Bebek Beslenmesi düşük kilolu bebekler geç mi yürürler...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mumnes

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
199
36
benib 9,5 aylık oğlum var 7.5 kilo kilo alamıyor malesef çok üzülüyorum yaşında yürüyemez diye korkuyorum çok hafif uçacak gibi sürekli yürüme çalışması yaptırıyoruz yürütecide çok seviyor ama içime bir kuşku düştü. etrafınızda düşük kilolu bebekler ne zaman yürüdüler.. şimdiden teşekkür ediyorum sizlere arkadaşlar....

benib 9,5 aylık oğlum var 7.5 kilo kilo alamıyor malesef çok üzülüyorum yaşında yürüyemez diye korkuyorum çok hafif uçacak gibi sürekli yürüme çalışması yaptırıyoruz yürütecide çok seviyor ama içime bir kuşku düştü. etrafınızda düşük kilolu bebekler ne zaman yürüdüler.. şimdiden teşekkür ediyorum sizlere arkadaşlar....

canım tam tersı düşük kılolu bebekler daha cabuk yuruyorlar ama dusukten kastın ne bebek standartının altındaysa doktorun sneı yonlendırcek benım kızım da zayıftı hala zayıf 18 aylık 11 kılo doktorlar normal dıyor 9 aylık yurumeye basladı benım bır artkadasımında bebegı var oda benımkınden 1 ay kucuk ama cok kılolu daha bu ay yurumeye basladı 17 aylıkken yanı takma vaktı gelınce yuruyorlar:KK1:

canım tam tersı düşük kılolu bebekler daha cabuk yuruyorlar ama dusukten kastın ne bebek standartının altındaysa doktorun sneı yonlendırcek benım kızım da zayıftı hala zayıf 18 aylık 11 kılo doktorlar normal dıyor 9 aylık yurumeye basladı benım bır artkadasımında bebegı var oda benımkınden 1 ay kucuk ama cok kılolu daha bu ay yurumeye basladı 17 aylıkken yanı takma vaktı gelınce yuruyorlar:KK1:

doktorumuz kilosunun düşük olduğunusöyleyerek fantomalt verdi ama onlada kilo almadı persentil eğrisi düşük sınırlarda sanırım dişini daha yeni çıkardı bilmiyorum neden kendimi avutuyorum böyle gidecez heralde yürümezse diye endişeliyim inşallah dediğin gibi olur teşekkürler....

Benim de kuzenim düşük kiloluydu hala da öyle :KK43: o da biraz geç yürüdü ama annesi de fazla çaba sarf etmiyordu "aman düşer, aman bir şey olur" diye diye :KK43: 1 yaşına doğru yürümeye başladı 9 aylık falandı o da sanırım..

Üzülmeyin bence yürüyecektir...

Cnm benm oglum 34 haftalikken 1565 gr dogdu.11-12 aylikken yurudu simdi 15 aylik cok hizli hareket ediyoo.hic merak etme erkekler yasindan sonra yururlermis.onemli olan zekasi da bi sikinti olmasin.benim oglum. 15 aylik 9.4 kilo normalin a
ltinda ama ben kilosunu hic takmiyorm

Cnm benm oglum 34 haftalikken 1565 gr dogdu.11-12 aylikken yurudu simdi 15 aylik cok hizli hareket ediyoo.hic merak etme erkekler yasindan sonra yururlermis.onemli olan zekasi da bi sikinti olmasin.benim oglum. 15 aylik 9.4 kilo normalin a
ltinda ama ben kilosunu hic takmiyorm

ben kiloyu kafama takıyorum çünkü akşama kadar acaba ne yapsamda yer diye uğraşıyorum ama sadece tarhana çorbası içiyor başka bişi veremiyorum almıyor yese kilo alacak zaten ama eline verdiğim ekmek parçasını bile ağzına götürmüyor onun yerine peçete versem çok güzel yiyor anlamadım ben bu çocuğu bir öğün 1 saat sürüryor inşallah senin bebeğin gibi erken yürür teşekkür ederim.

mrb ben çocuk gelişimciyim. doğum kilosu nedir? yürütecin geç yürüttüğünden ve ortopedik olarak rahatsızlıklara yol açtığını biliyor musunuz? Yürüteci derhal kaldırmalısınız:KK50:

mrb ben çocuk gelişimciyim. doğum kilosu nedir? yürütecin geç yürüttüğünden ve ortopedik olarak rahatsızlıklara yol açtığını biliyor musunuz? Yürüteci derhal kaldırmalısınız:KK50:

merhaba bana yardımcı olabailecek bir uzmanla görüşmek beni mutlu etti.
bebeğimin doğum kilosu 3.5 kilo boyu 51 cm idi
şimdi 7 gün sonra 10 ay dolacak kilosu 7.800 boyu 73 cm oldu yürüteci kullanmamın nedeni birinci oğlumda hiçbir olumsuzluk görmedim ve 11 aylık yürümüştü. ikinci oğlum birinci oğluma göre yürütece o kadar çok binmiyor. elimle yürütüyorum genelde oda çok yorucu oluyor benim için emeklemiyor yüzüstü koyduğum zaman ağlıyor ve bizim uğunma nöbetlerimiz olduğu için (iki kez bayıldı)kaldırıyorum hemen çocuk nörolojisi bile gördü bebeğimi bir problem yok ama benim sıkıntım yememesinden dolayı güçsüz olacağı ve yürüyemeyeceğini düşünüyorum biraz gecikirmi diye üzülüyorum bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum bende öğretmenim bu arada ilginize çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar benimde oğlum 6.5 aylık ve kilosu 7.5 boyuda 70 cm sizce nasıl kilo ve boy durumu...

merhaba bana yardımcı olabailecek bir uzmanla görüşmek beni mutlu etti.
bebeğimin doğum kilosu 3.5 kilo boyu 51 cm idi
şimdi 7 gün sonra 10 ay dolacak kilosu 7.800 boyu 73 cm oldu yürüteci kullanmamın nedeni birinci oğlumda hiçbir olumsuzluk görmedim ve 11 aylık yürümüştü. ikinci oğlum birinci oğluma göre yürütece o kadar çok binmiyor. elimle yürütüyorum genelde oda çok yorucu oluyor benim için emeklemiyor yüzüstü koyduğum zaman ağlıyor ve bizim uğunma nöbetlerimiz olduğu için (iki kez bayıldı)kaldırıyorum hemen çocuk nörolojisi bile gördü bebeğimi bir problem yok ama benim sıkıntım yememesinden dolayı güçsüz olacağı ve yürüyemeyeceğini düşünüyorum biraz gecikirmi diye üzülüyorum bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum bende öğretmenim bu arada ilginize çok teşekkür ederim.

selam hocam, mesajınızı yeni gördüm pardon... normalde 5 ayda çocukların doğum kilolarının 2 katı olmasını bekleriz. Sonra her ay en az 500 gr almasını bekleriz. Ek besin olarak neler veriyosunuz? Kilo alt sınırında malesef bebeğiniz. Bu konuda bir çocuk druyla görüştünüz mü?

yürüteç konusuna gelince... ben de ablam da siz de belki kuzenim de yürüteçle büyüyen çocuklarızdır, bizlerde olumsuz sonuç olmadı diye olmayacak veya zararsızdır diyemeyiz. günde 10 dkdan fazlası zarar, benim hocalarımdan öğrendiğim bu şekilde. ancak kendi çocuğum olsa ben yürüteci evime bile sokmam. Sadece fiziksel rahatsızlık değil aynı zamanda çocuklar için büyük tehlike unsuru. Gidip vitrine vurabilir ve vitrin olduğu gibi üstüne düşebilir... Şu şekilde geç yürümesini sağlıyo; sadece bacaklarını hareket ettirerek adım atabilen çocuk ayakta dengede kalmak için hiçbir çaba sarf etmeye gerek görmüyor. Oğlunuz istisna olabilir.

Başlığınıza istinaden; hayır böyle bir genelleme yapamayız. Sevgiler:KK3:

selam hocam, mesajınızı yeni gördüm pardon... normalde 5 ayda çocukların doğum kilolarının 2 katı olmasını bekleriz. Sonra her ay en az 500 gr almasını bekleriz. Ek besin olarak neler veriyosunuz? Kilo alt sınırında malesef bebeğiniz. Bu konuda bir çocuk druyla görüştünüz mü?

yürüteç konusuna gelince... ben de ablam da siz de belki kuzenim de yürüteçle büyüyen çocuklarızdır, bizlerde olumsuz sonuç olmadı diye olmayacak veya zararsızdır diyemeyiz. günde 10 dkdan fazlası zarar, benim hocalarımdan öğrendiğim bu şekilde. ancak kendi çocuğum olsa ben yürüteci evime bile sokmam. Sadece fiziksel rahatsızlık değil aynı zamanda çocuklar için büyük tehlike unsuru. Gidip vitrine vurabilir ve vitrin olduğu gibi üstüne düşebilir... Şu şekilde geç yürümesini sağlıyo; sadece bacaklarını hareket ettirerek adım atabilen çocuk ayakta dengede kalmak için hiçbir çaba sarf etmeye gerek görmüyor. Oğlunuz istisna olabilir.

Başlığınıza istinaden; hayır böyle bir genelleme yapamayız. Sevgiler:KK3:

bilgilendirmeniz için çok teşekkürler çocuklarımız bizim için en değerli varlıklarımız t6abiki doktora götürdüm geçen hafta profesöre götürdüm bütüm sıkıntımızı anlattım benim bebeğim kilo alması gereken ilk 6 ay kiloyu alamadı 2. aydan sonra emmedi ve mamayıda reddetti çok sıkıntı yaşadım ek besinleri reddetti yani bebeğimde kabızlık harici hiçbir sıkıntı ve sağlık sorunu çıkmadı ve dolayısıyla kiloyu çabuk aldığı ilk 6 ay toparlanamadı doktorumuz beslenme tablosu hazırladı 10 gün sonra kontrolümüz var bu ara biraz daha aldı gibi yürümeside hızlandı yürütece çok az koyuyorum zaten o da benim elimde yürümek istiyor sanki çok yakında yürüyecek gibi geliyor bana yine gelişmeleri paylaşırım teşekkürler katze hanım ilginize..

Merhaba,
Yeni üyeyim o yüzden konuya biraz geç dahil oldum. Benim kızım 3 kilo 50 cm doğdu ama doğumundan itibaren kilosu hep
alt sınırlarda seyretti. Beni çok güzel emdi ama mama fazla almadı. Zoraki muhalebi filan,biberonu hiç kullanamadı. Son kontrolümüzde
bile doktor kilosunu düşük buldu ve Supravit verdi. Ama onu da reddediyor (meyvesuyuyla veriyordum) çünkü emmek dışında hiçbirşey almıyor. Yediği birkaç şey vardı onları da bıraktı (yoğurt,meyvesuyu v.s.).1 yaş kontrolünde boy 75 cm. kilo 7.5 kg çıktı. Ancak 9 ayı bitmeden yürümeye, anlamlı kelimeler söylemeye ve evdeki eşyaları, sorulduğunda göstermeye başladı. 6 aylıkken bütün oyuncaklarını isimleriyle tanıyordu.Yürüteç kullandık zararını şimdi burada gördüm,ikinci çocuğum olursa kullanmam herhalde.Kızım şu an sokakta oyun oynuyor,kendi başına koşuyor ama gören herkes "prematüre mi doğdu ?" diye soruyor. Bu aralar sadece su ,ekmek ve anne sütüyle yaşıyor diyebilirim :KK43: çok uzattım farkındayım :) Özetle zayıflık bizde yürümeye ve motor gelişimine engel olmadı...

alakası bile yok her çocuk bir eğil. benim kuzenim gayet yerindeydi kilosu 16 aylık yürüdü
hatta yengeme bu çocuk hiç yürümüycek doktora götürün flan diyodum yengemde ablasıyla abiside geç yürüdü buda geç yürür hiç bişey olmaz diye

merhaba katze hanım. benim kızım 3.200 kg doğdu şu ana 8 ayı bitti kilosu 7.200 ve görümcemin oğlu 7 aylık ondan daha kilolu ve daha güçlü emeklemeyede başladı ama benim kızımda tık yok çok gevşek ve çok uyuşuk karın üstünde durmayıda pek sevmiyor üstelik kim onu kucağına alsa uyuşuk diyor moralim çok bozuk ne kilo alıyor ne güçleniyor herşeyi geç olacak diye korkuyorum..:KK43:

benimkiler ikiz ve 30 haftalık doğduk oğlum 1465 kg kızım 1260 kg 22 aylığız düzeltilmiş 20 aylık daha yeniadım atmaya başladık erken doğumun etkisi vardıır tabi zaten oğlum şantlı beyin kan. geçirdi sağ tarfında kasılması var ona rağmen çok hareketli maşallah kızımda gözlerinden ameliyatlı onun beyin ile ilgili bir sıkıntısı yok mr çekilcek neden yüremediği için gözden kaçan bişey olmasın diye en son kızım 9700 kg oğlum 10,500 kg idi yaşıtlarına göre tabiki zayıfız yüremek içinde geç kaldık çok ama kasları gelişmeden doğdular ameliyatlar küvez sıkıntılı geçti bunlar etken midir sanırım diyorum çocuk gelişime devamlı götürüyorum çocuk nör. takibindeler ikiside çok şükür dilleri algıları çok iyi....

merhaba katze hanım. benim kızım 3.200 kg doğdu şu ana 8 ayı bitti kilosu 7.200 ve görümcemin oğlu 7 aylık ondan daha kilolu ve daha güçlü emeklemeyede başladı ama benim kızımda tık yok çok gevşek ve çok uyuşuk karın üstünde durmayıda pek sevmiyor üstelik kim onu kucağına alsa uyuşuk diyor moralim çok bozuk ne kilo alıyor ne güçleniyor herşeyi geç olacak diye korkuyorum..:KK43:

desteksiz oturuyor mu ve ayaklarını basabiliyo mu sert zemin üzerinde

Benim oğlum da fazla kilolu değil, 6.5 aylık ve 7.8 kilo. Herkes zayıf olduğunu söylüyor. Bana göre zayıf değil, bana çekti, çocukken ben de böyleydim. Ama oturmaya, emeklemeye ve ayağa kalkmaya başladı, çok hareketli, hiç durmuyor. Şu an beşikte kalkıp kendini oradan atmaya çalışıyor. Ek gıda veriyorum. Ama mesela bebek maması sade yemiyor, sadece zeytin yağı ile yiyor, sebze çorbasını seviyor, ama yoğurt zorla yediriyorum.

Son düzenleme:
Benim oğlum da fazla kilolu değil, 6.5 aylık ve 7.8 kilo. Herkes zayıf olduğunu söylüyor. Bana göre zayıf değil, bana çekti, çocukken ben de böyleydim. Ama oturmaya, emeklemeye ve ayağa kalkmaya başladı, çok hareketli, hiç durmuyor. Şu an beşikte kalkıp kendini oradan atmaya çalışıyor. Ek gıda veriyorum. Ama mesela bebek maması sade yemiyor, sadece zeytin yağı ile yiyor, sebze çorbasını seviyor, ama yoğurt zorla yediriyorum.

doğum kilosu? :26:

X