eşime boşanmak istediğimi nasıl anlatmalıyım!!

safiye03434

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2013
22
1
merhaba arkadaşlar,daha önceden konu açmıştım ve kısaca eşim ile anlaşamadığımızı boşanmak istediğimi yazmıştm..aileme karşı hatalıyım kabul ediyorum ve o kadar pişmanım kii hergün aklımdalar yaptıklarım onları üzdüğüm anlar birbir aklımda eşime karşı sanki fırsat kolluyorum tartışsa kavga etse bitirecek gibiyim zamanın da sabrımı çok tüketti ailesi eşim...yaptıkları birbir gözümün önüne geliyor ailem boşan dediği zaman 2 aylık evliydim o ne der bu ne der diye korktum aslında biteceğini gün gibi biliyordum babam defalarca ağladı o adamdan sana koca olacağını bilsem servetimi önüne sererim dedi ama yapamadım...annem babamı çok üzdüm kızlar ve evliliğimin biteceğini gün gibi biliyordum, biliyorum...bunu ablamla konuştum annem babam sana çok kırgın dedi ama pişmansan gerçekten evliliğin yürümeyecekse bitir annem babam seni atamaz sen evlatlarısın diyor ben utanıyorum onları çok üzdüğüm için olayların üstünden 1 yıl geçti zaten 1,5 yıllık evliyim. ne yapacağımı bilmiyorum sanki anneme babama bişey olacakmış ve ben çok pişman olacakmışım gibi geliyor...gün geçtikçe eşime karşı soğuyorum, uzaklaşıyorum...ona güvenmiyorum...1 yıldır ailemin yanına gidemedik gitmek istemiyor beni oyalıyor şu tarih bu tarih diye...1 yıl geçti..ben vicdanen artık çok huzursuzum pişmanım ve ailemn yanında olmak istiyorum biliyorum ki onlar beni yarı yolda bırakmaz!!bu evliliğin biteceği belli kızlar ama 1 yıl ama 5 yıl sonra ben eşimin suyundan gitmesem hergün kavga tartışma olacak hep susuyorum kavga edince de hep bağıran kıran döken o oluyor ben yine susuyorum...eşimi çok seviyordum deli gibi ama herşeyim hislerim aşkım onun yaptıklarıyla tükeniyor gün geçtikçe uzaklaşıyorum..onu kaybetme korkum yok artık! gençliğime yıllarıma yazık etmek istemiyorum henüz 24 yaşındayım..belki de enbüyük problemimiz eşimin 37 yaşında olması aradaki yaş farkı ve daha önce evlenp boşanmasıdır!!kızlar eşim benm soğukluğumun farkında ve sabrımın kalmadığının da o yüzden buaralar aramız iyi ama ben boşanmak istediğimi nasıl söylemeliyim önce ailemimi aramalıyım önümüzdeki ay ablam doğum yapacak onun yanına gideceğim gidip birdaha dönmemeyi bile düşünüyorum ordan ailemin yanına gitmeyi..yada gitmeden mi konuşayım nasıl yapayım..çünkü kendisine defalarca dedim bu ay gidecektim ailemin yanına barışmaya yine erteledi şubatta diyor ama kandırdığını biliyorum....herzaman kii gibi ki zaten hiç sözünde durmadı artık şaşırmıyorum..nasıl yapmalıyım fikirlerinize ihtiyacım var..teşekkürler herkese arkadaşlar...

Eşinizle aranızdaki problem nedir tam olarak? Ailenize sizle beraber gelmiyor belki istenmediği için olabilir ? Aranızda bunun dışında çok problem oluyor mu? Konuşmayı denemişsinizdir heralde düzelmiyor mu hareketleri ?

Aileler bir evliliğe onay vermiyorsa muhakkak bir bildikleri oluyor, ama insan yaşayarak öğreniyor işte...

Eşinizle aranızdaki problem nedir tam olarak? Ailenize sizle beraber gelmiyor belki istenmediği için olabilir ? Aranızda bunun dışında çok problem oluyor mu? Konuşmayı denemişsinizdir heralde düzelmiyor mu hareketleri ?

Aileler bir evliliğe onay vermiyorsa muhakkak bir bildikleri oluyor, ama insan yaşayarak öğreniyor işte...

aramızdaki problemler çok fazla eşimle anlaşamıyoruz uyuşamıyorz herşeye çok aşırı tepki veriyor diğer açtığımm konuya göz geçirirseniz yazmıştm oraya...aileler zamanın da çok problem oldu eşim beni yarıyolda bıraktı zamında ailesine kandı beni kırdı ailemi...benm ailemle sanırım anlaşamayacaklar olmayacak çünkü ailem haklı eşim normal biri değil...

aramızdaki problemler çok fazla eşimle anlaşamıyoruz uyuşamıyorz herşeye çok aşırı tepki veriyor diğer açtığımm konuya göz geçirirseniz yazmıştm oraya...aileler zamanın da çok problem oldu eşim beni yarıyolda bıraktı zamında ailesine kandı beni kırdı ailemi...benm ailemle sanırım anlaşamayacaklar olmayacak çünkü ailem haklı eşim normal biri değil...

boşanmak istiyorum diyebilirsiniz bence sadece....zaten bütün şartlar olgunlaşmış,süsleyip püsleyerek anlatmanıza gerek yok.erkekler öyle şeylerden anlamaz kestirme yoldan söyleyin.

Siz esinizin hareketlerinden dolayimi bosanmak istiyorsunuz yoksa ailenize karsi duydugunuz vicdan azabi yuzundenmi?eski konularinizi okumadim buarada

h
Siz esinizin hareketlerinden dolayimi bosanmak istiyorsunuz yoksa ailenize karsi duydugunuz vicdan azabi yuzundenmi?eski konularinizi okumadim buarada

herikisi de diyebilirim..ailemle görüşmek istemiyor her ay gideriz diyor 1 yıldır ama hep bahane...davranışlarından dolayı da artık tükendim..

Eski konunuda okudum canım.
Şunu söyleyebilirim; bu adam için aileni , kendini feda etmeye değmez.
Ben bu adamdan bugün olmazsa yarın boşanacağım diyorsan hiç vakit kaybetmeye gerek yok
Hayatından daha fazlasını çalmasına izin verme o halde.
Nasıl ailenle 1 yıl görüşmeden durabildin.
Tabi senin arkasız , desteksiz hatta kimsesiz olmanı isterki istediği gibi at oynatabilsin.
Dönüp gidecek kapın dayanacak omzun olmasın ki seni rahat rahat ezebilsin.
Daha o kadar gençsin ki yaralarında kapanır , yeni umutlarda beslersin hayata dair.
Bu adamın hayatını , yaşam enerjini , umutlarını tüketmesine izin verme.
Gerekirse hiçbirşey söylemeden git ve oradan kararını bildir
Aç davanı kurtul.
Oda belki ayrılırsam geleceğim diye yedekte beklettiği yeni kurbanına gider.

Son düzenleme:
Eski konunuda okudum canım.
Şunu söyleyebilirim; bu adam için aileni , kendini feda etmeye değmez.
Ben bu adamdan bugün olmazsa yarın boşanacağım diyorsan hiç vakit kaybetmeye gerek yok
Hayatından daha fazlasını çalmasına izin verme o halde.
Nasıl ailenle 1 yıl görüşmeden durabildin.
Tabi senin arkasız , desteksiz hatta kimsesiz olmanı isterki istediği gibi at oynatabilsin.
Dönüp gidecek kapın dayanacak omzun olmasın ki seni rahat rahat ezebilsin.
Daha o kadar gençsin ki yaralarında kapanır , yeni umutlarda beslersin hayata dair.
Bu adamın hayatını , yaşam enerjini , umutlarını tüketmesine izin verme.
Gerekirse hiçbirşey söylemeden git ve oradan kararını bildir
Aç davanı kurtul.
Oda belki ayrılırsam geleceğim diye yedekte beklettiği yeni kurbanına gider.

bilmiyorum canım kafam okadar karışık ki ne olursa olsun boşanacağımızı hissediyorum ailemi keşke başta dinleseydim 1 yılda okadar çok şey yaşadım ki anlatsam destan olur sanırım..bir avukatla görüşüp o şekilde ilerlemek daha iyi olabilir eşime oturup söylesem boşanalım der kavga edip kırar döker sanırım

Hepimizin keşkeleri var ama bazılarımızın ki daha büyük sadece.
Bir hata yapmışsın ama olan olmuş artık.
Önemli olan bundan sonra doğru adımlar atmak.
Evlilikten umudunu kesmişsin demek ki hayır gelmez artık.
Şimdi atacağın adımlar daha planlı daha organize olmalı.
Ailenle konuş önce , desteklerini al , avukata danış , izleyeceğin yolu öğren varsa kanıt topla.
İstediğini kırıp döksün canım yeter ki sen kendini kırdırma ona.

Son düzenleme:
madem yaşı büyük geldi neden evlendin ki ?ayrıca 13 yaş çok büyük fark değil ....
farklı sorunların varsa bilemem ... boşanalım dersin biter .. zorla sürmez ya evlilik ...

Merhaba canim, iki konunuda okudum.Esine karsi sevgin bitmis.Yasin cok genc.Karsina ne insanlar cikacak. Ben kimseye bosan demem .Fakat esininde ikinci evliligiymis.Aslinda insanlar ikinci evliliginde daha dikkatli olurlar.Bence ablanin dogumuna git, orda baktinki daha mutlusun,ona göre karar veririsin.Ama bence sen mutlu degilsin....

Hepimizin keşkeleri var ama bazılarımızın ki daha büyük sadece.
Bir hata yapmışsın ama olan olmuş artık.
Önemli olan bundan sonra doğru adımlar atmak.
Evlilikten umudunu kesmişsin demek ki hayır gelmez artık.
Şimdi atacağın adımlar daha planlı daha organize olmalı.
Ailenle konuş önce , desteklerini al , avukata danış , izleyeceğin yolu öğren varsa kanıt topla.
İstediğini kırıp döksün canım yeter ki sen kendini kırdırma ona.

sana çook teşekkür ederim canım inan artık yaptıklarıyla kırılamıyorum çünkü çok kırıldım... ama yaşadıklarım keşkelerim bana çok büyük ders oldu yaşım 24 ama 40 yaşındaki biri kadar düşünce olgunluğuna eriştim hatalarımı anladım ve pişmanım tek isteğim ailemn beni affetmesi...

Merhaba canim, iki konunuda okudum.Esine karsi sevgin bitmis.Yasin cok genc.Karsina ne insanlar cikacak. Ben kimseye bosan demem .Fakat esininde ikinci evliligiymis.Aslinda insanlar ikinci evliliginde daha dikkatli olurlar.Bence ablanin dogumuna git, orda baktinki daha mutlusun,ona göre karar veririsin.Ama bence sen mutlu degilsin....

doğru söylüyorsun mutlu değilim!!! ablamın doğumuna gideceğim orda daha iyi karar verebilirim ablama dertleşmeye anlatmaya aileme çok ihtiyacım var iyice ölçüp tartacağım ona göre kararım netleşir ama kesin bitireceğim nasıl olsa bitecek çok denedim ama olmuyor

mutlu değilsin huzursuzsun ailene karşı vicdani azap duyuyorsun belkide yaşanılanlar için pişmansın aile herşeyden önemli kocandan bile herşey gelip geçer ama aile yüreğinde kalır boğazında düğümlenir sırtına yük olur hayattan tat alamzsın arkanda annen olmadan baban olmadan bi yanın hep eksik hep kanadın kırık kalır değmez direk boşanmak istiyorum de anana babana koş onların rızası al aile yoksa sende yoksundur ..... :,(

Eski konunuzu okudum.yazdıklarınızdan anladığım şu: evet eşiniz hatalı davranmış,hatalı konuşmuş ama bence siz eşinizle boşanmayı ailenize olan vicdanınızdan dolayı yapacaksınız,ailenize duyduğunuz özlemi anlıyorum, eşiniz gelmese de siz ailenizle görüşmelisiniz.bu sebepten dolayı boşanmamalısınız diye düşünüyorum ama siz ille de boşanacam sonunda der gibisiz...hakkınızda hayırlısı...

bence ailenin yanına önce uzun bi süreliğine tatil için git. ordaki süre boyunca eşinin yanındamı daha mutlusun ailenin yanındamı bunu daha iyi anlarsın. öyle 3-5 günde olmaz ama en az 3 hafta. sonra fikrin ne olursa ona göre davranki. bir pişmanlığın olmasın.

kadınlar evlendi diye uzağa gittikçe erkekler böyle her şeyi yapmaya kendine bak görürler. sırf ailene gidebilmek için eşinin ağzına bakıyorsun şimdi o da bunun keyfini sürüyor. yerinde olsam basar giderim ailemin yanına oturup izin beklemem. eş dediğin ne ki el adamı ama aile gibisi varmı??

mutlu değilsin huzursuzsun ailene karşı vicdani azap duyuyorsun belkide yaşanılanlar için pişmansın aile herşeyden önemli kocandan bile herşey gelip geçer ama aile yüreğinde kalır boğazında düğümlenir sırtına yük olur hayattan tat alamzsın arkanda annen olmadan baban olmadan bi yanın hep eksik hep kanadın kırık kalır değmez direk boşanmak istiyorum de anana babana koş onların rızası al aile yoksa sende yoksundur ..... :,(

okadar güzel anlatmışsın ki seda sanki içimdekileri okudun...dediklerin çok doğru ben doğruyu anladım yaşadıklarım bana büyük ders oldu pişmanımmm!!!!ama ailemden çok utanıyorum beni affederler mi diye.. korkuyorummm. onları okadar çook özledim ki..

Eski konunuzu okudum.yazdıklarınızdan anladığım şu: evet eşiniz hatalı davranmış,hatalı konuşmuş ama bence siz eşinizle boşanmayı ailenize olan vicdanınızdan dolayı yapacaksınız,ailenize duyduğunuz özlemi anlıyorum, eşiniz gelmese de siz ailenizle görüşmelisiniz.bu sebepten dolayı boşanmamalısınız diye düşünüyorum ama siz ille de boşanacam sonunda der gibisiz...hakkınızda hayırlısı...

teşekkürler canım düşüncelerin için... o kadar çok sebebim var ki ayrılmak için...benm eşimden gerçekten eş,gelecek olmaz..geleceğe dair güvenmiyorum çpk kötü günler yaşadım çok yaraladı beni o beni yaraladıkça beni kendisi ve ailem arasında tercih yapmaya itti...çok sevdim sonra çok düşündüm..neden seviyorsun aileni ona feda edecek kadar neden niçin ben beni sevenlerin bana sahip çıkanların yanında olmalıyım...

bence ailenin yanına önce uzun bi süreliğine tatil için git. ordaki süre boyunca eşinin yanındamı daha mutlusun ailenin yanındamı bunu daha iyi anlarsın. öyle 3-5 günde olmaz ama en az 3 hafta. sonra fikrin ne olursa ona göre davranki. bir pişmanlığın olmasın.

önümüzde ki ay eşimle gidecektik 10 gün kalacaktık ama beni yine oyaladığını biliyorum gelmeyecek...o gelmezse ben gideceğim ve giderken paşa gönlün ne zaman isterse sen o zaman gel diyeceğim..aileme durumu anlatacağım çünkü anlatmak zorundayım 1 yıldır görüşmedik onlar illaki soracaklar eşimi...beni tek gönderirse zaten bu iş olmaz kanaatimce...eş dediğin arkanda olmalı sahip çıkmalı. aileminde istediği buydu ben tek gidersem ailem haklı çıkacak eşime olan kanaatleri konusunda..

X