Hematoloji - Kan bilimi Kan ilaçları kilo aldırır mı?

eminearicioglu

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2013
14
0
arkadaşlar bundan 2 ay önce baş ağrısı için doktora gıtmıstım baş ağrılarımın sebebi kansızlık imiş doktorum hemotologa yönlendirdi bir kac tahlilden sonra iki aylık ilac verdi kulandım tekrar kontrole gittm tahlilerden sonra değişen bişi olmadıgının görünce doktorum iki aylık bir tedavi daha uyguladı fakat ben bu ilaçları kullandıktan sonra kilo aldığımı farkettim aşırı bi iştahlılık oluşmaya başladı kan ilaçları iştah açar mı yada kilo aldırır mı?

Bende de aşırı kansızlık vardı. Yaklaşık 1 sene kadar kan ignesi yaptırdım, ayrıca b vitamini içtim. İgneden sonra da şuruba döndüm ama bende bir etkisi olmadı. Metabolizma nedeniyle kilo alamıyorum ve iştahım çok çok yerinde, farketmemişimdir belki de :KK9:

ya ben ilaçları kullandıktan sonra daha fazla kilo aldım zaten kilo sorunu olan birisiyim bakıyım kontrole gidicem şubatın 11 inde eger ilaç kullanmayı bırakırsam ilk iş diyetisyene gitmek olacak teşekkür ederim bu arada :)

demir eksikliği anemisinde ilk hedef demir depolarını doldurmaktır ve bu 6 aylık bir tedaviyi gerektirir.depolar dolduktan sonra da en az 3 ay tedaviye devam etmek gerekir.
Demir iştah artışına yol açan bir moleküldür ve kilo artışı beklenen bir durumdur.

X