Banka Kredi Borcu

johanson

Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2013
94
1
arkadaşlar aranıza yeni katıldım herkese merhaba,
ben size bir şey sormak istiyorum belki bu konuda bana yardımcı olabilecek bilgi verebilecek arkadaşlarımız vardır. 15 ay gibi bir süre önce bir ihtiyaç kredisi adı altında 2.000 Tl kredi aldım. 7-8 ay ödememi düzenli yaptıktan sonra işten ayrıldım. 6 aydır kredi taksidimi ödeyemiyorum. Bankada olan telefon numaram ve adresim her şeyim değişti, yani şu anda bana hiçbir şekilde ulaşamıyorlar. Ancak benim içimde hep bir sıkıntı bu. Bir fırsatını bulunca ödeyeceğim borcumu. Sormak istediğim ise şu: Kredi alırken sanırım zorunlu işsizlik, hayat sigortası gibi sigortalar yapılıyormuş bütün bankalarda ve işsizlik durumunda sigorta maksimum 6 ay borcunu karşılıyormuş. Benim kredime yapıldı mı bilmiyorum ancak ödeyeceğim tutarı düşününce yapıldığını tahmin ediyorum. Birinci sorum sigorta karşılıyor mu böyle durumlarda, ikinci sorum ise ödemediğim süre için başıma ne gibi sorunlar çıkabilir?
Bu konuda bilgisi olan bankacı, avukat ya da benzer olayar yaşamış arkadaşlarım varsa bilgi verirlerse çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler arkadaşlar....

arkadaşlar aranıza yeni katıldım herkese merhaba,
ben size bir şey sormak istiyorum belki bu konuda bana yardımcı olabilecek bilgi verebilecek arkadaşlarımız vardır. 15 ay gibi bir süre önce bir ihtiyaç kredisi adı altında 2.000 Tl kredi aldım. 7-8 ay ödememi düzenli yaptıktan sonra işten ayrıldım. 6 aydır kredi taksidimi ödeyemiyorum. Bankada olan telefon numaram ve adresim her şeyim değişti, yani şu anda bana hiçbir şekilde ulaşamıyorlar. Ancak benim içimde hep bir sıkıntı bu. Bir fırsatını bulunca ödeyeceğim borcumu. Sormak istediğim ise şu: Kredi alırken sanırım zorunlu işsizlik, hayat sigortası gibi sigortalar yapılıyormuş bütün bankalarda ve işsizlik durumunda sigorta maksimum 6 ay borcunu karşılıyormuş. Benim kredime yapıldı mı bilmiyorum ancak ödeyeceğim tutarı düşününce yapıldığını tahmin ediyorum. Birinci sorum sigorta karşılıyor mu böyle durumlarda, ikinci sorum ise ödemediğim süre için başıma ne gibi sorunlar çıkabilir?
Bu konuda bilgisi olan bankacı, avukat ya da benzer olayar yaşamış arkadaşlarım varsa bilgi verirlerse çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler arkadaşlar....

Zorunlu işsizlik her kredide yapılmıyor, hayat sigortası yapılıyor ondan eminim.

Muhtemelen banka size ulaşamayınca avukata vermiştir icra için. Size ulaşır ulaşmaz da faiziyle birlikte toplam meblayı sizden talep ederler. Atıyorum kalan borc 1500 lira ise faiziyle birlikte hepsini alırlar :KK43:

krediyi aldıgınız zaman size sormaları gerekıyor...ör .hayat sigortası istiyormsuunuz gibi.....ayrıca onlarda ücretsiz değil her sigortanın bir bedeli var..hayat sigortası yıllık 600 tl mesela.....görünüşe göre siz böyle bir para ödememişsiniz....
ayrıca yaptıgınız çok tehlikeli yarın birgün allah korusun icra memurları kapınıza dayanır.....öyle milyar dolarlık borcunuzun olmasına gerek yok bunların olması için....siz bence gidip görüşün

Son düzenleme:
benn bankada çalışıyorumm kredi çektiğinde işsizlik sigortası değil hayat sigortası yapılırr canım ve bu ancak allh korusun vefatın söz konusu olduğunda sigortadan karşılarlar ödeyeceğin mebla çok ufak bi rakam bile olsa üzerine faiz eklenerek bu borç sna yansıtılırr her müşterinin dha önceki çalışmalrına göre süre belirlenir ve o süreden sonra avukata verilir icra ya kadar gider bu iş ki çok ufak rakamlar çektiğin kredinin çok çok üstüne çıkarak geri dönebilir sana avukat parsı dosya parası flan filan bence ilk yapman gereken şey bankada adresini güncelle ve en azından borcunun en durumda olduğunu öğren en kötü ihtimal yapılandıtmya gidlir neasıl ödyeceksen o şekilde yapılandırsın:KK34:

5 yıl boyunca kredi çekemeyeceksin bunu bil ben bankacıyım.
Muhtemelen avukata verdiler borcunu sana tebligat gelicek.avukatın numarası peşin ödersen indirim yaparlar extra avukat ücretide yansıtacaklar belki taksitte yaparlar yanii 2000 tl nin taksitlerini bi şekilde harç borç alıp ödeseydinn

kredi cekilirken hayat sigortasi yapilir ama hayat sigortasi zorunlu degil isteyen yaptiriyor istemeye yaptirmiyor ama yapilmasi. gerek bankaci. size sordumu hayat sigortasini cunku oda ucretli bir tanidigim yaptirmadi adam oldu borc esine kaldi

Sağolun arkadaşlar ilgilendiğiniz için öncelikle
Peki şimdi yavaş yavaş ödemeye başlasam, bankaya ait hesabıma biraz biraz para yatırsam oradan direkt kredi borcuna gidiyor zaten, o şekilde kapanır mı borç?

Bana sigorta yapalım mı diye sorulduğunu hatırlamıyorum ama genelde bankalar müşteriye sormadan sigorta yapıp parasını da ekliyormuş krediye.

Son bi sorum olacak çok oldum biliyorum:KK43: Ama içim içimi yiyo arkadaşlar, eşim bilmiyor bu borcumu evlenmeden önce almıştım kendim hallediyordum sonra da söyleyemedim offf öyle bi sıkıntı ki... Kendi kendime halletmem lazım artık ailemden biraz biraz alır öderim.
Sorum şu:
Her banka yapılandırma yapıyor mu, ben kredimi dnzbanktan aldım orası yapıyor mu acaba bilen var mı?

Son bi sorum olacak çok oldum biliyorum:KK43: Ama içim içimi yiyo arkadaşlar, eşim bilmiyor bu borcumu evlenmeden önce almıştım kendim hallediyordum sonra da söyleyemedim offf öyle bi sıkıntı ki... Kendi kendime halletmem lazım artık ailemden biraz biraz alır öderim.
Sorum şu:
Her banka yapılandırma yapıyor mu, ben kredimi dnzbanktan aldım orası yapıyor mu acaba bilen var mı?

Denizbank çağrı merkezini ara önce, adından bulurlar mutlaka eğer avukata devrolmuşsa onun insafına kaldınız, yok devrolmamışsa belki banka yapılandırabilir. Bir arkadaşım ödeyememişti onunkini daha sonra belli vadelere bölmüşlerdi.

Denizbank çağrı merkezini ara önce, adından bulurlar mutlaka eğer avukata devrolmuşsa onun insafına kaldınız, yok devrolmamışsa belki banka yapılandırabilir. Bir arkadaşım ödeyememişti onunkini daha sonra belli vadelere bölmüşlerdi.

Peki arkadaşınız ne kadar süre ödeyemedi borcunu?
Bu arada teşekkü ederim.

arkadaşım o borç asla kapanmaz adres tel değişti diye sakın düşünme elbet karşına çıkacak ama daha yüklü mevlada çıkar.

arkadaşım o borç asla kapanmaz adres tel değişti diye sakın düşünme elbet karşına çıkacak ama daha yüklü mevlada çıkar.

Canım ben zaten kaçmıyorum borçtan, sadece adresim ve telefon numaram olmadığı için bana ulaşamıyorlar hiçbir şekilde ve borcun son durumundan haberim yok şu anda çünkü eşimden habersiz adım atamıyorum, bir yere gideceksek birlikte gidiyoruz her şeyi birlikte yapıyoruz. Memlekete gidince halledicem bu konuyu artık, nasıl hallederim diye bir çare arıyorum sadece...

Krediyi ilk cekerken bankacinin sormasi gerek size cunku kredi ceken her insan kredi hayat sigortasini yaptirmiyor maalesef banka sizden habersiz sigorta yapmaz cunku onun icindd belgeler imzalaniyor vakit kaybetmeden bankayi arayin yoksa cok faiz biner

İşsizlik sigortası zorunlu değil...
Hayat sigortası yapılmıştır...

Yakalanırsanız epey faiz ödersiniz...
Bankalardan nefret eden biri olarak derim ki ödemeyin...
5 yıl sonra o borç silinecektir...
1 verip 5 almayı biliyorlar...Hepsi yasal tefeci!!!
Bu da onlardan olsun..:KK4:

İşsizlik sigortası zorunlu değil...
Hayat sigortası yapılmıştır...

Yakalanırsanız epey faiz ödersiniz...
Bankalardan nefret eden biri olarak derim ki ödemeyin...
5 yıl sonra o borç silinecektir...
1 verip 5 almayı biliyorlar...Hepsi yasal tefeci!!!
Bu da onlardan olsun..:KK4:

Keşke yapabilsem, bazen boş ver nereden bulacaklar seni diyorum ama sürekli içim içimi yiyor düşünmekten, bir gün karşıma çıkacak diye korkuyorum...

ben de bişi sorabilirmiyim bu başlık altında hangi durumda 5 sene kredi çekilmiyo acaba ?benim 2 sene vadeli bi kredim vardı fakat son 6 takstini 1 ay geriden gelerek ödemiştim ocağınkini şubatta ödedim mesela.geciktirdiniz takibe alıncaksınız mesajları gelmişti ama daha son taksiti ödenmeden kredi verelim diye mesaj attılar.diorum ben de cezalı konumuna düştümmü acaba:KK43: bankacı arkadaşlar bana da yardımcı olabilermiii

Keşke yapabilsem, bazen boş ver nereden bulacaklar seni diyorum ama sürekli içim içimi yiyor düşünmekten, bir gün karşıma çıkacak diye korkuyorum...

Sakın boş ver nereden bulacaklar diye düşünmeyin, artık e devletten, tc kimlik numarasından er yada geç buluyorlar. İleride eşinizin karşısına daha büyük bir borçla çıkmaktansa bence eşinize de söyleyerek bu borcu kapatın.

X