Yillardir dalga geciyorlar!!!

Kalbimin_Aynasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2012
82
0
Arkadaslar ben 19 yasimdayim.Genelde guzel oldugum söylenemez ama ayri ayri mesela badem gözlerimin guzel oldugunu ve ya ince kivircik hatlara sahip fizigimin ve ya uzun kalin saclarimin guzel oldugunu söylerler. Herkes guzel modern giyindigim söyler.Universetedeki arkadaslarimdan giyimim fln farklenmez.Bunlarin hepsi gercek anlamda söylenmis sözler.Ama Yillardir bir sorunum var lisede universetede koskoca cocuklar olmuslar benimle dalga geciyorlar.Lisede okudugum zaman benimle dalga gecer konusmazlardi biri benimle arkadas olmak konusmak istedigi zaman onunlada dalga gecer uzaklastirirdilar.Lisede okudugum zaman ilk önceler pek kafama takmazdim ama 1 yil sonra sabrim tasdi nerdeyse hergun lisede birileriyle benimle böyle davrandiklari icin kavga eder dayanamazdim aglardim.Bazense gitmez evde kalirdim.Sonra kendimi toparladim kimseyi aldirmadim derslerimi calistim universeteye girdim.Insan aldirmamaya calisiyor ama yinede merak ediyorum neden böyle davrandiklarini?Lisede ve universetede bir kac arkadasa sordum biri bana "cirkinsin" diye digeri "seni seksi bulmuyorlar cirkinlikle alakasi yok" , bir baskasi "özguvenin yok" o yuzden dedi.Cirkinsin diyorlar ama yanlarinda giden kizlarin hepsi guzel degil hatta benden cok daha cirkinleri var sisman yöndemsiz 10 ton makyajla yuzlerini kapamaya calisan kizlari göruyorum cok sasiriyorum onlarda olan bdnde olmayan ne var ki?Kötu seslenmesin ama artim var eskigim yok.Arkamdan "Su kiz"diyorlar sonra "aaa cok guzelmis" yada "cikmak istedigin kiz bu degil miydi ya" ve ya "okulun en guzel kizi geliyor"diyip guluyorlar.Bugun bir kac sinif arkadaslarimla takilan cocuk geldi yanimiza bir kizin erkek atkadasindan bahsediyorlardi sonra cocuk arapca(cok az ama anliyorum)"bu kizinda erkek arkadasi varmi"dedi oda "evet vardi ama ayrildilar" cocuk soke oldu "Hayir hayir olamaz inanmiyorum ben onunla asla cikmazdim"dedi.Kizda 10 ve ya 50 bin verseydiler cikmazmiydin dedi oda hayir asla dedi.Beni parayla bile kiyasliyor ben satilik esya flnmiyim.Cok korkunc.O kadar mi igrencim yani?Acaba sorun kaslarim mi?Ben baska sabep bulamiyorumda.Universetede herkes kaslarini aliyor bir tek ben almadim.Hatta bir.kac ay önce duydum tanidik bir kiz annesine anne kaslarimi almam lazim yoksa herkes benimle dalga geciyor demis.

Bir arkadaşın özgüvenin yok demiş yaa o doğru demiş. öncelikle kendini bu kadar ezik düşünmeişin çirkinlik güzellikle alakası yok gerçekten güzel/bakımlı kızların ve özellikle özgüvenli kızların popüleritesi olur ama normal senin anlattığın türde konuşmalarla sürekli karşılaşacak kadar kötü kimse yokturyani eğer varsada o zaten tecrit edilmiş olurdu bu laflarıda duyması mümkün olmazdı...

söylenen şeyleri yanlış algılıyor olabilirsin (arapça konuşulmuş olan kısmı). diğer o söylenenler tamamen senin hal hareketlerinle kendini dışarıya karşı ezik göstermenle alakalı seni ezme grişimleri gibi gelmiş. kendini gösterdiğin şekilde varsındır... ve ayrca demişsinki acama kaşlarım yüzünden mi? biz senin kaşlarını görmedikki böyle bir soruyu burda sorman bile kendini ne kadar küçük gösteriyor. Yapma bunları...
kişisel bakım seni rahatlatır bir nebze kaşların kalın biçimsiz ortası doluysa aldır,giyimin kuşamın düzgğnmüş zaten kişisel bakımını düzgün yap ve muhakkak dik dur söylenenlere aldırma ve hatta kendinle dalga geçmeyi bil öyle olduğunda etraf keser dalgayı :KK66:

anlamadım ya bu kadar dalga geçecek ne var ki yani her güzel bulmadıkları kızla dalga mı geçiyorlar çok saçma
acaba abes bir hal mi var mesela kaşlarımı almıyorum demişsin dimi? kaşların çok mu kalın ki onu mu diyorlar
anlamadım hiç ya ççok saçma :26:

Arkadaslar ben 19 yasimdayim.Genelde guzel oldugum söylenemez ama ayri ayri mesela badem gözlerimin guzel oldugunu ve ya ince kivircik hatlara sahip fizigimin ve ya uzun kalin saclarimin guzel oldugunu söylerler. Herkes guzel modern giyindigim söyler.Universetedeki arkadaslarimdan giyimim fln farklenmez.Bunlarin hepsi gercek anlamda söylenmis sözler.Ama Yillardir bir sorunum var lisede universetede koskoca cocuklar olmuslar benimle dalga geciyorlar.Lisede okudugum zaman benimle dalga gecer konusmazlardi biri benimle arkadas olmak konusmak istedigi zaman onunlada dalga gecer uzaklastirirdilar.Lisede okudugum zaman ilk önceler pek kafama takmazdim ama 1 yil sonra sabrim tasdi nerdeyse hergun lisede birileriyle benimle böyle davrandiklari icin kavga eder dayanamazdim aglardim.Bazense gitmez evde kalirdim.Sonra kendimi toparladim kimseyi aldirmadim derslerimi calistim universeteye girdim.Insan aldirmamaya calisiyor ama yinede merak ediyorum neden böyle davrandiklarini?Lisede ve universetede bir kac arkadasa sordum biri bana "cirkinsin" diye digeri "seni seksi bulmuyorlar cirkinlikle alakasi yok" , bir baskasi "özguvenin yok" o yuzden dedi.Cirkinsin diyorlar ama yanlarinda giden kizlarin hepsi guzel degil hatta benden cok daha cirkinleri var sisman yöndemsiz 10 ton makyajla yuzlerini kapamaya calisan kizlari göruyorum cok sasiriyorum onlarda olan bdnde olmayan ne var ki?Kötu seslenmesin ama artim var eskigim yok.Arkamdan "Su kiz"diyorlar sonra "aaa cok guzelmis" yada "cikmak istedigin kiz bu degil miydi ya" ve ya "okulun en guzel kizi geliyor"diyip guluyorlar.Bugun bir kac sinif arkadaslarimla takilan cocuk geldi yanimiza bir kizin erkek atkadasindan bahsediyorlardi sonra cocuk arapca(cok az ama anliyorum)"bu kizinda erkek arkadasi varmi"dedi oda "evet vardi ama ayrildilar" cocuk soke oldu "Hayir hayir olamaz inanmiyorum ben onunla asla cikmazdim"dedi.Kizda 10 ve ya 50 bin verseydiler cikmazmiydin dedi oda hayir asla dedi.Beni parayla bile kiyasliyor ben satilik esya flnmiyim.Cok korkunc.O kadar mi igrencim yani?Acaba sorun kaslarim mi?Ben baska sabep bulamiyorumda.Universetede herkes kaslarini aliyor bir tek ben almadim.Hatta bir.kac ay önce duydum tanidik bir kiz annesine anne kaslarimi almam lazim yoksa herkes benimle dalga geciyor demis.

çok mu bakımsızsın acaba şu anda üniversitede mi okuyorsun...

Tatlım benim de bu tarz arkadaslarım var. Özgüvenleri yok kendilerini çirkin görürler. 4. sınıfa geldim sonunda lafımı dinleyip o göz kalemini gözüne karalamak yerine adam akıllı surmeyi öğrettim. Bir insan bu kadar değişemez. Yüzünde lekeler var erkekler dalga gecıolardı, fondoten kullanmasını öğrettim. Öğrettm diyorum cunku inat oldugu için zorladım , şöyle surcen böyle makyaj yapcan dye. Saçlarının rengi esmer oldugu için ona gitmiyordu ben şöyle boya böyle boya diyeee diyeee sonunda boyattırdım şimdi sevgilisi var :KK70: İnatlasma tatlım doğallık güzeldir ama makyaj da yapacannn kaşını da aldırcan saçını da boyucan. Kendine yakısan seylere hayır deme. Yenile kendini yaa. Özgüven patlaması bana göre nedir biliyor musun? Kusurları oldugu gibi kabul edip kendini yenilememektir. evet Kendini seveceksin ama kusurlarına da care bulacaksın. Benim burnum kırık ve yandan hafif belli oluyor ben rahatsız oluyorum herkes ay kucuk burnun fln diyorlar ama bariz kırık yani. Bi arkadasım suna bak yandan nasıl onden nasıl demişti hiiiç uzulmedim cunku dogru söyluyor ameliyat olmam lazım. Tabi para babamda oldugu için gereksiz yere ameliyat masasına oturamazsın diyor ama iş guc sahibi olayım ilk işim burnumu yaptırmak olcak. Benimde kaşlarımı hep yanlıs alırlar yüzümü ifedami o kadar cok degistiriyor ki, hep kızlar dalga geecerler. 3 ay uzatırım yine yanlıs alırlar artık kendim alıyorum son 2 haftadır super oldular ve herkes sende bi degişiklik varr diyorlar. Anlıosun dimiiii çirkin kadın yoktr makyajsız kadın vardın bakımsız vardır

Senin cevrendekiler bir garipmis sekerim..

Universitenin guzelligi bol bol ortam olmasi, bunlari begenmiyorsan git baska ortamlara, baskalarina takil derim. Bunlari da s..tir et gec, deli mi ne bu insanlar anlayamadim?

bence fazla önemsiyorsun etrafındakı insanları.
belkı bazıları sana ulaşamayıp hırsından bıle yapıyor olabilir.

bazı ucube erkeklerin ne dedıklerıni önemseme
güzellik görecelidir ayrıca.

bazı dönemler vardır, karşındakı güzel de olsa
çirkinde de olsa
dalga geçerler, sen önemsedıkçe onların her hareketı gözüne batar.onların ne dedıklerını takıp etmeyı bırak.
herkes herşey der.canı sıkılan ona buna sarıyor işte.

önemli olan senın kendınden emın olman.kendıne güvenın olmadıgını biliyorlar
o yüzden senı daha çok sinir ediyorlar, bazı insanlar sinir etmeye bayılır.

Son düzenleme:
Kaşlarını alabilirsin, yüzüne değişik bir anlam katar.
Ama neden dalga geçtiklerini inan anlamadım badem gözlü ince fizikliyim dediğin halde.
Belki de kedi ciğer muhabbetidir.
Ya da sen alınıyorsundur.

anlamadım ya bu kadar dalga geçecek ne var ki yani her güzel bulmadıkları kızla dalga mı geçiyorlar çok saçma
acaba abes bir hal mi var mesela kaşlarımı almıyorum demişsin dimi? kaşların çok mu kalın ki onu mu diyorlar
anlamadım hiç ya ççok saçma :26:
Evet bu yuzdenmis yani söyledikleri laflar cirkin oldugum icin.Hemde ben gayet bakimliyim genelde ojeli tirnaklarim fönlu saclarim giyimime cok özen gösteriyorum sade makyaj yapiyorum uniye giderken.VALLAH banada cok garip geliyor.Evet kaslarim kalin ben 13 yasimdayken aldim ama annem kucuksun dedi evde aylarca bu yuzden kavgamiz oldu.Sonra almayi biraktim.Sinif arkadaslarim okulda lisede unide herkes aliyor kasini bir tek bu yuzdendir diye dusunuyorum.

Kendine olan özgüvenini yitirmişsin
Ve çevrendeki herkez bunun farkında

Neyinle dalga geçiyorlar bu kadar merak ettin açıkcası... :44:

nasıl muhabbetler bunlar yaa
Hiç anlayamadım, gerçekten çok çirkin bile olsa bir insan için böyle konuşmalar yapılırmı.
Dışardan ve atrzını beğendiğin birinden objektif bir görüş al ve tarzını oluştur

Kaşların olabilir sıkıntı ama şimdi millet ektirip bıyık gibi kaşlarla geziyor.
Özgüven çoook önemli çok önce kendine güven , aldırma ve karakteri olan insanları tercih et arkadaş olarak.

senin ortamındaki kişilerde bir sorun var ilk kez böyle bırsey duydum kıme ne senın guzel yada cırkın olmandan Allahın yarattığı kul..acaba sen mi çok yüz veriyosun ortam yaratıyosun eleştirmelerine vs kusura bakma böyle sormam gerek çunku lafı bıle olmaz normalde boyle bır konunun.

Başkalarının ne düşündüğünü boşverin, önemli olan sizin kendinizi nasıl bulduğunuz. Ve bu sorunun cevabı da aslında başkalarının düşüncesi üzerinde çok etkili. Güzellik ve çirkinlik çok göreceli bir kavram ayrıca. Buna takılmayın. Siz kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Hiç mi olumlu bir yönünüz yok? İnsanı önemli kılan tek şey güzelliği midir? Ayrıca yanınızda birinin sadece güzel olduğunuz için bulunması da çok hoş bir duygu olmasa gerek. Arkadaşlarınızın söylediklerinden bahsetmişsiniz. Bu nasıl bir patavatsızlıktır ya da art niyettir ki karşısındaki insanı üzer miyim, kırar mıyım demeden "çirkinsin" diyebiliyorlar? Herkes kendiyle ilgili güzel şeyler duymak ister, bu durum sizi üzüyordur mutlaka. Ama önce kendinizle barışın. Olumlu yönlerinizi düşünün. Ve kendinizi tanıyın. Kendinizle barışmanız ve güvenmeniz duruşunuzu, kendinize bakışınızı olumlu yönde etkileyecektir. Başkalarının ne düşündüğüne çok kulak asmamaya çalışın. Daha çok gençsiniz. İnsanların ne dediklerine bu kadar takılarak hayatınızı olumsuz anlamda etkilemelerine izin vermeyin.

Son düzenleme:
Kasin kalin olsun ince olsun, ne fark eder. Cevrendekilerin hepsi cocuk gibi davraniyor, universiteye baslamislar ama olgunluktan nasiplerini almamislar.

Kimse kimseyle çirkin olduğu için bu kadar sık dalga geçmez...
Bu senin sürekli başına gelen bir durumsa kendini sorgula lütfen...

Kadın bakımlı olmak zorundadır....Makyaj demiyorum bak, bakım...

Tatlım benim de bu tarz arkadaslarım var. Özgüvenleri yok kendilerini çirkin görürler. 4. sınıfa geldim sonunda lafımı dinleyip o göz kalemini gözüne karalamak yerine adam akıllı surmeyi öğrettim. Bir insan bu kadar değişemez. Yüzünde lekeler var erkekler dalga gecıolardı, fondoten kullanmasını öğrettim. Öğrettm diyorum cunku inat oldugu için zorladım , şöyle surcen böyle makyaj yapcan dye. Saçlarının rengi esmer oldugu için ona gitmiyordu ben şöyle boya böyle boya diyeee diyeee sonunda boyattırdım şimdi sevgilisi var :KK70: İnatlasma tatlım doğallık güzeldir ama makyaj da yapacannn kaşını da aldırcan saçını da boyucan. Kendine yakısan seylere hayır deme. Yenile kendini yaa. Özgüven patlaması bana göre nedir biliyor musun? Kusurları oldugu gibi kabul edip kendini yenilememektir. evet Kendini seveceksin ama kusurlarına da care bulacaksın. Benim burnum kırık ve yandan hafif belli oluyor ben rahatsız oluyorum herkes ay kucuk burnun fln diyorlar ama bariz kırık yani. Bi arkadasım suna bak yandan nasıl onden nasıl demişti hiiiç uzulmedim cunku dogru söyluyor ameliyat olmam lazım. Tabi para babamda oldugu için gereksiz yere ameliyat masasına oturamazsın diyor ama iş guc sahibi olayım ilk işim burnumu yaptırmak olcak. Benimde kaşlarımı hep yanlıs alırlar yüzümü ifedami o kadar cok degistiriyor ki, hep kızlar dalga geecerler. 3 ay uzatırım yine yanlıs alırlar artık kendim alıyorum son 2 haftadır super oldular ve herkes sende bi degişiklik varr diyorlar. Anlıosun dimiiii çirkin kadın yoktr makyajsız kadın vardın bakımsız vardır
Ben makyajda yapiyorum ojede suruyorum arkadaslar degismis diyorlar ama hala dalga geciyorlar.

Kaşlarını alabilirsin, yüzüne değişik bir anlam katar.
Ama neden dalga geçtiklerini inan anlamadım badem gözlü ince fizikliyim dediğin halde.
Belki de kedi ciğer muhabbetidir.
Ya da sen alınıyorsundur.

Bende anlamiyorum.Alinganimdir ama bu konuda degil ögretmröenler bile bazen onlara siz kizla dalga geciyorsun dalga gecmeyi birakin diyor.

X