Sınav Sonuçlarındaki Ders Ortalaması Nedir İşte Açıklaması!!

sebboyyy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2009
1.381
5
Açıköğretim 2013 güz dönemi arasınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bugünlerde yapılan bir düzenleme ile sınav sonucu sayfasında dersin ortalamasıda görüntülenmeye başladı. Bu sınav sonuçlarındaki ders ortalamasının ne olduğunu anlayamayan bir çok öğrenci bize bu ders ortalaması nedir? şeklinde soru sordu.
Açıköğretim 2013 güz dönemi arasınav sonuç sayfasıda ki ders ortalamasını kısaca açıklayalım.
Açıköğretimde tüm bölümler kredili sisteme geçti ve çan eğrisi uygulanmaya başlandı. Çan eğrisinde dersi alan tüm öğrencilerin ders ortalaması o dersin ortalamasını oluşturuyor ve bu ortalamaya göre geçme notu belirleniyor.
Anadolu üniversitesi arasınav sonuçlarında bilgi olması amacıyla arasınav sonuçlarına göre derslerin ortalamasını açıklamış. Bu ortalamalara bakarak dersin durumunu görebilirsiniz. Çok büyük ihtimalle final sınavı sonrasında da bu ortalama aynı şekilde kalacaktır.
Notlarınızın yanında yazan ders ortalaması sizin ortalamanız değildir. O dersi alan tüm öğrencilerin ortalamasıdır. Bir nevi geçme notu gibi düşünülebilir.
Eğer ortalamanın altında olan dersleriniz var ise biraz daha çalışmanızı öneririm

$ortalama.jpg bu arada bu notlar benim değil canlar sadece örnek:KK70:

KAYNAK:Sınav Sonuçlarındaki Ders Ortalaması Nedir | Açıköğretim - Aof Çıkmış Vize, Final, Bütünleme Sınav Soruları, Açıköğretim Bilgileri

Bende bu ortalamada neyin nedi diyorum ayrıca ben sayfama giremiyorum aöf web den sınav giriş belgeleri haırlanmışmı malum 10 gün kaldı sınava

X