Maldivler

mozzarella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
720
2
herkese merhaba...

eşimle sevgililik zamanlarımızdan beri hayalini kurduğumuz yerdi Maldivler. bu yaz nereye gitsek diye planlar yaparken "neden hayalimizi gerçekleştirmeyelim ki? " dedik. ve internetten araştırmaya başladık:KK6:

birkaç blog sayesinde gördüğümüz fotoğraflar bizi daha da heyecanlandırdı:KK52:

eğer bu sitede olup giden varsa bizi bilgilendirir mi acaba:KK16:

o atmosferi yaşamış olanlardan fikir almak istiyoruz her konuda , adalar , maliyet , ulaşım , hava durumu vs... :KK9:

heyecanlıyım, ve sabırsız :KK17: inşallah hayallerimiz gerçek olur:nazar:

Ben de balayı için yer arıyorum Maldivleri çok araştırdım ama bütçemizi aştığı için vazgeçmek zorunda kaldım. Ama giden arkadaşlar anlata anlata bitiremediler. Aktarmalı uçuyormuşsunuz ama tur olarak alınca zaten tur çok iyi ayarlıyor. Her otel ayrı adada oluyormuş, en son indiğiniz yerden otele özel sürat motoru veya deniz uçağıyla geçiyormuşsunuz. Orası zaten rüyalar yeriymiş. Ama güzel bir bütçe ayırmanız önemli ve mümkünse herşey dahili seçin çünkü kaldığınız otelin dışında biyere gitmeniz inanılmaz pahalı olduğu için otel menüsü ne kadar pahalı olsa da ordan yemek zorunda kalıyormuşsunuz. Ki hotel menüleri uçuk fiyatlı oluyor(Hilton maldivlerdeki menüde çorba 24 dolar veya euro idi ordan çıkarım yapabilirsin).

Umarım gidersin karar verirsen beni kesin bilgilendir şimdiden muhteşem bir tatil geçirmen dileğiyle..

Eğer gitmeye karar verirseniz bir kaç yüz euro daha gözden çıkarın ve su üstü odalarda kalın. İnsan oraya muhtemelen bir kere gider hayatına ve gitmişken dünyada 3-5 yerde olan water bungalow/villa'da kalmazsanız olmaz bence.

Klasik tur şirketleri (ets, jolly vb) inanılmaz pahalı. Yani hem herşey dahil değil hem su üstü değil sahil villaları bir de üstüne pahalı. Reklama girer mi bilmiyorum ama wts diye bir tur var. wts maldivler diye aratırsanız ordaki 2014 fiyatları bir fikir verir. Benim bulabildiğim en hesaplı turlar burdaydı. Daha hesaplıları burda bir konuda (KK da maldivler diye aratırsanız) arkadaş eşinin tur şirketinin reklamını yaparak bahsetmişti. Ordaki fiyatlar daha iyiydi ama hiç deneyen duymadım o turu nasıldır bilemicem. wts'den arkadaşım maldivlere ve baliye gittiler biz de pukete gittik, maldivleri araştırıyoruz.

Bir tavsiyem de yazın gitmemeniz yönünde. Yazın zaten herkes deniz kum yapıyor ama mesela Kasım'da turkuaz sularda olmak daha keyifli bence. Hem buranın yazı oraların kışı diyemem ama muson yağmur zamanı. Yağmurlar rahatsız edici değil ama Türkiyenin kışında yaz yaşamak varken nedne yazın gidesiniz.

Ada olduğu için su sıkıntı ve pahalı. Hele alkol tüketiyorsanız kesinlikle her şey dahil alın. Sadece şu meyvesuyu tüketenler için bile her şey dahil mantıklı iken alkol kesin herşey dahil olmalı.

X