyle gel işareti yaparak....ve biz her seferinde elini ısırıyoruz:KK1: hayığ diyor,yapmaması gereken şeyleri yaparken:KK9:ama yine de yapıyor:KK9: yapmaması gerektiğini de öğrenecek,zamanla....istediği şeyleri o küçücük işaret parmağıyla gösterip derdini anlatıyor mesela....tabii parmağın tadına ev ahalisi olarak bakıyoruz....:)))artık rahat uyuyoruz.....isterse kucakta isterse ayakta sallanarak....ama hiç stres yapmadan,ağlamadan,hiç bir yerini yolmadan......o kadar çok sırtımdan yük kalktığını hissediyorum ki o sorunsuz bir şekilde uyuduğunda.....nasıl sıktıysam kendimi:KK31:....çok azimli benim oğlum,yürüme provaları yapıyor bile....geç yürür demişlerdi her çocuk bir değil,ama zamanında yürümesine çok az kaldı:KK9::KK9::KK9:onu iyi görünce ben de çok iyi oluyorum....onun neşesi yerinde oldu mu bizim de neşemiz iyi oluyor:emir_bebek::nazar:babasıyla çok iyi anlaşıyorlar.eşim eve girince o kadar çok sevinip çığlık atıyor ki,daha kapıdayken eşim; del del diyor bağırarak....arkasından ağlıyor sabahları....abisiyle araları çok iyi...onu oynatıyor abimiz,göz kulak oluyor,yeni şeyler öğretiyor.....her şey güzel gidiyor....daha da güzel olacak....site de bu kadar güzel yürekli anneler varken,birçok çocuk ev ortamıyla tanışıp,anne baba sahibi olacak......

merhabalar ben koruyucu aile adayıyım:KK16:bir oğlum var ve şimdi koruyucu aşle olmak istiyorum,biz başvurumuzu yaptık.bugün veya yarın ev ziyaretimiz olacak bir aksilik olmazsa.ben bir yanlışı düzeltmek istedim o yüzden yazıyorum.koruyucu ailelikte çocuk devamlı sizinle kalıyor,onu yuvaya götürmüyorsunuz.sadece çocuğun bir arayanı ve soranı varsa, o da kurumun öngördüğü şartları yerine getirmişlerse çocuk kendi ailesinin yanına gönderilebiliyor,yok kimse arayıp sormuyorsa çocuk sizde kalıyor....gönüllü ailelikte ise haftasonu ve tatillerde yanınıza alabiliyorsunuz,sonra yuvaya geri bırakıyorsuz.ben de sizinle hemfikirim bu durumda çocukların psikolojileri çok etkilenir. ben de zaten buna dayanamam diye koruyucu aileliği seçtim:KK16:

merhaba, ne kadar surede donus alınabiliyormuş , size donus oldu mu ?

herkese merhaba

biz eşimle evlat edinmeyi istiyorduk ve yaşımızın gelmesini bekleyecektik. ama bu gün koruyucu aileliğin ne olduğunu tam olarak öğrenince ve çocukların sürekli koruyucu ailede kaldığını anlayınca fikirlerimiz değişti diyebilirim. genel olarak evlat edinme ile ilgili çok bilgi varken koruyucu ailelikle ilgili daha az paylaşım olmuş. başından geçenler neler yaşadıklarını anlatabilirler mi acaba? mesela ailenin çocuğu geri alması çok sık olan bişey mi? ya da koruyucu ailesi olduğumuz çocuğu bizden alıp evlatlık verirler mi? en önemlisi biz onu sonradan evlat alabilir, nüfusumuza kaydedebilir miyiz?

bir koruyucu aile adayıyla karşılaştığıma çok memnun oldum,kendi adıma.bu süreçte kendimi çok yalnız hissediyordum.hangi ildesiniz,yaşınız kaç ve kaç çocuğunuz var?merak ettim.:KK16:çok soru sordum galiba kusura bakmayın

sevgili acemiera,
ben de bu konuyu ciddi ciddi düşünüyorum ve de sizin gibi ben de bu konuda kendimi yalnız hissediyorum, çünkü çevremde koruyucu ailelik yapan kimse yok.internette de yasalar dışında bişey bulunmuyor, hep kurallardan ve genel olarak ne olduğundan falan bahsedilmiş.duygusal açıdan sorulan soruların cevapları yok. siz neler yaptınız, ne durumdasınz paylaşırmısınız? çok merak ediyorum..

X