Premature Bebekler *Rahim Ağzı Yetmezliği Topiğinin Mucize Bebişleri*

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Bunvp arkadaşım sana yazma fırsatım olmadı hiç, nasıl oldu bebekler? Merak ediyorum , Allah yardımcın olsun

allah'ın izniyle sımsıkı sağlıkla tutunacaklar hayata.
Hangi hastanedeler canım.

cnm rabbim evladini sana bagislasin acisini gostermesin ins dua edicem bu gece kabul olur ins..
:KK43:

bunvp arkadaşım sana yazma fırsatım olmadı hiç, nasıl oldu bebekler? Merak ediyorum , allah yardımcın olsun

teşekkür ederim kızlar desteğiniz ve yakınlığınız için.kusura bakmayın mesajlarınızı görmedim.hala bir değişiklik yok.solunum cihazında biri tam destekle diğerini yarım destekle deniyorlar.beslenmeleri bir başlıyor bir kesiliyor enfeksiyonları ile iliişkili olarak.beyin kanamaları emilmeye başlamış bu iyi bir şey fakat o küçülen yerlerdeki boşlukların kapanması lazımmış yoksa beyine zarar verirmiş.sizler nasılsınız

teşekkür ederim kızlar desteğiniz ve yakınlığınız için.kusura bakmayın mesajlarınızı görmedim.hala bir değişiklik yok.solunum cihazında biri tam destekle diğerini yarım destekle deniyorlar.beslenmeleri bir başlıyor bir kesiliyor enfeksiyonları ile iliişkili olarak.beyin kanamaları emilmeye başlamış bu iyi bir şey fakat o küçülen yerlerdeki boşlukların kapanması lazımmış yoksa beyine zarar verirmiş.sizler nasılsınız

inş bi an önce saglıgına kavusur bebişiniz

İnşallah sağ salim çıkarlar evlerine, gerçekten zor bir sınav

Çok şükür ben iyiyim, iki çocukla hayat zor olsa da sağlıklarına duacıyız

Mlkyyy canm facem yok kiz valla ben seni ozluyorm kader arkadasydkya kasilmalari encok olan sen ben ve merraydi oda calisiyo galiba hic girmez oldu seninkide mi dis cikariyo ay bizimki cok huysz emmeyide birakti arada keyif olsn diye iki cekip birakiyo sutumde cekilmk uzere ekimdn bisey gelmiyo
Kizlar bu arada fikrinizi alaym mlkyyy canm seninki emmemsti galiba bibern aldmi ahhh o kahrolasi bibern yuzundn kizim emmeyi birakti ya zaten benm sorum su siz bebeklernizi nasil uyutuyosnz benmki biberonu veriyorm uyuyo uyuyamzsa bir biberrn daha istiyo uyuyana kadar ne kadar olursa artk ama ben bibernla degl kendi kendne uyusn istiyorm yanlsmi dusunuyorm fikrinize ihtiyacm var
Sallamayi deneyebilrsin yada ninni söylemeyi benim oğlanda gece uyandimi biberonla uyutuyorum eline veriyorum kendi iciyor hatta bu aralar bas ucuna koyuyorum uyanında alıp içip uyuyor biberon benim kurtarıcım,kendi kendine uyumasını istiyorsun galiba biraz zor cok uykusu gelirse bayilr zaten bı Köse'ye

artk sutum cekildi kizim sadece biberon iciyo ve uyurkn o olmzsa asla uyumuyo sinir krizlerne giriyorm gece uykumz surekli bu yuzdn bolunuyo benim gibi uykusu cok hafif surekli uyaniyo ve biberonu agzina almadn uyumuyo biraktrmam cok zor olack galiba

canım inşallah hayırlısı olur sizin için.Bende 18 aralıkta erken doğum yapmıştım benim bebeğim maalesef seninkinden çok çok küçüktü 500 gram doğdu. seni çok iyi anlıyorum. Allah onlar için enn hayırlısını nasip etsin inşallah. Böyle dua et her zaman. Sağlıklı uzun bir ömür versin allah.Var mı bir gelişme?

canım inşallah hayırlısı olur sizin için.Bende 18 aralıkta erken doğum yapmıştım benim bebeğim maalesef seninkinden çok çok küçüktü 500 gram doğdu. seni çok iyi anlıyorum. Allah onlar için enn hayırlısını nasip etsin inşallah. Böyle dua et her zaman. Sağlıklı uzun bir ömür versin allah.Var mı bir gelişme?

çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.sormaya korkuyorum ama bebeğin ?????ben de 17 aralıkta doğum yaptımsizin kaç haftalıktı.bebeklerimin durumu kötü stabil.hala hayati riskleri var.dua edip sabretmek dışında bir seçeneğm yok.siz de dua edin lütfen.

çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.sormaya korkuyorum ama bebeğin ?????ben de 17 aralıkta doğum yaptımsizin kaç haftalıktı.bebeklerimin durumu kötü stabil.hala hayati riskleri var.dua edip sabretmek dışında bir seçeneğm yok.siz de dua edin lütfen.

tüm dualarım sizinle canım. inan telaşını acını hissediyorum biliyorum.İyi olacak allahın izniyle.drlar kritik dese bile o minik kalpler attığı sürece umudun her zaman olsun.bizim olmadı canım maalesef çok küçüktü çünkü 5 gün yaşadı sadece.. 23 haftalıktı 1 gün değil 1 saat bile önemli biliyorsun.500 gramda yaşam sınırının çok çok altında zaten.ama burda 26 haftalık doğan yaşayan çok bebek var allah büyük.

tüm dualarım sizinle canım. inan telaşını acını hissediyorum biliyorum.İyi olacak allahın izniyle.drlar kritik dese bile o minik kalpler attığı sürece umudun her zaman olsun.bizim olmadı canım maalesef çok küçüktü çünkü 5 gün yaşadı sadece.. 23 haftalıktı 1 gün değil 1 saat bile önemli biliyorsun.500 gramda yaşam sınırının çok çok altında zaten.ama burda 26 haftalık doğan yaşayan çok bebek var allah büyük.

canım başın sağolsun allah sabır versin seni teselli edecek seni rahatlatacak bir şey diyemiyorum çok zor seni öyle iyi anlıyorumki ....bu canı veren allah ,bu canı alan da allah.hayırlısı böyleymiş demekten başka seçeneğimşz yok cnm:KK43: allah sana ve eşine sabır güç kuvvet versin.çok çok çok zor.ama benim bu yaşadıklarım da inan çok zor.yıkıcı bir süreç onları acı çekerken görmek geleceklerinden endişe etmek de çok zor.allah sağsağlim kusursuzca hiçbir engeli rahatsızlığı olmadan kucağımıza vermeyi nasip etsin inşallah.25+3 te 24 hafta ile uyumlu oldu doğumum.Allaha sığınıyorum.allah sana ve senin gibi benim gibi bebek isteyen herkesin yüzünü en kısa zamanda güldürsün tüm acılarını unuttursun inş.

kızlar topiği yeni gördüm. 04/01/2009 da 26+4 haftalık 1000 gr. kız bebek dünya ya getirdim. 70 gün küvezde kaldı. taburcu olduumuzda 1800 gr 41 cm di. emmedi sütüm çabucak çekildi. 27 günlükte eve geldik ben işe başladım. bi sürü şeyler yaşadık. eve bebek terazisi bile aldıö. şimdi 5 yaşında. rabbime binlerce kez şükürler olsun ki hiç bir sağlık sorunu yok. oldukça zeki ve naif bi çocuk. hatta 6 yaşta okula başlayabilecek zekada ama gelgelelimki zayıflığı beni korkutuor. yıllardır yemesinden çektiğim kadar hiç bir şeyinden çekmedim. canı sağolsun diyorum artık. ikinciye hamileyim 20. haftadayım. korkudan ölüyorum. 13. haftada serklaj yapıldı ama bebek baş gelişli duruyor ve hep rahim ucunda. korkuyorum. rabbim ne bana ne bebeğe o acı günleri yeniden yaşatmasın. AMİN.
ben küveze sütümü vermeden enjektörle bi damla gerçek zemzem akıtıyodum. bide 4444 defa selavati tefrice bir kaç kez okundu. belki faydası olur diye yazıyım dedim.

şimdi de bu bebeğim için okuyorum. duam 40 haftalık doğması.

rabbim bebeği hastanede olan bütün herkese yardım etsin. yavruları korusun inşallah. :nazar:

bunvp canm bebekler nasıl bir arkadas basın sagolsn yazmssn cok korktm seninkilr diye ama degilms o arkadasn bası sagolsn gerektn cok zor rabbm sabır versn insaallah seninkilr bir an önce saglıgına kavusur dualarımz seninle
millos canm rabbim sabır versn bir daha aynı acıyı yasatmasın

Kizlr bu sayfayi tamamn birajtinz galiba kimse gelmiyo sorularmz paylasmlarmz olack paylasamickmiyiz
Bunvp bebeklern nasil haber vermedn ins hersey yolundadr

kızlar topiği yeni gördüm. 04/01/2009 da 26+4 haftalık 1000 gr. kız bebek dünya ya getirdim. 70 gün küvezde kaldı. taburcu olduumuzda 1800 gr 41 cm di. emmedi sütüm çabucak çekildi. 27 günlükte eve geldik ben işe başladım. bi sürü şeyler yaşadık. eve bebek terazisi bile aldıö. şimdi 5 yaşında. rabbime binlerce kez şükürler olsun ki hiç bir sağlık sorunu yok. oldukça zeki ve naif bi çocuk. hatta 6 yaşta okula başlayabilecek zekada ama gelgelelimki zayıflığı beni korkutuor. yıllardır yemesinden çektiğim kadar hiç bir şeyinden çekmedim. canı sağolsun diyorum artık. ikinciye hamileyim 20. haftadayım. korkudan ölüyorum. 13. haftada serklaj yapıldı ama bebek baş gelişli duruyor ve hep rahim ucunda. korkuyorum. rabbim ne bana ne bebeğe o acı günleri yeniden yaşatmasın. AMİN.
ben küveze sütümü vermeden enjektörle bi damla gerçek zemzem akıtıyodum. bide 4444 defa selavati tefrice bir kaç kez okundu. belki faydası olur diye yazıyım dedim.

şimdi de bu bebeğim için okuyorum. duam 40 haftalık doğması.

rabbim bebeği hastanede olan bütün herkese yardım etsin. yavruları korusun inşallah. :nazar:

benimde bebeğim 26+4 te 1 kilo doğdu makat gelişti ve kordon sarkması oldu.ben kaybettim bebeğimi.erken müdahale olmadı.20 dakika yaşamış sadece.çok zor.inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

benimde bebeğim 26+4 te 1 kilo doğdu makat gelişti ve kordon sarkması oldu.ben kaybettim bebeğimi.erken müdahale olmadı.20 dakika yaşamış sadece.çok zor.inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.
canım, çok ama çok üzüldüm. allah kimseyi evladı ile sınamasın. bende çok yanlış müdahaleye maruz kaldım. oysa çok araştırıp bir 5-6 dr.a gitmiştim. en son araştırma hast.de takip ediliyordum özelde ama. hiç bi sorunum yoktu. aniden oldu. semiha şakir hast.de 1 gece bile zor dayandım. orda doğsa hiç yaşamazdı. suyum 26+1 de geldi. 3 gün öle bekledik z.kamilde. sabah 5 de bebek doğdu 9,30 da babayı çağırıp alın bebeği küvez yok dediler. transferde bebek zarar gördü. ve bebeği kurtarmak niyetleri olmadığı için normal doğurtuldum. allahın mucizesi oldu yani.
birde allah zalime düşürmesin. seninkiler 20 dk. beklemenin hesabını elbet vercekler.
rabbim sana tez zamanda hayırlı evlat versin. istanbulda ve Anadolu yakasında oturuyorsan sana dr.umu tavsiye ederim. suan 26+3 deyim. rabbimden 90 gün daha istiyorum.

canım, çok ama çok üzüldüm. allah kimseyi evladı ile sınamasın. bende çok yanlış müdahaleye maruz kaldım. oysa çok araştırıp bir 5-6 dr.a gitmiştim. en son araştırma hast.de takip ediliyordum özelde ama. hiç bi sorunum yoktu. aniden oldu. semiha şakir hast.de 1 gece bile zor dayandım. orda doğsa hiç yaşamazdı. suyum 26+1 de geldi. 3 gün öle bekledik z.kamilde. sabah 5 de bebek doğdu 9,30 da babayı çağırıp alın bebeği küvez yok dediler. transferde bebek zarar gördü. ve bebeği kurtarmak niyetleri olmadığı için normal doğurtuldum. allahın mucizesi oldu yani.
birde allah zalime düşürmesin. seninkiler 20 dk. beklemenin hesabını elbet vercekler.
rabbim sana tez zamanda hayırlı evlat versin. istanbulda ve Anadolu yakasında oturuyorsan sana dr.umu tavsiye ederim. suan 26+3 deyim. rabbimden 90 gün daha istiyorum.

benmde hiç sorunum yoktu 1 gecede oldu herşey.ben izmirdeyim cnm.oğlum gözümün önümden hiç gitmiyor.rabbim bebeğiinin zamanında doğmasını nasip etsin inş.yatarak mı geçiriyorsun hamileliğini ?

benmde hiç sorunum yoktu 1 gecede oldu herşey.ben izmirdeyim cnm.oğlum gözümün önümden hiç gitmiyor.rabbim bebeğiinin zamanında doğmasını nasip etsin inş.yatarak mı geçiriyorsun hamileliğini ?
ben 22 haftalık hamiştim. eşim rusyadan geldi gidecekti yine. her işimi kendim yaıyordum o güne kadar. bir nişan nişan alışverişi isteme falan atlattık benim evde. ablam için bi sürü hazırlık sarmalar börek çörek. sabahta servise koşturup işe gidiyordum. yaz dönemi falan epey gezdik yani. 22 haftalıkken dr. muayene etti 3 lü test yapıyordu. kadının rengi attı resmen 2cm açılman olmuş yatış yapıcam doğurursun dedi. neyse cumaydı yattık. ama hastanede kuvez olmadığı için bana tavsiyedenbulundu. bende semiha şakire transfer oldum. sözde tanıdıkvardı. azıma sıçtılar resmen çok afedersin ama tabiri caizse bir gecede. pazar görüşte eşim geldi beni çıkarmazsan sen gidince kaçarımtaksiye biner giderim falan dedim. oda imza attı çıkardı beni. eve geldik. evde yattım. doğumda z.kamilde oldu 4 hafta anca dayandım. bi dünya ilaç aldım.

şimdi de 13. haftada dikiş atıldı. 3 aralıktan beri raporluyum yatıyorum. yemek ve wc harici kalkmıyorum. ray var bende.rahim boyum kısaymış. seninde öyle olabilir. ikinci hamilelikte dikiş atabilirler. pirsing de takıyolar ama ona pek güvenmiyorum ben.

[FONT=Comic Sans MS]kızlar Arda lembetin hastanesinde doğum yapan var mı? bide size sorayım... benim özel sigortam yok ne kdar tutar sezeryan.....[/FONT]

X