Dolunay epilasyonu

Sonsuzzzz

Guru
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
3.934
333
O, DÜZENLİ SEYREDEN GÜNEŞİ VE AYI SİZE FAYDALI KILDI..! İbrahim Suresi 33. Ayet

PSİKOLOJİ HORMONLARI, HORMONLAR DA TÜYLERİ YÖNETİR..! ( Bu yüzden her alışınızda azalıyor veya azalacak psikolojisiyle hareket etmeyi unutmayın :KK36: )

2018 yılı EPİLASYON ve BAKIM TAKVİMİ

Epilasyonu ay Başak - Boğa - Oğlak burçlarında küçülürken yapıyoruz. Bilmeyenler için küçülen faz ; Dolunaydan Yeniaya doğru ilerleyen zaman dilimidir.. Tüyler seyrelecek , güçsüzleşecek ve zamanla bitecek. Aynı zamanda bu tarihlerde kaş almamaya dikkat edin kaşlarınız küsebilir. Siyah nokta temizliği içinse en iyi zaman dilimi..

Saç Kesimini ay Aslan - Koç burçlarında büyürken yapıyoruz. Bilmeyenler için büyüyen faz ; Yeniaydan Dolunaya doğru ilerleyen zaman dilimidir.. Bu dönemde saçlarımız hızlı ve sağlıklı uzayacaktır. Aynı şekilde tırnaklarınız hızlı ve sağlıklı uzayacaktır. Saçlarımızın veya tırnaklarımızın geç uzamasını ve güçlenmesini istiyorsak Aslan - Koç burçlarının küçülen faz aralıklarını değerlendirmeliyiz..

Görüntüler Kristindemirci.com a aittir..!

Screenshot_2018-08-19-00-06-00-1.png

Screenshot_2018-08-19-00-06-06-1.png

Screenshot_2018-08-19-00-06-13-1.png

Screenshot_2018-08-19-00-06-18-1.png

Screenshot_2018-08-19-00-06-27-1.png

Screenshot_2018-08-19-00-06-33-1.png

Screenshot_2018-08-19-00-06-41-1.png

Screenshot_2018-08-19-00-06-50-1.png

Burçlara Göre VÜCUDUMUZ ( Ay bu burçlarda bulunduğu zaman, karşısında belirtilen bölgeler hassastır. Bakım yaptığınızda olumlu sonuç verir ama ameliyattan kaçınmak gerekir.. )

YENGEÇ : Mide, safra kesesi, karaciğer, akciğer ve göğüs bölgesi

ASLAN : Kalp, nabız, kan dolaşımı, sırt ve diyafram

BAŞAK : Dalak, pankreas ve sindirim sistemi

TERAZİ : Kalçalarımız, böbrekler ve mesane

AKREP : Üreme organları ve idrar yolları

YAY : Üst baldırlar

OĞLAK : Cilt, kemikler, bacaklar ve dizler

KOVA : Alt baldırlar

BALIK : Ayaklar

KOÇ : Baş bölgesi

BOĞA : Kulak, burun, boğaz ve ağız bölgesi

İKİZLER : El, kol ve omuz

TARİHLERİ YENİLEMEYİ UNUTURSAM BU KONUYA YORUM YAZARAK UYARIN LÜTFEN..!

AY TAKVİMİ LİNKİ :

http://tr.rhythmofnature.net/#nav ( Sitenin aşağısında saat dilimini ülkeye göre değiştirebiliyorsunuz. )

http://www.kristindemirci.com/2017-ay-takvimi/

BU BİLGİLERİ UYGULARKEN "ŞİFA SENDEN YARABBİM" DEMEYİ UNUTMAYIN :KK66:

DOLUNAY NEDİR ?

Eskiden insanlar nerde ve nasıl yaşarlarsa yaşasınlar devamlı Ay ile kendi yaşamları, hayvanlar ve bitkiler arasında olan periyodik dönüşüm benzerliğini izlemişler ve bu doğrultuda kendilerince bazı felsefi yaklaşımlarda bulunmuşlardır. Günümüzün dakik saatleri gibi, kendi zaman ölçüleri olarak ay devinimini kullanmışlar ve geliştirmişlerdir.

Dünyadan 384 bin 401 kilometre uzaktaki Ay, pek çok şeyi, insanları, okyanusları, bitkileri ve hayvanları etkiliyor kızlar.

Yeniay'dan dolunaya kadar ayın ışığının gitgide büyümekte olduğunu görürüz. Ay'ın ışığıyla orantılı olarak, bitkiler ve hayvanlar başta olmak üzere hemen her canlıda ki nem, besin değeri ve lezzet artar. Bu dönemde tüketeceğimiz bitkiler, meyveler ve şifalı otlar ayın ışığı ne kadar fazla ise o kadar etkileyici ve besleyicidirler. Fakat ameliyatlarda, uzun süre saklanması gereken gıdaların yapımında (konserve,turşu vb.) bu zaman dilimi tercih edilmez.

Dolunaydan yeni aya kadar olan süreçte ayın ışığının giderek azaldığını görürüz. Uzun süre saklanması gereken gıdaların yapımı için bu süreç tercih edilir. Örneğin kurutmak üzere toplanan kayısılarda ve biberlerde, küf ve mantarlar daha etkisiz olacaktır..

Örneğin eskiden bilge kadınlar epilasyonlarını dolunaya denk getirirlerse daha çok verim alacaklarını bilirlerdi. Anadolu'da yaşlı kadınlar "Ayı tam görmeden tüylerinizi temizlemeyin" derler. Çünkü dolunayda yaralar kolay iyileşmez. Örneğin eskiden doktorlar çok acil bir durum yoksa dolunay zamanı ameliyat yapmazlardı. Ve kıl kökü dolunayda aldığı zararı daha zor tamir edecektir.

Tam aksine ayın ışığının azaldığı faz ayrıca bağımlılıktan kurtulmak (sigara,alkol,uyuşturcu vs.) ve diyete başlamak için önerilir. Yani şöyle diyeyim. Vücudumuzu aya benzeteceğiz !!!

KOLAY GELSİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİN :)

NOT : Tarihler alıntı değildir. Hepsi kendi emeğimdir..!

Kaynak : ( yurda hal , rhythmofnature , kesfetmekicinbak , sulunsungurtekin , astroturkiye )
http://astroistanbul.com/ ,
http://tr.rhythmofnature.net/#nav

http://old.kesfetmekicinbak.com/kultur/din/ , http://sulunsungurtekin.blogcu.com/ay-ve-ayin-insanlar-uzerindeki-etkisi/ ,
http://www.astroturkiye.com/buyuyen-ve-kuculen-ay-hangi-alanlarda-faydalanabiliriz/

GENEL BİLGİLER - İPUÇLARI -PÜF NOKTALARI :

*** Yüzünüze ağda yapmayın. :KK20:Çünkü ağdanın sıcaklığı cildinizde tahrişe, sivilcelenmeye ve kaşınmaya sebep olur. Tabi sarkma yapar . Sivilce sıcağı sever !!! Bunu keşfettikten sonra yüzümü hep iple aldım. Hiç bir sorun olmuyor 1 yıldır cildimde. Ha aldıktan bir müddet sonra azıcık kaşıntı yapıyor. Buzluktan soğuk şeyler çıkarıp bölgeye uyguluyorum ve kaşıntı geçiyor. :KK36:

*** Kaşlarınızı bu verdiğim tarihlerde almayın. :KK20: küserler. İlerde şeklini değiştirmek istediğinizde küsen kaşlar geri çıkmayacaktır . Ya da sizi çok uğraştıracaktır. Hele ki bu tarihte kaşınızı alırken yanlış şekil verildiyse..!:KK43:

*** Koltukaltımı aldırıyordum. kuaför kız bebek pudrası döktü. bu niye dedim. hem ağda yapışmaz hemde daha az acır dedi. yok artık daha neler ne alaka dedim. kız bi yaptı bana mısın demedi hiç acımadı ve yapış yapış olmadım :21: bikiniye ve koltukaltına ağda yaptırmak için giderseniz bebek pudrası döktürün ya da orda pudra olmayabilir. siz götürün. bak bu da bir tecrübe oldu artık hepimize:KK9: hem ağdanın ısısını aldığı için fazla da kararmaz koltukaltımıııııııııııız:KK52:

*** Eğer tüylerinizin alırken kırıldığını düşünüyorsanız muhtemelen kuru bir cildiniz vardır. Bu olumsuz durumu en aza indirmek için şimdiden epilasyon yapacağınız bölgeleri günlük kullandığınız bir nemlendirici ile nemlendirin..!

*** Koltukaltı ve Genital Bölge Kararmaları : Koltukaltı kararması siyahlaşması bölgenin havasız kalması, o bölgedeki tüylerin temizliğinde jilet / traş bıçağı kullanmak, çok sıcak ağda kullanılması ve kalitesiz, cildinize zarar verecek deodorant kullanılması sebebiyle olur. Koltukaltına doğal yöntemler uygulayın, roll-on yerine menekşe yağı, lavanta yağı gibi kokulu ve deoğal yağları kullanın derim. Daha sağlıklı olacaktır. Hepsinden birer tatlı kaşığı Pirinç unu, Yoğurt, Sirke karıştırılarak koltukaltınıza sürün. Kuruduktan sonra ovarak temizleyin ve limon suyu ile yine o bölgeyi ovun. En son olarak bebek pudrası sürerek de iyileşmeyi hızlandırabilirsiniz.Bu bitkisel tedavi yani doğal çözüm olduğu için genital bölgedeki kararmalar, siyahlaşma ve renk sorunları için de kullanabilirsiniz. ( SUNA DUMANKAYA formülüdür. İşe yarayıp yaramadığını bilmiyorum. Hep beraber deneyip göreceğiz. Hadi bakalım ). Öncelikle cildinizin neresine uygulayacaksanız uygulayın mutlaka elma sirkesi olmalı. Bu formülü uygulama sıklığı ise tüyleri aldıktan sonra ilk 3 gün boyunca hergün. sonra zamanınız oldukça 2 günde 1 yapın, pek zamanınız olmuyorsa 3 günde 1 yapın tüyler çıkana kadar.

*** DOĞAL DEODORANT :
10 damla adaçayı yağını 15 damla lavanta yağı ile karıştırın ve bu karışıma yarım bardak içme suyu ekleyin. Karışımı sprey başlığı olan bir şişeye koyup deodorant gibi kullanabilirsiniz. Adaçayı etkili bir ter önleyici olup özellikle yaz aylarında sizi aşırı terlemeye karşı koruyacaktır.

*** Batıklar için ağda yağı sürüp cilde iyice yedirin. Ve kaşır gibi tırnağınızla batıkları kaşıyın. Tüyler çıkacaktır..

AY TAKVİMİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR ?

" Epilasyon - Siyah Nokta Temizleme - Geç Uzayan Tırnak Kesim " Hesaplaması : Ay OĞLAK-BOĞA-BAŞAK burçlarında küçüldüğünde epilasyon tarihi gelmiş demektir. Küçülen faz Dolunaydan Yeniay'a kadar geçen zaman aralığıdır. Yani küçülen fazda ay OĞLAK-BOĞA-BAŞAK burçlarındaysa epilasyonumuzu yapıyoruz. Tabi adetimize 1-2-3 gün varsa veya o an adetliysek yapmıyoruz. Örnek çok site var tarihleri alabileceğiniz ama ben örnek olarak http://tr.rhythmofnature.net/ sitesini veriyorum çünkü diğer siteler biraz karışık, ben anlarım fakat sizin anlamanız zor olabilir çünkü biraz daha ekstra bilgi ister, ben size en sade biçimini veriyorum. siteye girdiğinizde o güne ait ay takvimi verilir. ok işaretini ay işaretinin üzerine getirin ama tıklamayın. AZALAN AY diyorsa küçülen fazdayız demektir, YÜKSELEN AY derse büyüyen fazdayız demektir. Sonra burç resmi var aynı sırada, yine ok işaretini burç resminin üzerine getirin. Ay hangi burçtaysa onu belirtecektir. Kısacası AZALAN AY ve OĞLAK-BOĞA-BAŞAK burçlarını aynı anda yakaladığınız gün epilasyon günüdür. örnek olarak http://tr.rhythmofnature.net/ay-takvimi-20140119 linkinde ay AZALAN AY olarak görünüyor ve 3.23 te ay aslan burcundan başak burcuna geçiyor. saat 3.23 diyor, ayın tam başak burcuna geçmesini garantiye alalım diye 1 saat ekliyoruz o saate. tarihe bakıyoruz 19 Ocak 2014.

O zaman 19 Ocak 2014 saat 4.24'ten 21 Ocak 14.43' e kadar epilasyon yapma zamanınız var. ( 21 ocakta ay başka burca geçiş yapıyor sayfaya baktığınızda görürsünüz. bitiş saatine 1 saat eklemiyoruz.. )

" Saç Kesimi - Hızlı Uzayan Tırnak Kesimi TARİHLERİ " Hesaplaması : Ay KOÇ-ASLAN burçlarında büyüdüğünde saç kesim tarihi gelmiş demektir. Yine yukarıdaki gibi ok işaretini ay işaretinin üzerine getirin ama tıklamayın. AZALAN AY diyorsa küçülen fazdayız demektir, YÜKSELEN AY derse büyüyen fazdayız demektir. Bu sefer bize lazım olan, resmin YÜKSELEN AY demesi. Yükselen ay ve KOÇ-ASLAN burçlarından biri aynı günde bulunuyorsa saç kesimi yapacağız. Yine başlangıç saatine 1 saat ekleyerek hesaplamamızı yapmış oluyoruz. Tabii o an adetliysek yapmıyoruz..

" Saç Boyama " Hesaplaması : Ay İKİZLER-TERAZİ-KOVA burçlarında olduğunda saç boyama tarihi gelmiş demektir. Burada YÜKSELEN AY ve AZALAN AY'ın önemi yok kızlar, farketmiyor yani. Yine başlangıç saatine 1 saat ekleyerek hesaplamamızı yapmış oluyoruz. Tabii o an adetliysek yapmıyoruz..

" Göğüs Büyütme - Göğüs Küçültme Tarihi " Hesaplaması : Ay ASLAN veya YENGEÇ burcunda büyüdüğünde göğsünüze yaptığınız bakım ve masajlar büyütme yönünde etki eder. Tam tersi ay ASLAN veya YENGEÇ burcunda küçüldüğünde yapılan bakımlar küçültme yönünde etki yapar. Yine başlangıç saatine 1 saat ekleyerek hesaplamamızı yapmış oluyoruz. Tabii o an adetliysek yapmıyoruz..

" Tere Kürü Tarihi " Hesaplaması : YENİAY gerçekleşmeden 5 gün önce başlayıp 5 gün boyunca yapacağız. Mesela YENİAY 18 şubat'ta olacak. 13-14-15-16-17 şubatta tere kürü uygulayacaksınız.

" Bakım ve Çay İçme Dönemi " Hesaplaması : Ay OĞLAK-BOĞA-BAŞAK burçlarındaysa MİNERAL bakımı yapacağız ve KÖK ÇAYI içeceğiz.. Ay İKİZLER-TERAZİ-KOVA burçlarındaysa YAĞ bakımı yapacağız ve ÇİÇEK ÇAYI içeceğiz.. Ay AKREP-BALIK-YENGEÇ burçlarındaysa NEM bakımı yapacağız ve YAPRAK ÇAYI içeceğiz.. Ay ASLAN-KOÇ-YAY burçlarındaysa PROTEİN-VİTAMİN bakımı yapacağız ve MEYVE ÇAYI içeceğiz.. Burada YÜKSELEN AY ve AZALAN AY'ın önemi yok kızlar, farketmiyor yani. Yine başlangıç saatine 1 saat ekleyerek hesaplamamızı yapmış oluyoruz. Tabii o an adetliysek yapmıyoruz..
[/QUOTE]

Son düzenleme:
ayı takip eden komşumuz var ve her ay öle yapıyor faydasınıda görüyor bende arada yaparım öle:KK9:

Bir ara "aycangül" vardı o paylaşıyordu takip ediyordum.
Sonra konuyu kaybettim şimdi burada rastlayınca sevindim.:KK31:

Güzel konu, teşekkürler. :KK71:

ayı takip eden komşumuz var ve her ay öle yapıyor faydasınıda görüyor bende arada yaparım öle:KK9:

:) ne güzel. Bende dolunayın çok faydasını gördüm. Hep anneme derdim " ben evlenmeyeceğim, kocam beni boşar :KK43:" . Fakat AYCANGÜL sayesinde tüylerim (nazik oldu biraz :KK1: ) azaldı ve bazı yerler bitti nerdeyse.

Bir ara "aycangül" vardı o paylaşıyordu takip ediyordum.
Sonra konuyu kaybettim şimdi burada rastlayınca sevindim.:KK31:

Güzel konu, teşekkürler. :KK71:

Rica ederim. AYCANGÜL kendi sayfasından devam ediyor. Bende artık kadınlar klübü aracılığıyla sizlere ulaşmak istedim :KK19:

şu an O ses türkiyedeki ayda nın performansını izliyorum. kız isyan ettikçe ben de isyağğğğğğğğğğğğn ediyorum tüylerime . ablalarımda ve kızkardeşimde ve bir de annem 0 tüy. ama ben babama çekmişim :KK43:

Saol canım böyle bir konu için. Sen bu tarihleri neye göre belirliyorsun, çünkü dolunay dönemi geçti diye biliyorum 29-31 arasında yapın demişsin. Takipte kalıcam teşekkürler tekrardan

Saol canım böyle bir konu için. Sen bu tarihleri neye göre belirliyorsun, çünkü dolunay dönemi geçti diye biliyorum 29-31 arasında yapın demişsin. Takipte kalıcam teşekkürler tekrardan

dolunay 27 ocakta oldu canım. fakat dolunay epilasyonunun özel günü tarihte de verdiğim gibi 29 ocak'ta başladı. şu an küçülen ay fazındayız. küçülen ay fazında hergün yapsanda olur fakat bazı tarihler özeldir, ve bu özel tarihlerde istediğin sonucu daha çabuk elde edersin.

Mesela benim adetim 3 şubat 7 şubatta mı alacağım ? Bide dolunayın terazide olması önemli değil yani ben balık burcuyum terazi 7 şubatta küçülüyorsa bende alabilirim . Şimdiden çok sağolun : )

Bende denemek istiyorum ama agda yapmistim aksi gibi önceden :KK14:

Diger tarihlerde bilmiyorum duruma göre bakicam isin kötüsü bide tasinma durumum var baska bi sehire bi onu halletseydik tam olacak aklimda hep o isler var

X