Görümcem Ben VE kayınvalidem

arksan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2011
106
0
Herkese Merhaba ; arkadaşlar benim eşim bir evin tek oğlu onun dışında 4 tane kız kardeşi var 3 tanesi evli çok işim olmuyor zaten türkiyede yaşamıyorlar. en küçük görümcem ise türkiyede yaşıyor kaynanam kötü bir insan değil ama bana çok yapmacık geliyor bir türlü elekritik alamadım sevemiyorum o ise beni çok sevdiğini çok özlediğini söylüyor ben ondan elektirik alamadım 1 yıldır evliyiz onlara gidince çok sıkılıyorum çünkü kaynanaö sürekli ama artık benim yanın sizin yanınızdır artık sizin peşinizi bırakmamam enince sonunda sizin yanına yerleşcem diyor tamam yaşalaoınca bütün herkes çocuklarının yanına gelir bunu neden dile getiriyor rahatsız oluyorum .biz doğuda yaşıyoruz kaynananmda bize 4-5 saatt mesafede başka bir doğu ilinimin bir köyünde yaşıyorlar. bizim tayinimiz çıkacak batıya gideceğiz yaniii kaynanan ben siizn peşinizi bırakmam diyor sonuçta ben muhtaç olmadan hasta olmadan kaynanamlar- kayınpederimle aynı evde yaşamak istemiyorum
buarada ben hamileyim ama bir kere biel gelmedi aramadı canın bir sey istiyormu di,ye ? sağlığın nasıl diye ? ama ağzında bu lafa benim yanın sizin yanınızdır sizin peşinizi bırakmam bende hoşlanmıyorum bu laftan sürekli benim siğortam sen yatır diyor bana yatırmısın falan demek yok siz bakacaksınız bize ilerde diyor bunu eşimöin yanında demiyor yanlız kaldığımızda ne yapmaya calışıyor anlamıyorum burarad bizim de borcumuz çok çoçuğumuz olacak onmun bir sürü ihtiyaçları var bugune kadar bir iğne almadı bana bende he rgittiğimde ona bir sey alıyordum ama bundan sonra bende almıyorum anlasın diye ama fossss.nerde
Bird eküçük görümcem var diyor görümcem diyor ki bunu da sizi okutursunuz evlendirsiniz diyor bizim de çocuğumuz olacak devlet memuru maaşıyla biz nasıl yapalım diyorum yaparsıznı diyor çocuğu eger ünversiteyi kazanmazssa fikrimizi bile sormadan bizim eve yollamak istiyor sen istiyormusun istemiyormusun demiyor bende calşıyorum ayrıca çocuğumuz olacak o kız evde nasıl ders calışır vs anlaşamadığımız biliyor .küçük görümcem hamile kaldım bir kere hayırlı olsun diye aramadı bize gelmeyi çok istiyordum ben hamile kaldığım için vazgeçti çünkü ünv sınavını kazamasaa çocuklu bir evd enasıl ders çalşıcak

bütün bu yazdıklarım haöile kalamdan önceydi hamile kaldıktan sonra da sizce görümcemi bize yollamak ister mi çünkü görümcem ben teklif etmeden ben size gelecem ders çalışcam dedi ben çağırmadım bile ne sanıyorlar kendilerini oğulların evi olması davetsiz gelip kalmaları anlamına gelmez aYLARCA HASTALIK VS OLUR TAMAM BİLMİYORUM ÇOCUK OLDUKTAN SONRA GELİRLER Mİ ?

NEDEN SEVMEDİĞİM SEBEBİ İSE SÖYLE ÇOCUĞUMUZ BİR SÜRE OLMADI AMA KİMSEYE OLMUYOR DEMEDİK SONRA ALLAH NASİP ETTİ ÇOK ŞÜKÜR BEN ONLARDAYKLEN KOMUŞARI SİİZN ÇOCUĞUNUZ MU OLMUYOR SATIN ALIRSINIZ DEDİ KAYNANAM DA GÜLDÜ BENDE AĞALDIM ODADA ARTIK SEVMİYORUM GÖRÜMCENİ BENDE NE ARIYORUM NE SORUYORUM O ARADAIĞINDAN SOĞUK SOĞPUK ONUŞUYORUM SORU SORDUKLARINI CEVAP VERİYORUM EVET ÖYLE HIIIM DİYORUM ..... ,İYİ Mİ YAPIYORUM SİZCE?

kayınvalidenize ektiğini biçersin... ne kadar yararın olursa bizdende o kadar fayda olur sana fazlasını bekleme diye açıkça söylemelisin cnmm

kv sık sık söylüyor ki sonra sorun çıkarmayasın,

nedir bu birlikte yaşama merakı anlamıyorum ,

nedense kayınvalıdenızın sızı tıye aldıgını dusundum
sızı rahatsız etmek ıcın soyledıgını dusunuyorum
esınız ne dıyor bunlara?

gene mi aynı konu:KK14:

iyiki görümcen,eşinle sevgiliyken ayrıldığınız da seni arayıp sormamış,seninle ilgilenmemiş.yoksa şimdi ne bahanen olacaktı:KK34:

pardon,bu sefer bir de kaynananın söylemleri eklenmiş.yenidoğduma katılıyorum,kaynanan biliçli yapıyor:KK51:

bu arada bebeğin hayırlı olsun...

Son düzenleme:
niye açık açık söylemiyosun
anne kusura bakma ev ev üstüne olmaz ben bir oturmaya karşıyım deyin
görümcen sizde kalır dediğinde benim çocuğum olucak zaten çalışıyorum ne o rahat eder ne ben deyin
okutma konusuna gelinde elimizden geleni yaparız ama bizimde masraflarımız var tamamen üstümüze alamayız kusura bakmayın deyin

eşiniz ne diyo peki siz sessiz kaldıkça üstünüze yıkılırlar ne evlilikten bişey anlarsınız ne çocuğunuzdan ne eşinizden en güzel zamanlarınızı kendinizi yıpratarak geçirirsiniz anlamıyorum bu aileleri hiç bi kusur yokken çocuklarının üstünde asalak gibi yaşamaya nekadar meraklılar

eşim genelde susuyor bende diyorum ki ben kimseyle yaşayamam beraber olmaz diyorum ben annenin kız kardeşinin hayal ettiği bir gelin değilim diyorum onlar da beni,m hayal ettiğim biri değil diyorum susuyor şaka yapmışlar diyor ama bende tavırlarımla belli ediyorum istemediği umarım anlarlar....

kocana söyle. ben kımseye karsı degılım gelsınler elbet bakarız lakin muhtac degıller bısey degıller de. bırlıkte olunca cok sorun cıkar, biz de rahat edemeyız herseyımız kısıtlanır, özelimiz kalmaz de. onlar da rahat edemez de. ayrıca X(görumce) kardesın dıye oyle bıze sormadan etmeden, sıze gelıcem deyıp emrı vaki yapamaz de. burası senın degıl bizim evimiz dıye soyle.
annen özellikle yalnızken bana bunları bunları dıyor de. senınle beraberken konuyu acalım bu işi noktalayalım de.

kocanı tanımıyoruz etmıyoruz. huyunu suyunu bılmeyız onun nabzına gore serbetı sen verıceksın.

kv nın kocanı doldurmasına fırsat verme.

en ıyı gelın ve kaynananın aynı apt.da bak ev degıl apt.da oturdugu halde ne problemler yasadıgının bızzat sahidiyim.

daha sonrada eşinle bunu konusup hallettikten sonra hep beraberken konuyu bu olaylara getırın ve eşinizde sızde fıkrınızı söyleyin.
bızım zaten cocugumuz olucak, memur maaşıyla kendımıze anca bakabılıoruz, bızım ılgımıze ıhtıyacı olan bı cocukla ilgilenirken görümceyı istemesek de es gecmış olucaz ilgilenemıcez deyın.
basımızın tacısınız ama ev ev ustune olmaz, hastalık falan olur allah muhafaza, ozaman elbette gelırsınız dersiniz. sonada konuyu degıstırıp baska bıseylerden konusun onlara cvp verdırmeyın bence.

bu kaynanalardan gına geldi artık ya:KK1:
burdan kaynanalara kaynana adaylarına sesleniyoruz
şu gelinleri rahat bırakın ya
sizinde kızınız var arkadaş onu gelinin yerine koy aynısını yaparmısın yok
açık açık istemedigini belirt kaynana
yoksa bir gün gelir evinin baş köşesine yerleşir
ha bide kızı var demi:KK1: onada tavrını koy

bu kadar açıklamaya gerek yok bence, bakmak istememek başlı başına bir neden, neticede senin annen babanda hasta olabilir onlarda bu yaşta kalmıcak kendi aileni bırakıpta onların peşinde koşmıcaksın dimi, birinin üstüne çökme merakı nedir yaa, elden ayaktan düşmede kimseye muhtaç olma duan bu olsun, zaten kimin kime bakmak zorunda kalacağı belli olmaz, sana bişey olsa o bakacakmı sana gelinim diyip, bence oğlunu evlendirme derdine düşer

Bende kimsenin kimseye bakma mecburiyeti olmadığını düşünenlerdenim. Bir kızım var, asla büyüdüğünde bana bakar diye düşünmedim, aklımdan bile geçmedi. Mecburiyet ve hastalık dışında kimse kimseye mecbur olmamalı..

Kayınvalideniz bilerek rahatsız etmek amacı ile yapıyor bence, aldırmayın. Bebeğiniz olmuş ne güzel, onunla ilgilenin.

Görümcem , ben ve kayınvalidem ... Bermuda şeytan üçgeni oluşmuş yine .

Kayınvalidenizden hoşlanmadığınızı belirtmişsiniz , sanırım o da bunu anlamış ki ; geleceğini planlamak ve garantiye almak için size sürekli aynı konuyu açıyor...peşinizi bırakmam diyerek .

Görümcenizin size gelip artık sizde yaşaması ise ;ne onun ne de ailesinin vereceği bir karar ... İsterseniz gelir ,istemezseniz gelmez .Hyatınıza dair önemli kararlarının başkalarının ağızlarında dolanmasına müsade etmeyin bence.

bu tarz konuların ben hamile kalamdan önceydi ama insanın aklında kalıyor gene hamile kalıp çocuk doğduktan sonra işler değişmesse dediklerinizi uyguluyorum mesela dün kandildi aramadım , sormadım görümcemi asla aramıyorum derslerini sormuyorum.kazanmam gerek diyorum görünce oda sanırım çekiniyor artık aradığında kısa cevaplar veriyorum.ö kaynanamın iyimişsin iyiyim siz nasılsınız? bebek nasıl iyi? sağlınızn nasıl derse iyi annenler nasıl iyiler falan oda zaten fazla konuşamıyor ben kısa kesince ben sağlıklarını sormuyorum artık ödüm kouyor hasta olacaklar diye çünkü birde eşime söyledim.ben bakamam dediö sustu o dabiliyor beni gitsin kızı baksın ben calışıyorum ona izin alıp da bakamam...o bana baktı mı ki ben kaynanama bajakyım hasta olunca ...

çok karışık yamzışsın ama anladığım kadarıyla k.validen ondan elektirik alamadığını anlamış ve sana bol bol elektirik vermeye çalışıyor..yerini yapıyor işte.

bu arada k.validenin komşularına hayran kaldım,çocuğun olmuyorsa satın alırsın ne demek acaba? beyinleri bizimkinden farklı mı işliyor bu insanların:KK53:

Son düzenleme:
Kayinvalidenizi falan bosverin, tavirlari sanki size takilip eglenmek gibi geldi.
Batiya tayininiz cikinca evi, ocagi kapatip yaniniza gelmelerine pek ihtimal vermiyorum acikcasi.
Ama bende su komsulara takildim.
Anladigim kadari ile onlarda kayinvalidenizden feyz almis, hic hos olmayan bir konuda, hic hos olmayan kelimelerle hadlerini asarak kendilerince saka yapmislar.
Insanlarin garipligi ve kendini bilmezligi hergün biraz daha sasirtiyor beni:)
Bu forum bazen beni gercekten hayrete düsürüyor :)

batmanda bi arkadaşım var 10 aylık bebeği var çalışıyo, bebek kreşte, Allahtan kreş iş yerimize yakında arada gidiyo yanına,kayınvalidesi ve kayınpederi yaşlı insanlar, eşi diyomuşki gelsinler bizde kalsınlar, ben bebeklemi ilgilenicem onlarlamı seninlemi kendimlemi demiş, eğer ille gelsinler dersen işten çıkarım, onada yanaşmıyo diyo, şuna bak yaa sanki kadın robot dışarda çalışsın evde çalışsın çocuğa baksın yatakta dişi olsun

bu kadar açıklamaya gerek yok bence, bakmak istememek başlı başına bir neden, neticede senin annen babanda hasta olabilir onlarda bu yaşta kalmıcak kendi aileni bırakıpta onların peşinde koşmıcaksın dimi, birinin üstüne çökme merakı nedir yaa, elden ayaktan düşmede kimseye muhtaç olma duan bu olsun, zaten kimin kime bakmak zorunda kalacağı belli olmaz, sana bişey olsa o bakacakmı sana gelinim diyip, bence oğlunu evlendirme derdine düşer

Çok doğru yazmışsınız valla. Herkes kendi annesine baksın, kızların anne - babalarına damatlar alıp evlerinde bakıyorlar sanki, daha dün burada bir konuda okudum adam evine ilk kez gelen kayınvalidesini istememiş, üstelik eli ayağıda tutarken 2. gün surat asmış.

Bu insanlara rahatmı batıyor, yoksa birilerine yük olmak zahmet vermek hoşlarına mı gidiyor, yada gıcıklığına mı yapıyorlar anlamış değilim.

Ben de 5 yaşındaki kızımla tek başıma kalıyorum, (eşimin ailesi zaten bakmaz, 1 kere kalmak zorunda kaldım eşim yokken kaynım evden kovdu, o ilk ve son oldu) ama kendi ailem bakar, ona rağmen hiç bir yere gitmeden 2 yıldır kızımla tek başımıza gayette huzurlu ve mutlu bir yaşam sürüyoruz çok şükür, herkes kendi evinin ağası olsun izin versinlerde, üstelik kendileride kendi evlerinin ağalığını doyasıya yaşasınlar.

Eğer birlikte yaşamak istemiyorsanız kesin ve net bir şekilde tavrınızı koyun ve bunu da söyleyin.

Ben söyledim mesela, nasıl siz beni evden koyup bakmadıysanız, bende size bakmayacağım, gün gelecek devran dönecek dedim.

Ama eşim gidip bakabilir ona itirazım yok. Sende söyle, sürekli düşünene kadar söyle düşünceni, fikrini bilsim herkes.

Beraber yaşamak zorunda değilsiniz ama kayınvalideniz sizin ağzınızı arıyor bence ve sizde söylediğinde yaşlandığınızda evet ama şuan bunu istemiyorum diyin:KK34: Görümcenize gelince size güvenerek doğurmadılar heralde okutuversinelr bir zahmet

Herkes kendi annesine baksın, kızların anne - babalarına damatlar alıp evlerinde bakıyorlar sanki, daha dün burada bir konuda okudum adam evine ilk kez gelen kayınvalidesini istememiş, üstelik eli ayağıda tutarken 2. gün surat asmış.

Aynen bende okudum.. Demekk ki bayanı erkeği yok herkez üçüncü kişilerden rahatsız olur yani.

Arkadaşlar söylemiş zaten ama bende öyle düşünüyorum.
Sizin sinirlendiğinizi yada sinir ettiğinin farkında bilerek öyle konuşuyor.
4 tane kocaman kız niye sana yükleniyor, baskı kuruyor.. Şaka gibi :KK53: şahsen benim annem'in düşüncesi kimseye muhtaç olmamak..'bizde yaşlanacağız ve Allah bizi kimseye muhtaç etmesindir' hep söylediği budur

bencede kaynanan senin beraber yaşamayı istemediğini bildği için seninle uğraşıyor yoksa daha ortada acil bir durum yokken yıllar sonranın lafını niye etsin ki
ya duymazdan gel yada açık açık ev ev üstüne olmaz anne deyip fikrini belirt.görümce konusunda da iş ciddiye bindiğinde uygun bir dille istemediğini söyle.
bazı insanların bu rahatlığı beni şaşırtıyor sanki gelin kocasının ailesinin herşeyine mecburmuş gibi düşünüyorlar galiba:KK19:

X