Temizlik çok büyük dert diyenler buyrun dertleşelim

sabah evinin dağınıklığını görenin aklına temizlik düşmüş benim gibi:)))

3,5 senelik evli,2 yıllık anneyim.

öncelikle şunu belirteyim,bu işler boş işler arkadaşlar:KK53::KK53:

çocuktan önce ben durmadan beyaz koltuklarımı siler,halı parlatırdım.şimdi o günlerime yanıyorum.

çocuk olduktan sonra olaya bakış açım değişti,evde temizliği devamlı kılmak mümkün değil.ben temizliyorum,arkamı döndüğümde her şey değişmiş oluyor.

çalışıyorum bir de,ömrümü temizlikle harvcayamam valla:KK1:

şu an kahvaltı yapıyoruz kızımla,o bitince mutfağı toplayacağım.sonra tuvalet ve banyoyu domestosla ovup bırakacağım,makineye çamaşırları atacağım.

ardından evi süpürüp sileceğim,o arada kızımın çorbasını da yapacağım.

bu sürede çamaşırlar bitmiş olur,onları serer,lavaboları durularım.

ohh al sana mis gibi ev:KK33:

kızımın karnını da doyurup gezmeye çıkarmak niyetindeyim,tabi gücüm kalırsa.

bu temizlik en fazla 1 saat kalır evde,kızım sağolsun:emir_bebek:

benim için önemli olan evdeki hijyen,yoksa neresi dağınık neresi daha beyaz değil.yaşayacak kadar sağlıklı olsun yeter:21:

halılarımı senede 3 kere yıkatırım,perdeleri 4 kez falan.

genelde halı koltuk silme için kosla kullanıyorum,bir de sıvılaştırılmış arap sabununu tavsiye ederim koyu renkse eğer,kosla koyuları ağartabiliyor.

haftada bir yerleri domestoslu suyla silerim,onun dışında her hangi bir yüzey temizleyici.

hangi deterjanı kullandığımı bilmiyorum açıkçası,senede 1-2 kez ancak alınıyor onu da kabına boşalttığımdan adını hatırlamıyorum.

ama renkliler için perwoll kullanıyorum,markette kampanyası vardı bir hayli aldım,çok güzel kokuyor tavsiye ederim.

Ben perdeleri 3 ayda bir yıkıyorum(vanısh kosla tül deterjanı ve parlatıcısı ile,önce bir gece sadece suda bekletiyorum (30 veya 40 dercede)çok sıcak olunca su leke kalıcı oluyor..Daha sonra dedığım detrajanları ve ilave olarak airel beyazlatıcı özellikli leke cıkarıcısını kullanıyorum(perdelerim krem ve beyaz renkte)
Beyazlarda ariel kapsul ve leke cıkarıcısını beraber 60 derecede,cok kirli değilse 40 derecede yıkıyorum.
Camları perdelerı yıkadığım zaman siliyorum:KK9:
Koltukları sıvı arap sabunu ve renkliler için leke çıkarıcı ile siliyorum..
Halılarıda vanish kosla halı deterjanı ve leke çıkarıcısı ile siliyorum,hatta son silme suyuna yumuşatıcı koyuyorum(çok güzel kokuyo)

valla o kirlenme olayını bende anlamıyorumm hemen her tarf toz oluyor
ben koltuklarımı öncee sade suyla sılıyorum sonra temız suya makina deterjanı ve vernel koyup tekrar sılıyoruım mis gibi kokuyor bıdee kuru bezlee tekrar bı üzerinden geciyorum tertemiz oluyorlar:KK34:

camlarımınn benım cok sorunlu cok buyuk oldugu için kendım silemiyorum zatenn eşimin canı nezamn isterse ozmn sılıyoruzz ama tabi camınn önlerını flan ben her haftasonu silerim :KK34:

avizeride bulasık deterjanıyla köpüklü su yapıp silerim kurularım ve en sonunda od aparfümü yada normal parfüm sıkarımm ışığı yakıpta ısındıgındaa avizeler mis gibii koku yayılırr:)))

beyaz mobilyaya gelince benım yatk odam ve salon takımım beyazz çok özel bişey yapmıyorum noramlde sadce tozunu alıyorum camsille veya mobilya temizleyecilerle ama ayda bikere yine köpüklü su yapıp silip kuruluyorum 1 bucuk yıldır kullanıyorum hiç bir sararma kararma söz konusu olmadı :)

beyaz çamaşırlara renklilerden ayrı bi detarjan kullanıyorumm isim vermemiz sorun olmazsa verebılırım bide her yıkamda az da olsa mutlka leke çıkarıcı ekstra hijyen deterjanlarından koyarım ilave olarak, bırazcıkta düzenli olmak önemli bence mesla makine biter bitmez çamaşırı çıkarıp asmak kuruyunca çok bekletmeden katlayıp yerinde kaldırmak hem dha uzun ömürlü olmasını sağlıyo bencee

he birdee annemin uyguladığı bi yöntemi yazıyım size gerçekten işe yarıyor el sabularını ve banyo
için kullanılan beyaz sabunların bitmek üzere olanlarını kesinlikle atmaz onları beyazları yıkarkenn küçük bi torbanın içine koyar ve çamasırların içine atar :))

benimde bir sorum olacakk yatak odamın dolabının sürgülü kapağının biri komple ayna salon takımım yanası baya büyük ve bunalrıı silerkenn ne yaparsam yapıyımmm iz kalıyo o izlerden kurtulmak istiyorum sirkeli suyla silince iz kalmıyor diye duydum ama ev ya sirke kokarsa diye denemedim :KK9:

benim eşim ve cam silmek haaa anca gülerim buna :KK9::KK9::KK9::KK9:
sirkli suyla ben bazen yerleri siliyorumm..kokmuyor kuzumm :KK34::KK34:
ana iyimiş ben hep o sabunları atıodum küçücük olunda deneyelim bakalım :KK34::KK34:
inş benim mobilyalarımsa sararmaz

ha bir de ben hiç cam silmedim:KK1:ne zaman temizlikçi gelir o zaman cam silinir.

yemeğimi zor hazırlıyorum valla bir de camla falan hiç uğraşamam:KK24:

benim eşim ve cam silmek haaa anca gülerim buna :KK9::KK9::KK9::KK9:
sirkli suyla ben bazen yerleri siliyorumm..kokmuyor kuzumm :KK34::KK34:
ana iyimiş ben hep o sabunları atıodum küçücük olunda deneyelim bakalım :KK34::KK34:
inş benim mobilyalarımsa sararmaz

bencede dene çok işe yarıyorr o küçük sabunlarrr
bende sirkeli suyu deniycem bıı aynalardaaa :)))

beyaz mobılşyalar sararıyormuymus
ben demostosla sılmıyorum maaa

buarada bu aksam koltukları sılcek olan bayan benım
koltuklar krem ve grı tonlarında desenlı
neyle sılıcem arap sabunuylamı
prille demısın eglencelıde
arındıramam herhalde :)

beyaz mobılşyalar sararıyormuymus
ben demostosla sılmıyorum maaa

buarada bu aksam koltukları sılcek olan bayan benım
koltuklar krem ve grı tonlarında desenlı
neyle sılıcem arap sabunuylamı
prille demısın eglencelıde
arındıramam herhalde :)

koltuklarda prpil değill canım ya senmı yanlıs okudun benmı yanlıs yazdım makine detrjanııı dedım suyun içine katıp o köpürmüyo pirille silersen köpük kalır hep hatta yumoşta koyy mis gibi kokuyo koltuklar ben 3 defada siliyorum bı sade suyla tozuu gıdıyoo sonra makine deterjanı ve yumoş sonrada kuruluyorum bazende önce sade su sonra detrjanlı su sonra yumuşlu su yapıyorumm :))) benim koltuklarım kenarları beyaz deri ortları kahve hiç bişey olmuyooo :)

kızlar benim salonun tülünde kırçıl şeklinde simler var, makineye atılır mı? nasıl yıkıcam ben bunları...

kızlar benim salonun tülünde kırçıl şeklinde simler var, makineye atılır mı? nasıl yıkıcam ben bunları...

benımde tullerım hep sakallı

atıcan tabımakıneye napıcan eldemı yıkıcan sende :)

ben kendimi pasaklı görmeye başlıcam şimdi.......
evde sigara falan içilmiyora bu kadar sık perde yıkamanın ne gereği var?

çalışmadığım halde hiç kendimi yormuyorum...napim ya canımdan kıymetli mi zaten bu temizlik uğruna bel fıtıgı oldum...
evimi toplarım hergün...düzen benim için çok önemli......
ev süpürülmesi gerekiyorsa süpürürüm,silerim..
wc leri temizlerim......
hiç öle halı filan silemem....
koltuk silmem(örtü kullanıyorum ,onları yıkıyorum .misafir geleceğinde kaldırıyorum.....)
cam çok sık silmem .hatta nadirdir yani......yazın silerim kışın dakkaya yağmur yağıyor zaten.....ayrıca çok korkarım pencereye falan cıkamam..(9. katta oturuyoruz)
mutfağı temizlerim...beyaz eşyaları silerim...dolapları silerim...
çamaşır varsa onları hallederim.ütü yaparım......yemek yaparım:KK56:
aklıma gelenler bunlar.....

ii ki evlenirken çok fazla eşya almamışım...büfe falan....hiç uğraşamazdım...temizliği hastalık seviyesine getirmeye gerek yok valla...

koltukları arıelın leke cıkarıcısı ve deterjanını karıstırıp sılıyorum eldıvenımıde takıp mıs gıbı oluyor.yemek masası sandalyelerımı krem rengı.renklı ve beyaz ıcın kullanılan arıel deneme boyu var onlarla.salondakılerın hepsı fermuarlı allahtan yıkıyorum.perdelerı cnm ıstedıkce yıkarım esım takar cunku.camlara gelınce kısın cam sılmıyorum burada yagmur kar hep cama yagar.bır kaba sırke bulasık deterjanı ve su koyarım camı onunla kopurtur cek cekle cekerım altına bez koyun yalnız cok kolay olur ve tertemız olur.okadar camı sılmem 20 dk alır.camları sırkelı ve deterjanlı suyla sılınce sırke kokmuyor arkadaslar rahat olun.zaten cokta koymıcaksınız.

4,5 aylık evliyim..
temizlikte zorlanıyorum..
evde 2 kişiyiz ama nasıl kirleniyor anlayamıyorum..

sorularım varr kızlarr..

koltuklarımı sileceğim..hangi deterjanla silmem gerek..
camlarınızı ne kadar zamanda bir siliyorsunuz..
avizeler nasıl temizlenir..
beyaz mobilyalar sararmasın diye nasıl temizlenmeli..
beyaz çamaşırlar en temiz, en beyaz şekilde nasıl korunur ve dahası :KK52::KK52::KK52:

herkez sorularını sorsun ve cevaplayalımm :KK9:
:KK9:

isyan123 koltukların eğer beyazsa yada açık renkse arielin leke çıkarıcı sıvı deterjanı var onunla silmeni tavsiye ederim hem lekeleri çıkartıyor hemde koltukları parlatıyor:KK16:
cam konusunda bende pis sayılırım kışın silmiyorum desem yeridir çünkü hemen aynı oluyo belki 1-2 defa :KK1:
avizelerini bulaşık deterjanıyla silebilirsin parlatıyo ayrıcada üstüne koku sık sildikten sonra lamba yandıkça kokuyo :)
beyaz mobilyalar sararmasın diye ben patyam88 speysiyalini kullanıyorum :KK33: prontonun ahşap toz alma fıs fısı var onun içine biraz domestos koyuyorum yatak odam beyaz tozlarını öyle alıyorum bayağ hijyenik oluyomuş gibi geliyo bana :KK1: (zaten çamaşır suyunu çok seviyorum eşim diyoki yakında benide çamaşır suyuyla yıkıycan diye korkuyorum diyo:KK53: )
beyaz çamaşırlara gelince oda benim büyüüüükk sorunlarımdan bitanesi hangi deterjanı denersem deniyim sakız gibi olmuyo arasına kesinlikle açık renkli bişeyde atmoyorum sırf beyaz dolmasada sadece beyaz koyuyorum ama beceremiyorum bu işi galiba çamaşırları beyaz olan arkadaşlar bu konuda banada bilgi versinleeeeeeerr:KK52:

kizlar benim beyaz camasirlarim kar gibi olur herkes sasirir nasilmi aksamdan napisanin bayazlar icin olaniyla bir guzel kaynar suda bekletirim sabahleyin yine 2 bolmeye napisan koyup 60 derecede 2 saat yikarim cikinca bembeyaz olurlar herzaman yapmam ama bazen beyaz sirkede koyarim yumusacik olurlar oh mis gibi cam konusunda sansliyim esim hergun hemen hemen siler annesi oyleymis onada gecmis kayinvalide sagolsun koltuklarin kenarlari deri onun icin ozel yumusak bez ve yine deri sprey aldim kumasi olan yere ve halilar icin temizlikci tutuyorum sirket herseyi getiriyor leke cikarttici falan o yonden sansliyim mis gibi oluyor ama utu ve yemek tam bir kabus onlar hep ben yapiyorum utucu tuttum ama hic birini begenmedi esim sen yap dedi yemekde begenmez benim elime alismis gecen ust uste davette gittim askim senin yaptigin yemek bir numara dedi deluuuuuuuuuu costurdu beni mantisindan tut tatlisina kadar koca bir masa yemek yaptim aksam etmisim o gazla:KK53:

isyan123 koltukların eğer beyazsa yada açık renkse arielin leke çıkarıcı sıvı deterjanı var onunla silmeni tavsiye ederim hem lekeleri çıkartıyor hemde koltukları parlatıyor:KK16:
cam konusunda bende pis sayılırım kışın silmiyorum desem yeridir çünkü hemen aynı oluyo belki 1-2 defa :KK1:
avizelerini bulaşık deterjanıyla silebilirsin parlatıyo ayrıcada üstüne koku sık sildikten sonra lamba yandıkça kokuyo :)
beyaz mobilyalar sararmasın diye ben patyam88 speysiyalini kullanıyorum :KK33: prontonun ahşap toz alma fıs fısı var onun içine biraz domestos koyuyorum yatak odam beyaz tozlarını öyle alıyorum bayağ hijyenik oluyomuş gibi geliyo bana :KK1: (zaten çamaşır suyunu çok seviyorum eşim diyoki yakında benide çamaşır suyuyla yıkıycan diye korkuyorum diyo:KK53: )
beyaz çamaşırlara gelince oda benim büyüüüükk sorunlarımdan bitanesi hangi deterjanı denersem deniyim sakız gibi olmuyo arasına kesinlikle açık renkli bişeyde atmoyorum sırf beyaz dolmasada sadece beyaz koyuyorum ama beceremiyorum bu işi galiba çamaşırları beyaz olan arkadaşlar bu konuda banada bilgi versinleeeeeeerr:KK52:

azerinin bu konu ile ilgili topiği vardı zaten.....

http://www.kadinlarkulubu.com/geyik...si-dertte-olan-hanimlar-buyurun-topigime.html

burda çok güzel fikirler var ..inceleyin.....beyaz çamaşırlar için beyaz arap sabunu atıyorlar yarım ama....

kuzum ya oturma odamdaki perde sanki gri renk olsu yada bana öle geliyor :KK1::KK1::KK1:
oturma odamdaki köşeme dökülmeyen şey kalmadı..biraz silinmesi lazımm..
benim camlarda hiç silinmiyor yahu...geçen gün öle kabasını alıverdim..abowww yaza doğru büyük temizlik varr :KK52::KK52:

valla siz çok dert ediyosunuz hiç kendimi kasamam. hafta sonları siler süpürürüm banyoyu wc yi temizlerim toz alırım 2 haftada 1 de ütü yaparım.
ince temizlik temizlikçiye veririm camıda tülüde halıyıda silsin. nerelere para vermiyoruz ki ona vermicez :KK14:

canım perdecim onun için bir çuval gibi bişey verdi..bağlanıyor ağzı..buna koy öle yıka dedi..
kızenimde de var bişi olmuyor diyor canım

valla siz çok dert ediyosunuz hiç kendimi kasamam. hafta sonları siler süpürürüm banyoyu wc yi temizlerim toz alırım 2 haftada 1 de ütü yaparım.
ince temizlik temizlikçiye veririm camıda tülüde halıyıda silsin. nerelere para vermiyoruz ki ona vermicez :KK14:

waayyy artistimmm benimmmm...
c.tesi misafirim var..bu akşam yatak odası-mutfak ve salon temizlencek..
yarın akşşamda oturma odası-banto-antre..
pasta yapılacak birde :KK14::KK14::KK14:

koltuklarımı bır kere silip üstüne örtü örttüm o yuzden sılmıyorum örtüler kirlnınce yıkıyıp tekrar örtüyorum

waayyy artistimmm benimmmm...
c.tesi misafirim var..bu akşam yatak odası-mutfak ve salon temizlencek..
yarın akşşamda oturma odası-banto-antre..
pasta yapılacak birde :KK14::KK14::KK14:

canım çok tatlı benim hiç kendimi üzemem :KK1: bide kocacımda sağolsun o yaptı beni böyle :KK31:

X