Evde basit egzersizler (Günde 20 dakikanızı ayıracaksınız alt tarafı )

sevgili eemelimben evde yağ öçen tartıları bilirsin ayakların basıldığı yerde metal oluyor.benim yağ oranıma %25 diyor ya :KK43:(( çok değilmiii ? birde bu tartılar doğrumudur ?

emelimben ozel mesaj atmıssın ben de msnden cevap verdım ama senden halla cevap alamadımm ve bekliyorum en kısa zamanda cevabını :)

sevgili eemelimben evde yağ öçen tartıları bilirsin ayakların basıldığı yerde metal oluyor.benim yağ oranıma %25 diyor ya :KK43:(( çok değilmiii ? birde bu tartılar doğrumudur ?

merhaba canım, öncelikle kusura bakma uzun bi süredir bakamadım foruma çünkü seminere gitmiştim. keşke mail atsaydın hemen cevap verirdim. soruna gelecek olursak, Vücut yağ analizi yapan tartılar Dual energy X-ray absorptiometry ve bioelectrical impedance analysis metodunu kullanırlar ve bu tartılarık doğruluk oranı yüksetir. tabi kesin sonuç için tam teşekküllü bi merkeze görünmen gerek ama senin için yüzde 25 çıktıysa bu kabul edilebilri bir orandır.yüzde 30 dan sonra sıkıntılar başlar ve yüzde 40 tan sonra obezsindir. senin fiziksel durumunu bilmediğim için bu oranı sana yorumlayamıyorum ama çok değil merak etme :KK70:

merhaba benm boym 1.54 kilom 50.5 son zamanlarda göbek ve basen sorunuyla uğraşıyorum belim 60 idi sanırım.göbek ve baseni de ölçtüğümde yazıcam mekik çekmeyi düsündm ama belimi daha cok calıstırıyo sanki ve belim normal olmalı ne yapmamı önerirsiniz? göbek ve basen hareketleri istiyorum yirmi dakika ideal

merhaba arkadaşım, önclikle kusura bakma uzun bi süre foruma bakamadım. dönemsel yoğunluğu fazla olan bir süreçteyim. verdiğiniz ölçüler size uygun bir program çıkarmam için yetersiz bilgiler ama elimizdeki verilere bakarsak şunları söyleyebilirm: beden kitle endeksinin 21 olması bizi yanıltmasın çünkü boy sorunumuz var. belin 60 cm ile ideal gibi görünsede bacak boyunun kısa olduğunu tahmin edersek bel-kalça oranın sorunlu olduğunu düşünebilriz. tabi kalça ölçünü bilmediğim için onada yorum yapamıyorum. kilon bana kalırsa ideal gibi ama fiziksel dağılımı önemli burda. detaylı bi ölçü ile iyi bir kritik yapabilriz. buna göre sana uygun bi egzersz programı hazırlayabilirz.

ilginiz için tesekkürler göbek 80 cm cıktı :KK43: basenlerimde doğru yerden mi ölçtüm bilmiyorum ama en kalın yerden ölçtüm diyeyim 92

merhaba canım, öncelikle kusura bakma uzun bi süredir bakamadım foruma çünkü seminere gitmiştim. keşke mail atsaydın hemen cevap verirdim. soruna gelecek olursak, Vücut yağ analizi yapan tartılar Dual energy X-ray absorptiometry ve bioelectrical impedance analysis metodunu kullanırlar ve bu tartılarık doğruluk oranı yüksetir. tabi kesin sonuç için tam teşekküllü bi merkeze görünmen gerek ama senin için yüzde 25 çıktıysa bu kabul edilebilri bir orandır.yüzde 30 dan sonra sıkıntılar başlar ve yüzde 40 tan sonra obezsindir. senin fiziksel durumunu bilmediğim için bu oranı sana yorumlayamıyorum ama çok değil merak etme :KK70:

canımm benim resimler vardı profilde unuttun mu :) boyum 1.70 kilo 62.kalça: 100 bel : 67 bacak : 56 cm.

mesajınızı okudum ama çoğu seyi bilmiyorum
bacak boyu nereden ölçülür filan tam sağlıklı bilgi vermek için haftasonu hesaplasam araştırmaya vakıt ayırabilirim çünkü
haftaici yoğun bi isim var teşekkürler ilginize

mesajınızı okudum ama çoğu seyi bilmiyorum
bacak boyu nereden ölçülür filan tam sağlıklı bilgi vermek için haftasonu hesaplasam araştırmaya vakıt ayırabilirim çünkü
haftaici yoğun bi isim var teşekkürler ilginize

haftasonu geldiğinde ben ölçüleri nasıl alacağın ve verileri nasıl değerlendireceğimiz konusunda bilgi veririm. zaten bu sonuçlara göre olşturacağız programız. sen müsait olduğunda bana yazarsın arkadaşım

merhaba arkadaşım, önclikle kusura bakma uzun bi süre foruma bakamadım. dönemsel yoğunluğu fazla olan bir süreçteyim. verdiğiniz ölçüler size uygun bir program çıkarmam için yetersiz bilgiler ama elimizdeki verilere bakarsak şunları söyleyebilirm: beden kitle endeksinin 21 olması bizi yanıltmasın çünkü boy sorunumuz var. belin 60 cm ile ideal gibi görünsede bacak boyunun kısa olduğunu tahmin edersek bel-kalça oranın sorunlu olduğunu düşünebilriz. tabi kalça ölçünü bilmediğim için onada yorum yapamıyorum. kilon bana kalırsa ideal gibi ama fiziksel dağılımı önemli burda. detaylı bi ölçü ile iyi bir kritik yapabilriz. buna göre sana uygun bi egzersz programı hazırlayabilirz.

emel nerelerdesın merak ettım senı, ozlettın de kendını

emel nerelerdesın merak ettım senı, ozlettın de kendını

filizim cnaım benim bende sizi çok özledim özellikle seni :KK70:
ama inan öyle bir mesai içerisinde çalışıyoruzki, eve geldiğimde direk uyuyorum çoğu zaman. çalıştığım merkez değişince internetten oldum. evdede girdiğimde sizden kimseonline olmuyor maalesef. ben bu topiği açalı sizi tanımadan önceydi. baktım bi kaç arkadaş soru sorunca cevap verip yardımcı olmak istedim. senin topikte o kadar çok şey kaçırdım ki :KK43: o topiğin en önemli özelliği devamlılık kuralı olduğunu biliyorum, gerçi ben zayıflamak için deil sizinle birlikte olmak için topikteyim ama bi türlü girecek imkan ve zaman bulamadım. birde bu msn de kapandı orayada giremiorum :KK43: ama skype yükledim. akşamları geç geliyorum artık eve. 11 e doğru evde oluyorum. o saatten sonra hep açık oluyor bilgisayar. müsit olursan bi gün gelde sohbet edelim. bendede çok var anlatacak filizim :KK70: eeee sizin topikte ne var ne yok, herkes iyidir inşallah

filizim cnaım benim bende sizi çok özledim özellikle seni :KK70:
ama inan öyle bir mesai içerisinde çalışıyoruzki, eve geldiğimde direk uyuyorum çoğu zaman. çalıştığım merkez değişince internetten oldum. evdede girdiğimde sizden kimseonline olmuyor maalesef. ben bu topiği açalı sizi tanımadan önceydi. baktım bi kaç arkadaş soru sorunca cevap verip yardımcı olmak istedim. senin topikte o kadar çok şey kaçırdım ki :KK43: o topiğin en önemli özelliği devamlılık kuralı olduğunu biliyorum, gerçi ben zayıflamak için deil sizinle birlikte olmak için topikteyim ama bi türlü girecek imkan ve zaman bulamadım. birde bu msn de kapandı orayada giremiorum :KK43: ama skype yükledim. akşamları geç geliyorum artık eve. 11 e doğru evde oluyorum. o saatten sonra hep açık oluyor bilgisayar. müsit olursan bi gün gelde sohbet edelim. bendede çok var anlatacak filizim :KK70: eeee sizin topikte ne var ne yok, herkes iyidir inşallah

thamın ettım yogun oldugun ıcın yazmadıgını, benım ısler bıraz hafıfledı, esımle baya sporunlar yasafım moralım bozuktu, bugun spora yazıldım 8 seansı basladı mucıze gıbı, aerobık ve step yapıyoruz detayları yazdım, bugun ılk gunumdu, uc gun gıdecegım.

valla ben 1 saat spor yaptım pestılım cıktı cok zor ya, gercı ben bugun toplam da 3 saat yurudum ayrıca, canıma okudum tabırı caızse.

canım devamlılık kuralı dıyorsun gel de bır bak bır haftadır dogru durust yazılmıyor benım en dısıplınlı oldugum hafta buydu ama kızlar tam tersı uctu bu hafta. sıkıntılıyım bu acıdan. sen nıye kendını kasıyorsun gel yaz bıze ya hıc olmadı selam ver ozledık senı, merak da ettık.

ben o saatte uyumaya hazırlanıyorum canım, malum 6 da kalkıyorum artık. haaaa yenı haberlerden bırı, esım yurtdısında olmadıgı surece cumartesılerı ızınlı oluyorum artık aman nasıl ıyı geldı anlatamam.

sen de neler varmıs kız merak ettım bak

öncelikle iyi bir boy avantajın var. beden kitle endeksin 22 çıkıyor. neredeyse ideale yakın gibi. bel kalça oranın ise katran75 arkadaşımızın tam tersisin. senin de minumun değerin sınırında. senin enerji ve kalori harcayan egzersizlerden ziyade şekillendirici egzersizlere ihtiyacın olduğu kanısındayım. Squat ve lunge egzersizleri sana uygun olan türden egzerszler fakat bu egzersizler de birçok alt türe bölünmektedir. Bu nedenle senin kalça ve basenlerin için en uygun squat ve lunge hareketlerini iyi seçmen lazım. bu seçimi yaparken bazı kriterlerin hesaplanması lazım. müsait olduğun bi an bu kriterleri değerlendirip sana uygun squat ve lunge hareketlerini seçebiliriz. zaten bu kriter ve verilerinden sonra egzersizlerini ne sıklıkta ve ne kadar sürede yapman gerektiğini söyleyebilirim.

merhaba !!!! ben 1.72 boyundayım ve kılom 64-67 arasında degısıyor sızce ıdeal mi ??????

merhaba !!!! ben 1.72 boyundayım ve kılom 64-67 arasında degısıyor sızce ıdeal mi ??????

merhaba canım kusura bakma bazı nedenlerden uzun bi süre foruma katılamadım. ben bu topiği kuralı epey olduydu :) şimdi brazil butt diye bir topikteym lion arkadaşın kurduğu.
senin ölçülerine bakacak olursak bedne kitle endeksin 22 çıkıyor. aslında çok ideal bi endeks ama kilon yinede 3-4 kg fazla gibi. ama harika bir avanatjın olduğun görünce fikrim hemen değişiyor. tabi diğer ölçülerini yaşını falan bilmeden bişey diyemem ama 172 cm boyun varken vücudunu ona göre hazırlamak çok daha kolay. eğer kilon belli bi yerde birikmemişse dengeli bi dağılımdaysa işin daha kolay. istersen sen bana ölçülerinide yaz ona gçre senin için bi program dahi önerebilirim. kilonun son halini tekrar ölçersin hem ayrıca göğüs, bel,basen, bacak ölçüleriide yazarsın. istersen özelden yaz veya mailde atabilrisn çünkü bu topiğe pek bakmıyorum. emelgymcentrum@hotmail.com mail adresim benim. umarım gönlünce olur herşey canım

katrancım bu hareketleri ciddi kalça sorunu olmayan daha doğrusu bel kalça oranı 0.67 ile 0.80 arasında olanlar için formu korumak ve sıkılaşmaya yönelik kısa bir programdır. iki günde bir yapılması uygun olur. ama senin bel-kalça oranın 0.67 ile 0.80 üzerindeyse daha farklı ve kapsamlı bi porgrama yönelmen lazım. tabı burda kalça tek etmen değil, beden kitle endeksin yaşın ve özellikle bel bölgenin durumu önemli burda. olurda düşünürsen yardımcı olurum ben sana. bizim diyet ve egzersizler bölümünde topiğimiz var orda geniş paylaşımlarda bulunuyoruz zaten. bende spor eğitmeniyim zaten. bilgilerimizi her zaman paylaşırız canım.

spor eğitmeni olarak insanları evde egzersiz programına teşvik etmek ilginç geldi. iyi niyet diyeyim.
bu oranları neye göre alıyorlar?
belim 63 şu an, kalçam 89. basenlerim rahatsız ediyor beni. ne kadar çabalasam da eritemiyorum basendeki fazlalıkları. üstelik normal kilomda değilim şimdi. kilo almaya da çalışıyorum bir taraftan. boy 167 cm, kilom da 51. :KK43: öneri??

spor eğitmeni olarak insanları evde egzersiz programına teşvik etmek ilginç geldi. iyi niyet diyeyim.
bu oranları neye göre alıyorlar?
belim 63 şu an, kalçam 89. basenlerim rahatsız ediyor beni. ne kadar çabalasam da eritemiyorum basendeki fazlalıkları. üstelik normal kilomda değilim şimdi. kilo almaya da çalışıyorum bir taraftan. boy 167 cm, kilom da 51. :KK43: öneri??

merhaba suekinci,
öncelikle neden bi art niyet aradığını anlamadım, tabiki iyi niyet. ben bu forumda edindiğim arkadaşlıklarla bi çok konuda şeyler öğrendim ve kazandım. bende anladığım konu hakkında yani spor konusunda kendi çapımda bildiklerimi paylaşıyorum o kadar. ben spor akamedisinde antrenörlük eğitimi aldım 8 yıl türkiyenin en büyük spor merkezlerinde staj ve çalışmışlığım var yani çok iyi hocaların yanında yetiştim. ve öğrendiğim en önemli şey üç beş zayıflama programı olduğu değil kişiye özel zayıflama programları olduğuna inanırım. çünkü herkesin metabolizması, beslenme alışkanlığı, günlük yaşam biçimleri, anatomik yapısı farklıdır. ama bazı oranlar vardır ki bunlar kişinin vücut yüzey alanı hakkında önemli ipuçları verir. örneğin beden kitle endeksi. tüm dünyada geçelidir bu oran ve 25 ve üzeriysen şişmansındır 30 üzeriysen obezsindir.senin 19 çıkyor ve senin bu oranı 21'e bile çıkarman gerekiyor bence. diğer bi örnek bel basen oranı. kadınlarda 0,85 ten fazla olmamalı bu oran hatta 0,80 üzeri bile büyük bence. seninki 0,70 çıkıyor mesela ve bu ölçü olarak çok ideal. ama bu senin vücudunun kusursuz olduğu anlamnıa gelmiyor. her 0,70 birimlik bel basen oranı aynı değildir. belki senin belin ince ama poponun şekli sarkmaya müsait ve dolgunluğu mevcut dğeil. işte o zaman sıkılaşmaya veya daha yuvarlak bi hale gelmesi için buna özel egzersizler yapmalısın. tabi poponda seni rahatsız eden kısmın anatomik yapıdan mı kaynaklandığı yoksa doğum yaptıysan onlardan mı kaynaklı olduğu veya şimdiye dek yaptığın egzersizlerin sadece karın ve göğüs için etkili olup basen bölgeni unuttuğun içinmi bunu senn fiziki yapını bilmeden anlayamam.
yani anlatacak daha çok şey var bu konuda ama benim için bi önyargın varsa canın sağolsun ama ne zaman bi yardım destek istersen elimden geldiğince sana bişeyler yaparım. kimseden referasn al demem ama bu forumda benim programlarımla hareket eden bi 10 kişi var hepsininin takibini yapıyorum ve hedeflerimize yüzde 80 gibi bi oranla yaklaştık diyebirim.
dediğim gibi ne zaman istersen bu konuda konuşabilirz. sana mail adresimide verebilirm istersen facebook'uda... görüşürüz caınm kendine ii bak hoşçakal

merhaba suekinci,
öncelikle neden bi art niyet aradığını anlamadım, tabiki iyi niyet. ben bu forumda edindiğim arkadaşlıklarla bi çok konuda şeyler öğrendim ve kazandım. bende anladığım konu hakkında yani spor konusunda kendi çapımda bildiklerimi paylaşıyorum o kadar. ben spor akamedisinde antrenörlük eğitimi aldım 8 yıl türkiyenin en büyük spor merkezlerinde staj ve çalışmışlığım var yani çok iyi hocaların yanında yetiştim. ve öğrendiğim en önemli şey üç beş zayıflama programı olduğu değil kişiye özel zayıflama programları olduğuna inanırım. çünkü herkesin metabolizması, beslenme alışkanlığı, günlük yaşam biçimleri, anatomik yapısı farklıdır. ama bazı oranlar vardır ki bunlar kişinin vücut yüzey alanı hakkında önemli ipuçları verir. örneğin beden kitle endeksi. tüm dünyada geçelidir bu oran ve 25 ve üzeriysen şişmansındır 30 üzeriysen obezsindir.senin 19 çıkyor ve senin bu oranı 21'e bile çıkarman gerekiyor bence. diğer bi örnek bel basen oranı. kadınlarda 0,85 ten fazla olmamalı bu oran hatta 0,80 üzeri bile büyük bence. seninki 0,70 çıkıyor mesela ve bu ölçü olarak çok ideal. ama bu senin vücudunun kusursuz olduğu anlamnıa gelmiyor. her 0,70 birimlik bel basen oranı aynı değildir. belki senin belin ince ama poponun şekli sarkmaya müsait ve dolgunluğu mevcut dğeil. işte o zaman sıkılaşmaya veya daha yuvarlak bi hale gelmesi için buna özel egzersizler yapmalısın. tabi poponda seni rahatsız eden kısmın anatomik yapıdan mı kaynaklandığı yoksa doğum yaptıysan onlardan mı kaynaklı olduğu veya şimdiye dek yaptığın egzersizlerin sadece karın ve göğüs için etkili olup basen bölgeni unuttuğun içinmi bunu senn fiziki yapını bilmeden anlayamam.
yani anlatacak daha çok şey var bu konuda ama benim için bi önyargın varsa canın sağolsun ama ne zaman bi yardım destek istersen elimden geldiğince sana bişeyler yaparım. kimseden referasn al demem ama bu forumda benim programlarımla hareket eden bi 10 kişi var hepsininin takibini yapıyorum ve hedeflerimize yüzde 80 gibi bi oranla yaklaştık diyebirim.
dediğim gibi ne zaman istersen bu konuda konuşabilirz. sana mail adresimide verebilirm istersen facebook'uda... görüşürüz caınm kendine ii bak hoşçakal

Emelcim senin iyi niyetini cogumuz biliyoruz. Senin tavsiyelerinle gecen hafta kardio ve yan karin hareketlerine agirlik verdim inan bir haftada bile goruntu olarak fark gordum. Seni seviyorum canim tesekkur ederim.

merhaba suekinci,

iyi niyetlisin demek istemiştim. yanlış anlaşılmış. yoksa o kadar soru sorup yardım ister miydim hiç! sadece onları yazar bırakırdım. neyse ki beni anladığını düşünüyorum yoksa onca güzel açıklamayı yazmazdın eminim. teşekkür ederim.
şimdiye kadar hiç spor salonuna gitmedim. çünkü göğüslerim yoktu. sütyenimin içindekiler düşer diye öyle ortamlarda spor yapmadım. halk oyunlarına katılmak istemiştim. bunu da göğüssüzlüğüm yüzünden yapamadım. hep evde kendi çabamla egzersiz yaptım. bir sene içinde peşpeşe 3 ameliyat geçirince egzersizden de uzak kaldım. yeni yeni başladım basen bölgemi eritecek hareketler yapmaya. kendimi maddi olarak toparladığımda salona gideceğim. hem sıkılaşmak hem de duruş bozukluğumu düeltmek için. duruş bozukluğu da pilates ile halledilebiliyor diye biliyorum.
hem pilates hem sıkılaşma aynı dönemde halledilebiliyorsa mutlu olurum.
benim hikayem de hiç içaçıcı değilmiş değil mi....

Emelcim senin iyi niyetini cogumuz biliyoruz. Senin tavsiyelerinle gecen hafta kardio ve yan karin hareketlerine agirlik verdim inan bir haftada bile goruntu olarak fark gordum. Seni seviyorum canim tesekkur ederim.

canım arkadaşım teşekkür ederim. bende seni çok sveiyroum :KK16: inan şu son haftalarda o kadar stresli ve moral bozukluğunda geçirdimki bazen buraya girip burda sizlerle konuşmayı çok istiyorm çünkü çok rahatlıyorum :) yarından itibaren müsait olucam daha rahat nete girebileceğim. sana anlatacakalrım var zaten :)

uzun zamandır spor yapıyorum çok kilo verdim ama basenlerimden çok şikayetçiyim ölçülerimi versem bana uygun bir program hazırlar mısınız?

X