Temizlik çok büyük dert diyenler buyrun dertleşelim

mousem ben annemın yaptıgı temızlıgı bıle begenmıyorum uzerınden gecme geregı duyuyorum :)

Kizlar annem 22 yildir beyazlari 90 derecede yikar kar beyazi gibi masallah :-) deterjan olara alo karcicegi yada beyaz sabun kokulusu kullaniyor bide vernel tabi bende annem gib yaparim renkli ise 30 derecede yikar renkli deterjani ise bingo aliyoruz arada perwoll onu kullaniyoruz beyazlari on yikama yapariz 90 derecede ortalama 2.5 _3 saati buluyor

isyanım koltuklarımı ben yastıklarını minderlerini fermuarlı yaptırdım silmedim henüz yıkycm çıkartıp o an akıl ettim iyi olduuu perrdeleride salon ve mutfağı yıkadım henüzzz diğer odlaar da yıkycmmm

eşimle beraber silip sürüyorum benden daha titiz silme işini ona bırakıyorum napım çalışan insanız sonuçtaaa

beyazları bende 2,20 dk yıkıyorum kar gibi çıkar omo kullanıyorum

mousem 2 haftada birmi ütü yapıyosunnn abooow dağ olur kız

camları en s0on biraz önce yapmılştımmm

halılarda beyaz silincek iyice ablam her gezmeye geldiğpinde çocukları bişey döküyo sinir oluyorum silmeyeeee habire sölemyodaaa :nazar:

Domestosun koltuga zarari oldugunu soyledi mobilyaci zamanla renkleri kotu olurmus pvc yede zarari varmis koltiklari az bi suyun icine bulasik suyu koyup onunla siliyoruz ardindan vernelli su ile siliyoruz pvc leri cif ile temizleriz amerikan ic kapilari pronto ile ayda bir kere sileriz haftada bir kerede nemli bezle sileriZ

pronto toz sacarı çok övüyolar sehpalarda mobilyalarda çabuk toz bırakmıyomuş.. beyazlara o gün ariel sıvı lekeçıkarıcı aldım fena değildi ama en güzeli perwol bence renklier çok güzel yapıyo

Prontonun suyla karistirlanini kullaniyoruz ama ayda 1kere en ideali yoksa mobilyaya zarar verebilir

camların için beyaz clin alabilirsin. ben onu kullanmaya başladığımdan beri cam silmek evin en kolay işi oldu benim için.
beyazları omoyla yıkıyorum. makina deterjanı aldıktan sonra kapatıp, 2 saat beklettikten sonra tekrar çalıştırıyorum.
koltuklar ve halılar için fakir halı şampuanı kullanıyorum, kosladan kat kat daha iyi.
mobilyalar için de clin in mavisini kullanıyorum.
senelerdir çıkan her deterjanı denemişimdir; en çok bunlardan memnun kaldım.

kış gününde cammı silinir hiç uğraşamam zaten annemin evindede bayramdan bayrama bide yazın 1-2 kere silerdim işte.. ne mobilya olarak nede halı hiç açık renkli beyaz eşya almadım kendime eziyetmi etcem ben:KK52: bitek yemek masasının sandalyeleri beyaz.. halılar yeni olduğu halı tüyleri uçuşuyo onlar çok sinirimi bozuyo sanki evlendiğimden beri hiç temizlik yapmamışım 2 günde bir süpürüyorum. titiz değilim pasaklıda değilim arada yaşayan biriyim işte temizlikle ömrümü harcayamam:KK53:

kızlar perdeleri tül yıkama deterjanları var marka vermiyorum kısıtlı zaten marketlerde ben cam silicem perde yıkıcam ama
zoooooooorrrrrrrr geliyo ne zaman silmeye kalsam güneşli hava bile bozuyo

mousem ben annemın yaptıgı temızlıgı bıle begenmıyorum uzerınden gecme geregı duyuyorum :)

kuzum kusura bakmaynda siz takınıtlısınız. hafta içi bile temizlik yapıyorsunuz ben anca yemk ve bulaşık o kadar. temizlik anca hafta sonu. zaten 2 kişiyiz eve kendimi zor atıyorum bide temizlik falan yapamam valla.
çok titiz bir kadın değilim kabul ediyorum ama piste değilim yani oda yaşam alanım için yeterli :KK1:

kuzum kusura bakmaynda siz takınıtlısınız. hafta içi bile temizlik yapıyorsunuz ben anca yemk ve bulaşık o kadar. temizlik anca hafta sonu. zaten 2 kişiyiz eve kendimi zor atıyorum bide temizlik falan yapamam valla.
çok titiz bir kadın değilim kabul ediyorum ama piste değilim yani oda yaşam alanım için yeterli :KK1:

mmousee tam bendensin canım, bende senin gibi yapıyorum, hiç kendimi kasmaya gerek yok sonuçta pislenecek yine, pasaklı değilim titizde sayılmam. Mutfak konusunda herşeyin hijyenik olması takıntım diğerleri normal seviyelerde. Cam dip köşe içinde belirli aralıklarda abla çağırıyorum, nelere para vermiyoruz ki.

mmousee tam bendensin canım, bende senin gibi yapıyorum, hiç kendimi kasmaya gerek yok sonuçta pislenecek yine, pasaklı değilim titizde sayılmam. Mutfak konusunda herşeyin hijyenik olması takıntım diğerleri normal seviyelerde. Cam dip köşe içinde belirli aralıklarda abla çağırıyorum, nelere para vermiyoruz ki.

ohh bende biri çıktı yaa kendimi çok pis hissetmeye başlamıştım. ama değilim biliyorum ve oldm olası böyleyim. eşimde istemiyo zaten kendimi paralamamı. bu ay temizlikçi allmayı düşünüyorum bende dip köşe zamanı geldi :KK33:

ohh bende biri çıktı yaa kendimi çok pis hissetmeye başlamıştım. ama değilim biliyorum ve oldm olası böyleyim. eşimde istemiyo zaten kendimi paralamamı. bu ay temizlikçi allmayı düşünüyorum bende dip köşe zamanı geldi :KK33:

ne güzelmiş kuzummm iyi yapıosun aslına ama para yok ya...yoksa bende 2 ayda bir almak isterdim doğrusu..
ne kadar veriosunuz siz tam gün:44::44:

Ya arkadaşlar benimde krem rengi halılarım başka renk oldular.Yıkamaya vermek istiyorum ama çıkar mi lekeler bilmiyorum.Kardeşim koca çaydanlıgi devirdi yavrum ayağı yandı.Yikadik ama tam çıkmadı ben meyve suyu döktüm sildim ama belli yani bisi döküldüğü.Eşim hep çay damlatti yer yer benek benek çay lekesi sildim ama çıkan çıktı çıkmayan duruyor.Hali yıkama yerleri çıkartır mi acaba bilgisi olan var mi?

altları kaydırmazları yolluğu yıkasan bir dert yıkamasan bir dert kızlar.7-8 metre koridorum var.
pul pul döküleceği kesin.kaldırıp atmak en iyisi aslında ama:KK31:

Kizlar evlendigimden beri 1 senedir az cok ogrenip uyguladigim temizlik puf noktalarini paylasayim.. 2 kisilik bir ailede nasil bu kadar yayinti olusuyor hala anlamadim gitti :KK19:

1. Cam ve dusakabinler icin su,sirke ve sodali (toz olandan) su hazirlayin valla parlatiyor bide sabun lekelerini tamamen gideriyor..

2. Sonracima beyazlariniz sakiz gibi ciksin istiyorsaniz 90 derecede ve cok az camasir suyu koyun deterjan kismina..

3. Yerler guzel kokmasini isterseniz yer silme suyuna camasir yumusaticisi koyun ben ayni sekilde utu suyunada boyle koyuyorum ama benim utu press olanlardan oldugu icin baya su aliyor..

4. Eger porselen parlak fayanslariniz varsa suyun icine cok az bulasik deterjani koyun sildikten sonra hic iz birakmiyor

Ya arkadaşlar benimde krem rengi halılarım başka renk oldular.Yıkamaya vermek istiyorum ama çıkar mi lekeler bilmiyorum.Kardeşim koca çaydanlıgi devirdi yavrum ayağı yandı.Yikadik ama tam çıkmadı ben meyve suyu döktüm sildim ama belli yani bisi döküldüğü.Eşim hep çay damlatti yer yer benek benek çay lekesi sildim ama çıkan çıktı çıkmayan duruyor.Hali yıkama yerleri çıkartır mi acaba bilgisi olan var mi?

canım annemim halısınıda çay dökülmüştü..siliyorduk çıkmış gibi görünüyordu..kuruyunca leke resmen kusuyordu tekrar dışarı..
sonra yıkamaya verdik leke meke kalmadı :KK34::KK34::KK34:

tatlı kızlar walla ben çalışıorum ama şu an yarıyıl tatilindeyim dip köşe temizliğe giriştim öldüm 1 haftadır :KK43:
camları her ay silerim ben yoksa çamur oluo daha zor siliniyor
beyaz çamaşırlarıma ace beyaz deterjanı kullanıyorum çok memnunum ben uygunda fiyatı
beyazların içerisine yıkanırken biraz amway çok amaçlı jelden döküyorum sanırım o da etkili oluyor 60 derecede yıkıyorum
halılar yılda bi sefer yıkamaya gidiyor
haftada 2 defa ev süpürüyorum bebeğim var yerler pis olunca rahat edemiyorum
dediğiniz gibi bugün süpür yarın yine pisleniyor :KK43:
tuvalet banyo hergün ciflerim çamaşır suyu dökerim kireç çözücü dökerim
çocuk olduktan sonra iyice sapıttım temizlik konusunda
bi de korkum vardır benim eve biri gelir de ayyy bu kadın ne pis der diye :18::18:

tatlı kızlar walla ben çalışıorum ama şu an yarıyıl tatilindeyim dip köşe temizliğe giriştim öldüm 1 haftadır :KK43:
camları her ay silerim ben yoksa çamur oluo daha zor siliniyor
beyaz çamaşırlarıma ace beyaz deterjanı kullanıyorum çok memnunum ben uygunda fiyatı
beyazların içerisine yıkanırken biraz amway çok amaçlı jelden döküyorum sanırım o da etkili oluyor 60 derecede yıkıyorum
halılar yılda bi sefer yıkamaya gidiyor
haftada 2 defa ev süpürüyorum bebeğim var yerler pis olunca rahat edemiyorum
dediğiniz gibi bugün süpür yarın yine pisleniyor :KK43:
tuvalet banyo hergün ciflerim çamaşır suyu dökerim kireç çözücü dökerim
çocuk olduktan sonra iyice sapıttım temizlik konusunda
bi de korkum vardır benim eve biri gelir de ayyy bu kadın ne pis der diye :18::18:

Tuvaleti ve lavolari bizde hergun yikar ve sileri cif ve bulasik deterjani ile yikiyorum camasir suyu. Ve kirec sokucu dokmeyin zehirlenirsiniz allah korusun ikisini bir karistirmayin.

Tuvaleti ve lavolari bizde hergun yikar ve sileri cif ve bulasik deterjani ile yikiyorum camasir suyu. Ve kirec sokucu dokmeyin zehirlenirsiniz allah korusun ikisini bir karistirmayin.

kireç çzöücü döküyorum yıkıyorum sonra cifliyorum umarım bişe olmaz
bulaşık deterjanı hiç denemedim lavabolarda bi dememek lazım

X